Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-07-27, 09:22   #4771
tatty
Zakorzenienie

Dot.: Zapuszczamy, wcieramy i o życiu rozmawiamy - część XIV porostomaniaczek!

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Ale nie chodzi mi o łamanie końcówek czy przerzedzenie włosów tylko o to czy każdy ma z gory określoną maksymalną długość włosów.
No ale jak wypada coraz więcej i więcej tych najstarszych (i siłą rzeczy - najdłuższych) włosów, to pozostają tylko te krótsze.

Tak na logikę - jeśli włosy rosną bardzo powoli, to jest to tylko kwestia czasu, kiedy te najdłuższe włosy zaczną ustępywać miejsca nowym (gorzej jak wypadną i nowych nie będzie ) lub złamią się, niwelując wzrost z kilku ostatnich miesięcy.

W momentach, gdy staram się stymulować wzrost włosów (kiedyś osiągałam nawet 3-5 cm miesięcznie ), widzę, że moje włosy stają się dłuższe i dłuższe, mimo że na przykład przez parę miesięcy wydawały się mieć tę samą długość.
Stary 2017-07-27, 10:15   #4772
phobie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tatty Pokaż wiadomość
W momentach, gdy staram się stymulować wzrost włosów (kiedyś osiągałam nawet 3-5 cm miesięcznie ), widzę, że moje włosy stają się dłuższe i dłuższe, mimo że na przykład przez parę miesięcy wydawały się mieć tę samą długość.
jak?
Stary 2017-07-27, 10:59   #4773
tatty
Zakorzenienie

Wtedy ćpałam jakieś suplementy, piłam z 2 razy dziennie odwar ze skrzypu polnego, robiłam wcierki... pojęcia nie mam, czy oleje też mają jakiś wpływ, ale regularnie nakładałam sobie olej kokosowy i rycynowy.
Teraz już nawet mi się nie chce aż tak świrować. Mogę łykać suplementy przez chwilę i zobaczyć, czy pomogą na wypadanie włosów. Mogę wrócić do skrzypu. O wcierkach i tak zapominam, ale powiedzmy, że bym się zmobilizowała. Za to za olejowanie to już mój chłopak by się przy mnie popukał w czółko, nawet przez moje zielarskie ciągoty wydaję mu się być lekko nawiedzona
Stary 2017-07-27, 14:11   #4774
stokrotenka18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Nie rosną mi włosy

Hellooooo

Cytat:
Napisane przez tatty Pokaż wiadomość
Kiedyś myślałam, że jestem już mądrą włosomaniaczką i osiągnęłam jakieś włosowe zen. Gdy myłam włosy delikatnymi szamponami (nie mylić z jakimś Babydream, ten to mi robił na głowie masakrę piłą motorową nawet gorszą niż szampony z SLES), mycie zupełnie wystarczało mi na 2 dni, zaś mycie odżywkami na 1 dzień. I to myłam włosy tylko z przyzwoitości, żeby zapobiegać przetłuszczeniu w ciągu dnia a nie dlatego, że już mam smołę na głowie. Wiedziałam wszystko: czego moje włosy potrzebują, jak je nawilżać, jakie oleje lubią...

I to moje włosowe zen skończyło się 7 lat temu, dokładnie w momencie, gdy się przeprowadziłam do Krakowa. Teraz, żebym nie wiem jak się starała, włosy przetłuszczają mi się po ok. 10-12 godzinach. Nawet jako nastolata tak nie miałam
Myślałam, że to może kwestia zaklimatyzowania, że potrzebuję trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do innej wody, szkodliwego powietrza, etc. Jednak po tych 7 latach nic nie uległo zmianie, tak jak to środowisko było moim włosom szkodliwe, tak jest nadal. Może to zmiany hormonalne? Ale badałam się wcześniej, również na tarczycę, wyniki obecnie mam bardzo podobne. I najciekawsza rzecz - za każdym razem, gdy wracam do rodzinnego miasta, wystarczy mi jeden prysznic i moje włosy są z powrotem dokładnie takie jak kiedyś, z czasów mojego włosowego zen.
Olej kokosowy i maski z awokado, które tak mi służyły wcześniej, zaczęły wywoływać puszenie, elektryzowanie, nic a nic nie wydają się pomagać w nawilżeniu. Na długości mam mocne problemy z przesuszeniem włosów

Doszłam do jedynego słusznego wniosku - jak już się nachapałam w Krakowie, to już pora wracać, odetchnąć w końcu świeżym powietrzem. Mieszkania w Białymstoku są praktycznie o połowę tańsze, jeśli chodzi o kupno, więc czego chcieć więcej?
Ja myje jakimś BD i myje raz na 2-3 dni i to od czasów wlosomaniactwa do dziś.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Dokładnie zgadzam się z Tobą. Skąd cebulka włosa może wiedzieć...gdzie znajduje się końcówka? hehe ..Kiedy została podcieta? Ta teoria , że włosy rosną do pewnego momentu jest bez sensu chyba , że cebulka kontroluje długość. A jeśli się ma doczepki? O matko wtedy cebulki włosów glupieją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cebulką ma wiedzieć hahahahhahahahha

Do cebulki nikt nie dzwoni przez telefon albo nie informuje jej ze "słuchaj juz włos jest do pasa - wypad ! " tylko jest na tyle ciężki ze nie udzwignie ani mm wiecej.
Ale jaja ...
Stary 2017-07-27, 19:45   #4775
ChataSocjologa
Raczkowanie

Hej. Pisałam tutaj we wrześniu, ale chyba tylko się przywitałam, bo jakoś nigdy nie umiem się udzielać w tego typu wątkach. Mam nadzieję, że teraz będę bardziej regularna

We wrześniu zależało mi tak bardzo na zapuszczaniu, bo chciałam oddać włosy na fundację Rak'n'Roll. I faktycznie, zrobiłam to w czerwcu. Niby o tym myślałam od ponad roku, ale samo oddanie tych włosów było bardzo impulsywne. Po prostu poszłam do fryzjera, umówiłam się na następny dzień i ścięli mi prawie 30 cm włosów

Byłam zadowolona tylko pierwsze dwie godziny xD Wszystko mi przeszkadzało w tych krótkich włosach - to, że nie mogłam ich związać w kitkę, bo od razu się rozwalała, to, że czułam się jakoś nieswojo. Do tego zachwyty wszystkich dookoła były strasznie męczące dla mnie, kiedy nienawidziłam tych włosów.

Teraz mam już neutralne podejście, dzięki intensywnemu piciu i wcieraniu trochę podrosły i zaczęłam je lubić. Mimo to chciałabym je zapuszczać dalej - włosy zawsze można ściąć, jakby mi już zaczęła przeszkadzać dana długość.

Piłam pewien czas skrzypokrzywę, teraz mam przerwę. Biorę skrzypovitę. Codziennie wcieram Seboradin, przed myciem olej rycynowy zmieszany z oliwką Hipp (w składzie jest głównie olej migdałowy, z tego co pamiętam). Zaczęłam też używać szamponu Seboradinu, ale na razie go odstawiłam, bo denkuję inny szampon. Widzę, że włosy szybko mi rosną dzięki tym zabiegom, ale człowiek jest zachłanny i zawsze chce więcej

---

Co do tych kranówek - nie wiem, czy to marketing mojego miasta, ale podobno Łódź ma jedną z najlepszych kranówek. I mogę to potwierdzić, kranówa jest tu lepsza niż wiele wód butelkowanych

Edytowane przez ChataSocjologa
Czas edycji: 2017-07-27 o 19:47
ChataSocjologa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 06:59   #4776
paulownia
Zakorzenienie

Ja zawsze słyszałam ze Łódź ma paskudna wodę, ale nie wykluczam ze coś się zmieniło
A jak długie masz obecnie włosy ?
paulownia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 07:37   #4777
ChataSocjologa
Raczkowanie

Jakoś tak dwa lata temu zrobił się boom na to, że mamy niezłą wodę.
Tak do ramion. Brakuje im półtora, dwóch centymetrów, by dotknąć obojczyków. To dla mnie duża zmiana, bo ostatnie 10 lat miałam zawsze włosy za łopatki.
Stary 2017-07-28, 08:03   #4778
natalkaa7522
Zakorzenienie

Ja chyba przesadziłam z proteinami Mam dzisiaj sztywne i szorstkie włosy a wczoraj na 2 minuty nalozylam kallosa vanile.
Stary 2017-07-28, 08:06   #4779
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ChataSocjologa Pokaż wiadomość
Jakoś tak dwa lata temu zrobił się boom na to, że mamy niezłą wodę.
Tak do ramion. Brakuje im półtora, dwóch centymetrów, by dotknąć obojczyków. To dla mnie duża zmiana, bo ostatnie 10 lat miałam zawsze włosy za łopatki.
To mamy prawie identyczna długość .
Ja najdłuższe miałam tak mniej więcej przed łopatki. Ze cztery lata temu, teraz zapuszczam z powrotem do tej długości.
Stary 2017-07-31, 13:22   #4780
sandrek
Zakorzenienie

Oddałam włosy na fundacje. -28cm DDDD

* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 83
Książki 2017: 6
sandrek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 16:25   #4781
ChataSocjologa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Oddałam włosy na fundacje. -28cm DDDD

Brawo! ❤ Dokładnie tyle samo oddałam
Stary 2017-07-31, 18:50   #4782
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ChataSocjologa Pokaż wiadomość
Brawo! ❤ Dokładnie tyle samo oddałam
To się zgrałyśmy ja chciałam 25cm, ale jak zobaczyłam, że mogę oddać więcej to czemu nie

* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 83
Książki 2017: 6
sandrek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 20:25   #4783
ChataSocjologa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
To się zgrałyśmy ja chciałam 25cm, ale jak zobaczyłam, że mogę oddać więcej to czemu nie

Robi się jeszcze zabawniej z tym naszym zgraniem - też miałam zamiar tyle oddaćAle kiedy zmierzyłyśmy z fryzjerką włosy okazało się, że wyszło trochę więcej.
Stary 2017-09-11, 05:51   #4784
stokrotenka18
Zakorzenienie

Dziewczęta a jak pielegnujecie rozjasnione blond włosy? Luski się domykalaja przez olejowanie i wg mnie kolor jest każdego dnia inny...
Stary 2017-09-11, 07:31   #4785
stokrotenka18
Zakorzenienie

Pytam o pielęgnację włosów ż zewnątrz wewnętrznie cynk i selen. Zostało mi wiele wlosomaniaczkowych nawyków (można prześledzić chociażby ten wątek)i wiem jak się odbudować w wewnatrz. Pytam o pielęgnację włosa z zewnątrz czy są jakieś maski, oleje które bardziej służą takim włosom ponieważ blond to moje nowe wyzwanie

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Poza tym trzeba rozruszać dziewczyny ...
Stary 2017-09-11, 14:12   #4786
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Pytam o pielęgnację włosów ż zewnątrz wewnętrznie cynk i selen. Zostało mi wiele wlosomaniaczkowych nawyków (można prześledzić chociażby ten wątek)i wiem jak się odbudować w wewnatrz. Pytam o pielęgnację włosa z zewnątrz czy są jakieś maski, oleje które bardziej służą takim włosom ponieważ blond to moje nowe wyzwanie

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Poza tym trzeba rozruszać dziewczyny ...
Do rozjaśnianych poleca się: oleje awokado, lniany, z kiełków pszenicy, argan. Z odzywek Fructis żółty ( i maska Fructisa Nutri Repair, ta żółta) i chyba balsam Seboradin do zniszczonych.
Olej z pestek malin takoż - jako bs nawet bo ma filtr przeciwsłoneczny. I serum GlissKur Ultimate Color, to z czerwonym wieczkiem.
Stary 2017-09-11, 19:07   #4787
stokrotenka18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Do rozjaśnianych poleca się: oleje awokado, lniany, z kiełków pszenicy, argan. Z odzywek Fructis żółty ( i maska Fructisa Nutri Repair, ta żółta) i chyba balsam Seboradin do zniszczonych.
Olej z pestek malin takoż - jako bs nawet bo ma filtr przeciwsłoneczny. I serum GlissKur Ultimate Color, to z czerwonym wieczkiem.
Za Gliss podziękuje kiedyś to mi narobił że cała odżywkę Mrs Potters musiałam na włosy położyć dopiero się pozbylam przeproteinowania. Pamiętam do dzis... koszmar
Wiecie co.. Myślałam że jak je podniszcze to będą się krecic. A gdzie tam...

Dzięki!

Paula jak Twoja pielęgnacja wygląda ?
Stary 2017-09-12, 06:34   #4788
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Za Gliss podziękuje kiedyś to mi narobił że cała odżywkę Mrs Potters musiałam na włosy położyć dopiero się pozbylam przeproteinowania. Pamiętam do dzis... koszmar
Wiecie co.. Myślałam że jak je podniszcze to będą się krecic. A gdzie tam...

Dzięki!

Paula jak Twoja pielęgnacja wygląda ?
To serum o którym mówię nie ma keratyny wiec chyba my nie o tym samym.
U mnie tak dość zwyczajnie ... olej raz w tygodniu na noc- ostatnio sezam i migdałowy. Myje co drugi dzień, raczej mocniejsze szampony używam, po myciu odżywka na dwie minutki i już. Raz w tygodniu maska na 5-10 minut. Wykańczam Garniera z owsem, mam Elseve z olejkami i Fructisa zielonego, z masek Biovax Gold i Elseve Total Repair. Stylizacja - pianka Franck Provost 24h Volume Expert. I henna raz w miesiącu- właśnie z nią siedze.
Podcinałam miesiąc temu , nadal dość krótka fryzura.
Pije drożdże i pokrzywe, wcieram Radicala.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0781.jpg (93,1 KB, 34 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości