Od makijażu wyskakują zmarszczki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-26, 17:57   #1
pysiaczka
Raczkowanie

Unhappy

Od makijażu wyskakują zmarszczki?

Moja mamapewnego dnia dała mi radę bym nie nakładała na siebie więcej pudru w kremie bo szybciej się zestarzeje. Makijaż robię sobie co jakiś czas, zazwyczaj gdy wychodzę gdzieś na dłuższy czas. Używam jednak dobrej jakości kosmetyków, dobrze zmywam makijaż. Mam 20 lat i zastanawiam sie czy może mama miała rację. Czy od robienia sobie makijażu kobieta szybciej się starzeje, szybciej wyskakują zmarszczki?Proszę o odpowiedz.
pysiaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:31   #2
Gabi2
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6
GG do Gabi2
Dot.: Od makijażu wyskakują zmarszczki?

powiem Ci że w sumie pierwszy raz słysze takie stwierdzenie, na pewno jak cera nie wymaga korekty, jest ładna to lepiej zostawić ja naturalną, ja maluje sie odkąd pamiętamale wiesz mi gdybym miała cere idealną to nie leciałabym z rana z podkładem do lusterka, ja myśle że możesz śmiało sie malować i że od makijażu nie wyskakują zmarszczki, ewentualnie mogą wyskoczyć krosty....jak Ci podkład zapcha pory
Gabi2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:49   #3
natii4
Zakorzenienie

Jak przeczytałam tytuł to tak stwierdziłam,że masz z 14-15 lat,a tu 20 Nie no dziewczyno-wierzysz w takie kosmetyczne zabobony rodem z PRL??

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:19   #4
justyna_dt
Zakorzenienie

Słyszałam takie stwierdzenia- zawsze zasłaniały się nimi mamy. Któregoś dnia w końcu znalazłam o tym artykuł w gazecie i już wiem, że nie powstają zmarszczki, a wręcz przeciwnie - dobre kosmetyki wspaniale chronią skórę przed wpływem szkodliwych czynników (wolne rodniki, promieniowanie słoneczne). Jeżeli chodzi o kosmetyki z niższej półki - nie szkodzą ani nie przynoszą pożytku. No, ewentualnie czasem zatykają pory, jak już tu któraś z dziewczyn wspomniała.

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:49   #5
Sylwiasta
Zadomowienie

Moze zbyt duzo podkadu lub pudru nalozylas a on, nawet w wieku 20 tylko lat, moze zebrac sie w liniach mimicznych i je podkreslic. Czasem podklady i pudry (zwlaszcza z talkiem w skladzie) powoduja wysuszenie cery i w konsekwencji uwidocznienie sie zmarszczek (w tym wieku, to glownie tych z wysuszenia skory).

Mysle, ze Mama Pysiaczki jest przyzwyczajona do opinii o tych podkladach, ktore w dawnych czasach mialy mocno kryjace, "ciastowate " formuly, typu PanStick ale teraz technologia poszla naprzod i mamy specyfiki raczej pomagajace naszym cerom, niz im szkodzace.
Co nie zmiania faktu, ze gruba tapeta, zawsze wyglada zle - tylko lekkim podkladem trudniej ja uzyskac
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 22:17   #6
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Nie jest to prawdą, że makijaż szkodzi no chyba że jest to makijaż wykonany kosmetykami niedopasowanymi do potrzeb skóry - np. gęsty podkład w przypadku trądzikowej cery to murowany wysyp pryszczy.

Ja codziennie używam odrobiny (naprawdę sladowe ilosci) lekkiego podkładu i bez niego nie lubię wychodzić (chyba że idę na spacer, wtedy się nie maluję tylko nakładam grubą warstwę kremu ochronnego) - mam naczynkową cerę i u mnie podkład spełnia właściwości ochronne. Bez podkładu mam wrażenie że moja skóra jest bezbronna i narażona na bezlitosne działanie czynników atmosferycznych

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 02:26   #7
jenn
Rozeznanie

GG do jenn

U mnie w rodzinie tez krazyly takie zabobony, nie przejmuj sie. Teraz kosmetyki sa tak dobre, ze spelniaja wlasnie role ochronna i nawilzajaca, nie mowiac juz o np. filtrach UV, ktore to zapobiegaja starzeniu sie skory. Moze mama po prostu chce cie zniechecic do malowania sie.
jenn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 05:43   #8
vanilla_sky
Zakorzenienie

to bardzo slawny mit - jak bylam nastolatka to to samo slyszalam od mamy - nie uzywaj pudru bo bedziesz miala stara skore, zmarszczki.
teraz popularny jest poglad, ze to nie prawda. chociaz kto wie tak naprawde - badan chyba konnkretnych nie robino na ten temat?
ja tam podklad i puder stosuje, uznalam, ze zycie jest za krotkie, by sie przejomowac, czy sie szybciej zestarzeje od stosowania makijazu. tez mam wrazenie, ze chroni, zwlaszcza przed mrozem, ale mam swiadomosc, ze to moja logika, a nie bezsprzeczne fakty. jakie sa fakty, tak naprawde to nie wiem. sa osoby, ktore maluja sie codziennie a pieknie sie starzeja... tyle czynnikow wplywa na to czy mamy ladna cere, czy nie, dlatego ciezko stwierdzic, co tak naprawde powoduje zmarszczki... ja, jako sceptyk slucham sie faktow, a FAKTY sa takie, ze za zmarszczki odpowiedzialne sa geny i fotostarzenie. to jedyne czego mozemy byc pewne na dzien dzisiejszy! dlatego juz teraz inwestuje w porzadne filtry.
vanilla_sky jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości