Serum do twarzy- wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-02-28, 11:27   #151
Keket
Wtajemniczenie

Dot.: Serum do twarzy- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Co absolutnie kocham to cussion. Maja jeden minus-trzeba je zużyć w bardzo krótkim odstępie czasu, ale jeśli ktoś kocha makijaż, który jest subtelny to róże cusshion są objawieniem. Nigdy przenigdy żadnym pędzlem i żadną ręką wizażystki nie widziałam "na żywo" takiego efektu, po filtrach i obróbce w gazecie owszem. Tylko że ja nie jestem w stanie zużyć poduszki różu w 6 miesięcy...
Co do podkładów sie nie wypowiadam, nie używalam, używa moja koleżanka, która rzucila się na poduszkę. Jej cera wygląda inaczej. Nie nazwalabym tego glow, raczej satyna albo skora z reklam. Gdybym kiedykolwiek potrzebowała makijażu przez 5-6 dni w tygodniu kupilabym z miejsca. A tak wiem, że nie zużyję.
Zainteresował mnie ten róż. Miałaś w płynie czy w kamieniu?

Keket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 11:41   #152
Hermiona111
Zadomowienie

Jeśli interesują Was cushion to mogę troszkę o nich napisać. Posiadam 3 sztuki. Iope, Verite oraz A True. Nie wszystkie poduszki dają wykończenie dewy, najcześciej wypuszczane są w kilku rodzajach, C czyli kryjące, N naturalne, zdarzają się również M matowe. Niestety problemem jest kolorystyka. Ja jestem bardzo blada i najczęściej odpowiadają mi kolory 13, ale niestety taka Iope C13 wpada bardzo w różowe tony. Świetny odcień ma A True, neutralny, najładniejszy odcień jaki widziałam wśród typowych podkładów jak i poduszek

Swoje kupowałam w sklepie internetowym jak i na ebayu. Wiem, że na Asian Skincare Blog jest polecany sklep, gdzie można nabyć takie poduszki, ale nie kupowałam tam jeszcze.

Poduszki faktycznie dają cudowny efekt. Co ciekawe np poduszka Iope oraz Verite "nie włazi" w zmarszczki! Żaden korektor nie posiada takiej właściwosci, zawsze włazi, a gdy użyję ich pod oczy to nigdy nie miałam z tym problemu. No taki cushion foundation jest banalnie prosty w obsłudze Nie ma szans, żeby zobić sobie tym krzywdę, tapetę.

Teraz czaję się na poduszkę Hanyul, ale czekam aż dolar spadnie ;D
Hermiona111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 12:16   #153
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Zainteresował mnie ten róż. Miałaś w płynie czy w kamieniu?
Poduszka, to nie jest ani płyn ani kamień. To taka poduszka nasączona kolorem i puszkiem naciskasz delikatnie i aplikujesz na skórę.
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 14:27   #154
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Mi też się podoba idea pielęgnacji warstwowej. Można działać na wielu polach.
Z jednej strony chciałabym wypróbować coś przed kupnem, ale z drugiej nie cierpię zamiawiać przez internet. Jak już, to konkretny produkt. Ceny do eksperymentów nie zachęcają. Poza tym jestem zmęczona, chciałabym już do czegoś dojść, do jakiejś rutyny.
Rozumiem potrzebę rutyny, doszłam do takiej z włosami i jest o niebo lepiej w stosunku do czasów, kiedy nałogowo śledziłam i kupowałam nowości.
No ale włosy są martwe, jak już się je doprowadzi do dobrego stanu, to potem wiele nie trzeba poza kondycjonowaniem, a skóra żyje i wymaga dużo więcej.

Ja już teraz hamuję mój entuzjazm wobec nowinek, bo do tej pory wszystkie te ponoć cuda czyniące i odmieniające życie produkty wyrządziły mi więcej szkody niż pożytku, a im bardziej byłam na nie napalona, tym trudniej było mi potem je odstawić i pogodzić się z faktem, że ten absolutny hit KWC, blogów i for u mnie nie tylko nie działa, ale bardzo mi szkodzi. W szczególności mam tu na myśli mydło Aleppo oraz Zorac. Rozczarowaniem były też dla mnie minerały oraz prawie wszystkie kwasy, ale one aż tak mi nie zaszkodziły.
Dopiero niedawno pogodziłam się myślą, że to TYLKO kosmetyki i żaden z nich nie naprawi tych felerów, które mają podłoże hormonalne ani żaden z nich nie cofnie starzenia się skóry.

Też wolę zakupy stacjonarne, ale będę musiała od tego przyzwyczajenia odejść. Jestem za rzadko w Polsce, żeby się obkupić w wystarczającą ilość kosmetyków, a drogerie tu w Niemczech to dla mnie czarna dziura. Więc chcąc nie chcąc, muszę zacząć kupować w necie, a azjatycki rynek wydaje się mieć bogatą ofertę tego, co akurat potrzebuję.

Skoro rozpętałam offtopa, to teraz trochę wrócę do tematu serum/esencji
Z marek na moją kieszeń i gdzie pasują mi składy znalazłam niewiele:
-Missha Time Revolution Nigh Repair - serum za trochę ponad 100 zł KLIK
-Mizon First Essence KLIK 139 zł
-Sidmool - serum z astaksantyną za 40-50 złotych KLIK

Nie mam za to pomysłu na kosmetyki uzupełniające do tychże w sytuacji gdy producent nie wypuścił takowych
Kusi mnie To A-True Darjeeling, ale wpakować ponad 300 złotych w dwa produkty? Próbek nie znalazłam.

Dużo produktów z mojej półki cenowej odpadło na starcie ze względu na alkohol wysoko w składzie, dużą ilość emolientów oraz arbutynę.

Jeszcze jedno pytanie. Skąd mam wiedzieć, że dany sklep na ebayu sprzedaje oryginały, skoro każdy jeden z nich ma adnotację najlepszy sprzedawca i ponad 99 % opinii pozytywnych?

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 15:25   #155
Keket
Wtajemniczenie

Cytat:
Poduszka, to nie jest ani płyn ani kamień. To taka poduszka nasączona kolorem i puszkiem naciskasz delikatnie i aplikujesz na skórę.
O to mi właśnie chodziło, tzn. że na tę poduszkę wydostaje się płyn. Interesują mnie też róże azjatyckie, ale nie wiem czy lepsze w płynie czy w kamieniu. Co do serum, to lubiłam wybierając O HUI czy jakoś tak. Wyglądałam, jak Śnieżka

Keket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 16:15   #156
201605090958
Konto usunięte

chimay
co do sklepow kupowałam w tych zweryfikowanych przez wizazanki z tego wątku http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729463 czyli sing-sing-girl, cosmeticmarket2012, bellogirl, iamlove-shop, cosmetic.love, jessiemarket

Zdarzyło mi się kupować cos od osob spoza listy, ale moj warunek to co najmniej 5000 opinii pozytywnych.
Stary 2016-02-28, 16:15   #157
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Co do serum, to lubiłam wybierając O HUI czy jakoś tak. Wyglądałam, jak Śnieżka
O Hui to nie moja półka cenowa, no chyba że próbki. Może się zainteresuję, jak przestanie bawić mnie nazwa

Danusiu, wspomniałaś o składniku Galactomyces Ferment Filtrate. Jakie masz po nim wrażenia? Czy toto wybiela podobnie jak arbutyna? COSRX ma esencję z tym składnikiem KLIK, cena do przeżycia i duża pojemność. Poza tym mają też esencję BHA z betaine salicylate, który to składnik ma być przyjemniejszy w obejściu od klasycznego salicylic acid, ale działać podobnie KLIK.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2016-02-28, 16:30   #158
Lachezis
Raczkowanie

poszukaj jeszcze kosmetyków na japanstore.pl, tam mają tylko japońskie kosmetyki. Hado Labo, SK-II itd.

Ja zastanawiam się nad tym:
https://japanstore.pl/pl/lotiony/20-...nditioner.html

i tym serum/esencją
https://japanstore.pl/pl/serum/590-a...lano&results=3

serum: ・Active Ingredients: Ascorbic Acid (Active Vitamin C), Tocopheryl Acetate (Vitamin E Derivative), Dipotassium Glycyrrhizinate, Isopropylphenol
・Other Ingredients: Ascorbyl Tetraisopalmitate, Ethoxydiglycol, Alpinia Katsumadai Seed Extract (Alpinia White), BG、Edetate, Thickeners, Fragrances
Lachezis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 16:40   #159
201605090958
Konto usunięte

Chimay zużyłam tego wystarczajaco dużo, żeby z pewnoscią stwierdzic, że galactomyces nie wybiela. Natomiast za co go lubię wzmacnia skorę, po miesiącu siedzenia dzien w dzień 17 godzin przed kompem wyglądalam lepiej niż po powrocie ze Spa Mialam płatowe maseczki z galactomyces, efektu wow już nie było. Patrzyłam mojego ulubionego z 99% stężeniem nie ma teraz na ebayu, ale wpadlo mi to http://www.ebay.pl/itm/TONYMOLY-Inte...EAAOSwv-NWaTtn znowu duże stężenie galactomyces. Natomiast tego co zalinkowałaś nie znam i nie wiem jakie ma stężenie galactomyces.
Stary 2016-02-28, 16:40   #160
201605090958
Konto usunięte

Chimay zużyłam tego wystarczajaco dużo, żeby z pewnoscią stwierdzic, że galactomyces nie wybiela. Natomiast za co go lubię wzmacnia skorę, po miesiącu siedzenia dzien w dzień 17 godzin przed kompem wyglądalam lepiej niż po powrocie ze Spa Mialam płatowe maseczki z galactomyces, efektu wow już nie było. Patrzyłam mojego ulubionego z 99% stężeniem nie ma teraz na ebayu, ale wpadlo mi to http://www.ebay.pl/itm/TONYMOLY-Inte...EAAOSwv-NWaTtn znowu duże stężenie galactomyces. Natomiast tego co zalinkowałaś nie znam i nie wiem jakie ma stężenie galactomyces.
Stary 2016-02-28, 16:41   #161
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
poszukaj jeszcze kosmetyków na japanstore.pl, tam mają tylko japońskie kosmetyki. Hado Labo, SK-II itd.
Mam już ten sklep w zakładkach, ale jeśli chodzi o sera, to jest za duży rozrzut cenowy tzn za około stówkę jest tylko Hada Labo, a wszystko inne zaczyna się od 300 złotych, to jest dla mnie zdecydowanie za dużo za serum.

Moje włosy

Stary 2016-02-28, 16:51   #162
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Mam już ten sklep w zakładkach, ale jeśli chodzi o sera, to jest za duży rozrzut cenowy tzn za około stówkę jest tylko Hada Labo, a wszystko inne zaczyna się od 300 złotych, to jest dla mnie zdecydowanie za dużo za serum.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
To bardzo dobrze, że nie wybiela. To COSRX ma mieć 95%. Pogrzebię jeszcze za opiniami na temat tej marki.

Moje włosy

Stary 2016-02-28, 18:09   #163
201605110926
Konto usunięte

Miałam Cosrx White Power, to najsłabszy ze wszystkich produktów tego typu, jakich używałam, nie robił zupełnie nic. Ogólnie nie wybielają, raczej rozświetlają, potęgują przejrzystość i wyrównują koloryt.
Procenty nie mają większego znaczenia w tym przypadku. Jeśli już to kierowałabym się zapachem
Sidmoola i Borabit też bardzo odradzam. Pierwsze to pomarańczowa woda, drugie jest bardzo marną podróbką polecaną głownie przez osoby, które nie znają oryginału i podoba im się przede wszystkim to, że skład jest dwa razy dłuższy i ma więcej ziół. Jest też dość ciężkie i silikonowe, nie wiem, czy sprawdzi się na tłustej skórze.
201605110926 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:53   #164
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Miałam Cosrx White Power, to najsłabszy ze wszystkich produktów tego typu, jakich używałam, nie robił zupełnie nic. Ogólnie nie wybielają, raczej rozświetlają, potęgują przejrzystość i wyrównują koloryt.
Procenty nie mają większego znaczenia w tym przypadku. Jeśli już to kierowałabym się zapachem
Sidmoola i Borabit też bardzo odradzam. Pierwsze to pomarańczowa woda, drugie jest bardzo marną podróbką polecaną głownie przez osoby, które nie znają oryginału i podoba im się przede wszystkim to, że skład jest dwa razy dłuższy i ma więcej ziół. Jest też dość ciężkie i silikonowe, nie wiem, czy sprawdzi się na tłustej skórze.
Miałaś inne sera z galactomycynes?

Moje włosy

Stary 2016-02-29, 11:02   #165
201605110926
Konto usunięte

starą wersja Mishhy (bez dopisku Intensive) i IOPE. Wolałam to drugie, bo pierwsze czasem zaogniało podrażnienia, zwłaszcza pod koniec butelki, a drugie było zupełnie neutralne. Poza tym zachowywały się podobnie. IOPE i Cosrx mają podobne składy (proste i krótkie, mało ziół i in.dodatków), ale to niebo a ziemia. Z Cosrxem czułam się, jakbym w ogóle nie używała FTE. Był też gęstszy, prawie jak Hada Labo.
Miałam też odlewkę su:m, ale to stanowczo nadmiar wrażeń na wrażliwej skórze
201605110926 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:26   #166
chimay
Zakorzenienie

Wybaczcie, że podbijam temat z durnym pytaniem
Zamówiłam a raczej jestem w trakcie zamawiania ser i próbek z ebaya, m.in. ze sklepów wymienionych przez danusię (singsingirl, jessiemarket), a że prowadzę wędrowny tryb życia, to bym chciała wiedzieć, ile przeciętnie idą te zamówienia? Wiem, że od 10 do ponad 30 dni, ale jak to jest w praktyce?

Moje włosy

Stary 2016-03-06, 22:01   #167
201605090958
Konto usunięte

najkrócej 6 dni, najdłużej ponad miesiąc to tak z mojego doświadczenia. Sing-sing koło 2 tygodni.

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2016-03-06 o 22:03
Stary 2016-03-07, 11:18   #168
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
najkrócej 6 dni, najdłużej ponad miesiąc to tak z mojego doświadczenia. Sing-sing koło 2 tygodni.
Dziekuję

Moje włosy

Stary 2016-03-08, 15:03   #169
anag1
Przyczajenie

A co Wy na serum Revitalift Filler? Ja mam dość dobre doświadczenia. Moja cera jest mieszana i mimo tego stosując to serum cera na twarzy staje się gładsza.

xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-03-11 o 16:01 Powód: reklama
anag1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 15:59   #170
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez anag1 Pokaż wiadomość
A co Wy na serum Revitalift Filler? Ja mam dość dobre doświadczenia. Moja cera jest mieszana i mimo tego stosując to serum cera na twarzy staje się gładsza xxx
Dla mnie nie, składowo, etycznie, moralnie i pod każdym innym względem

Czas edycji: 2016-03-11 o 16:02 Powód: reklama
Stary 2016-03-09, 10:31   #171
makeup_lover
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A słyszałaś o bazie z serum emani?
makeup_lover jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 12:11   #172
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anag1 Pokaż wiadomość
A co Wy na serum Revitalift Filler? Ja mam dość dobre doświadczenia. Moja cera jest mieszana i mimo tego stosując to serum cera na twarzy staje się gładsza.
Tego typu formuły w ogóle mnie nie interesują.

Cytat:
Napisane przez makeup_lover Pokaż wiadomość
A słyszałaś o bazie z serum emani?
Nie, nie widzę nigdzie składu.

W tym momencie mam upatrzone i zamówione 4 sera, w tym jedno jest w zestawie, Missha Stem Cell razem z esencją i tonerem.

Moje włosy

Stary 2016-03-10, 11:34   #173
dragonik7
Przyczajenie

Ja również polecam serum Revitalift Filler - przy regularnym stosowaniu można zauważyć efekty działania - moje kurze łapki stały się mniej widoczne, pierwsze zmarszczki splycone. W połączeniu z kremem Revitalift Filler - skóra wygląda świeżo i młodzież. xxx

dragonik7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 20:53   #174
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez dragonik7 Pokaż wiadomość
Ja również polecam serum Revitalift Filler - przy regularnym stosowaniu można zauważyć efekty działania - moje kurze łapki stały się mniej widoczne, pierwsze zmarszczki splycone. W połączeniu z kremem Revitalift Filler - skóra wygląda świeżo i młodzież. xxx
w skrócie jest to efekt silikonu

Stary 2016-03-10, 22:24   #175
Lachezis
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dragonik7 Pokaż wiadomość
dlaczego ten spam nie jest wywalany? Uwielbiam taki toporny marketing szeptany:p

Lachezis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 22:47   #176
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
dlaczego ten spam nie jest wywalany? Uwielbiam taki toporny marketing szeptany:p
Też się zastanawiałam, kolejny wątek w którym przez przypadek wizazanki z nikla iloscia postow chwala nowosc dostepna od -miesiaca? i juz cud miod i interesik sie kreci. Etyka L'oreal
Stary 2016-03-11, 09:42   #177
helenkabe
Raczkowanie

no rzeczywiscie tekst wyjęty doslownie niemal z reklamy LOL
helenkabe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 12:53   #178
wikas
Raczkowanie

Podczytuje was trochę
Powiedzcie mi co myślicie o tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,77...n-c-boost.html

Kupiłam i stosuje dopiero od kilku dni.
Ale może któraś z was używała i ma już jakąś opinie
wikas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 12:58   #179
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wikas Pokaż wiadomość
Podczytuje was trochę
Powiedzcie mi co myślicie o tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,77...n-c-boost.html

Kupiłam i stosuje dopiero od kilku dni.
Ale może któraś z was używała i ma już jakąś opinie
Produkt rzeczywiście wszedł na rynek z bardzo dobrymi opiniami, co mnie trochę zniechęca, bo z reguły jak połasiłam się na coś, co niedawno się pojawiło i zostało okrzyknięte hitem, to u mnie okazywało się niewypałem.
Poza tym mnie z witaminą C nigdy nie było zbytnio po drodze, to znaczy nie widziałam żadnych efektów. Ani jak jeszcze paliłam, ani potem, ani z samoróbkami ani z gotowcami. Wolę się rozglądać za innymi antyoksydantami.
Wiem, że kosmostolog bardzo poleca, ale u mnie polecane przez nią rzeczy albo nic nie robią, albo wręcz szkodzą (wierzbownica, peeling Lucidin Iwostinu). O Antheliosach to nawet szkoda gadać

Moje włosy

Stary 2016-03-17, 08:21   #180
chimay
Zakorzenienie

Czy ktoś coś wreszcie zrobi z tymi cholernymi spamerkami?

Dostałam zestaw Missha Stem Cell KLIK. A dokładnie to toner, serum i emulsję. Będę je stosować na noc, bo na dzień dla tłustej cery będą chyba jednak za ciężkie, a niedługo zacznę się dodatkowo filtrować.

Moje włosy

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-03-17 o 08:25
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości