Kosmetyki z błotem z Morza Martwego i inne tego typu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-07, 15:47   #1
Falabella
Zakorzenienie

Kosmetyki z błotem z Morza Martwego i inne tego typu

Zakładam nowy wątek, bo pomyślałam, że może nie tylko ja nagle odkryłam dobre działanie kosmetyków "błotkowych".
Przerobiłam już kosmetyki drogeryjne, fazę "tylko eco!", teraz jestem w facie "rozsądek ". No i niedawno odkryłam błoto.

Miałam od dawna w szafce błoto suszone w dużym opakowaniu, ale kupiłam je w promocji i jakoś tak leżało, czasami coś tam dodawałam do kąpieli. Nie skupiłam się na używaniu go, bo buzię podrażniało, mimo, że na ciało działało trochę jak peeling enzymatyczno-mechaniczny - skóra ciała była bardzo gładka.
No i bodajże kilka dni temu kupiłam mydło w płynie z minerałami z M.Martwego i dokupiłam sobie do tego sól, bo mi się skończyła (soli morskiej używam regularnie). I postanowiłam dać szansę takiej kombinacji. Mycie mydłem, do tego sól, peeling no i to błoto.
Zrobiłam sobie olejowo-solny peeling: olej kokosowy+olej migdałowy+kilka łyżek soli+suszone błoto, wszystko na oko.
Do każdej kąpieli obowiązkowo dodaję soli morkiej i siedzę przepisowo 20-30 minut. Albo robię ten peeling, albo robię na całe ciało maseczkę z tego suszonego błota i kilka minut daję na działanie, a potem zmywam to z siebie i jeszcze sobie siedzę w tym błocie (jak prosię ). Wiem, że najlepiej byłoby się błotem wysmarować, owinąć folią i sobie gdzieś pohulać z godzinę, ale dla mnie te kilka minut to szczyt wszystkiego

Efekty są od pierwszego użycia. Na razie to właśnie bardzo gładka, miękka i jednolita skóra, mam cichą nadzieję, że może coś się "zadzieje" w kwestii cellulitu.

I tak mnie naszło na ten wątek ze względu właśnie na efekty. Może któraś z Was też używa rzeczy z błotem/minerałami, ma jakieś przepisy na to, aby wszystko działało?

Myślę też, czy by nie używać suchego błota jako peelingu do skóry głowy.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 21:38   #2
kosmetykoholiczka9
kosmetykoholiczka

Dot.: Kosmetyki z błotem z Morza Martwego i inne tego typu

Na YouTube widziałam kiedyś pozytywne opinie na temat Błota z Morza Martwego z Siarką z jakiegoś sklepu internetowego. Miało cudownie wpływać na cerę tłustą i problemy z trądzikiem. Bardzo mnie to zachęciło do wypróbowania, jednak nie był chwilowo dostępny. Tak czekałam na dostawę do sklepu, aż w końcu zobaczyłam przez przypadek że w Rossmannie można dostać coś tego rodzaju. W dodatku był na promocji to postanowiłam zaryzykować. Okazało się jednak, że jakoś tak cudów ono nie robi na mojej twarzy, a szkoda bo pokładałam w nim olbrzymie nadzieje :/ I tak teraz się zastanawiam, czy ten produkt z Rossmanna był trochę bublowaty czy po prostu na mnie te niesamowite właściwości nie działają. Ale regularnie, raz w tygodniu nakładam je na twarz, bo krzywdy mi nie robi, a jakoś zużyć trzeba
Niekosmetyczni ulubieńcy stycznia 2016 TUTAJ
kosmetykoholiczka9 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości