Powi瘯szone gruczo造 這jowe na twarzy - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj mo瞠sz zada pytanie kosmetyczce, wymieni si do鈍iadczeniem, opowiedzie o swojej piel璕nacji.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2015-12-21, 21:46   #1
Selavie
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 758
Exclamation

Powi瘯szone gruczo造 這jowe na twarzy

Witajcie, od jakiego roku mam problem z powi瘯szaj帷ymi si gruczo豉mi na twarzy. Pod 鈍iat這 sk鏎a wygl康a jakby by豉 pokryta 'kaszk'. W rzeczywisto軼i sa to powi瘯szone gruczo造, jasne punkty nad powierzchni sk鏎y. Czy kt鏎as z Was si z tym spotka豉 i wie jak sobie z tym poradzi?
Stary 2015-12-22, 14:05   #2
skinhelpper
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 88
Dot.: Powi瘯szone gruczo造 這jowe na twarzy

Jeste pewna, 瞠 to gruczo造? Gruczo造 這jowe uchodz do uj嗆 mieszk闚 w這sowych i to uj軼ia mog by poszerzone wtedy mamy doczynienia z tzw. poszerzonymi "porami", w kt鏎ych cz瘰to zbiera si wydzielina gruczo堯w, utlenia si i powstaj zask鏎niki otwarte - czarne kropki. To o czym m闚isz to raczej zask鏎niki zamkni皻e i wygl康aj jak taka w豉郾ie kaszka. Mo瞠sz spr鏏owa u篡wa skinorenu, czy jakiego kremu z kwasami, a mojej znajomej na tak kaszk pomog這 mycie twarzy w ten spos鏏, 瞠 zmywa豉 j najpierw p造nem micelarnym, nast瘼nie nak豉da豉 troch 瞠lu do twarzy Cetaphil, a potem nawil穎nym wacikiem 軼iera豉 wszystko z twarzy a wacik by czysty. Pewnie w ten spos鏏 te sobie z逝szcza豉 nask鏎ek.
skinhelpper jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-12-22, 22:38   #3
Selavie
Rozeznanie

Moje zmiany s bia貫, dlatego w徠pie 瞠by by造 to zask鏎niki. Dop鏦i nie naci庵n sk鏎y s niewidoczne - po naci庵ni璚iu wida 瞠 s to uj軼ia gruczo堯w ale w豉郾ie powi瘯szone na tyle 瞠 wychodz ponad powierzchni. Najwi璚ej wida tego w okolicach brody, czyli tam gdzie gruczo堯w jest najwi璚ej. Niestety kwasy tylko pogorszy造 spraw. M鎩 dermatolog stwierdzi, 瞠 po prostu 'tak mam' i ola temat :/
Stary 2015-12-23, 00:47   #4
barabara77
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 13

Cytat:
Napisane przez Selavie Poka wiadomo嗆
Moje zmiany s bia貫, dlatego w徠pie 瞠by by造 to zask鏎niki. Dop鏦i nie naci庵n sk鏎y s niewidoczne - po naci庵ni璚iu wida 瞠 s to uj軼ia gruczo堯w ale w豉郾ie powi瘯szone na tyle 瞠 wychodz ponad powierzchni. Najwi璚ej wida tego w okolicach brody, czyli tam gdzie gruczo堯w jest najwi璚ej. Niestety kwasy tylko pogorszy造 spraw. M鎩 dermatolog stwierdzi, 瞠 po prostu 'tak mam' i ola temat :/
Wybierz si do dobrej kosmetyczki / kosmetologa - dermatolodzy cz瘰to tak podchodz do tematu - dla nich to nie problem bo to tylko estetyka, a nie choroba...
barabara77 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-12-27, 17:45   #5
Agnieszka_02
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 253

Te uwa瘸m, 瞠 lepiej si poradzi dermatologa i nie pr鏏owa nic samemu wyciska. Lekarz mo瞠 zaproponowa jakie profesjonalne i skuteczne rozwi您ania bez samodzielnych eksperyment闚, kt鏎e mog tylko zaszkodzi.
Agnieszka_02 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-01-04, 15:03   #6
skinhelpper
Raczkowanie

Cytat:
ale w豉郾ie zask鏎niki zamkni皻e maj albo bia造 kolor albo cielisty. Spr鏏uj u篡wa krem闚 z kwasami np Skinorenu (dost瘼ny w aptece) albo takich typu kwas migda這wy Pharmaceris, Glyco-A, Bielenda i Iwostin te maj tego typu produkty. Dodatkowo kup sobie 瞠l micelarny do twarzy Cetaphil i jak zmywasz twarz to na堯 na ni 瞠l a nast瘼nie nawil穎nym wacikiem zdejmuj z twarzy a wacik b璠zie czysty. Jak po jaki 2 miesi帷ach nie pomo瞠 to trzeba szuka dalej. A i jeszcze poszukaj sobie jakiej listy ze sk豉dnikami krem闚, kt鏎e zapychaj i wed逝g tej listy r鏏 zakupy kosmetyczne. Mo磧iwe, 瞠 po prostu jaki krem Ci zapycha i te mo瞠 by taka reakcja
Stary 2016-01-05, 09:52   #7
Selavie
Rozeznanie

Dzi瘯uj za rady, niestety kwasy odpadaj.... Ostatnio spr鏏owa豉m peelingu z kawasami z Iwostinu i tylko pogorszy stan cery. By這 to na tyle drastyczne, 瞠 jestem pewna 瞠 ju nigdy nie si璕n po kwasy.
Stary 2016-01-05, 16:02   #8
Klutka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 531

Cytat:
M鎩 dermatolog stwierdzi, 瞠 po prostu 'tak mam' i ola temat :/
Zmieniaj dermatologa do skutku. Przyczyny mog by r騜ne, a zask鏎niki zamkni皻e bo tak wynika z tego co piszesz najcz窷ciej to problem hormonalny. Kosmetyki mog 豉godzi spraw ale nie wylecz je郵i problem jest w 鈔odku.

Insta

酥iewam

Klutka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-01-06, 15:03   #9
skinhelpper
Raczkowanie

A mo瞠 za ostro zacz窸a z tymi kwasami i dlatego taki by efekt? Na pocz徠ku to mo瞠 by nawet u篡wany raz na tydzie, 瞠by przyzwyczai sk鏎.
Stary 2016-01-10, 11:46   #10
Selavie
Rozeznanie

U篡wa豉m co drugi dzie... Najgorsza decyzja urodowa w moim 篡ciu!
Stary 2016-01-21, 11:50   #11
barabara77
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 13

Cytat:
Dzi瘯uj za rady, niestety kwasy odpadaj.... Ostatnio spr鏏owa豉m peelingu z kawasami z Iwostinu i tylko pogorszy stan cery. By這 to na tyle drastyczne, 瞠 jestem pewna 瞠 ju nigdy nie si璕n po kwasy.
SALAVIE - ja bym si nie odwa篡豉 sama u篡wa kwas闚 bez konsultacji z kosmetologiem, przecie dla r騜nych sk鏎 s dobre/z貫 r騜ne kwasy - id do DOBREGO gabinetu kosmetycznego - tam Ci pomog. A moim zdaniem kwasy dzia豉j cuda wiem po sobie Pierwsz seri kwas闚 robi豉m z 8 lat temu na zwyk造ch kwasach owocowych AHA i one by造 do嗆 agresywne to znaczy w豉郾ie sk鏎a 幢e wygl康a豉 na pocz徠ku, przez kilka dni po zabiegu - teraz robi sobie raz do roku seri zabieg闚 z kwasami z wy窺zej p馧ki - tzn. na medycznych peelingach chemicznych i dzia豉j one bardzo skutecznie ale 豉godniej dla sk鏎y. Fajny artyku na temat kwas闚 masz tutaj>>>
Przeczytaj sobie i zobacz 瞠 ka盥y kwas jest dobry dla innej cery/sk鏎y - nie znam tego kwasu o kt鏎ym pisa豉 - mo瞠 jest dobry, ale po prostu 幢e dobrany dla twojej sk鏎y.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-23 o 11:45 Pow鏚: Link.
barabara77 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2016-01-21 11:50:20

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.