Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-03, 19:53   #1
Dzonzi
Raczkowanie

Włosy suche jak siano ;/

Witam
Od razu zaznaczam, że jestem hetero facetem ;/

Mój problem polega na tym, że mam bardzo "dziwne" włosy. Jak je umyję szamponem to są po prostu jak siano ;/ Jestem podcięty raczej normalnie, boki i tył krótko, góra dłużej, ale po myciu nie widać tej różnicy, bo włosy się rozpływają po głowie.
Jak nie myję głowy przez 2-3 dni (tzn. tylko samą wodą) to już stają się bardziej normalne, sztywniejsze i w miare się układają, nie są tak tłuste żeby się świeciły, ani lepiły.

Zauważyłem, że dużo ludzi ma sztywne włosy cały czas, nie wiem czy takie geny czy czegoś używają (na pewno nie żelu bo bym zauważył)

Co byście mi polecili ? Słyszałem, że niby szampony nawilżające i jakieś odżywki mogą pomóc, ale sam nie wiem.
Obecnie używałem fructis i teraz używam head&shoulders.

Pozdrawiam cieplutko
Dzonzi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 21:01   #2
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Włosy suche jak siano ;/

Cytat:
Napisane przez Dzonzi Pokaż wiadomość
Witam
Od razu zaznaczam, że jestem hetero facetem ;/

Mój problem polega na tym, że mam bardzo "dziwne" włosy. Jak je umyję szamponem to są po prostu jak siano ;/ Jestem podcięty raczej normalnie, boki i tył krótko, góra dłużej, ale po myciu nie widać tej różnicy, bo włosy się rozpływają po głowie.
Jak nie myję głowy przez 2-3 dni (tzn. tylko samą wodą) to już stają się bardziej normalne, sztywniejsze i w miare się układają, nie są tak tłuste żeby się świeciły, ani lepiły.

Zauważyłem, że dużo ludzi ma sztywne włosy cały czas, nie wiem czy takie geny czy czegoś używają (na pewno nie żelu bo bym zauważył)

Co byście mi polecili ? Słyszałem, że niby szampony nawilżające i jakieś odżywki mogą pomóc, ale sam nie wiem.
Obecnie używałem fructis i teraz używam head&shoulders.

Pozdrawiam cieplutko
Wielu facetów ma sztywne włosy. Takiej struktury włosów nie zmienisz, ale żeby je jakoś opanować możesz je trochę zmiękczyć i wygładzić odżywkami, a potem utrwalić stylizacją.
Autorowi tego wątku o tym samym problemie sporo rozwiązań zaproponowano KLIK.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 22:22   #3
Dzonzi
Raczkowanie

Źle zrozumiałaś mój problem ;/ Właśnie, że nie są sztywne. Są miekkie. Przed chwilą umyłem je szamponem i są tak miękkie jak siano. W żadne sposób nie da się ich ułożyć, bo powracają do naturalnego ułożenia.
Stary 2015-12-03, 22:30   #4
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Źle zrozumiałaś mój problem ;/ Właśnie, że nie są sztywne. Są miekkie. Przed chwilą umyłem je szamponem i są tak miękkie jak siano. W żadne sposób nie da się ich ułożyć, bo powracają do naturalnego ułożenia.
Może maja z natury falowaną strukturę, co widać dopiero przy pewnej długości.
Tak czy siak przydałyby się odżywki i te wymienione w linkowanym wątku też się nadadzą, bo to wszystko produkty nawilżająco - wygładzające. Do tego stylizacja czyli jakaś pasta, guma.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2015-12-07, 09:10   #5
Dzonzi
Raczkowanie

A co myślicie o tym http://allegro.pl/loreal-intense-rep...308384946.html ?

Firma niby dobra, dużo osób to kupuje. Nie ma podziału na facetów/kobiety ?
Stary 2015-12-07, 09:17   #6
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A co myślicie o tym http://allegro.pl/loreal-intense-rep...308384946.html ?

Firma niby dobra, dużo osób to kupuje. Nie ma podziału na facetów/kobiety ?
Samym szamponem nie nawilżysz włosów.
Ten szampon najprawdopodobniej ma proteiny, które na dłuższą metę mogą wysuszyć i usztywnić włosy. Jednak bez testów nie da się tego ocenić.
Ten podział jest dość umowny.

Stary 2015-12-07, 09:30   #7
Dzonzi
Raczkowanie

to podpowiedzcie coś ;/
Najprościej byłoby iść pewnie do fryzjera i się zapytać co poleca, ale boję się, że będzie chciał mnie naciągnąć na jakieś mega kosmetyki, których używają modele :P a mi wystarczą jakieś takie bardziej normalne.
Stary 2015-12-07, 09:55   #8
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
to podpowiedzcie coś ;/
Najprościej byłoby iść pewnie do fryzjera i się zapytać co poleca, ale boję się, że będzie chciał mnie naciągnąć na jakieś mega kosmetyki, których używają modele :P a mi wystarczą jakieś takie bardziej normalne.
Pójście do fryzjera skończy się tym, że poleci Ci to, na czym pracuje, a szanse że to akurat Ci pomoże, są takie same, jak przy testowaniu kosmetyków drogeryjnych.

Jakie masz właściwie włosy, proste i miękkie, czy może falowane?
Może sprawdziłyby się produkty typu "Volume", które powinny nadawać objętości i mogą lekko usztywniać. Większość marek ma taką serię np Aussie, John Frieda, Gliss Kur.
No i koniecznie stylizacja, bez tego włosy nie będą mieć kształtu, jaki chcesz. Pianka usztywniająca, lakier, może pasta - zależy jaki efekt chcesz osiągnąć, czy chcesz mieć gładkie włosy, czy raczej potargane.

Stary 2015-12-07, 10:10   #9
Dzonzi
Raczkowanie

Włosy mam najprostsze jakie mogą być. Właśnie zależy mi na tym żeby były trochę sztywniejsze. Myślę nad używaniem gumy ale też czegoś żeby mieć zdrowe włosy i gęste itp

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Stary 2015-12-07, 10:16   #10
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Włosy mam najprostsze jakie mogą być. Właśnie zależy mi na tym żeby były trochę sztywniejsze. Myślę nad używaniem gumy ale też czegoś żeby mieć zdrowe włosy i gęste itp

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
To możesz stosować zwykłą odżywkę do spłukiwania przed myciem włosów tzn nakładasz na suche albo lekko wilgotne włosy, trzymasz parę minut, myjesz szamponem jak zwykle - to w ramach pielęgnacji, żeby włosy nie były suche, ale żeby też ich nie obciążyć.
A potem dopiero stylizacja i tu już trzeba dobrać sobie stylizator do wizji fryzury.
Przypomniała mi się jeszcze seria Elseve Fibralogy, ma dość dobre opinie, powinna wizualnie zagęszczać włosy. Tutaj odżywka z tej serii KLIK.
Na pewno unikaj wszelkich szamponów regenerujących, odżywczych, naprawczych, wygładzających itp - one wszystkie mają w składzie substancje powlekające włosy filmem, przez co będą cięższe, gładsze i trudniejsze do opanowania.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-12-07 o 10:18
Stary 2015-12-08, 08:32   #11
Dzonzi
Raczkowanie

No dobra,skoro polecasz to wezmę go, tylko on jest dosyć tani

nie wiem czy to mi pomoże, bo one są bardziej na gęstość, będę jeszcze bardziej puszyste ;/

Edytowane przez Dzonzi
Czas edycji: 2015-12-08 o 09:41
Stary 2015-12-08, 09:48   #12
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
No dobra,skoro polecasz to wezmę go, tylko on jest dosyć tani

nie wiem czy to mi pomoże, bo one są bardziej na gęstość, będę jeszcze bardziej puszyste ;/
Dlatego najlepiej by było jakbyś wstawił fotę poglądową, bo bez tego trudno określić, co jest problemem. To co opisujesz trochę się nawzajem wyklucza i ciężko sobie wyobrazić jak to wygląda.
Ale spróbuj z jakąkolwiek odżywką, jak będzie za ciężka po myciu, to nakładaj przed. I pomyśl o stylizatorze, bez tego włosy i tak będą robiły, co będą chciały.

Stary 2016-11-25, 19:17   #13
201703291446
Konto usunięte

Podpinam się. Mam długie włosy, kręcone, nie wiem co im się stało, rozjaśniałam końcówki i chyba to im się stało. Są jak siano dosłownie, tzn. w dzień po umyciu są super, skręt jest zawsze sprężysty, ale ja je myję raz na tydzień, tymczasem na drugi dzień po myciu mam mopa na głowie i wypadałoby, żebym myła codziennie, co by ładne były. Czy ktoś zna jakiś magiczny sposób?

Czy można np. nie spłukiwać odżywki, która jest przeznaczona do spłukiwania?
201703291446 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości