Czy płyn micelarny wystarczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-09, 17:09   #1
jasmie
foxy lady

Czy płyn micelarny wystarczy?

Cześć dziewczyny,

od dłuższego czasu do wieczornego oczyszczania używam tylko płynu micelarnego Garniera (i czasem potem płynu oczarowego w sprayu). Nie używam wody. Swojego czasu taka pielęgnacja zrewolucjonizowała stan mojej cery - po odstawieniu wody wygląd skóry BARDZO się poprawił. Odkryłam, że mój trądzik spowodowany był przesuszeniem, agresywnym oczyszczaniem żelami antybakteryjnymi.
Lepszy stan utrzymuje się od około 2 lat, od kiedy w ten sposób dbam o cerę. Wciąż jednak mój wygląd mnie nie satysfakcjonuje, mam rozszerzone pory w strefie T, kaszkę w dolnej partii czoła, zdarzają się wypryski na linii żuchwy.
Zastanawiam się, czy może jednak nie domywam zanieczyszczeń i przydałoby się przemyśleć pielęgnację na nowo - np. zacząć używać bardzo delikatnego żelu do mycia..? Trochę boję się eksperymentować z wodą, bo pamiętam, jak okropnie wyglądałam, gdy używałam jej codziennie do mycia twarzy.

Ktoś może coś poradzić, może ma podobne przejścia z kranówką? Byłabym wdzięczna.

Aha, nie używam żadnych ciężkich trudnozmywalnych podkładów. Czasem krem BB Under Twenty a czasem tylko korektor plus sypki puder transparentny.
Stary 2015-12-09, 17:44   #2
blotowlosa
summerlover

Dot.: Czy płyn micelarny wystarczy?

Cytat:
Napisane przez jasmie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

od dłuższego czasu do wieczornego oczyszczania używam tylko płynu micelarnego Garniera (i czasem potem płynu oczarowego w sprayu). Nie używam wody. Swojego czasu taka pielęgnacja zrewolucjonizowała stan mojej cery - po odstawieniu wody wygląd skóry BARDZO się poprawił. Odkryłam, że mój trądzik spowodowany był przesuszeniem, agresywnym oczyszczaniem żelami antybakteryjnymi.
Lepszy stan utrzymuje się od około 2 lat, od kiedy w ten sposób dbam o cerę. Wciąż jednak mój wygląd mnie nie satysfakcjonuje, mam rozszerzone pory w strefie T, kaszkę w dolnej partii czoła, zdarzają się wypryski na linii żuchwy.
Zastanawiam się, czy może jednak nie domywam zanieczyszczeń i przydałoby się przemyśleć pielęgnację na nowo - np. zacząć używać bardzo delikatnego żelu do mycia..? Trochę boję się eksperymentować z wodą, bo pamiętam, jak okropnie wyglądałam, gdy używałam jej codziennie do mycia twarzy.

Ktoś może coś poradzić, może ma podobne przejścia z kranówką? Byłabym wdzięczna.

Aha, nie używam żadnych ciężkich trudnozmywalnych podkładów. Czasem krem BB Under Twenty a czasem tylko korektor plus sypki puder transparentny.
Hej! Ja też od jakiegoś czasu nie korzystam na codzień z wody bieżącej do mycia twarzy, bo powoduje u mnie zaczerwienienie i pieczenie. Twarz przemywam dokładnie tonikiem i jest to o wiele lepsze. Myślę, że powinnaś dodatkowo do oczyszczania dołączyć jakiś scrub/peeling raz w tygodniu, żeby usnąć martwy naskórek i dokładniej oczyścić cerę. Bardzo delikatny jest np. ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...yszczonej.html, mi odpowiada

Pozdrawiam

Edytowane przez blotowlosa
Czas edycji: 2015-12-09 o 17:47
blotowlosa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 18:38   #3
jasmie
foxy lady

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Hej! Ja też od jakiegoś czasu nie korzystam na codzień z wody bieżącej do mycia twarzy, bo powoduje u mnie zaczerwienienie i pieczenie. Twarz przemywam dokładnie tonikiem i jest to o wiele lepsze. Myślę, że powinnaś dodatkowo do oczyszczania dołączyć jakiś scrub/peeling raz w tygodniu, żeby usnąć martwy naskórek i dokładniej oczyścić cerę. Bardzo delikatny jest np. ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...yszczonej.html, mi odpowiada

Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź. Peelingu używam (mechanicznego), chociaż zawsze odnotowuję po nim chwilowe pogorszenie stanu cery. Może powinnam spróbować z enzymatycznym.
Mogę spytać, ile wacików schodzi Ci na umycie twarzy tonikiem?

Ostatnio kilka razy użyłam kostki myjącej Dove do mycia - odczucia mam dobre, żadnego ściągnięcia ani pogorszenia cery. Ale nie mam odwagi używać jej codziennie
Stary 2015-12-10, 11:32   #4
blotowlosa
summerlover

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź. Peelingu używam (mechanicznego), chociaż zawsze odnotowuję po nim chwilowe pogorszenie stanu cery. Może powinnam spróbować z enzymatycznym.
Mogę spytać, ile wacików schodzi Ci na umycie twarzy tonikiem?

Ostatnio kilka razy użyłam kostki myjącej Dove do mycia - odczucia mam dobre, żadnego ściągnięcia ani pogorszenia cery. Ale nie mam odwagi używać jej codziennie
U mnie mydło jest strasznym agresorem,a próbowałam różnych, więc raczej nie będę z tym eksperymentować, ale jeśli u Ciebie sprawuje się dobrze, czemu nie

Co do wacików, rano wystarcza mi jeden. Wieczorem tusz do rzęs i oczy zmywam dwufazowym płynem do demakijażu z miksy, więc na to idą dwa waciki, na resztę twarzy w zależności od tego czy mam na sobie krem BB, podkład albo nic, od jednego do ok. 3 Generalnie dopóki wacik nie będzie czysty.

Jeśli czujesz, że dla Twojej cery to za mało, może spróbuj się wybrać raz w miesiącu do dobrej kosmetyczki, która zaproponuje Ci odpowiednie zabiegi oczyszczające dla Twojego typu cery.
( ja na przykłąd wczoraj dowiedziałam się, że moja cera nie wymaga większego oczysczania, ale za to potrzebna jest jej porządna hydratacja, więc nad tym teraz będziemy pracować przy kolejnych wizytach )
Stary 2015-12-10, 19:08   #5
asiulka40
Raczkowanie

Powiem szczerze, że ja nie wyobrażam sobie mycia twarzy bez wody. Ale to też zależy jaką kto ma wodę. U mnie w mieście woda jest bardzo czysta. Jeszcze niedawno zmagałam się z lekkim trądzikiem. Gdy zaczęłam oczyszczać skórę Foreo Luną (podróbką ale bardzo dobrą) to cera mi się bardzo poprawiła. Jak ją dotykam to jest gładziutka. Tak wygląda moje wieczorne oczyszczanie twarzy:
1. Mycie żelem całą twarz.
2. Dokładne zmywanie makijażu oczu płynem micelarnym lub mleczkiem.
3. Ponowne nakładanie żelu na twarz i masowanie twarzy Luną.
4. Tonik
Kup sobie delikatny żel do twarz. Tak samo tonik, bez alkoholu. Polecam ci żel i tonik z Rival de Loop. Są to kosmetyki bardzo tanie a dobre. W ogóle nie podrażniają skóry.

https://www.google.pl/imgres?imgurl=...w=1366&bih=659

https://www.google.pl/search?newwind...-RjLX0p4XdM%3A
asiulka40 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 14:23   #6
minimartini
Raczkowanie

moja ciocia myje buzię wodą z butelki. nie wiem na ile się to sprawdza, ale sobie chwali to rozwiazanie
minimartini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 20:20   #7
MalinaJagoda
Przyczajenie

Latem miałam wypadek, poparzyłam twarz (I i II stopnia) więc od tam tej pory nie używam wody w szpitalu pielęgniarka która też była poparzona dała mi radę bym przez najbliższe pół roku unikała mycia twarzy wodą. Pielęgnacji twarzy oparzonej nie będę opisywać ale gdy twarz się zagoiła i zaczęłam się malować to do demakijażu używam albo Nivea mleczko lub płyn micelarny do skóry suchej i wrażliwej albo płyn micelarny z Biały Jeleń ( bardzo dużo wacików zużywam ) a na koniec poprawiał płynem albo z Cetaphilu albo Emolium. Później smaruje się kremem nawilżającym z Cetaphilu a na popękane naczynka stosuje Niverosin, dodatkowo przed snem smaruje się kremami na trądzik, które zaleciła mi moja dermatolog. Muszę stwierdzić, że moja kondycja skóry twarzy się poprawiła, jest lepsza niż przed poparzeniem.
MalinaJagoda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:04   #8
201710160952
Konto usunięte

Tak, płyn micelarny wystarczy Ja używam różowego garniera, potem jakiś tonik. Cera ma się lepiej.
201710160952 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:33   #9
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Cześć dziewczyny,

Miałam podobnie z kranówką.
Dermatolog zaleciła mi przerzucenie się na wodę butelkowaną.

Unikaj agresywnych, wysuszających żeli dla nastolatków, bo one tylko pogarszają stan skóry.
Jeśli masz wypryski nie stosuj gruboziarnistego peelingu, polecam maseczki z glinki.

Przyjrzyj się dobrze swojej kolorówce, bo ja odkryłam, że mnie zapycha talk w pudrze, podkładów z parabenami nie mogę stosować.
Stary 2015-12-15, 15:13   #10
Aleksandra43211
Przyczajenie

ja swego czasu myłam twarz tylko wodą mineralną + kosmetyki obecnie stosuje również płyn micelarny, żel do skóry mieszanej i wrażliwej oraz raz w tygodniu robię sobie maseczki z bielendy. Miałam duży problem z cerą a teraz jest na prawdę dobrze
Aleksandra43211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 18:57   #11
jasmie
foxy lady

Cytat:
Jeśli czujesz, że dla Twojej cery to za mało, może spróbuj się wybrać raz w miesiącu do dobrej kosmetyczki, która zaproponuje Ci odpowiednie zabiegi oczyszczające dla Twojego typu cery.
( ja na przykłąd wczoraj dowiedziałam się, że moja cera nie wymaga większego oczysczania, ale za to potrzebna jest jej porządna hydratacja, więc nad tym teraz będziemy pracować przy kolejnych wizytach )
Na razie jestem biedną studentką, więc wizyty u kosmetyczki jeszcze nie dla mnie ale bardzo bym chciała wypróbować jakąś mikrodermabrazję albo kwasy...

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że ja nie wyobrażam sobie mycia twarzy bez wody. Ale to też zależy jaką kto ma wodę. U mnie w mieście woda jest bardzo czysta. Jeszcze niedawno zmagałam się z lekkim trądzikiem. Gdy zaczęłam oczyszczać skórę Foreo Luną (podróbką ale bardzo dobrą) to cera mi się bardzo poprawiła. Jak ją dotykam to jest gładziutka. Tak wygląda moje wieczorne oczyszczanie twarzy:
1. Mycie żelem całą twarz.
2. Dokładne zmywanie makijażu oczu płynem micelarnym lub mleczkiem.
3. Ponowne nakładanie żelu na twarz i masowanie twarzy Luną.
4. Tonik
Kup sobie delikatny żel do twarz. Tak samo tonik, bez alkoholu. Polecam ci żel i tonik z Rival de Loop. Są to kosmetyki bardzo tanie a dobre. W ogóle nie podrażniają skóry.

https://www.google.pl/imgres?imgurl=...w=1366&bih=659

https://www.google.pl/search?newwind...-RjLX0p4XdM%3A
Bardzo dziękuję za polecenie, zainteresuję się tym żelem. Wiele dobrego słyszałam też o nowym Isana Young - podobno bardzo delikatny.
Jaką konkretnie masz tę szczoteczkę, gdzie kupiłaś?

Cytat:
Napisane przez michelle15 Pokaż wiadomość
A probowałas z maseczkami? Ja co 3 dni robie gleboko oczyszczajaca z Lbiotica, a poza tym jedynie przemywam tonikiem, i wiekszych problemow nie ma. A wody kranowej unikam jak ognia
Nie znam tej maseczki wypróbuję na pewno. Używałam białej i bodajże niebieskiej glinki, ale nie widziałam efektów.

Cytat:
Napisane przez minimartini Pokaż wiadomość
moja ciocia myje buzię wodą z butelki. nie wiem na ile się to sprawdza, ale sobie chwali to rozwiazanie
Też słyszałam o tym parę razy. Jednak wydaje mi się to strasznie nieekonomiczne i niewygodne. Ale coraz poważniej rozważam wypróbowanie tej opcji przez jakiś miesiąc.

Cytat:
Napisane przez MalinaJagoda Pokaż wiadomość
Latem miałam wypadek, poparzyłam twarz (I i II stopnia) więc od tam tej pory nie używam wody w szpitalu pielęgniarka która też była poparzona dała mi radę bym przez najbliższe pół roku unikała mycia twarzy wodą. Pielęgnacji twarzy oparzonej nie będę opisywać ale gdy twarz się zagoiła i zaczęłam się malować to do demakijażu używam albo Nivea mleczko lub płyn micelarny do skóry suchej i wrażliwej albo płyn micelarny z Biały Jeleń ( bardzo dużo wacików zużywam ) a na koniec poprawiał płynem albo z Cetaphilu albo Emolium. Później smaruje się kremem nawilżającym z Cetaphilu a na popękane naczynka stosuje Niverosin, dodatkowo przed snem smaruje się kremami na trądzik, które zaleciła mi moja dermatolog. Muszę stwierdzić, że moja kondycja skóry twarzy się poprawiła, jest lepsza niż przed poparzeniem.
Dzięki za rady! Cetaphil też sobie chwalę, bardzo delikatny kosmetyk.

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Tak, płyn micelarny wystarczy Ja używam różowego garniera, potem jakiś tonik. Cera ma się lepiej.
To identycznie jak ja.
Nie używasz żadnych innych oczyszczających masek i peelingów?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Miałam podobnie z kranówką.
Dermatolog zaleciła mi przerzucenie się na wodę butelkowaną.

Unikaj agresywnych, wysuszających żeli dla nastolatków, bo one tylko pogarszają stan skóry.
Jeśli masz wypryski nie stosuj gruboziarnistego peelingu, polecam maseczki z glinki.

Przyjrzyj się dobrze swojej kolorówce, bo ja odkryłam, że mnie zapycha talk w pudrze, podkładów z parabenami nie mogę stosować.
Na szczęście już parę lat temu odkryłam, że kosmetyki dla nastolatek i wszystko z "antybakteryjne" w nazwie to po prostu koszmar dla mojej cery, mimo że jest zanieczyszczona. Po latach tragicznego wyglądu i leczenia u dermatologa wysuszającymi maściami, rzuciłam to w cholerę, zaczęłam nakładać co wieczór treściwy olejkowy krem nagietkowy i od razu - zdecydowana poprawa stanu cery.
Sama robisz maseczkę z glinki czy używasz gotowej?

Pudru nie podejrzewałam, od paru lat używam sypkich transparentnych... Przyjrzę się temu. Ale czego można użyć zamiast pudru..?

Cytat:
Napisane przez Aleksandra43211 Pokaż wiadomość
ja swego czasu myłam twarz tylko wodą mineralną + kosmetyki obecnie stosuje również płyn micelarny, żel do skóry mieszanej i wrażliwej oraz raz w tygodniu robię sobie maseczki z bielendy. Miałam duży problem z cerą a teraz jest na prawdę dobrze
Jaka konkretnie maseczka?
Stary 2015-12-15, 21:28   #12
rochelle_
Mów mi Rosia :)

U mnie nie wystarczy Co więcej, do tej pory przetestowałam masę miceli i znalazłam dwa, które w miarę sobie radzą. Idealnym za to sposobem na oczyszczanie buzi są oleje Muszę do nich wrócić, bo byłam w szoku, jak po miesiącu zmywania makijażu olejkami (chociażby mieszanką z Alterry lub olejem kokosowym) poprawił się stan buzi. Wypryski zniknęły, twarz była nawilżona i oczyszczona.

Do tego raz na tydzień funduję sobie maskę drożdżową i dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny. Zimą od czasu do czasu użyję też peelingu mechanicznego.

Fajnie też zadziałała u mnie szczoteczka soniczna. Wody używam minimalną ilość, bo zwyczajnie stan rur w moim bloku pozostawia wiele do życzenia...

Edit: kolorówka zapycha, a talk jest top 5 codziennych zapychaczy. Polecam pudry ryżowe lub bambusowe - matują, a nie zapychają.

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2015-12-15 o 21:29
rochelle_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 23:12   #13
jasmie
foxy lady

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
U mnie nie wystarczy Co więcej, do tej pory przetestowałam masę miceli i znalazłam dwa, które w miarę sobie radzą. Idealnym za to sposobem na oczyszczanie buzi są oleje Muszę do nich wrócić, bo byłam w szoku, jak po miesiącu zmywania makijażu olejkami (chociażby mieszanką z Alterry lub olejem kokosowym) poprawił się stan buzi. Wypryski zniknęły, twarz była nawilżona i oczyszczona.

Do tego raz na tydzień funduję sobie maskę drożdżową i dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny. Zimą od czasu do czasu użyję też peelingu mechanicznego.

Fajnie też zadziałała u mnie szczoteczka soniczna. Wody używam minimalną ilość, bo zwyczajnie stan rur w moim bloku pozostawia wiele do życzenia...

Edit: kolorówka zapycha, a talk jest top 5 codziennych zapychaczy. Polecam pudry ryżowe lub bambusowe - matują, a nie zapychają.
Możesz polecić jakiś peeling enzymatyczny?
A olej kokosowy nie zapycha? Kiedyś zniechęciłam się do oczyszczania olejami, jak przeczytałam, ile to wszystko ma etapów. Ale może można prościej, doczytam na ten temat jak będę miała chwilę
Stary 2015-12-16, 08:35   #14
asiulka40
Raczkowanie

Ja mam podróbę i jestem nawet zadowolona.
http://allegro.pl/foreo-luna-szczote...479193068.html
Tutaj masz oryginał który jest na pewno 100 razy lepszy ale dużo droższy.
https://www.douglas.pl/douglas/searc...10&search.y=18
Na allegro nie kupisz raczej oryginału. Ja być może kupię sobie oryginał ale jeszcze nie teraz. Albo ewentualnie tą mniejszą wersję też jest ponoć dobra.
Tutaj masz filmik jak babka porównuje oryginał i podróbę żebyś wiedziała co kupiłaś. Na początku się cieszyłam, że kupiłam tani oryginał bo tak wygląda a później obejrzałam to i mi się smutno zrobiło.
https://www.youtube.com/watch?v=8guTsiVxNII
Stary 2015-12-16, 10:08   #15
blotowlosa
summerlover

Cytat:
Na razie jestem biedną studentką, więc wizyty u kosmetyczki jeszcze nie dla mnie ale bardzo bym chciała wypróbować jakąś mikrodermabrazję albo kwasy...
Znam ten ból Na grouponie itp portalach można często znaleźć fajne oferty zabiegów kosmetycznych z mikrodermabrazja do 50pln. Opłaci się wybrać nawet jeśli by to nie miało być co miesiąc ale np. co pół roku.

U mnie zabawa z kwasami w domu kończyła się strasznymi zaczerwienieniami i podrażnieniem, dopiero niedawno dowiedziałam się, że lepsze są te w wersji naturalnej aniżeli syntetyczne (w takich drogeriowych kremach oprócz syntetycznego kwasu wciskają jeszcze multum badziewi). Teraz zaczęłam używać naturalnego serum z kw. hyaluronowym i moja skóra reaguje zupełnie inaczej
Stary 2015-12-16, 21:43   #16
ewaborys
Raczkowanie

Czesc Dziewczyny,

a ja sie zastanawiam czy jak uzywa sie plynu micelarnego to juz toniku nie trzeba? Generalnie ja tez cierpie na jakies tam krostki na brodzie(hormony;/). Uzywalam zeli do twarzy mieszanej tradzikowej, niby zawsze aptecznych no ale...od wrzesnia uzywam pianki do twarzy a pozniej przemywam twarz jeszcze plynem micelarnym po tym krem nawilzajacy i posluzylo to skorze. Zastanawiam sie nad tonikiem? czy to juz za duzo by bylo? nie stosuje tez peelingow, nawet enzymatycznych po zawsze mi cos nich wychodzi ale moze skora sie oczyszcza?? sama nie wiem co zmienic jeszcze bo krostek jest mniej ale ciagle cos tam jest. Tez przestalam w sumie jesc nabial i chyba to plus zmiana zelu na pianke bardzo pomoglo
ewaborys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 08:15   #17
asiulka40
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewaborys Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny,

a ja sie zastanawiam czy jak uzywa sie plynu micelarnego to juz toniku nie trzeba? Generalnie ja tez cierpie na jakies tam krostki na brodzie(hormony;/). Uzywalam zeli do twarzy mieszanej tradzikowej, niby zawsze aptecznych no ale...od wrzesnia uzywam pianki do twarzy a pozniej przemywam twarz jeszcze plynem micelarnym po tym krem nawilzajacy i posluzylo to skorze. Zastanawiam sie nad tonikiem? czy to juz za duzo by bylo? nie stosuje tez peelingow, nawet enzymatycznych po zawsze mi cos nich wychodzi ale moze skora sie oczyszcza?? sama nie wiem co zmienic jeszcze bo krostek jest mniej ale ciagle cos tam jest. Tez przestalam w sumie jesc nabial i chyba to plus zmiana zelu na pianke bardzo pomoglo
Każdy płyn micelarny powinien zawierać w swoim składzie tonik. Wydaje mi się, że sam micel ci starczy ale bez problemu możesz sobie też dodatkowo używać jakiegoś toniku, najlepiej takiego bez alkoholu w składzie.
Stary 2015-12-17, 10:06   #18
ewaborys
Raczkowanie

no wlasnie sie zastanawiam, bo widze ze czasami mniej znaczy lepiej. a co z peelingiem? mam czasem jakies wypryski(zazwyczaj nie ropne) i nie wiem czy to tez przez to ze slabo oczyszczam twarz ale z kolei jak uzyje peelingu enzymatycznego to sprawa sie pogarsza..czy po porstu wychodzi to co jest pod spodem i tak czy siak by kiedys wyszlo?? jak myslicie?

kurde pamietam stare dobre czasy jak mylam twarz tylko woda a krostki mialam raz na ruski rok przed okresem;/
Stary 2015-12-17, 10:30   #19
blotowlosa
summerlover

Cytat:
Napisane przez ewaborys Pokaż wiadomość
no wlasnie sie zastanawiam, bo widze ze czasami mniej znaczy lepiej. a co z peelingiem? mam czasem jakies wypryski(zazwyczaj nie ropne) i nie wiem czy to tez przez to ze slabo oczyszczam twarz ale z kolei jak uzyje peelingu enzymatycznego to sprawa sie pogarsza..czy po porstu wychodzi to co jest pod spodem i tak czy siak by kiedys wyszlo?? jak myslicie?

kurde pamietam stare dobre czasy jak mylam twarz tylko woda a krostki mialam raz na ruski rok przed okresem;/
martyw naskórek może przyczynić się do wiekszego zapychania porów co za tym idzie pojawiania się krostek, więc chyba jednak poleciłabym Ci raz na jakiś czas się go pozbyć. Jeśli negatywnie reagujesz na peeling, może spróbuj jakiegoś delikatniejszego, lub kwasów, maseczek głębokooczysczających albo popularnych zabiegów u kosmetyczki.
Myślę, że sam micel/tonik to za mało, chociaż wszystko też zależy od osoby, niektóre laski są gładkie jak pupcia niemowlęcia i nie potrzebują takiego oczyszczania
Stary 2015-12-17, 15:07   #20
ewaborys
Raczkowanie

Dzieki za rady!
nio wlasnie tak sie balam, ze powinnam jednak zluszczac tez naskorek. ale co moze byc delikatniejsze niz peeling enzymatyczny??
chyba ze przecierpie to pogorszenie skory po uzyciu peelinga, byc moze to tylko chwilowa reakcja bo skora sie oczyszcza i po paru uzyciach nie bedzie juz nic wyskakiwac hmm;/
Stary 2015-12-17, 15:18   #21
rochelle_
Mów mi Rosia :)

Cytat:
Możesz polecić jakiś peeling enzymatyczny?
A olej kokosowy nie zapycha? Kiedyś zniechęciłam się do oczyszczania olejami, jak przeczytałam, ile to wszystko ma etapów. Ale może można prościej, doczytam na ten temat jak będę miała chwilę
Co do oleju - mnie nie zapychał, a poza oczyszczeniem buzi z zaskórników, dodatkowo ją porządnie nawilżył. To bardzo uniwersalny kosmetyk. Stosuję tak prawdę niemal do wszystkiego: odżywka do włosów, rzęs, nawilżanie i demakijaż, balsam do ciała, ust.

A oczyszczanie olejami... Cóż, olejomaniaczki by mnie pewnie ostro krytykowały, ale ja z braku czasu okroiłam rytuał OCM. Testowałam wszystkie podejścia i u mnie sprawdził się minimalizm - na początek nakładam trochę oleju na wacik i delikatnie przecieram buzię. Wcześniej wklepuję w mejkap oczu i po jakiejś minucie bez problemu delikatnie zmywam. Potem do skutku przecieram buzię i na koniec dla pewności przecieram twarz micelem/tonikiem. Potem często "na dobranoc" używam oleju kokosowego - dosłownie kropelkę, bo nie chcę obudzić się na tłustej poduszce. :P

Z peelingów enzymatycznych u mnie się sprawdził ten ze Starej Mydlarni (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,77...ymatyczny.html). Fajnie też działał kosmetyk z Dax: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,47...sfoliacja.html

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2015-12-17 o 15:19
rochelle_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 16:06   #22
karinkaka2
Raczkowanie

ja uzywam płynu micelarnego z bielendy bo ten z garniera podrazniał mi skóre wokoł oczy nie wiem czemu..stosuje tez krem na noc z vichy
karinkaka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 16:43   #23
Agnieszka_02
Raczkowanie

Dla mnie płyn micelarny wystarczy, ale jak zmywam nim makijaż to zmieniam waciki tak długo, aż będą idealnie czyste. No i przynajmniej raz w tygodniu myję twarz żelem do twarzy i wodą, aby dokładnie oczyścić cerę.
Płyn micelarny staram się wybrać dobrej jakości i taki, żeby zmywał również wodoodporny makijaż i radził sobie dobrze z tuszem do rzęs. Kiedyś używałam tylko tego z Biodermy, ale znalazłam dużo tańszy odpowiednik naszej polskiej Bielendy - dużą butlę 400ml- expert czystej skóry płyn micelarny nawilżający. Zmywa wszystko co trzeba, trochę trzeba pocierać, ale nie szczypie w oczy i nie wysusza. Kosztuje niecałe 16zł.
Agnieszka_02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 09:55   #24
blotowlosa
summerlover

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
Dla mnie płyn micelarny wystarczy, ale jak zmywam nim makijaż to zmieniam waciki tak długo, aż będą idealnie czyste. No i przynajmniej raz w tygodniu myję twarz żelem do twarzy i wodą, aby dokładnie oczyścić cerę.
Płyn micelarny staram się wybrać dobrej jakości i taki, żeby zmywał również wodoodporny makijaż i radził sobie dobrze z tuszem do rzęs. Kiedyś używałam tylko tego z Biodermy, ale znalazłam dużo tańszy odpowiednik naszej polskiej Bielendy - dużą butlę 400ml- expert czystej skóry płyn micelarny nawilżający. Zmywa wszystko co trzeba, trochę trzeba pocierać, ale nie szczypie w oczy i nie wysusza. Kosztuje niecałe 16zł.
Może się mylę, ale zadaniem micelów nie jest zmywanie tuszu do rzęs. Do tego służą tłustsza dwufazowe płyny do oczu (tusz przylepia się do tłustej warstwy i za jednym pociągnięciem schodzi), zmywanie tuszu micelem i intensywne pocieranie prowadzi u mnie do wypadania i niszczenia rzęs, oraz podrażnień oczu
Ja swego czasu w dobie przed płynami dwufazowymi używałam do tego celu tłustego kremu

Dobry tip z tą Bielendą, Muszę spróbować, bo rzeczywiście różnica w cenie spora.
Stary 2015-12-29, 23:28   #25
201708250935
Wtajemniczenie

Cytat:
Może się mylę, ale zadaniem micelów nie jest zmywanie tuszu do rzęs. Do tego służą tłustsza dwufazowe płyny do oczu (tusz przylepia się do tłustej warstwy i za jednym pociągnięciem schodzi), zmywanie tuszu micelem i intensywne pocieranie prowadzi u mnie do wypadania i niszczenia rzęs, oraz podrażnień oczu
Ja swego czasu w dobie przed płynami dwufazowymi używałam do tego celu tłustego kremu

Dobry tip z tą Bielendą, Muszę spróbować, bo rzeczywiście różnica w cenie spora.
Bo podczas zmywania tuszu micelem oczu sie nie trze, tylko przykalda wacik nasaczony nim i trzyma jakis czas po czym delikatnie przesuwa sie w dol i wszystko pieknie schodzi, po co trzec?

micel jest do zmywania calego makijazu, nawet wodoodpornego
Skomentuje jeszcze watek: od przeszlo 3 lat uzywam tylko micela do zmywania makijazu codziennego i raz na tydzien albo 1,5 uzywam kostki myjacej Dove (to nie jest mydlo, poczytajcie sobie) z dodatkiem korundu. Do tego nawilzam zelami aloesowym i tym z Rabka Spa z żyworódka i lawenda, od swieta nakladam ziaje 50+ nawilzajaca z ceramidami i tyle wystarcza mojej skorze ^^

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2015-12-29 o 23:34
201708250935 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 09:37   #26
szampejn
Raczkowanie

Mi ciężko by bylo nie używać wody, a samym micelem to chyba bym sie nigdy nie domyla.
Niestety też walczę z dosc sporą ilością zaskórników na czole i wypryskami. W codziennej pielęgnacji używam Isany Young (pierwsze mycie), z którą się bardzo polubiłam. Jest delikatna, dobrze się rozprowadza, ma delikatny zapach, nie podrażnia oczu i skład nawet nie jest aż taki najgorszy. Polecam wypróbować, tym bardziej, że kosztuje może z 5 zł. kolejnym żelem, którego używam jest ten z La Roche Posay, którym myję buzię za pomocą Foreo Luny i te dwie rzeczy są moim zdecydowanym top1 w pielęgnacji. Moja skóra się uspokoiła i wypryski przestały się pojawiać. Do tego mam taką miłą mięciutką w dotyku buzię.
Wiem też że mojej cerze niestety nie pomaga jedze czekolady.

Instagram

Blog

Edytowane przez szampejn
Czas edycji: 2015-12-30 o 17:06
szampejn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 10:17   #27
asiulka40
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szampejn Pokaż wiadomość
Mi ciężko by bylo nie używać wody, a samym micelem to chyba bym sie nigdy nie domyla.
Niestety też walczę z dosc sporą ilością zaskórników na czole i wypryskami. W codziennej pielęgnacji używam Isany Young (pierwsze mycie), z którą się bardzo polubiłam. Jest delikatna, dobrze się rozprowadza, ma delikatny zapach, nie podrażnia oczu i skład nawet nie jest aż taki najgorszy. Polecam wypróbować, tym bardziej, że kosztuje może z 5 zł. kolejnym żelem, którego używam jest ten z La Roche Posay, którym myję buzię za pomocą Foreo Luny i te dwie rzeczy są moim zdecydowanym top1 w pielęgnacji. Moja skóra się uspokoiła i wypryski przestały się pojawiać. Do tego mam taką miłą mięciutką w dotyku buzię.
Do tego wiem, że mojej cerze niestety nie pomaga jedze czekolady.
To prawda z tą czekoladą czy ogólnie z niezdrowym odżywianiem. Jak przez ponad 2 tyg jadłam naprawdę zdrowo. Jadłam dużo warzyw, piłam dużo wody z cytryną i zielonej herbaty itp. Cera mi się tak poprawiła, że byłam w szoku. Nawet w pracy koleżanki mi mówiły, że mam ładniejszą cerę. Niestety po świętach cera znowu mi się pogorszyła. Ale po nowym roku mam zamiar zrobić sobie oczyszczanie organizmu.

Możesz powiedzieć jakiej Luny używasz, tej małej czy tą normalną? Ja mam tą większą ale podróbę i kupiłabym sobie tą małą ale nie wiem czy jest dobra.
Stary 2015-12-30, 10:57   #28
201708250935
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez asiulka40 Pokaż wiadomość
To prawda z tą czekoladą czy ogólnie z niezdrowym odżywianiem. Jak przez ponad 2 tyg jadłam naprawdę zdrowo. Jadłam dużo warzyw, piłam dużo wody z cytryną i zielonej herbaty itp. Cera mi się tak poprawiła, że byłam w szoku. Nawet w pracy koleżanki mi mówiły, że mam ładniejszą cerę. Niestety po świętach cera znowu mi się pogorszyła. Ale po nowym roku mam zamiar zrobić sobie oczyszczanie organizmu.

Możesz powiedzieć jakiej Luny używasz, tej małej czy tą normalną? Ja mam tą większą ale podróbę i kupiłabym sobie tą małą ale nie wiem czy jest dobra.
Dla Ciebie to prawda, bo Tobie pomoglo, ale ja np nie podpisze sie kompletnie pod tym ze zdrowe jedzenie wplywa jakkolwiek na mnie, jem co chce i ciagle jest ok ^^ jedynie laktoza mi szkodzi (ale to nietolerancja ogolem)
201708250935 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 13:34   #29
Atopowa_M
Przyczajenie

Ja używając płynu micelarnego miałam wrażenie, że ta cera jednak nie jest dobrze oczyszczona mimo, że używałam tylu wacików aż były całkiem czyste.
Woda też mi często podrażniała twarz. Ale od kiedy używam szczoteczki do twarzy nie widzę tego problemu. Szczoteczka idealnie myje twarz, na koniec przecieram buzię wacikiem nasączonym tonikiem antybakteryjnym i z cerą nie mam już praktycznie żadnych problemów
Stary 2015-12-30, 18:56   #30
matkaWariatka2
BAN stały

ja wieczorem uzywam płynu micelarnego- żadnej wody :P
matkaWariatka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości