co się dzieje? jak zaradzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-27, 22:53   #1
maira
Raczkowanie

GG do maira

co się dzieje? jak zaradzić?

ma problem.niedawno zauwazyłam mocne tłuszczenie sie wlośów po ich uprzednim wyprostowaniu.gdy wyprostuje włosy to następnego dnia musze ich umyć bo wyglądaja na przetłuszczone.musze zaznaczyc ze do tej pory wloski wytrzymywały i ładnie wyglądały nawet 4 dni.moze wiecie jaka jest tego przyczyna?
maira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 11:43   #2
acaderek
Raczkowanie

Dot.: co się dzieje? jak zaradzić?

Chciałabym Ci pomóc, ale nie wiem co mogło być przyczyną, może zaczęłaś używać jakiegoś nowego kosmetyku do włosów?
Stary 2005-11-28, 14:15   #3
ank@
Rozeznanie

A może po prosty wloski sie bronią? Prostowanie powoduje nadmierne przesuszanie włosków, przez co skróra głowy może reagować wydzielając wzmożone iloci sebum dla ochrony włosków? Myślę, ze coś takiego może mieś miejsce, szczególnie, jeśli prostujesz całe włosy - tzn od samej nasady, a nie tylko końce. Ale to moje domorosła teoria. Możliwe też, że używasz jakiegoś obciązającego kosmetyku wspomagającego prostowanie. A może po prostu zaczęłaś nosić czapkę?
ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 23:03   #4
maira
Raczkowanie

GG do maira

nie czapki nie nosze a żadnego nowego specyfiku tez nie uzywam.amoze to dlatego ze ni euzywam żadnych kosmetyków podczas prostowania?moze powinnam zacząc stosowac jakieś "ochraniacze"?
maira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 09:27   #5
ank@
Rozeznanie

Preparaty chroniące przed temperaturą na pewno nie zaszkodzą. Poszukaj na KWC czegoś właściwego. Ale pamietaj nie dawać odrzywki podczas mycia na skórę głowy, tylko na same włoski od połowy w dół. I staraj się nie prostować włosów od samej nasady, tylko zaczynać kilka centymetrów od skóry. Mam nadzieję, że to choć trochę pomoże
ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości