Czy to zaskórniaki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-13, 18:49   #1
Gusiek94
Przyczajenie

Czy to zaskórniaki?

Witam,
mam 21 lat. W wieku ok. 15 lat miałam spore problemy z trądzikiem głównie w strefie T twarzy. Teraz sporadycznie wyskakują mi jakieś krostki co nie jest zbyt uciążliwe. Niestety tak jak kiedyś nie miałam tego problemu na dekolcie tak teraz mam. Mam pełno czarnych kropeczek na skórze - jedne głębsze drugie płytsze. Niestety często zdarza mi się je wyciskać. Często też pojawiają się jakieś podskórne wypryski. - jednak zauważyłam że to zależy od żelu pod prysznic który używam - obecnie korzystam z "koziego mleka" i zauważyłam że ładnie łagodzi mi skórę, jednak cały czas mam te czarne kropeczki które strasznie mnie denerwują. Czy ktoś z was ma jakieś rady jak z nimi walczyć w skuteczny sposób?
Gusiek94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 21:08   #2
nynka_1987
Zadomowienie

Dot.: Czy to zaskórniaki?

To są wągry. Peelingi, maseczki oczyszczające spróbuj. Aaa, zaskórniki jeśli już
Stary 2015-12-15, 11:08   #3
agucha87
Przyczajenie

No opis pasuje do tych "zaskórników" Kiedyś stosowałam takie plastry na nos- były dość skuteczne, ale potem jakoś ich nie mogłam nigdzie kupić. A teraz problem sam zniknął (nie wiem czemu, może dlatego że nie używam podkładu tylko puder i pory łatwiej się oczyszczają?).
agucha87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 23:13   #4
Stitch
Przyczajenie

To są zaskórniki, czyli tzw. wągry. Dobre będą peelingi i wszelakiego rodzaju maski, można też zrobić domowe plastry na ich usuwanie.
Polecam naparować twarz, rozbełtać w miseczce białko jajka, nałożyć je na miejsca, gdzie mamy te zaskórniki i przykleić do tego białka kawałki chusteczki higienicznej. Kiedy chusteczka kompletnie wyschnie ostrożnie odklejamy ją od twarzy. Zwykle za pierwszym razem nie ma jakichś spektakularnych efektów, ale dobrze powtarzać to co jakiś czas
Stitch jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości