Baza pod cienie - zbiorczy - którą wybrać, jak stosować - Strona 10 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: lepiej cieniuje sie na art deco czy lumene?
na art deco 22 33,85%
na lumene 29 44,62%
na obu dobrze 11 16,92%
na obu beznadziejnie ;] 3 4,62%
Głosujący: 65. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-03, 21:19   #271
jaga_2001
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
Dot.: jak stosowac baze?

Cytat:
Napisane przez Gosia_Szymonek
Ja stosuję najpierw podkład na całą twarz, minimalnie przejeżdżam nim powieki, potem nakładam bazę do cieni, a potem koniecznie trzeba powieki przypudrować Na takiej bazie cienie trzymają się jak marzenie. Wiem coś o tym, bo bez bazy mogę się cieszyć ładnym okiem najwyżej godzinkę, półtorej
Pozdrawiam.
dzieki

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 22:41   #272
ka_ma
Zakorzenienie

ja nakladam na "gole" powieki, nie przypruszam tez ich pudrem po nalozeniu bazy, mam baze lumene i ona w sumie dziala jak podklad, matowi powieki i nadaje im kolor zblizony do podkladu, wszystko trzyma sie wysmienicie
ka_ma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 23:25   #273
smileofangel
Zakorzenienie

ja mam baze sephory i nakladam na gole oko ale to chyba powinno inaczej dzialac bo mi sie walkuje wszystko po godzince :[ chociaz nie wiem...
Stary 2006-04-04, 21:47   #274
łobuz-Tyna
Zadomowienie

GG do łobuz-Tyna

ostatnio w mojej szkole wybuchł o to spór-jedna z kobiet (pani od wizażu)mowila ze tylko i wyłacznie na "gołe ciałko"natomiast kobitka od technik makijazu twierdziła co innego ach te baby ja stosuje raz tak raz tak
Stary 2006-04-04, 23:56   #275
smileofangel
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez łobuz-Tyna
ostatnio w mojej szkole wybuchł o to spór-jedna z kobiet (pani od wizażu)mowila ze tylko i wyłacznie na "gołe ciałko"natomiast kobitka od technik makijazu twierdziła co innego ach te baby ja stosuje raz tak raz tak
tzn? dokladniej jak nie na gole to jak?:P
Stary 2006-04-05, 00:34   #276
YenneferD
Zakorzenienie

GG do YenneferD

Ja mam bazę ArtDeco i nakładam ja na gołą powiekę (na ruchomą powiekę i trochę powyżej załamania), potem nie pudruję Zeby wyrównać kolor powieki, to nakładam na całą powiekę, na bazę, jakiś jasny cień W ekstremalnym przypadku cienie wytrzymały na tak nałożonej bazie ponad dobę, później je zmyłam, ale pewnie utrzymałyby się dłużej Dodam, że bez bazy cienie wytrzymują na moim oku ok. godziny.
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 09:59   #277
łobuz-Tyna
Zadomowienie

GG do łobuz-Tyna

Cytat:
Napisane przez smileofangel
tzn? dokladniej jak nie na gole to jak?:P
powieka bez podkladu
Stary 2006-04-05, 17:19   #278
jaga_2001
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

dzieki dziewuszki

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 07:32   #279
Dewjani
Zadomowienie

Smileofangel,
to mnie negatywnie zaskoczyłaś Bo ja właśnie chciałam sobie kupić bazę Sephory na powieki i na usta...A teraz jestem troszkę w proszku

YenneferD, a ile kosztuje baza ArtDeco??

Dziewczyny, to może dajcie mi jakieś rady a propos tych baz, bo ja nigdy nie używałam bazy i chciałabym teraz sobie zakupić cały zestaw (twarz, powieki, usta). Byłabym wdzięczna gdybyście podzieliły się swoimi doświadczeniami ze mną

pozdrawiam
Dewjani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:03   #280
smileofangel
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dewjani
Smileofangel,
to mnie negatywnie zaskoczyłaś Bo ja właśnie chciałam sobie kupić bazę Sephory na powieki i na usta...A teraz jestem troszkę w proszku

YenneferD, a ile kosztuje baza ArtDeco??

Dziewczyny, to może dajcie mi jakieś rady a propos tych baz, bo ja nigdy nie używałam bazy i chciałabym teraz sobie zakupić cały zestaw (twarz, powieki, usta). Byłabym wdzięczna gdybyście podzieliły się swoimi doświadczeniami ze mną

pozdrawiam
wiesz co powiem Ci mam mieszane uczucia co do niej (jest w takim malym sloiczku o tej mowimy?) kupila ja moja mama chciala kupic lumene albo artdeco ale w sephorze nie bylo i Pani jej doradzila wlasnie ich marki baze...mnie przy tym nie bylo nie wiem co jeszcze mowila no i teraz bylam na weselu kuzynki nalozylam baze na to cienie naprawde niewiele bo chcialam wygladac naturalnie (malowalam sie ok 15.00) a po jakis 2h na oczach walki!!! co nie dzieje mi sie ani jak nakladam tylko cien ani jak nakladam na nivea... :| ostatnio nalozylam baze ale taka mikro warstewke doslownie tyci i niby nic nie zjechalo nie wiem od czego to zalezy nie mam pojecia bo cien ktory sie zwalkowal to byl inglot a nie zwalkowany jakis bazarkowy... cos tu nie gra w kazdym razie
Stary 2006-04-06, 10:30   #281
Sam
Zadomowienie

Wink Dot.: jak stosowac baze?

Witajcie
Szkoły są faktycznie różne co do nakładania bazy. Najlepiej samemu zobaczyć co w naszym przypadku sprawdza się najlepiej.
Moim zdaniem nie jest dobrze obiążać powiekę podkładem, bazą i jeszcze pudrem. Wystarczy np. baza i cielisty cień zamiast pudru, a potem możemy szaleć z kolorami;-)
Ja osobiście uzywam bazy ArtDeco - możecie poczekać na weekend obniżek w Galeriach Centrum i kupić ją troche taniej;-)

miłego dnia
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 12:04   #282
YenneferD
Zakorzenienie

GG do YenneferD

Dewjani, nie wiem, ile w Polsce kosztuje ta baza, ja ją kupowałam w Niemczech ponad rok temu i z tego co pamietam to zapłaciłam troszkę ponad 5 euro. Ta baza jest szalenie wydajna, jej minusem było to, że zaczęła mi wysychać w pudełeczku dlatego teraz kupuję ją na zmianę z mamą i rozdzielamy ją między siebie

Cytat:
Napisane przez Sam
Wystarczy np. baza i cielisty cień zamiast pudru, a potem możemy szaleć z kolorami;-)
Ja jej właśnie tak używam, nakładam cieniutką warstwę bazy i jasny cień, i nawet bazarkowe cienie trzymają się cały dzień (a nawet dłużej ), a ich kolor wydaje mi się lekko wzmocniony
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

Stary 2006-04-06, 14:18   #283
Dewjani
Zadomowienie

dziewczyny, super dzięki

ale mam jeszcze dwa pytnania w takim razie: 1) która z tych baz (na twarz, oczy, usta) jest najlepsza : ArtDeco, Sephora czy Lumene??
2) czy wygładzają buzię i zapobiegaja błyszczeniu? a może wzmacniają jeszcze efekt świecącej buzi??

pozdrawiam
Stary 2006-04-06, 17:33   #284
Moonlight
Wtajemniczenie

ja mam pytanko w związku z bazą, a nie chcę zakładać nowego wątku... pomożecie?

nie mam bazy typowo na oczka. mam tylko taką do twarzy - z Dax'a "Cashmere Secret" czy jak ją nałożę na powieki to jakoś przedłuży żywotność cieni? czy te bazy na powieki to są jakieś super specjalne i taka zwykła baza sobie nie poradzi? przydałoby się zapobiegać zwałkowaniu, ale nie mam pieniążków na bazę do cieni...
Stary 2006-04-06, 17:42   #285
smileofangel
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Moonlight
ja mam pytanko w związku z bazą, a nie chcę zakładać nowego wątku... pomożecie?

nie mam bazy typowo na oczka. mam tylko taką do twarzy - z Dax'a "Cashmere Secret" czy jak ją nałożę na powieki to jakoś przedłuży żywotność cieni? czy te bazy na powieki to są jakieś super specjalne i taka zwykła baza sobie nie poradzi? przydałoby się zapobiegać zwałkowaniu, ale nie mam pieniążków na bazę do cieni...
wiesz ja mysle ze najlepiej jak to Ty przetestujesz i nam powiesz hihihihi
Stary 2006-04-06, 17:58   #286
Moonlight
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez smileofangel
wiesz ja mysle ze najlepiej jak to Ty przetestujesz i nam powiesz hihihihi
hehe racja
tak się właśnie zastanawiałam kiedy zrobię sobie areszt domowy, tak co by sobie jedno oko wymalować bez bazy a drugie z ale wolałabym sie tego dnia ludziom nie pokazywać bo to nigdy nic nie wiadomo - będę miała "jedno oko na Maroko..."
ale kiedyś spróbuję i Wam napiszę
Stary 2006-04-07, 13:51   #287
Dewjani
Zadomowienie

no więc??
dziewczyny, która z tych baz jest najlepsza??

pozdrawiam
Stary 2006-04-07, 14:28   #288
agatka-a
Zakorzenienie

jedni uważaja ze najlepsza jest Art deco, inni że lumene a jeszcze inni że Sephora....

Musisz sama wypróbować która jest dla ciebie najlepsza, ja na przykład polecam baze lumene
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 16:44   #289
YenneferD
Zakorzenienie

GG do YenneferD

Cytat:
Napisane przez Dewjani
no więc??
dziewczyny, która z tych baz jest najlepsza??

pozdrawiam
Do oczu mam ArtDeco, do twarzy Inglota. Z ArtDeco jestem bardzo zadowolona i nie zamierzam kupować innej, polecam ja każdemu. Inglot nie jest zły, ale ideałem nie jest, więc poszukam jeszcze wśród innych dostępnych na rynku. Nie mam porówania z innymi bazami, więc z czystym sumieniem nie powiem - ta jest dla mnie naj... Musisz sama popróbować co Ci będzie służyć

Stary 2006-04-07, 17:43   #290
Dewjani
Zadomowienie

ok, dzięki JenneferD. to chyba w takim razie będę się kierować ceną

pozdrówka
Stary 2006-04-07, 18:09   #291
iwonka_cz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gosia_Szymonek
Ja stosuję najpierw podkład na całą twarz, minimalnie przejeżdżam nim powieki, potem nakładam bazę do cieni, a potem koniecznie trzeba powieki przypudrować Na takiej bazie cienie trzymają się jak marzenie. Wiem coś o tym, bo bez bazy mogę się cieszyć ładnym okiem najwyżej godzinkę, półtorej
Pozdrawiam.
Robię tak samo
iwonka_cz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 14:01   #292
Malinezja
Zadomowienie

Dot.: baza pod cienie?

Gdzie we Wrocławiu można znaleść tę bazę i ile kosztuje? W tej recenzji jest napisane że cena 40 PLN jest zawyżona i w dodatku "warszawska" Aha i na jak długo orientacyjnie wystarcza taka tubka?

http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=2538

Malinezja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 17:59   #293
ryba82
Zakorzenienie

Najlepiej baz pod cienie szukac w sklepach kosmetycznych, jelsi baze wybierzesz fimry lumene, to wowczas musisz szukac ja na stoisku z kosmetykami lumene, podobnie z firma artdeco itd... A baza starcza na baaaardzzoo dlugo - jednorazowo ociupinke bierzesz, albo i mniej. Pozdrawiam

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 18:30   #294
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Malinezja
Gdzie we Wrocławiu można znaleść tę bazę i ile kosztuje? W tej recenzji jest napisane że cena 40 PLN jest zawyżona i w dodatku "warszawska" Aha i na jak długo orientacyjnie wystarcza taka tubka?

http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=2538
Nie wiem, gdzie we Wrocławiu obecnie można kupić tą bazę, ale kiedyś (rok temu) widziałam ją w Galerii Centrum na stoisku Lumene. Swoją kupiłam w Zielonej Górze w drogerii Natura jakieś 2,5 roku temu, wtedy kosztowała ok. 36 zł. Mam ją do dziś i jeszcze trochę jej jest. Niestety teraz trudno znaleźć kosmetyki Lumene, ale już mam w zapasie bazę Art Deco.
annemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 19:04   #295
Levander
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez annemon
Nie wiem, gdzie we Wrocławiu obecnie można kupić tą bazę, ale kiedyś (rok temu) widziałam ją w Galerii Centrum na stoisku Lumene. Swoją kupiłam w Zielonej Górze w drogerii Natura jakieś 2,5 roku temu, wtedy kosztowała ok. 36 zł. Mam ją do dziś i jeszcze trochę jej jest. Niestety teraz trudno znaleźć kosmetyki Lumene, ale już mam w zapasie bazę Art Deco.
Nadal można ją zakupić w GC, również w pobliżu Holiday Inn jest perfumeria na przeciwko Lot-u, wydaje mi się, że jest również w drogerii koło poczty na Rynku

Levander jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 19:48   #296
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Levander
Nadal można ją zakupić w GC, również w pobliżu Holiday Inn jest perfumeria na przeciwko Lot-u, wydaje mi się, że jest również w drogerii koło poczty na Rynku
Dobrze wiedzieć, szkoda tylko, że do Wrocławia mam aż 200 km. No nic, zostaje tylko czekać, aż kolorówka Lumene będzie bardziej dostępna.
Stary 2006-08-15, 20:26   #297
Levander
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez annemon
Dobrze wiedzieć, szkoda tylko, że do Wrocławia mam aż 200 km. No nic, zostaje tylko czekać, aż kolorówka Lumene będzie bardziej dostępna.
Alternatywnie : http://www.estyl.pl/sklep/customer/home.php?cat=315 Można również śledzić allegro !

Levander jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 20:28   #298
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19

Cytat:
Napisane przez yyorki
Dzięki, Jestem Nowa Na Wizażu, Wiele Musze Sie Jeszcze Nauczyc
Witam serdecznie na forum!

Korzystając z okazji proszę, abyś nie pisała każdego słowa rozpoczynając od wielkiej litery. Taki tekst bardzo trudno się czyta, a czasami wręcz może stać się w ogóle nieczytelny.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 23:07   #299
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Levander
Alternatywnie : http://www.estyl.pl/sklep/customer/home.php?cat=315 Można również śledzić allegro !
No właśnie, w razie niepowodzenia zostaje zamówienie przez internet. Na szczęście całkiem niedawno zaopatrzyłam się w bazę Art Deco i wygląda na b. wydajną. Skoro Lumene wystarczyła mi na ponad 2 lata, to ta powinna wystarczyć na mniej więcej tyle samo, bo nie maluję oczu codziennie, a bazy używa się odrobiny na raz. Dzięki za przypomnienie o allegro.
Stary 2006-08-15, 23:17   #300
sweet18
Raczkowanie

GG do sweet18

Witam nowa wizazystke- ja osobiscie uzywam bazy z Inglota- kosztuje ok. 18 zl a jest naprawde super jakosci-ma dokladnie 15 ml ale jest bardzooo wydajna- pozdrawiam
sweet18 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
art deco, baza, baza art deco cienie, baza pod cienie, baza pod makijaż, baza pod podkład, benefit, cera sucha, cienie do powiek, joko, korektor, lumene, podkład, sephora

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości