Wyraziste oczy czy wyraziste usta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-28, 16:18   #1
Merry2014
Raczkowanie

Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Tak się zastanawiam dlaczego w makijażu panuję zasada, ze albo podkreśla się oczy albo usta? Jak wyraziste usta to lżejszy makijaż oczu?
Ja np. uwielbiam malować oczy, natomiast jeśli chodzi o usta to nie umiem i nie lubię. Usta to traktuję głównie pomadką ochronną:P
A i tak wyglądają jak spierzchnięte i mało mają kolorytu. Jak pomaluję oczy (kreska i tusz) to te usta blado wyglądają. Mam dwie szminki, ale kolory tak inteligentnie dobrałam, że nie pasują...To tak sobie myślę, może by jakiś błyszczyk albo pomadkę w kolorze malinowym (niż czerwień czy prawie bordo).
Merry2014 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 20:14   #2
BiteAddict
Rozeznanie

Dot.: Wyraziste oczy czy wyraziste usta?

Miałam podobny problem, zdecydowanie wolę malować oczy i to one są moim najmocniejszym punktem, ale przy mocnych oczach usta wyglądają blado (mam mało napigmentowane usta). Problem się rozwiązał jak kupiłam pomadkę w neutralno różowym odcieniu, zbliżonym do koloru ust. Są teraz podkreślone ale nie walczą o uwagę z oczami.

A co do pytania na początku, po prostu niewiele typów urody jest w stanie znieść tak mocny makijaż, większość kobiet w mocnych ustach i oczach jest po prostu przytłoczona.
Stary 2015-12-29, 08:50   #3
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Wydaje mi się, że akcent oczy-usta/i to i to/stłumiony makijaż jest kwestią typu urody. Warto rzucić okiem na typy wg Kibbe (nie koniecznie wpasowywać się w jakiś typ, bo nie każdy jest w stanie się zidentyfikować, ale daje to jakieś wyobrażenie). Fajnie je opisała Greta na getthelook.pl

Myślę, że to może Ci pomóc.

Moja pielęgnacja
earthpace jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 15:56   #4
Kuskuskaktus
Przyczajenie

ja też wolę podkreślać oczy, czerwone usta wydają mi się banalne :p
błyszczyk musi być bardzo lepki żeby miał trwały kolor, nie wszyscy lubią to uczucie
Polecam Ci zakupienie szminki w kremowym wykończeniu, w kolorze nude. Może być bardziej różowa albo wpadająca w brązy. Będzie nawilżać i pasować do wszystkiego. Ja posiadam vision lipstic z golden rose i je uwielbiam, jeśli nie wiesz jaki kolor nude będzie Ci pasował, to panie w inglocie, douglasie czy sephorze na pewno ci pomogą, często są to dziewczyny po kursach itp
Kuskuskaktus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 09:31   #5
mal00nie
Don Pedro

Odkąd zaczęła się moda na matowe pomadki i to że są dostępne w dobrej cenie zaczęłam malować usta w mocnych kolorach beż obaw że produkt transferuje na zęby i na inne.. : brzydal: wcześniej malowałam dość mocno oczy i jeśli polaczę mocne oczy i mocne usta to czuję się przerysowana..

Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2016-06-26 o 09:35
mal00nie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 21:25   #6
besciara
Wtajemniczenie

Ja mam dość ciemny typ urody więc i mocne oko i mocny kolor ust jest ok. Polecam zainwestować w dobrej jakości szminki. Ja kocham Guerlain. Powiększają☠usta, nawilżają. Nie mam w ogóle problemów z czymś☠takim jak spierzchnięte usta albo jakieś skórki na ustach co kiedyś☠się☠zdarzało. Z błyszczyków świetne są Giorgio Armani ten z serii powiększającej usta. Praktycznie każdy kolor świetny!

Z cieni uważam, że optymalne są Isa Dora. Palety też świetne. Ja akurat maluję☠oko zwykle w brązach albo w różach (pastelach).Wg. mnie brązowe oko i czerwone usta wyglądają☠świetnie.
Stary 2016-06-29, 19:05   #7
dagsonik
Raczkowanie

Ja mam szminki z inglota- te takie typowe jak pomadki i te w ołówku i sa spoko. I jedna konturóka z golden rose. ogolnie nadal poszukuje takiej cielistej karmelowej pomadki matowej, ale zeby nie dawala trupiego efektu. mam inglot 404 ale jak jestem lekko opalona to juz mi nie pasuje, no i potrafi szybko sie zjesc, a przy tak jasnej pomadce roznica z kolorem warg jest spora
dagsonik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 15:27   #8
bef3000
BAN stały

Ja stawiam na wyraziste usta, uwielbiam pomadki mega mocno napigmentowane.
bef3000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 19:00   #9
characteristic2
Raczkowanie

Uwielbiam pomadki i mam ich mnóstwo, ale jednak w makijażu stawiam na oczy, usta maluję dość naturalnymi kolorami.
characteristic2 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości