Darsonval, mini kombajn kosmetyczny czy szczoteczka do czyszczenia twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-11-29, 23:26   #1
nanolark
Przyczajenie

Darsonval, mini kombajn kosmetyczny czy szczoteczka do czyszczenia twarzy?

Z góry przepraszam jeśli to nie miejsce na ten post.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupieniem urządzenia kosmetycznego do użytku domowego. Moja skóra twarzy jest bardzo wymagająca (muszę dbać o dietę i ćwiczenia żeby moja twarz wyglądała przyzwoicie). Mimo wszystko często borykam się z wypryskami po których pozostają blizny. Do tej pory miałam okazję korzystać (1 tydz) z 'derma wand' w wersji a'la TV market (z małą niewymienną panewką). Widziałam efekty, co prawda niewielki, ale jak na tydzień uważam, że było nie najgorzej.

Jestem ciekawa czy któraś z was mogłaby wypowiedzieć się czy warto inwestować w tzw. 'derma wand', kombajn kosmetyczny czy może szczoteczkę elektryczną typu clarisonic mia. A może nie warto inwestować wcale.
Zdaję sobie sprawę, że każdy z tych przyrządów daje nieco inne efekty. Problem w tym, że byłabym chętna spróbować każdego z nich. Ze wszystkich trzech propozycji chyba najmniej podoba mi się idea szczoteczki elektrycznej do czyszczenia twarzy. Mam mały masażer i szczoteczkę o gęstym włosiu którymi na zmianę myję twarz rano i wieczorem. W zupełności mi wystarczają (chociaż nie mam porównania i może po takim clarisonic wyglądałabym znacznie lepiej Myśl stosowania szczoteczki mechanicznej na ..wybaczcie.. ropne wypryski trochę mnie przeraża (oczywiście omijałabym te miejsca podczas pielęgnacji). Dla mnie to jedynie działanie na powierzchnię skóry a nie jej głębsze warstwy co wydaje się być domeną 'różdżki' i kombajnu (swoją drogą przezabawna nazwa ^^). Ponadto clarisonic wydaje mi się być trendem niż faktycznie przynosić efekty. Mogę się jednak mylić.
Będę wdzięczna za informacje i przemyślenia na ten temat.
pozdrawiam
nanolark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 13:38   #2
marzenaku
Przyczajenie

Dot.: Darsonval, mini kombajn kosmetyczny czy szczoteczka do czyszczenia twarzy?

W przypadku wyprysków i zmian trądzikowych najbardziej wskazane byłyby zabiegi d'arsonwalem, który ma działanie antybakteryjne, dezynfekujące i wysuszające. Przy użyciu specjalnej końcówki (elektrody prętowej) w miejscu wyprysku zastosować można tzw. deszcz iskrowy ma to na celu dezynfekcję pojedynczego wykwitu. Darsonwalizację przy trądziku można wykonywać 2 max 3 razy w tygodniu około 3-5 minut. Oczywiście przed wykonaniem trzeba wykluczyć przeciwwskazania. Wszelkie mechaniczne peelingi przy ropnych wykwitach są przeciwwskazane (aby nie roznieść zmian na pozostałe rejony skóry).
marzenaku jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera problematyczna, clarisonic, oczyszczanie cery, pielęgnacja cery

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości