Żele do mycia twarzy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-22, 09:44   #91
patitcz
Zadomowienie

Dot.: Żel do mycia twarzy

dzieki Ewka..poszukam o nic jeszcze na KWC..a ma ktos jeszcze jakies pomysły?
patitcz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 14:43   #92
*Claire*
Wtajemniczenie

w porzadku jest zel eris under twenty,ale u mnie na pocz. spowodowal wysyp,potem jak sie pryszcze wyszalaly,to byl ok.

Edytowane przez *Claire*
Czas edycji: 2006-04-22 o 17:21
*Claire* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 14:49   #93
hathayoga
perfumove love

Ja na noc oczyszczam twarz porządnie mleczkiem i tonikiem, żelem myję buzię rano. Mam dwa typy w tej chwili - Garnier (ten zielony, nie zawiera mydła) i Swiss (St Ives, krem pilingujący). Po St Ives buzia jest gładka i nie wysusza on skóry (ale osobom z rozszerzonymi naczynkami i "problemami" nie polecam właśnie ze względu na piling). Po Garnierze niestety trzeba użyć jakiegoś leciutkiego kremu nawilżającego.
hathayoga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 15:15   #94
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Justa ja mam cere mieszana. Uzywalam zelu matujaco-oczyszczajcego z Lirene ale on okropnie wysuszal twarz. Fajny jest lagodny zel myjacy tez z Eris dobrze oczyszcza ine sciaga
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 17:01   #95
patitcz
Zadomowienie

dzieki dziewczyny jeszcze jakies pomysły?
Stary 2006-04-22, 17:24   #96
*Claire*
Wtajemniczenie

hmm jeszcze daxa zel do demakijazu jest dobry,nie wysusza tak strasznie i cena ok,ale nie wiem czy zaskorniki likwiduje.

dobre recenzje ma też eris lirene seria niebieska,ale sama nie testowalam.ponoc jest dobry.

*Claire* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 18:42   #97
dore
Rozeznanie

kupilam dzisiaj zel gleboko oczyszczajacy do skory wrazliwej z serii Tilia (z laboratorium erisa), nie zawiera w ogole SLS-a, jest hipoalergiczny i dostepny tylko w aptekach, niedrogi (zaplacilam 6,50). jeszcze nie uzywalam, ale mysle ze bedzie w porzadku. zapach ma bardzo delikatny, chociaz moglby nie miec go w ogole. jutro napisze jak sie spisal przy pierwszym myciu.
dore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 18:48   #98
Girl15
Przyczajenie

Ja polecam żel DaX cosmetics (czy jak to się pisze:P) z serii antybakteryjnej Perfecta, Czysta cera Zresztą polecam też piankę i żel punktowy z tej serii Są super Pozdrawiam
Girl15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 19:12   #99
Girl15
Przyczajenie

Dot.: żel do mycia twarzy - jaki ???

Dax Cosmetics perfecta, czysta cera, żel antybakteryjny. Jest bardzo fajny. Pozdrawiam.
Girl15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 22:36   #100
justysia274
Zadomowienie

GG do justysia274

Polecam Ci jaknajbardziej żel do mycia twarzy L'oreal Pure Zone z peelingiem. Kupiłam takowy w rossmanie (w każdej dobrze zaopatrzonej drogerii powinny być) za 15 zł w promocjii, a tak to kosztuje ok. 20 zł. Ale warto wydać, bo jestem zadowolona. Może żeby Ci ułatwic to przepisze info z opakowania:
L'oreal Pure Zone
Innowacja Laboratoriów L'oreal Pure Zone to 1sza gama kosmetyków oczyszczających o długatrwałym działaniu. Połączenie Sebo-Calmylu o właśniwosniach redukujących wydzielanie sebum i łagodzących skórę oraz kwasu salicylowego, który oczyszcza i złuszcza naskórek, przeciwdziała powstawaniu niedoskonałości skóry mieszanej i tłustej.
Działanie głęboko oczyszczające z peelingiem
*Skutecznie oczyszcza i odblokowuje pory z niedoskonałościami, dzięki zawartym mikrogranulkom wygładza niedoskonałości skóry.
*Opóźnia efekt przetłuszczania się skóry
*Usuwa martwe komórki naskórka i koi skórę, zapobiegajac powstawaniu niedoskonałości
Rezultat-czystość, która trwa
*Natychmiast po zastosowaniu skóra jest głęboko oczyszczona, a nierówności wygładzone
*Skróa zachowuje czysty, matowy i zdrowy wygląd przez cały dzień.
*Dzień do dniu skóra wygląga czysto, zdrowo i widoznie gładsza. Zanikają niedoskonałości, pory są mniej widoczne. Cera zostaje wygładzona.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 00:56   #101
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez justysia274
Polecam Ci jaknajbardziej żel do mycia twarzy L'oreal Pure Zone z peelingiem. Kupiłam takowy w rossmanie (w każdej dobrze zaopatrzonej drogerii powinny być) za 15 zł w promocjii, a tak to kosztuje ok. 20 zł.
Obietnice producenta przeważnie mają się nijak do rzeczywitości, to jest do składu
Dore, jak masz rozgrzane i zaczerwienione poliki, rozszerzone naczynka, to jesteś naczynkowcem, więc nie mozesz używać alkoholu i mocnych detergentów A omawiany powyżej Pure Zone absolutnie Ci nie pasuję,więcej, to podręcznikowy wręcz przykład na to, co powinrnaś unikać, bo:
- pilling sam w sobie, to znaczy mechaniczny, jest zakazany przy delikatnej cerze naczynkowej
- zawiera sls, więc wysuszy Ci buzię
a znając życie alkohol i zapychacze.
Jeśli Tobie Justysiu służy, to bardzo dobrze. A możesz wrzucić skład? Na KWC nie widziałam. Bo cieżko rozmawiać o tym żelu, jeśli nie wiemy, co robi. A opisy producenta się z wiadomych względów nie liczą

Tego typu preperaty powodują tylko tymczasową - o ile w ogóle - poprawę cery, szkody wyjdą później.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 11:41   #102
Marigold19
Zakorzenienie

Sandija, to nie jest taki aż pożeracz straszny- tzn ja miałam z Pure Zone o to http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9614. Krzywdy mi nie zrobiło, ale jak tylko poprawiła mi się cera to używałam już tylko raz dziennie, na zmianę z czymś lżejszym. Byłam zadowolona. A i peelingów mechanicznych używam mimo że jestem naczynkowcem, ale tylko delikatnych i dlatego, że enzymatyczne mi jeszcze bardziej szkodzą. Dlatego nie zgodzę się z Tobą we wszystkim, ale uważam też, że ten z peelingiem może nie być za dobry na codzień. Trzeba z głową popróbować

Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 11:59   #103
Sandija
Gość

Marigold przeczytaj proszę uważnie, to co napisałam.
Po dłuższym używaniu wychodzą efekty. Pillingi enzymatyczne są jedynymi możliwymi dla naczynkowej cery, co nie oznacza, że nie można używać mechanicznych. Jednak przy nich, buzia nigdy nie będzie jednolita i naczynkowa uspokojona, co jest możliwe do osiągnięcia przy specjalnej pielęgnacji wykluczającej takie piilingi.
Pewno, że przy używaniu mechanicznego naczynka nie popękają, ale się nie uspokoją.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 12:26   #104
dore
Rozeznanie

Sandija, przejrzalam te watki ktore znalazlas w wyszukiwarce.
wg opinii dziewczyn wybralam pare zeli ktore odpowiadalyby potrzebom mojej cery. szukalam zelu bez SLS, do cery troche wrazliwej ale i mieszanej, delikatnego, bez alkoholu.
niestety ziolowego fitomedu nie znalazlam, chociaz sie nie poddam. na razie kupilam z serii Tilia zel gleboko oczyszczajacy do cery wrazliwej i alergicznej. jest bardzo delikatny, nie pieni sie (malo detergentow!!! ), ma bardzo delikatny zapach, jest dostepny tylko w aptekach.
nie wysusza, nie sciaga cery.
mysle ze dobrze wybralam
Stary 2006-04-23, 13:48   #105
Serena van der Woodsen
Raczkowanie

moim najlepszym odkryciem jak do tej pory jest.... żel do higieny intymnej. moja cera tez jest mieszna, czasem cos tam wyskoczy, świeci sie a czasem jest totalnie przesuszona. A taki żelik jest bardzo delikatny i na prawde skuteczny i dobry. skóra nie jest podrażniona, a staje się mięciutka... polecam te z Ziaji
Serena van der Woodsen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 13:58   #106
Marigold19
Zakorzenienie

Sandijo, przeczytałam
Nie chcę Cię urazić, ale się nie zgadzam Używam peelingów mechanicznych od dawna i wychodzę na tym znacznie lepiej niż na enzymach a mam problem naczynkowy. Wiem, że to, co piszesz pokrywa się z radami z podręczników, radami kosmetyczek itd. ale z tymi też się nie zgadzam. A napisałam to, co wyżej nie żeby kogoś zniechęcać do stosowania enzymów, ale żeby próbować, co jest dla kogo najlepsze. Nie każda cera jest taka sama. Mam nadzieję, że teraz dobrze wytłumaczyłam, o co mi chodziło

A co do Tilli to próbowałam raz mleczka do demakijażu i było naprawdę dobre, koszt bodajże 8 zł
Dore, a ile kosztuje żel? I napisz za kilka dni, jakie dokładnie wrażenia.

Stary 2006-04-23, 14:00   #107
Malla
Nie depcze krokusów

Pure Zone ma prawie identyczny skład jak Garnier Czysta Cera, zresztą jest produkowany w tym samym miejscu, różni go chyba tylko oficjalna marka ;] To straszna chemia, nie dla wrażliwców. Mojej przyjaciółce z bardzo tłustą cerą i wielkimi problemami pomaga, ale mnie bardzo piekł w oczy i podrażniał, mogę go używać tylko od czasu do czasu. Plus to że oczyszcza drastycznie i później niż zwykle zaczynam się świecić, ale po samym zastosowaniu buzia się błyszczy jak wypolerowana, nie każdy tak lubi. Mój chłopak lubi Garniera, ale stosuje co parę dni i tylko na noc (faceci też muszą mordki myć!)
Nadal polecam Lirene matująco-oczyszczający.
Malla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 14:07   #108
kasiasiar
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 64

Ja polecam Soraya Witaminowa Terapia Matująca.Jest to zel aktywnie oczyszczająco-normalizujący do cery mieszanej i tłustej.zawiera niacinamide(wit B3)-reguluje funkcje gr.łojowych,hamuje powstawanie wyprysków,stymuluje odnowę komórkową.Pory się zmniejszają,
nawilżający hygroplex HHG-zapobiega utracie wody
kompleks Aroma Balance-olejki z eukaliptusa,tymianku,lawe ndy,cytryny.

Przyznam się , że parę lat temu zraziłam się do kosmetyków Soraya.Jednak ten żel i maseczka z linii witaminoewj są rewelacyjne.

Kosztuje ok 13zł i jest suupeeer wydajny
kasiasiar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 14:25   #109
Malla
Nie depcze krokusów

kasiasiar - dodałaś jego recenzję do katalogu?
Malla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 14:35   #110
patitcz
Zadomowienie

ale czy te zele pomoga mi usunąć zaskórniki?
Stary 2006-04-23, 14:48   #111
kasiasiar
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 64

Cytat:
Napisane przez Malla
kasiasiar - dodałaś jego recenzję do katalogu?
nie bo od niedawna jestem wizażanką i jeszcze nie zdążyłam się połapać we wszystkich zawiłościach dodawania kosmetyków,załaczania zdjęć itp.Ale obiecuję poprawę
kasiasiar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 15:04   #112
dore
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Marigold19
Sandijo, przeczytałam
Nie chcę Cię urazić, ale się nie zgadzam Używam peelingów mechanicznych od dawna i wychodzę na tym znacznie lepiej niż na enzymach a mam problem naczynkowy. Wiem, że to, co piszesz pokrywa się z radami z podręczników, radami kosmetyczek itd. ale z tymi też się nie zgadzam. A napisałam to, co wyżej nie żeby kogoś zniechęcać do stosowania enzymów, ale żeby próbować, co jest dla kogo najlepsze. Nie każda cera jest taka sama. Mam nadzieję, że teraz dobrze wytłumaczyłam, o co mi chodziło

A co do Tilli to próbowałam raz mleczka do demakijażu i było naprawdę dobre, koszt bodajże 8 zł
Dore, a ile kosztuje żel? I napisz za kilka dni, jakie dokładnie wrażenia.
za zel w jednej z najtanszych aptek w bialymstoku zaplacilam 6,50.
ok, za kilka dni powroce do watku i wysmaruje to, co sadze na jego temat
w ogole zglosilam duzo produktow Tilii do KWC, niestety bez zdjec bo szukalam duzo i nic w internecie nie znalazlam. za to sa opisy produktow skopiowane z apteki internetowej:P za kilka dni bedzie mozliwosc zrecenzowania.
Stary 2006-04-23, 15:09   #113
dore
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Malla
Pure Zone ma prawie identyczny skład jak Garnier Czysta Cera, zresztą jest produkowany w tym samym miejscu, różni go chyba tylko oficjalna marka ;] To straszna chemia, nie dla wrażliwców. Mojej przyjaciółce z bardzo tłustą cerą i wielkimi problemami pomaga, ale mnie bardzo piekł w oczy i podrażniał, mogę go używać tylko od czasu do czasu. Plus to że oczyszcza drastycznie i później niż zwykle zaczynam się świecić, ale po samym zastosowaniu buzia się błyszczy jak wypolerowana, nie każdy tak lubi. Mój chłopak lubi Garniera, ale stosuje co parę dni i tylko na noc (faceci też muszą mordki myć!)
Nadal polecam Lirene matująco-oczyszczający.
wlasnie przedtem uzywalam garniera 'czysta skora'. zuzylam na wspole z bratem 3butelki, i wszystko byloby w porzadku gdybym nie zaczytala sie w watkach o sls-ach i innych swinstwach. postanowilam ograniczyc troche kosmetyki drogeryjne a zaczac uzywac bardziej naturalne, apteczne.
polecono mi delikatniejsze zele ze wzgledu na sklonnosc do rumienia policzkow. odstawilam podklad. ograniczam tonik z alkoholem ( szkoda, bo niedawno zamowilam, a zapach jest swietny). mysle o filtrach, ale jeszcze w tych myslach jestem daleko od kupna.
to na razie tyle
Stary 2006-04-23, 15:18   #114
Sandija
Gość

Marigold nie uraziłaś mnie; to, że masz taki a nie inny sposób pielegnacji swojej cery to Twoja sprawa, ale nie jest to powód do urażenia
Po prostu Twoja pielegnacja różni się zalecanej dla naczynkowców.
Wiadomo, że jak głosi stare wizażowe przysłowie, każda cere reaguje inaczej Zatem jeśli Tobie się super sprawdza, to bardzo dobrze.
To, że Ci nie służyło enzymatyczne pillingi mogło nie wynikać z ich natury, tylko z nieodpowiedniego dla Ciebie składu. Tak czy inaczej, nie poleca się, i ja też nie polecam, naczynkowcowi takich piilingów.
Mnie chodziło o to, traktowanie cery naczynkowej najbardziej wychodzi koło 25-30 roku życia, wcześniej przeważnie jest ok.

Dore dobrze, że przeszłaś na delikatniejsze preparaty
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 15:23   #115
kaczina
Rozeznanie

GG do kaczina

Apotheker Scheller, wersja z algami
kaczina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 15:56   #116
Ewka86
Raczkowanie

GG do Ewka86

Ja tez uzywalam under twenty i jak dla mnie jest do du.... po tym zelu mialam tlustya cere i pelno malych pryszczykow szczegolnie na czole takze nie polecam tego zelu dla tych osob ktore maja problemy z tlusta cera. pozdrawiam
Ewka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 17:13   #117
Marigold19
Zakorzenienie

No póki co mi służy taka pielęgnacja, ale postraszyłaś mnie tym 25-30 Przemyślę sobie, ale btw jeszcze nie znalazłam odpowiedniego dla mnie peelingu enzymatycznego, który nie powodował by podrażnienia skóry. Jeśli takowy znajdę to pewnie dam się do nich przekonać. Ale i tak jakbym z kranówki do mycia twarzy przeszła na przegotowaną to już bym w ogóle była zadowolona W ogóle właśnie mi przyszedł pomysł na nowy wątek, taki majowy "walka o piękną cerę"

Stary 2006-04-23, 17:20   #118
Sandija
Gość

Tak właśnie jest
Moze zajrzyj do nas na wątek Diacnealowy ("stosowanie Diacnealu")czy "kuracje kwasowo-retinoidowe" - tylko to daje piękną i młodą cerę. Zapraszam
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 17:25   #119
Marigold19
Zakorzenienie

A zyrkałam, ale tylko pobieżnie, bo mam dużo nauki. I też mnie Diacneal kusi troszkę. A zrobiłam straszną rzecz w tamtym roku, stosowałam Effaclar i nie unikałam słoneczka ;( Spędza mi to sen z powiek ;(

Stary 2006-04-23, 17:51   #120
Sandija
Gość

Trudno, zdarza się
Nie ma się co winić za brak wiedzy, najważniejsze, że teraz wiesz, że kwasy+filtry to nierozłączny duecik.
A swoją drogą, szlag mnie trafia, że farmaceutki podczas zakupu Effaclaru, mogłyby pisnąć coś na temat filtrów, przecież nie każdy musi towiedzieć
Czemu spędza Ci to sen z powiek? Przebarwienia?
  Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości