Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-01-17, 14:39   #1
Hoshiko
Przyczajenie

Błagam o pomoc, trace włosy NIC nie działa

Dziewczyny- błagam o pomoc. Przejrzałam wszelkie wątki na temat włosów- tutaj na Wizażu plus blogi...i nie znalazłam odpowiedzi. Chodzi o moje włosy. Są słabe i cienkie i
nie rosną w OKREŚLONYCH miejscach. Na forach/blogach dziewczyny odstawiają suszarki, prostownice, włączają suplementy i odżywki i są jakieś efekty. U mnie nic! NIKT nie umie mi pomóc! Dlatego założyłam ten wątek w rozpaczy. Nigdy nie miałam oszałamiających włosów ale ostatnie lata to dramat! Jestem NAPRAWDĘ załamana! I tak jak na studiach czy po urodzeniu dziecka
narzekałam że mam liche włosy tak teraz marzę o tym by mieć takie jak za czasów studiów! W 2010 obcięłam włosy na krótko- ale czułam się w krótkich bardzo źle. W listopadzie 2011 zaczęłam zapuszczać włosy. I to była męka. Najgorzej jest z tymi z przodu - fakt ze przez pierwszy rok zapuszczania codziennie modelowałam je na szczotce. Potem ogarnęłam się i dokładnie od listopada 2012 odstawiłam pianki, modelowanie. Kupiłam Oeparol Femina i brałam go rok codziennie. Włosy dramat. Dołaczyłam tabletki drożdżowe, siemię lniane. Po każdym myciu odżywka - odkryłam rosyjskie kosmetyki Zamiast pianki na włosy szło siemię lniane. Było o tyle lepiej że mogłam wyjść
bez modelowania i nakładania pianki. Ale włosy okropne- cały czas dużo gorsze niż na studiach. W tej chwili mam 35 lat, dziecko urodziłam 8 lat temu (więc po ciąży nie wypadają) Ważę 48 kg. Nigdy nie odchudzałam się. Zawsze byłam drobna i szczupła. Nie jem cukru, fast-foodów i niezdrowych przekąsek. Nie palę , alkohol okazyjnie.

- badania na tarczycę, plus przeciwciała, usg tarczycy, usg nadnerczy u profesora który specjalizuje się w trudnych przypadkach chorób tarczycy- wyniki idealne. Profesor orzekł ze tutaj nic złego nie widzi.
- wizyta u prof. dermatologii (obejrzał włosy i powiedział że są "liche" i kazał brać cynk)
- usg jajników bardzo dobre ( pani dr wykluczyła jajniki policystyczne)
- usg brzucha bardzo dobre
- morfologia, cukier, trójglicerydy, żelazo i ferrytyna bardzo dobre
- miesiączka regularna
- cera bez problemów (od roku piję bratka i pokrzywę) wcześniej zdarzały się pojedyncze pryszcze
- przez 4 miesiące brałam Doppelherz aktiv Na włosy + Biotyna
- następnie od kolejnych 3 miesięcy biorę Biotebal 5mg, łączę od 3 tyg z witaminami z grupy B
- przez 2 miesiące piłam olej z wiesiołka
- piję tran ( kilka mięsięcy)
- od tygodnia piję olej z czarnuszki
- od roku stosuję szampon Bioxine (zużyłam dwa opakowania - wydajny) plus jedno opakowanie ampułek Bioxine
-zużyłam szampon i odżywkę Pharmaceris H-STIMUPURIN
-od 2 miesięcy szampon Seboradin Fito-cell, plus całą serię stosowałam Fito-cell ( maskę i 2 opakowania ampułek)
- zuzyłam z 5 butelek Jantara ( działa włosy rosną szyybciutko ale nie te na przodzie!)
- Szampony Farmony z czarną rzepą i skrzypem, natura siberica, maski rosyjskie
-do maseczek na skalp dodaję od roku spirulinę , sproszkowany sok z młodego jęczmienia, pantenol, macerat z amli, olejek rycynowy, olejek z czarnuszki ( oczywiście nie na raz te wszystkie składniki )
(W zasadzie od stycznia 2012 roku jem jakieś suplementy- cały czas. Po kilku miesiącach zmieniałam na inne jeśli widziałam że tamte nie działają- jak mówię rok czasu brałam np. oeparol femina i tabletki drożdżowe plus pyłek pszczeli)

Obecnie włosy są cieniuuutkie. Nie wypadają mi garściami. Wypada ich standardowa ilość. Wyrosły baby hair na zakolach...i tyle. Włosy rosną szybko ale bardziej z tyłu głowy i te podcinam co chwila. Najgorsze są te z przodu ( dawna grzywka) jakby liczyć od zapuszczania w listopadzie 2011 powinny mieć już minimum 40 cm - one nie rosną! Rozmawiałam z prof. dermatologii i moja ginekolog o łysieniu androgenowym ale wykluczyli to u mnie Pomocy dziewczyny Pierwsze dwa zdjęcia to włosy jakie miałam. Trzecie zdjęcie to stan obecny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0825.jpg (120,8 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0827.jpg (60,3 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP3039.jpg (71,3 KB, 153 załadowań)
Hoshiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 19:57   #2
201607040946
Konto usunięte

Dot.: Błagam o pomoc, trace włosy NIC nie działa

Wykluczyli andro?

Zostają tylko geny
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 01:13   #3
rutki
Raczkowanie

Najbardziej wlosami przejmuja sie dermatolodzy-popularna odpowiedz-bierz cynk .Jezeli,nie lysienie androgenne,to moze stres,przedawkowanie witamin,zwlaszcza rozpuszczalnych w tluszczach,za duzo odzywek,wcierek naraz.
rutki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 08:48   #4
KaskaWu
Raczkowanie

Hoshiko, a może to wina zbyt "szalonej" pielęgnacji, plus stresu, że za każdym razem spojrzysz w lustro, nie widzisz tego co byś chciała. Głowa do góry. Odpuść im trochę. Zostaw sobie te produkty, które widzisz, że naprawdę działają, nawet jeśli tylko troszeczkę, a reszty używaj raz na jakiś czas (dla odmiany). Tak jak piszesz, twoja dieta jest perfekt (trzymaj się tego), wszystkie badania w normie, a włosy były lepsze wcześniej, to może nie geny. Może nie wszystko stracone Spróbuj się nie nakręcać, bo to wpływa na cały organizm. Wiem, że to tak łatwo się mówi, ale może małymi kroczkami.
Co mnie osobiście bardzo pomaga to pietruszka (np. w sokowirówce z jabłkiem), picie drożdży i przede wszystkim masaż skóry głowy (nie tylko pobudza cebulki, ale też relaksuje ). Na pewno będzie dobrze. Trzymam kciuki.
KaskaWu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 10:55   #5
Hoshiko
Przyczajenie

Ślicznie Wam dziękuję za słowa otuchy Oczywiście biorę pod uwagę stres- bo życie mam niestety obfitujące w nerwowe sytuacje (szczególnie rok 2015 był dla mnie ciężki) ...no ale żeby aż TAK stres na włoski działał? Dzisiaj każdy ma jakieś stresy, problemy a pomimo tego na ulicach nie widuję półłysych kobietek Co do pielęgnacji - włosy muszę być codziennie a przez to że są takie cieniutkie bo rano po nocy wyglądają dramatycznie i tylko opcja "łeb pod kran" daje radę. Czeszę drewnianym grzebieniem z rzadkimi zębami i szczotką z włosia dzika. Suszę chwilę chłodnym nawiewem z suszarki. Wcierek nie stosuje kilku na raz- najpierw jedną kończę i potem zaczynam nowe opakowanie. Ale może za często myję włosy, za dużo tej pielęgnacji faktycznie? 10 lat temu w 2005 r. odstawiłam pigułki (brałam tylko 2 lata) i zaraz po odstawieniu pogorszyła mi się cera, potem była za wysoka prolaktyna ( unormowana Norprolackiem) bez problemów zaszłam w ciążę. Z włosami nic się nie działo. Taki faktyczny problem z włosami zauważyłam pod koniec 2012. Wiem że do włosów trzeba cierpliwości no ale 3 lata czekania, dbania, chuchania i ręce mi opadają

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Mam jeszcze "swoją" teorię że może coś mam nie tak z wchłanianiem składników odżywczych. Suplementy staram się brać z "głową"- jak biorę tran to nie łykam już preparatów gdzie są np wit. a, d,e bo wtedy fakt łatwo je przedawkować. Zdrowo się odżywiam ale- moje paznokcie choć twarde rozdwajają się ( nie moczę rąk, używam kremów po myciu) i nic na nie pomaga, więc być może tak samo dzieje się z włosami? Co prawda na skórę suplementy, pokrzywa i bratek pomogły bardzo, no ale włosy i paznokcie są dla organizmu mniej ważne i tam już te witaminki nie dochodzą? Może mam nietolerancję glutenu? Ale nigdy nie czuję się źle po pieczywie...nie wiem którego tropu się uchwycić i gdzie szukać.
Stary 2016-01-18, 14:12   #6
rutki
Raczkowanie

Ja,bym proponowal albo udac sie do trichologa,albo zrobic analize pierwiastkowa wlosa,do tego dobra wcierke,jedne witaminy,szampon na ukrwienie ,moze mezoterapia,wszystko zalezy od zasobnosci kieszeni,mozesz pic ziola poprawiajace trawienie.

Edytowane przez rutki
Czas edycji: 2016-01-18 o 14:15
Stary 2016-01-18, 15:02   #7
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rutki Pokaż wiadomość
Ja,bym proponowal albo udac sie do trichologa,albo zrobic analize pierwiastkowa wlosa,do tego dobra wcierke,jedne witaminy,szampon na ukrwienie ,moze mezoterapia,wszystko zalezy od zasobnosci kieszeni,mozesz pic ziola poprawiajace trawienie.
Też bym poszła do trychologa, może trichogram i analiza coś by rozjaśniły.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 15:31   #8
Hoshiko
Przyczajenie

rutki - znasz jakieś dobre wcierki/ampułki ? Z wcierek stosowałam już w ciągu ostatniego roku:
- 3 butelki Jantara
- 1 opakowanie ampułek Bioxine
-2 opakowania ampułek Seboradin Fitocell z komórkami macierzystymi
- specjalistyczne szampony/maski na ukrwienie i zakotwiczenie włosów też mam
- witaminy biorę, tran, pokrzywę, biotebal itd

Wczoraj znalazłam u siebie w mieście dermatologa który robi trichogram włosów - wizyta 150 zł... Nad mezoterapią się zastanawiam ale tą osoczem bogato płytkowym- niestety ale tu na wizażu jest dużo rozmów na temat osocza na buzię a o włosach malutko wiadomości a to droga zabawa i wolałabym wiedzieć czy warto

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Jeśli byłaby nadzieja to pewnie że zrobię mezo... Dziękuję za wszelkie pomysły i podpowiedzi bo ja już się pogubiłam w tych moich domysłach i poszukiwaniach.
Stary 2016-01-18, 15:50   #9
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hoshiko Pokaż wiadomość

Wczoraj znalazłam u siebie w mieście dermatologa który robi trichogram włosów - wizyta 150 zł... Nad mezoterapią się zastanawiam ale tą osoczem bogato płytkowym- niestety ale tu na wizażu jest dużo rozmów na temat osocza na buzię a o włosach malutko wiadomości a to droga zabawa i wolałabym wiedzieć czy warto
Fakt, że badania i kuracja trychologiczna kosztuje, ale przypuszczam, że tak czy siak będziesz dalej wydawać pieniądze na różne inne specyfiki, więc może jednak warto.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 10:58   #10
mistra23
Przyczajenie

u mnie tez jest chyba cos nie tak bo zauwazyłam ze ostatnio czeszac sie zaczynaja wypadac mi włosy, czuje sie dobrze i badania krw tez sa ok. Mam sie martwic?
mistra23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 11:14   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie

Sprawdzałaś jak u Ciebie po ciąży z żelazem?
Robiłaś badania poziomu ferrytyny, wchłaniania żelaza itd.?
Wygląda na jakieś duże niedobory czegoś.
Stary 2016-01-26, 07:34   #12
Abyssale
Przyczajenie

Hej A jakie dokładnie miałaś wyniki badań tarczycy? Rok temu robiłam TSH i USG i dowiedziałam się, że "taki mój urok", gdzie w tym momencie okazuje się, że prawdopodobnie cierpię na autoimmunologiczną niedoczynność tarczycy Hashimoto. Również mam ogromny problem z wypadaniem włosów i już zdążyłam usłyszeć dwa razy, że łysieję, nic przyjemnego Polecam uspokoić tryb życia, koniecznie! Stres i przejmowanie się włosami tworzy błędne koło.

W moim przypadku powodów jest kilka- zła dieta, stres, niedoczynność. Aktualnie staram się atakować wypadanie z każdej strony i zażywam Revalid (lek do kupienia w aptece, ponoć najlepszy na rynku) do uzupełnienia niedoborów, tran (z badań mi wyszło, że mam niedobór witaminy D i zastanawiam się nad suplementem), zmieniłam dietę (po prostu jem więcej warzyw i owoców i mniej przetworzonej żywności) i zaczęłam stosować loxon 5%.

Do któregokolwiek dermatologa byś nie poszła, zawsze przypisze ci to cholerstwo. Słyszałam o skutkach ubocznych, ale cokolwiek bym nie zrobiła, włosy na szczycie głowy nie chcą mi odrosnąć, a loxon odwraca miniaturyzację i mam nadzieję, że pomoże i szybko będę mogła odstawić (nie mam łysienia androgenowego i mam zamiar odstawiać powoli, więc mam nadzieję, że to, co wyrośnie, już na głowie zostanie :P )

Aktualnie jestem po najgorszej fazie wypadania, więc mam nadzieję, że faza linienia po loxonie się na mnie mocno nie odbije i to, co miało wypaść, już wypadło. Zobaczymy Dopiero zaczęłam stosowanie i dam znać jak sobie poradził za jakiś czas. Może dlatego Tobie nie chcą odrastać włosy, bo również doszło do miniaturyzacji?

Przy okresowym wypadaniu pomogła mi wcierka jantar+ placenta HP, polecam spróbować, bo placenta to komórki macierzyste. Odżywia włosy+ pobudza krążenie aż piecze skóra przez kilka minut po nałożeniu Samo uspokojenie się i włączenie trybu "nie przejmuję się rzeczami, na które i tak nie mam wpływu", sprawiło, że mam mnóstwo baby hair i po wysuszeniu suszarką (okazjonalnie!) wyglądam jakby mnie piorun strzelił :P
Abyssale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 22:44   #13
Hoshiko
Przyczajenie

W ciąży byłam 8 lat temu Teraz badania krwi bardzo dobre, co roku robię morfologię. Żelazo i ferrytyna też OK. Co do tarczycy - byłam z wynikami u profesora który jest tyreologiem, powiedział że wyniki mam bardzo dobre, usg tarczycy i nadnerczy też. Zapisałam się na mezoterapię osoczem :/ Na wynik zabiegu trzeba będzie poczekać. Słyszałam że na jednych nie działa, na drugich działa bardzo dobrze.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Abyssale - ale skoro nie masz androgenowego to po co Ci dali loxon? Mój dermatolog obejrzał włosy i żadnego loxonu nie kazał wcierać. Wiem że jak się już zacznie tego używać to nie wolno odstawić. Jakie badania miałaś robione aby WYKLUCZYĆ androgenowe?
Stary 2016-01-28, 22:52   #14
rutki
Raczkowanie

Szkoda ze nie bylas u trychologa,mozeterapia na jednych dziala,na drugich nie-mi sie wydaje ze jest to uzaleznione od przyczyny wypadania ,duzo osob chwali teraz wcierke placenta,tania, tylko ja mam opor na nia ze wzgledu na sklad.POZD.....
Stary 2016-01-29, 10:12   #15
Abyssale
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Hoshiko Pokaż wiadomość
Abyssale - ale skoro nie masz androgenowego to po co Ci dali loxon? Mój dermatolog obejrzał włosy i żadnego loxonu nie kazał wcierać. Wiem że jak się już zacznie tego używać to nie wolno odstawić. Jakie badania miałaś robione aby WYKLUCZYĆ androgenowe?
Byłam u jednego dermatologa w listopadzie i wtedy nie zgodziłam się na loxon, jednak dostałam zalecenie zrobienia dokładniejszych badań tarczycy. TSH miałam już rok temu na poziomie 2,7, co przy młodym wieku jest zbyt wysokim poziomem, jednak w normie, więc lekarz stwierdził, że wszystko jest ok. Aktualnie ten poziom przekroczył 3,5. Dodatkowo poziom przeciwciał ANTY-TPO jest przekroczony 5-krotnie i struktura tarczycy, wg endokrynologa, wskazuje ewidentnie na zapalenie. Więc pewnym jest, że moje wypadanie jest spowodowane problemami z tarczycą, wzmożonymi przewlekłym stresem kilka miesięcy temu. Badałam jeszcze hormony płciowe i wszystko mam w normie. Włosy mam przerzedzone na całej głowie, a nie typowo dla androgenowego, więc i pierwszy i drugi dermatolog ostatnio wykluczył taką opcję.

Loxon jak najbardziej można odstawić. Włosy wracają wtedy po prostu do poprzedniego stanu, więc ktoś, kto cierpi na łysienie androgenowe oczywiście straci te włosy ponownie, ponieważ przyczyna wypadania nie została wyeliminowana. W moim przypadku, po uzupełnieniu niedoborów i uregulowaniu hormonów, są szanse, że odrośnięte włosy nie wypadną. Myślę, że warto spróbować, bo tak, jak wspomniałam, włosy na szczycie po prostu nie chcą odrastać, cokolwiek bym nie robiła, ponieważ doszło do miniaturyzacji mieszków włosowych (powodem jest Hashimoto). Loxon odwraca ten proces, o ile mieszki nie są obumarłe i zbliznowacone. Jego działanie nie polega na blokowaniu DHT, więc nie jest powiedziane, że pomaga tylko przy androgenowym. Wydaje mi się, że używanie go jest poważnym krokiem i rzeczywiście nie powinno się go stosować przy każdym wypadaniu, jednak gdy nie ma innej opcji i inaczej się nie da- nie znalazłam żadnych przeciwwskazań (no, może poza efektami ubocznymi, ale to przeżyję :P), a trochę się naczytałam przed rozpoczęciem kuracji.

O podjęciu kuracji myślałam kilka miesięcy i analizując wszystkie za i przeciw, stwierdzam, że nie mam nic do stracenia

Edytowane przez Abyssale
Czas edycji: 2016-01-29 o 10:35
Stary 2016-01-29, 17:42   #16
Hoshiko
Przyczajenie

U mnie tarczyca w porządku więc pozostaje stres. Tak myślę bo mi go nie brakuje. Poza tym - może to ważne mam niskie ciśnienie i słabe krążenie. Zimne ręce i stopy. Jak jest chłodniej latem to mam takie sine żyłki na nogach. Morfologia bardzo OK, żelazo itp. Zastanawiam się czy to nie jest powodem bo gdzieś czytałam wypowiedź pewnej dziewczyny że w jakimś badaniu skóry głowy wyszło jej że ma tylko 10% ukrwienia tego co powinna mieć. Wiadomo że mieszki włosowe muszą być dobrze odżywione aby produkowały zdrowy włos. Stosuję Jantar plus inne wcierki ale może TO ZA MAŁO? Może muszą być jakieś leki np na bazie ginko biloba poprawiające krążenie obwodowe? (kiedyś ginko biloba było na krążenie mózgowe ale w badaniach wyszło że lepiej działa na obwodowe)

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez rutki Pokaż wiadomość
Szkoda ze nie bylas u trychologa,mozeterapia na jednych dziala,na drugich nie-mi sie wydaje ze jest to uzaleznione od przyczyny wypadania ,duzo osob chwali teraz wcierke placenta,tania, tylko ja mam opor na nia ze wzgledu na sklad.POZD.....

Nie byłam u trychologa ponieważ postanowiłam zaryzykować to osocze. Stosują je przy różnych problemach z włosami więc ... idę Trycholog - -150 zł wizyta i stwierdziłam że dołożę te pieniądze do mezoterapii. Myślałam o placencie, ale już tyle wcierek wcierałam w te biedne kudły że może czas na profesjonalną pomoc? Założyłam wątek bo może coś się z tymi moimi bidokami wyjaśni, może ktoś z podobnym problemem skorzysta, może ja się czegoś nowego dowiem
Stary 2016-01-30, 08:52   #17
Abyssale
Przyczajenie

Polecam prześledzić historię tej dziewczyny-> https://www.youtube.com/watch?v=ZezmfVeJvM4 i ona gorąco poleca terapię osoczem Dla mnie niestety koszt jest zbyt wysoki i zdecyduję się dopiero, jak sobie inaczej nie poradzę.

Przy okazji mojej ostatniej wizyty u endokrynologa, lekarka zauważyła, że mam marmurkowe dłonie, to znaczy nierównomiernie ukrwione. Do tego nawet w środku lata mam zimne stopy, więc podobnie, jak u Ciebie :P Zasugerowała, że mogę mieć zespół Reynauda i zaleciła zrobienie kapilaroskopii. Badanie można zrobić na NFZ

Do poprawienia ukrwienia na głowie polecam masaż szczotką, bez ruchów okrężnych, aż do zaczerwienienia skóry oraz wcierkę HP Placenta, bo po niej skóra na głowie piecze i jest gorąca przez 5 minut :P
Stary 2016-02-09, 11:19   #18
Hoshiko
Przyczajenie

Abyssale - ja masaż taki solidny robię za każdym razem jak wmasowywuję wcierki w skórę głowy, ale pomyślę o tej kapilaroskopii Zdecydowałam się na mezoterapię osoczem Byłam kilka dni temu. Nie powiem, zabieg jest średnio przyjemny i bolesny ( ja sobie recytowałam niecenzuralne słowa w głowie ) Byłam przed zabiegiem niewyspana i za mało wypiłam płynów w związku z czym osocza odwirowało się średnio, ale starczyło na ostrzyknięcie wszystkich ważnych miejsc na głowie. Po zabiegu skóra głowy troszkę obolała. Następny zabieg za miesiąc. Jestem ciekawa czy po tym będą jakieś efekty.
Stary 2016-02-10, 09:19   #19
Abyssale
Przyczajenie

To czekam na relację na temat efektów! Trzymam kciuki, żeby były współmierne do ceny i poświęcenia.

Ja jak na razie 2,5 tygodnia używam tego loxonu i rzeczywiście widzę, że wypadają mi włosy przy myciu. Ostatnio nie wypadały mi w ogóle (może z 2), a teraz widzę kilka lecących. Są to włosy bardzo słabe i cienkie, wręcz prawie niewidoczne. Niektórzy powiedzą, "no to dziewczyno, no to po co ci loxon, jak ci nic nie leci!" Problemem jest to, że chyba wszystko, co miało, mi już wypadło i mam okropne prześwity niestety. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch miesięcy coś pozytywnego zacznie się dziać
Stary 2016-04-13, 22:56   #20
Hoshiko
Przyczajenie

Witam wszystkich ponownie PRZED osoczem wybrałam się do trychologa - pani obejrzała skórę głowy pod kamerką w powiększeniu i dodatkowo wyrwała kilka włosów z różnych części głowy i obejrzała je pod mikroskopem (cebulki) Powiedziała że włosy są w stanie anagenu czyli żywe ale...mieszki są okropnie zaklejone przez łój - byłam w szoku bo włosy myję codziennie i fanatycznie o nie dbam . Doradziła oczyszczenie mieszków kuracją (cena 450 zł za kilka zabiegów) więc zrezygnowałam i postanowiłam sama je oczyścić czyli - zero masek na skórę głowy plus raz w tyg delikatny peeling z kawy na skalp. Jestem już po 2 mezoterapii Powiem tak - boli jak diabli ale czego się nie zrobi dla urody Po pierwszej mezo nie zauważyłam żadnej różnicy. Ot włosy jakie były takie były. Po drugiej jestem już niecały miesiąc i widać igiełki włosów - szczególnie na zakolach bo tam miałam mocno ostrzyknięte Druga sprawa - zawęziłam pielęgnację do dosłownie kilku produktów które mi najlepiej pasują. Na razie dałam odpocząć skórze głowy i nie nakładam nic na skalp. Doustnie stosuję czarnuszkę, tran i witaminę D3. No i po tej wizycie udałam się na osocze. Resztę znacie
Stary 2016-04-25, 08:24   #21
ruppi
Raczkowanie

Ja aktualnie robię terapię dermapenem. Boli mnie również bo jest to coś podobnego do mezoterapii czyli wprowadza się pod skórę składniki odżywcze ale wytrzymam. Najważniejsze aby włosy odrosły. Również włosy mi leciały totalnie, byłam u trichologa i miałąm tam biopsje itrichgram.Dzieki bogu cebule zywe ale pan tricholog powiedzial mi podobnie jak tOBIE ze zalpione sa cebulki. Postanowilam jednak nie leczyc sie sama bo wczesniejse domowe kuracje na wypadanie nic mi nie dawaly no i jestem dobrej mysli.Aktualnie jestem po 4 zbaiegu i wydaje mi sie ze juz widze pewne efekty
ruppi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 08:46   #22
Orgeluse
Przyczajenie

Podobno skuteczna jest ciepła rycyna - trzeba ja wcierać szczoteczką do zębów, zawinąć głowę w folię i ręcznik i trzymać co najmniej parę godzin, a najlepiej całą noc, a potem umyć zwykłym szamponem. Raz w tygodniu, i zaczyna działać po paru miesiącach kuracji.
Orgeluse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 08:23   #23
komac
Przyczajenie

Lightbulb Dot.: Błagam o pomoc, trace włosy NIC nie działa

Cześć, a próbowałaś już z osoczem bogatopłytkowym PRP? Jest na rynku wiele takich rozwiązań, ale wiem, że są to manulane separatory, które nie mają odpowiedniego stężenia płytek krwi na mikrolitr.

Skuteczne działanie PRP ma działanie terapeutyczne dopiero powyżej miliona płytek na mikrolitr- dostępne systemy w wielu gabinetach medycyny estetycznej tak naprawdę odwirowują krew i to czym się ostrzykuje włosy lub twarz (mezoterapia) ma często poniżej tej wartości. Jest jedyny na rynku dostępny separator, który komputerowo wszystko wylicza i w pełni automatycznie- nazywa się Angel System. Efekty już po pierwszej aplikacji (po około 21 dniach) są naprawdę dobre ! Po 3 miesiącach wręcz spektakularne. Warto się zainteresować jeśli masz problem z wypadaniem włosów! Ponadto w ramach jednego zabiegu można przetworzyć (używając jednego seta do maszyny) więcej krwi i dzięki temu uzyskamy PRP, które starczy nam do ostrzyknięcia twarzy, dłoni, dekoltu. Dobra opcja!

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-05-04 o 15:28 Powód: link
komac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 14:43   #24
Malwiniakar
BAN stały

moje włosy też nie rosłu przez długi czas, zatrzymały się na długości do ramion i tyle. kupiłam na organicznewlosy.pl porządne kosmetyki do włosów, szampon, maskę olejek i odżywkę, piję zieloną cherbatę i łykam czasami witaminę a+e i moje włosy ruszyły! w ciągu roku, od ramion, urosły mi do pasa!!!
Malwiniakar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 14:28   #25
Dorcia002
Przyczajenie

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

[/COLOR]Ja też miałam podobny problem całkiem nie dawno i sama sobie radze choć wlosow połowę straciłam ale nie chce się tutaj o tym rozpisywać.Obecnie stosuje
- biotebal od dwóch miesięcy on najbardziej mi pomaga mam bardzo duzo nowych wlosow i szybko rosną ! nie wypadają i mam coraz dłuższe....
-piję codziennie skrzyp i pokrzywe
- wcieram po umyciu Jantar ale zbyt krótko żeby cokolwiek o niej napisać

Edytowane przez Dorcia002
Czas edycji: 2016-10-30 o 14:36
Dorcia002 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 20:53   #26
kora777
Raczkowanie

mam podobny problem do waszego, łysieję dramatycznie a organizm niby zdrowy
mineło kilka miesięcy, czy dziewczyny z wątku - głównie Hoshiko i Abyssale mogłyby się wypowiedzieć, czy jest lepiej? i co im pomogło (Loxon?)
.
kora777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 11:33   #27
Abyssale
Przyczajenie

Co do Loxonu to ciężko mi w sumie powiedzieć, ponieważ od samego początku postawiłam na działanie kompleksowe z każdej możliwej strony. Używałam go w czasie, kiedy uspokoiły mi się hormony i opadł poziom stresu, więc naturalnie zaczęło mi odrastać to, co wypadło. Na dodatek używałam go co drugi dzień i tylko raz dziennie, ponieważ dość mocno wysuszał skórę. Napewno nie zaszkodził i wydaje mi się, że rzeczywiście wspomógł odrastanie włosów Przestałam go używać, gdy przerzuciłam się na mezoterapię igłową.

To, co dokładnie robiłam w kierunku odzyskania włosów, o:
- zmiana szamponu na łagodny, aktualnie używam Dermeny,
- picie soku jabłkowego z natką pietruszki (zblendowane),
- suplementacja witamin poprzez zmianę diety, łykanie Revalidu (dermatolog powiedziała, że ma najbogatszy skład z dostępnych suplementów, wielkie opakowanie kosztuje około 30 zł) i dużej dawki witaminy D (to akurat ma związek z chorobą tarczycy),
- znalezienie źródła problemu!!!!- bez tego i tak nic nie pomoże,
- masaż głowy,
- ampułki HP Placenta,
- wcierka Jantar,
- mezoterapia igłowa skóry głowy- cykl 6 zabiegów i następny w styczniu dla podtrzymania.

Mój problem rozpoczął się rok temu we wrześniu i w styczniu dopiero udało mi się nad tym wszystkim zapanować. W marcu miałam pierwszy odrost Nowe włosy potrzebują około 3 miesięcy by w ogóle było je widać, więc przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość! Od czerwca rozpoczęłam mezoterapię biomimetyczną i dzięki temu od października mam drugą falę odrastających włosów

Jeśli widzicie, że nie jest to zwykłe sezonowe wypadanie, warto wybrać się na badania, konsultację do endokrynologa i do trychologa, u którego możecie pod lupą z kamerą zobaczyć, czy problem nie pojawił się na przykład na skórze głowy. Ostatnio oglądałam skórę po serii mezoterapii i w końcu nie mam pustych mieszków włosowych i część włosów jest jeszcze biała!

Jak same widzicie- u mnie walka trwa już rok, a to dopiero połowa drogi. Pamiętajcie, by wytrwale stosować preparaty i nie liczcie na to, że po miesiącu wszystko wróci do normy, ale warto zaczekać
Stary 2016-11-02, 11:39   #28
Hoshiko
Przyczajenie

Witajcie kobietki Ja jestem już po 5 mezoterapiach osoczem. Włoski rosną - najgorzej było z zakolami. Może nie jest to taki efekt że majtki spadają ale jest duuuuuużo lepiej niż było bez mezo. To prawda efekty widać tak po roku bo nowe włoski muszą mieć czas by wyrosnąć. Co do Loxonu nigdy nie używałam. Słyszałam, że jak już zaczniemy go wcierać to trzeba to robić stale bo inaczej wypadanie jest jeszcze silniejsze. Nie wiem ile w tym prawdy Poza tym loxon stosuje się chyba przy potwierdzonym wypadaniu androgenowym?

Co do mnie to ja stosuję obecnie dwa szampony - Bioxine dermagen forte i szampon dr Duda z biosiarką. Uważam, że są bardzo dobre. Odstawiłam wszystkie miksy maseczek na skórę głowy aby nie obciążać jej zanadto. Mogę polecić olej z nasion pietruszki do olejowania włosów. Kupiłam go do twarzy ale wtarłam także we włosy - cudnie wzmacnia. Jedyny minus - wali od nas pietruchą
Z suplementów biorę skrzyp ze Swansona, poza tym piję olej z wiesiołka, z czarnuszki i łykam witaminę D3. I staram się nic więcej nie brać. Stawiam na dobrą dietę. I jedna ważna rzecz....stres. Mocniejsze zdenerwowanie skutkuje w krótkim czasie wzmożonym wypadaniem włosów. Tak jest u mnie. A jeśli chodzi o czynniki stresowe to chyba są one najtrudniejsze do wyeliminowania. Łatwiej jest kupić dobrą maskę czy szampon
Stary 2016-11-03, 09:07   #29
Abyssale
Przyczajenie

Ooo tak, stres jest bezwzględny w temacie wypadania włosów. To właśnie przez niego straciłam połowę włosów z głowy, nie przez Hashimoto. Dieta jest równie istotna, ponieważ przy niedoborach witamin nasze włosy to ostatnia rzecz, na której zależy naszemu organizmowi.

Co do Loxonu- jest zalecany przy androgenowym, jednak można go używać również przy innym wypadaniu. Minoxidil ma za zadanie pobudzić mieszki włosowe i poprawić ukrwienie skóry, nie ma nic specjalnego, co wzbudzałoby jego działanie tylko przy androgenowym. I rzeczywiście- przy przerwaniu stosowania przy takim typie łysienia, włosy, które wyrosły- wypadną, bo tak, jak wspomniałam w poprzednim poście, nie wyeliminowaliśmy przyczyny i niestety na łysienie androgenowe nie ma lekarstwa. Osobiście nie odnotowałam większego wypadania po przerwaniu stosowania ani innych efektów ubocznych. Weźmy pod uwagę to, w jaki sposób Loxon był wynaleziony- przez przypadek, u osób z nadciśnieniem. Nie jest powiedziane, że wszystkie te osoby cierpiały na łysienie androgenowe :P Ale rzeczywiście należy grubo przemyśleć podjęcie jego stosowania, nie jest to zwykła wcierka i może powodować szereg niepożądanych efektów!
Stary 2016-11-10, 16:21   #30
kora777
Raczkowanie

Dziękuje dziewczyny

Praktycznie wszystko już wypróbowałam, na wszelkie suplementy i wcierki od Vichy po zioła wydałam tysiace. wykluczyłam wszystkie możliwe i najpopularniejsze przyczyny (spóbuję jeszcze z vit D). cięzko współcześnie uciec od stresu ale staram się żyć spokojnie, jeść zdrowo i się wysypiać. endokrynolog i dermatolog rozkładają ręce albo nie widzą problemu ("ma Pani takie gęste włosy, że jak połowa wypadnie to nie będzie widoczne"). i faktycznie tak było, bo włosy wypadają mi od 3 lat a dopiero w tym roku widać to dramatycznie. łysieję, a przez te lata nie odrosło mi ani pół włosa!

pytałam Was o Loxon ponieważ mam puste mieszki włosowe, wiec chcę uratować chociaż tę "mysią kitkę" która mi została z długiego, grubego warkocza podobno na początku Loxonu włosy wypadają garściami, czy to oznacza że pożegnam już ostatnią resztkę?!
.
kora777 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości