Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2016-01-15, 09:13   #31
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach

Dot.: Burza mózgów nad wątkiem o zakupach zbiorowych

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
więc ustalmy że patrzymy na ilośc postów i staż wizażowy ale głównym kryterium wyboru Organizatora jest jego aktywność i "sława" na forum paznokciowym. Podejrzane watki będę w Wami konsultować przez PW (lub założyć jakić prywatny klub w tym celu) i bedą one usuwane.
Proponuję wybrać ok. 5 "strażników" z którymi będę mogła konsultowac takie posunięcia (proponuję Roses, Emka, Frutellka, Gejszalicious + kto jeszcze?)
co Wy na to?

chodzi mi głównie o to żeby później nikt nie miał pretensji że ktoś zalożył watek, ktoś komuś zapłacił, został oszukany a to wina Wizażu.
byłabym zaszczycona
a wątków trzeba będzie strzec żeby nikomu się krzywda nie stała
Stary 2016-01-15, 09:33   #32
Frutellka xD
Zadomowienie

Cytat:
więc ustalmy że patrzymy na ilośc postów i staż wizażowy ale głównym kryterium wyboru Organizatora jest jego aktywność i "sława" na forum paznokciowym. Podejrzane watki będę w Wami konsultować przez PW (lub założyć jakić prywatny klub w tym celu) i bedą one usuwane.
Proponuję wybrać ok. 5 "strażników" z którymi będę mogła konsultowac takie posunięcia (proponuję Roses, Emka, Frutellka, Gejszalicious + kto jeszcze?)
co Wy na to?

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

chodzi mi głównie o to żeby później nikt nie miał pretensji że ktoś zalożył watek, ktoś komuś zapłacił, został oszukany a to wina Wizażu.
Super wchodzę w to Trzeba jeszcze znaleźć piątą osobę i myślę, że wszystko będzie fajnie

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline  
Stary 2016-01-15, 09:52   #33
jusiowa
Zakorzenienie

Super, podobaja mi sie wasze ustalenia

25.08.2015
jusiowa jest offline  
Stary 2016-01-15, 10:23   #34
Malinowaslodycz
Raczkowanie

Dziewczyny wydaje mi sie ze jesteście trochę takim zamknietym same na siebie gronem i nie bardzo lubicie nowych na forum, a przypominam wam, że nie ma lepszych i gorszycz, zaufanych i nie zaufanych a wizaż jest forum dla wszystkich
I nie potraktujcie tego jako obrazę tylko spostrzeżenie osoby która wlasnie dołączyła, bo wiem że wam się może wydawać to nieprawdą, ale wlasnie w ten sposob może to byc, a zauważyłam że już jest odbierane przez wiele osób które dołączyły, albo maja dopiero taki zamiar
Tak więc nikogo nie obrażam, proszę tylko o przemyslenie postepowania, bo chyba warto zachęcać nowych, prawda?
Malinowaslodycz jest offline  
Stary 2016-01-15, 10:25   #35
czuszka82
Moderator z pazurem

nowi mogą brać udział w zakupach ale nie mogą ich organizować. Nikt takiej osobie nie przeleje pieniędzy. Smutne ale prawdziwe.
Stary 2016-01-15, 10:33   #36
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach

Malinowaslodycz tu nie chodzi o zamknięte grono "gwiazd" forum hybrydowego, a o zasadę ograniczonego zaufania
Stary 2016-01-15, 10:33   #37
Malinowaslodycz
Raczkowanie

Cytat:
nowi mogą brać udział w zakupach ale nie mogą ich organizować. Nikt takiej osobie nie przeleje pieniędzy. Smutne ale prawdziwe.
Nie mówię o organizowaniu zakupow, bo to jest logiczne
Ale pragnę uswiadomic wam, ze nowy tak samo moze bac sie przelac pieniądze tobie, rozumiesz?
A wiesz czy "nowy" czy "stary" ma takie same prawo, i trochę nie fajnie że nie chcecie do siebie tych "nowych" przyciągać tylko takie trochę zamkniete grono jest Wiesz nie chciałabyś przychodzic do pracy i próbować zgrać sie z takim zamkniętym zespołem.
Stary 2016-01-15, 10:33   #38
aniaem84
Rozeznanie

Malinowasłodycz ale nie wiem na czym polega to zniechęcanie? Na forum udzielam się od niedawna jednak gdy chciałam skorzystać z pomocy Emki przy zakupie lakierów to pomogła bardzo chętnie mimo, że mogła odmówić bo przecież nie byłam znaną użytkowniczką tego forum. A i zakup lakierów, ich spakowanie i wysłanie to jednak dobra wola i czas osoby, która nam taką przysługę robi. To samo z odlewkami lakierów np. od czuszki82. Tylko dla mnie było normalne, że w takiej sytuacji płace dziewczynom całość kwoty (towar plus wysyłka) i dopiero wtedy mogą działać.
Przecież zamawiac będziesz mogła bez problemu
edit doczytałam- jeśli masz spore obawy przed przelewem do jakiejkolwiek użytkowniczki to moze na początek zamówić coś niezbyt kosztownego, żebyś sama się mogła przekonać czy Tobie taka forma zamówienia zbiorowego będzie odpowiadać?

Edytowane przez aniaem84
Czas edycji: 2016-01-15 o 10:35
aniaem84 jest offline  
Stary 2016-01-15, 10:35   #39
Malinowaslodycz
Raczkowanie

Ale ja jak najbardziej moge zaplacic cala kwote i bede bardzo wdzieczna jak coś dla mnie któraś zamówi tylko otwórzcie sie trochę na tych "nowych"
Stary 2016-01-15, 10:40   #40
ewa_N
Raczkowanie

Ja też jestem można powiedzieć nowa jeśli chodzi o posty (wcześniej skupiałam się bardziej na czytaniu )
Nie mogę powiedzieć że zostałam jakoś dyskryminowana przez to czy odstawiona na boczny tor! Zgłosiłam się do topu eco -zostałam przyjęta! (przelew już poszedł!)
Wymieniłam się z dziewczyną na hybrydy też wszystko poszło dobrze!
I w taki sposób się zdobywa zaufanie! .... z czasem... (no i bez przekrętów )
ewa_N jest offline  
Stary 2016-01-15, 10:41   #41
stypi_89
Wtajemniczenie

Cytat:
co Wy na to?

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

tak, tak, tak.... ja jestem jak najbardziej za dziewczyny mają duże doświadczenie, bardzo często się udzielają i pomagają. Ja jestem jak najbardziej na tak i mam do nich pełne zaufanie
23.03.2017
stypi_89 jest offline  
Stary 2016-01-15, 10:41   #42
czuszka82
Moderator z pazurem

dobra Dziewczyny, to nie wątek na otwieranie się na nowych tylko nad nowym podforum. Kto się boi ten nie zamawia etc.
Malinowaslodycz jak zamówisz n a allegro i utopisz kasę to co zrobisz? nic bo policja nawet nie zajmie się tym tematem... nie popadajmy w paranoje. Boisz się zaufać to nie zamawiasz. Jeśli Ty twierdzisz że Organizatorka znana na forum może Cie oszukac (bo Ty jej nie znasz) to co ja mam myśleć o nowych użytkownikach z paroma postami? Jak piszą Dziewczyny-zasada ograniczonego zaufania, jak na drodze.

Co jeszcze powinnyśmy ustalić przed założeniem nowego podforum?

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2016-01-15 o 10:43
czuszka82 jest offline  
Stary 2016-01-15, 10:42   #43
Malinowaslodycz
Raczkowanie

Cytat:
dobra Dziewczyny, to nie wątek na otwieranie się na nowych tylko nad nowym podforum. Kto się boi ten nie zamawia etc.

Nie rozumiem złośliwości
Stary 2016-01-15, 10:45   #44
czuszka82
Moderator z pazurem

to nie złośliwośc tylko stwierdzenie faktów. Kolejne OT będę usuwać.
Stary 2016-01-15, 10:50   #45
Malinowaslodycz
Raczkowanie

Cytat:
to nie złośliwośc tylko stwierdzenie faktów. Kolejne OT będę usuwać.
Zachowujesz się tak jakby forum było twoje
Stary 2016-01-15, 10:53   #46
czuszka82
Moderator z pazurem

Malinowaslodycz rozgryzłaś mnie. Jestem właścicielem Edipresse. Zresztą chyba widzisz moją stopkę?

Tak sobie jeszcze myślę, czy nie stworzyć wątku z propozycjami zakupów? i dopiero po zatwierdzeniu taki wątek powstaje? chodzi o to żeby nie powstawały wątki którymi nie ma zainteresowania albo żeby nam się nie mnozyły jak grzyby po deszczu? co Wy na to
Stary 2016-01-15, 10:55   #47
Malinowaslodycz
Raczkowanie

czuszka82, spokojnie nie potrzebne złośliwości
Pozwol mi że wytlumacze ci to na prostym przykladzie
Przychodzisz do nowej pracy i jest tam zespół i jest im to obojetne czy jestes ty czy nie, ale generalnie to Cię mają tak trochę gdzieś i nie bardzo sie z tobą licza. Miłe? Nie sądzę
Stary 2016-01-15, 10:57   #48
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach

Cytat:
może wątek, w którym byłyby informacje na temat doświadczenia w zakupach danych użytkowniczek?
Np. Nick użytkownika + ilość zorganizowanych zakupów przez niego + ilość zakupów, do których się dołączył
myślę, że osobom, które mają krótki staż na forum mogłoby to pomóc w zdobyciu zaufania bardziej "doświadczonych" forumowiczek

a no i dobrze, gdyby to było wszystko w jednym regularnie aktualizowanym poście, za który byłaby odpowiedzialna jedna ze "strażniczek"
Stary 2016-01-15, 11:18   #49
czuszka82
Moderator z pazurem

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
czuszka82, spokojnie nie potrzebne złośliwości
Pozwol mi że wytlumacze ci to na prostym przykladzie
Przychodzisz do nowej pracy i jest tam zespół i jest im to obojetne czy jestes ty czy nie, ale generalnie to Cię mają tak trochę gdzieś i nie bardzo sie z tobą licza. Miłe? Nie sądzę
ale gdzie ktoś Ci napisał że mamy gdzieś nowych użytkowników?
mamy do nich ograniczone zaufanie powierzając własne pieniądze. Nie wiem jak już Ci to jasniej wytumaczyć.
A a propos Twojego porównania to niestety ale takie są realia zawsze jak przychodzisz do zgranego zespołu to "starzy" mają trochę "nowych" gdzieś
Przejrzyj zbiorowe zakupy na modzie to się przekonasz kto może zostać Organizatorem...I naprawdę skończmy już ten offtop bo nie o tym ten wątek...

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
może wątek, w którym byłyby informacje na temat doświadczenia w zakupach danych użytkowniczek?
Np. Nick użytkownika + ilość zorganizowanych zakupów przez niego + ilość zakupów, do których się dołączył
myślę, że osobom, które mają krótki staż na forum mogłoby to pomóc w zdobyciu zaufania bardziej "doświadczonych" forumowiczek

a no i dobrze, gdyby to było wszystko w jednym regularnie aktualizowanym poście, za który byłaby odpowiedzialna jedna ze "strażniczek"
super pomysł

Czas edycji: 2016-01-15 o 11:22
czuszka82 jest offline  
Stary 2016-01-15, 11:27   #50
czuszka82
Moderator z pazurem

myślę też, że mogłybyśmy przejąć z modowego nie tylko zasady "czarnej" ale i "szarej" listy.
Stary 2016-01-15, 11:30   #51
Frutellka xD
Zadomowienie

Myślę, że musimy ustalić jeszcze regulamin Luźny wątek z propozycjami zakupów to dobra myśl, wtedy nie będzie bałaganu

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline  
Stary 2016-01-15, 11:30   #52
czuszka82
Moderator z pazurem

i jeszcze pytanie do Was: czy jak tworzymy watek zamówieniowy (zostańmy juz przy przykładzie Modeny) "zamówienie Modena luty" to tam piszemy wszystko, czy w tym watku ustalamy tylko kto co zamawia a oprócz tego tworzymy watek "Modena zamowienie-ploteczki" i tam rozmawiamy o produktach, ewentualnie podpowiadamy innym uzytkownikom co kupic, czego nie kupowac?
Stary 2016-01-15, 11:31   #53
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

Cytat:
Malinowaslodycz rozgryzłaś mnie. Jestem właścicielem Edipresse. Zresztą chyba widzisz moją stopkę?

Tak sobie jeszcze myślę, czy nie stworzyć wątku z propozycjami zakupów? i dopiero po zatwierdzeniu taki wątek powstaje? chodzi o to żeby nie powstawały wątki którymi nie ma zainteresowania albo żeby nam się nie mnozyły jak grzyby po deszczu? co Wy na to
To tez super sprawa. 1 luzny watek gdzie jak grzyby po deszczu, beda sie mnozyly pomysly na kolejne zakupy, co i gdzie kupic i dopiero wtedy zakladamy watek konkret.

Malinowaslodycz, ja nie rozumiem twojego oburzenia. Mozesz zamawiac, ale boisz sie przelewac kasy zakorzenionej wizazance. To co ma zrobic organizatorka? Zamowic dla ciebie i wyslac za wlasna kase i liczyc, ze oddasz jej pieniadze? Nikt tego nie zrobi Boisz sie to nie zamawiaj.
Widze, ze lubisz porownania do nowego miejsca pracy. Wchodzisz do nowego zespolu, integracje zaczynasz od narzucania swoich wlasnych widzimisie, czy jednak najpierw sprobujesz wyczuc nurt ktorym plynie grupa?
Tu nikt nie jest dyskryminowany. Obowiazuje psychologia tlumu i zasada ograniczonego zaufania
RosesAreRed jest offline  
Stary 2016-01-15, 11:32   #54
czuszka82
Moderator z pazurem

uprzedzam że każdy post od malinowaslodycz który nie jest w temacie będzie kasowany. Dwa już zostały.
Stary 2016-01-15, 11:33   #55
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

Kazde forum ma swoj regulamin, przeczytalas go?
RosesAreRed jest offline  
Stary 2016-01-15, 11:39   #56
czuszka82
Moderator z pazurem

oki, więc ja to widze tak:
podforum "paznokciowe zakupy zbiorowe" a w nim:
- regulamin podforum
- czarna/szara lista
- lista uzytkowników z punktami (kto ile razy zamówił i ile razy zorganizował)
- jak działa zamówienie zbiorowe
- watek ogólny w którym zastanawiamy się co skad zamówić
- poszczególne watki dotyczące konkretnych zamówień

co jeszcze dodac?
Stary 2016-01-15, 11:42   #57
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

Czuszka, wlasnie tez sie zastanawiam, czy 1 ogolny wystarczy, czy robic tez watek plotkowy dla kazdego sklepu. Jak myslicie dziewczyny?
RosesAreRed jest offline  
Stary 2016-01-15, 11:50   #58
aniaem84
Rozeznanie

Ja myślę, że bardziej przejrzyście byłoby gdyby plotkowy był do każdego sklepu- np. plotkowy Modena, plotkowy Indigo itp.
aniaem84 jest offline  
Stary 2016-01-15, 11:51   #59
marta448
Raczkowanie

Ja też się witam jako nowa choć gdzieś tam kiedyś się odzywałam sporadycznie swietny pomysl bardzo chętnię się dołączę do zbiorowych zakupów. Myślę że wątek plotkowy do kazdego sklepu osobno to bardzo dobry pomysl, będzie przejrzyście i latwiej będzie znaleźć później informacje o produktach

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

10.2014 początek walki o piękne loki

marta448 jest offline  
Stary 2016-01-15, 11:53   #60
czuszka82
Moderator z pazurem

macie 100% racji- wątek plotkowy do danego tematu/producenta. W pierwszym poście mozna by też było na bieżąco dodawać linki do aktualnych zamówień?
ktoś wchodzi, czyta o Indigo, chciałby zamówić, nie musi przekopywac wątków tylko w pierwszym poście widzi link do aktualnego zamówienia na dany miesiąc?

Czas edycji: 2016-01-15 o 11:54
czuszka82 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości