Jak poznać, że tusz wysechł/skończył się; kiedy należy go wymienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-17, 12:23   #1
201703291446
Konto usunięte

Jak poznać, że tusz wysechł/skończył się; kiedy należy go wymienić?

Często czytam w wielu źródłach, że tusz po około 3 miesiącach zaczyna się kruszyć, robią się grudki, i inne tym podobne, jednak odkąd pamiętam - nigdy nie zaobserwowałam takich symptomów w moich tuszach, a trochę ich już miałam.
Czy naprawdę trzeba tusze tak często wymieniać?
Maluję się codziennie, mam Lancome Grandiose od maja i nadal jest świetny, nic się z nim nie dzieje, pachnie identycznie jak na początku, świetnie trzyma się 15 godzin, kiedy go zmywam nic nie jest rozmyte, obsypane, no nic.
Czy to jest jakoś niebezpieczne? Robię tak całe życie i nic mi się nigdy nie stało, rzęsy mam długie, dużo ich mam i w ogóle nie mam problemów z oczami.
Jak mam poznać, że mój tusz traci moc, jeśli nie występują żadne wyżej wymienione objawy?
201703291446 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 10:18   #2
Cass_
Przyczajenie

Dot.: Jak poznać, że tusz wysechł/skończył się; kiedy należy go wymienić?

Hej, czy tusz już wysechł, można zauważyć już przy samym wyciągnięciu szczoteczki, nie ma koloru tak głębokiej czerni, tak jak piszesz, obsypuje się, kruszy, a malowanie nim nie jest przyjemne, dłużej trwa i tusz, automatycznie, gdy jest suchy, krócej się trzyma. Do wysychania tuszu przyczynia się niedokręcanie tubki, ale jest to też naturalny proces, któremu kosmetyk ulega. Termin 3 miesięcy nie odnosi się do wszystkich tuszy, chyba żadna z nas, widząc,że używa maskary już ponad 3 msce nie wyrzuca jej do kosza, skoro jest dobra Zależy to od marki, a i owszem. Za Lancome (w tym przypadku) zapłacimy drożej, ale efekt i trwałość jaką zapewnia jest zniewalająca.
PS: Zazdroszczę dłuugich, gęstych rzęs! Pozdrawiam
Cass_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 11:24   #3
201703291446
Konto usunięte

Dot.: Jak poznać, że tusz wysechł/skończył się; kiedy należy go wymienić?

Dziękuję bardzo za odpowiedź
201703291446 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości