Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-29, 14:08   #1
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Gucci ENVY (edp, edt)

Witam Panie!
Co sadzicie o envy gucciego wersji perfumowanej? warto ja kupić? jest trwalsza? na czym polega odmiennośc jej zapachu? jak oceniacie tę wersję? zastanawiam się nad zakupem, ale nie mam nigdzie mozliwości powąchać, wszedzie tylko testerki toaletowej
mulier jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 11:42   #2
ETERNITY
Rozeznanie

Dot.: stare envy gucci edp

Podbijam temat bo też bardzo mnie to interesuje.Wodę toaletową tego zapachu uwielbiam a moj mężczyzna wręcz za tymi perfumkami szalejeJednak też zastanawiało mnie czy ta woda perfumowana czymś się różni.Pewnie nie tak bardzo ale ciekawi mnie czy jest dużo trwalsza.Dlatego dołączam się do próśb
ETERNITY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 13:06   #3
ETERNITY
Rozeznanie

naprawdę też jestem ciekawa
Stary 2005-11-30, 13:50   #4
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez ETERNITY
naprawdę też jestem ciekawa
Hej Etrnity!
Wczoraj Smoczyca w wątku "rozpaczliwe poszukuję...chętnie się podzielę part2" dała mi kilka wskazówek co do envy edp. Poza tym cisza. Powiem Ci ze jestem od dawna nakręcona na te perfumki i może nawet kupię je w ciemno. O ile je zdobędę, bo na allegro pustki
Stary 2005-11-30, 19:32   #5
ETERNITY
Rozeznanie

Dzięki za informacjęOdnalazłam ten wątek i mniej-więcej domyślam się jak moga one pachniećPrawdopodobnie kiedyś nie wytrzymam i je zakupie.Tylko ciekawe czy mojemu mężczyźnie się spodobają
Stary 2005-11-30, 19:37   #6
ETERNITY
Rozeznanie

Tylko jedno mnie ciekawi jeszcze tak na marginesie-jakoś mało osób o nich pisze..Nawet na KWC opisana jest w sumie woda toaletowa.Pamiętam,że tylko jedna opinia była na temat EDP..To troszkę malo..Jak już powachasz te perfumki to bardzo pliss-napisz coś o nich
Stary 2005-11-30, 20:20   #7
Kasiulka22
Zakorzenienie

Dziewczyny woda perfumowana Envy jest do zakupu w perfumerii internetowej pedet :

http://www.pedet.pl/x_C_I__P_7011010-7010001.html

Niestety na stronie nie ma żadnych opinii klientów, a opis nut zapachowych niczym nie różni się od opisu nut wody toaletowej

Pozdrawiam Was ciepło i życzę owocnych poszukiwań
Kasiulka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 20:28   #8
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez ETERNITY
Tylko jedno mnie ciekawi jeszcze tak na marginesie-jakoś mało osób o nich pisze..Nawet na KWC opisana jest w sumie woda toaletowa.Pamiętam,że tylko jedna opinia była na temat EDP..To troszkę malo..Jak już powachasz te perfumki to bardzo pliss-napisz coś o nich
Słuchaj, własnie to samo zauważyłam, mało kto je ma a jeszcze mniej osób o nich pisze. To ze posiadają tę samą nutę zapachową to stanowi dla mnie tylko ich zaletę, bo wersję toaletową po prostu kocham!!! W czymś muszą sie różnić, z pewnością są mocniejsze i bardziej ciepłe.... mniam!!! Będę na nie polować raczej na allegro (nawet zapuściłam już wici u mojego ulubionego sprzedawcy, który nie raz już coś dla mnie sprowadzał A jak będę je mieć to nie tylko je opiszę, ale też prześlę Ci odpsikniętą fioleczkę, obiecuję
Stary 2005-11-30, 21:28   #9
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

Hej!
Podejrzewam, że będą pachniały tak samo, z tym że będą intensywniejsze i rzeczywiście moga być cieplejsze . Klasyczne Envy )(EDT) też lubię- ma je moja mama. Jednak z tymi wodami perfumowanymi to nie zawsze jest taka jasna sytuacja, bo wydaje mi się, że EDP Verry Irresible jest inne od EDT, które bardzo lubię1 Ale EDT już dawno temu wąchałam, a możliwe, że EDP użyłam w nadmiarze, więc jeszcze raz je w spokoju przetestuję i okaże się .
Życzę powodzenia w poszukiwaniach i jak coś znajdę to z pewnością się odezwę !

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=554818 <-- WYMIANA
zapalka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 11:30   #10
ETERNITY
Rozeznanie

[QUOTE=mulier]Słuchaj, własnie to samo zauważyłam, mało kto je ma a jeszcze mniej osób o nich pisze. To ze posiadają tę samą nutę zapachową to stanowi dla mnie tylko ich zaletę, bo wersję toaletową po prostu kocham!!! W czymś muszą sie różnić, z pewnością są mocniejsze i bardziej ciepłe.... mniam!!! Będę na nie polować raczej na allegro (nawet zapuściłam już wici u mojego ulubionego sprzedawcy, który nie raz już coś dla mnie sprowadzał A jak będę je mieć to nie tylko je opiszę, ale też prześlę Ci odpsikniętą fioleczkę, obiecuję [/QUOTE

Jej-jak cudownie Jak tak to będę POWAŻNIE wdzięcznaMogę się odwdzięczyc jednym z moich skarbówolce Vita Diora lub Beautiful Sheer Estee Lauder
Stary 2005-12-01, 11:44   #11
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez ETERNITY
Jej-jak cudownie Jak tak to będę POWAŻNIE wdzięcznaMogę się odwdzięczyc jednym z moich skarbówolce Vita Diora lub Beautiful Sheer Estee Lauder

Nie ma potrzeby sie odwdzięczać, zrobię to z czystej satysfakcji podzielenia sie tym (jak sądzę) cudeńkiem z miłosniczką tego zapachu ! Tylko muszę cierpliwie poczekać bo jak na dzień dzisiejszy pustki, a raczej mimo miłości do envy w dniu dzisiejszym cieżko mi będzie wydać 330 zł za 50 ml w perfumerii. ETRNITY..... CZEKAMY CIERPLIWIE !!!! jak bedę mieć natychmiast daję znać!!!
Stary 2005-12-01, 13:39   #12
ETERNITY
Rozeznanie

Jasne że będę czekać cierpliwieWody toaletowej Envy nie mam niestety ale jak jestem w perfumerii zawsze muszę się nią na nadgarstek prysnąć..Po prostu jestem od tego zapachu uzależnionaA mój facet je po prostu uwielbia i jak kiedyś miałam całą 30 ml buteleczkę tego zapachu to niemal mnie na rękach nosił.Woda toaletowa na mnie jest bardzo trwała jednak ja bym chciała cos mocniejszego.Niestety właśnie na edp mnie nie stać..Co tu gadać-na edt też niestety nie..Ale wiem,ze jeszcze nie raz zagoszczą na mojej toaletce..Aaa-i jeszcze jedno.Wodę toaletowa miałam w komplecie z balsamem do ciała-to najlepszy balsam jaki w życiu miałam.Cudowny zapach to oczywistość ale do tego wygładzał ciało tak,że było niemal jak jedwab
Stary 2005-12-01, 18:02   #13
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez ETERNITY
Jasne że będę czekać cierpliwieWody toaletowej Envy nie mam niestety ale jak jestem w perfumerii zawsze muszę się nią na nadgarstek prysnąć..Po prostu jestem od tego zapachu uzależnionaA mój facet je po prostu uwielbia i jak kiedyś miałam całą 30 ml buteleczkę tego zapachu to niemal mnie na rękach nosił.Woda toaletowa na mnie jest bardzo trwała jednak ja bym chciała cos mocniejszego.Niestety właśnie na edp mnie nie stać..Co tu gadać-na edt też niestety nie..Ale wiem,ze jeszcze nie raz zagoszczą na mojej toaletce..Aaa-i jeszcze jedno.Wodę toaletowa miałam w komplecie z balsamem do ciała-to najlepszy balsam jaki w życiu miałam.Cudowny zapach to oczywistość ale do tego wygładzał ciało tak,że było niemal jak jedwab

Jarekmiki sprzedał ostatnio na allegro jakieś kilkanaście sztuk envy edt (pełniutkie testerki po 100 ml bez koreczków) po 109 zł. Wątpię czy kiedykolwiek uda się kupić taniej. Sprawdzaj, może kiedyś będzie jeszcze mieć.
Stary 2005-12-02, 11:53   #14
ETERNITY
Rozeznanie

Ja się boję kupować zapachy na Allegro i nie wierzę,ze za 100 ml można chcieć "tylko"109 zł.Sama miałam rozprowadzać tanie "oryginalne"zapachy(koleż anka dała mi tych pseudo zapachów calusieńką ogromniastą torbę(Light Blue D&G,Jadore Diora,Lacoste Femme,Chance Chanel).I poważnie były super podrobione.Zapachy niemal identyczne ale to "niemal"dla mnie ma ogromne znaczenie.Poza tym w każdej z tych buteleczek pływały jakieś paprochy a w Jadore w środku był nawet kawałek szkła..Miałam je właśnie za 100 zł sprzedawać..Nie wiem-moze ten sprzedawca jest w porządku ale uraz mi został i wolę dać wiecej za perfumy i mieć pewność ze są oryginalne.A chyba bym sie zapłakała gdybym odkryła,ze kupiłam podróbę Envy.Co jak co ale obiecałam sobie,ze gdyby nie wiadomo co to w życiu podróby akurat tego zapachu nie kupię.
PS:dzis odwiedziłam znowu Sephorę..No kocham Envy..Właśnie je ciagle teraz czuję
Stary 2005-12-13, 16:46   #15
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez ETERNITY
Ja się boję kupować zapachy na Allegro i nie wierzę,ze za 100 ml można chcieć "tylko"109 zł.Sama miałam rozprowadzać tanie "oryginalne"zapachy(koleż anka dała mi tych pseudo zapachów calusieńką ogromniastą torbę(Light Blue D&G,Jadore Diora,Lacoste Femme,Chance Chanel).I poważnie były super podrobione.Zapachy niemal identyczne ale to "niemal"dla mnie ma ogromne znaczenie.Poza tym w każdej z tych buteleczek pływały jakieś paprochy a w Jadore w środku był nawet kawałek szkła..Miałam je właśnie za 100 zł sprzedawać..Nie wiem-moze ten sprzedawca jest w porządku ale uraz mi został i wolę dać wiecej za perfumy i mieć pewność ze są oryginalne.A chyba bym sie zapłakała gdybym odkryła,ze kupiłam podróbę Envy.Co jak co ale obiecałam sobie,ze gdyby nie wiadomo co to w życiu podróby akurat tego zapachu nie kupię.
PS:dzis odwiedziłam znowu Sephorę..No kocham Envy..Właśnie je ciagle teraz czuję

Pamietaj, że był to po prostu tester, bez korka i opakowania. Ale oczywiście masz święte prawo obawiac sie zakupów na allegro. Tam faktycznie w ofercie jest dużo podróbek, takich jakie własnie pokazała Ci koleżanka. Ja zakupów na allegro się nie boję. Mam swoich sprzedawców, na których nigdy się nie zawiodłam i których na początku też i sprawdzałam (lecąc do douglasa i pytajac czy to oryginał). A co do tak "kontrowersyjnych" cen w porównaniu z cenami jakie widzimy w perfumeriach. Pamietaj że owe perfumerie narzucaja często ponad 100% marży (podobnie jest np. ze sprzedażą srebnej biżuterii czy też ręcznie robionej, sklep narzuca sobie często 120 % marży a dostawca bierze za te cudeńka jakies grosze).
Stary 2005-12-14, 21:20   #16
Nakretka
Raczkowanie

pytacie o EDP Gucci - mialam to cudo, i faktycznie zapach jest bardziej intensywny niz EdT, ale nie utrzymuje sie duzo dluzej. Nie jest tez "cieplejszy", tylko wg mnie raczej "ostrzejszy".
Perfumy dostalam w prezencie, bo zachwycalam sie zapachem, a zapomnialam sprecyzowa, ze wodą...
Podsumowując - jeśli komuś podoba się woda, nie polecam kupowania perfum. Nie są dużo trwalsze, a zapach jednak się troszkę różni
Nakretka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 10:05   #17
Kasiulka22
Zakorzenienie

Znalazłam aukcję z wodą perfumowaną Envy 50 ml na Allegro za 199 zł czyli taniej o 130 zl niż w perfumerii, jeśli byłybyście zainteresowane. U tego sprzedawcy niestety nigdy nie kupowałam. Pozdrawiam Was dziewczyny cieplutko.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76995653
Kasiulka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:54   #18
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez Nakretka
pytacie o EDP Gucci - mialam to cudo, i faktycznie zapach jest bardziej intensywny niz EdT, ale nie utrzymuje sie duzo dluzej. Nie jest tez "cieplejszy", tylko wg mnie raczej "ostrzejszy".
Perfumy dostalam w prezencie, bo zachwycalam sie zapachem, a zapomnialam sprecyzowa, ze wodą...
Podsumowując - jeśli komuś podoba się woda, nie polecam kupowania perfum. Nie są dużo trwalsze, a zapach jednak się troszkę różni
Qurcze no to mam problemik. Bo juz sie zabierałam do zakupu wody perfumowanej, wszycy zachęcają a Ty piszesz, że ostrzejsza....... Nie powinno tak być żeby nie było testerów. Gucci dał plamę!
Stary 2005-12-15, 14:56   #19
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22
Znalazłam aukcję z wodą perfumowaną Envy 50 ml na Allegro za 199 zł czyli taniej o 130 zl niż w perfumerii, jeśli byłybyście zainteresowane. U tego sprzedawcy niestety nigdy nie kupowałam. Pozdrawiam Was dziewczyny cieplutko.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76995653
Tak wiem, obserwuję aukcje z envy, ale w tym wypadku po pierwsze nie znam sprzedawcy a po drugie o 20 zł jest tańsza w e perfumach. (swiją droga gośc troszke przesadził z ceną, w dniu dzisiejszym widziałam, że wysatawił perfumy ponownie i zaczął od 220 zł a potem kilka razy w trakcie trwania aukcji zmieniał cernę) Mateusz 124 miał kiedyś te perfumy za 169 zł, też zapakowane. Wszystko co będzie tańsze jest okazją.
Stary 2005-12-15, 16:14   #20
ETERNITY
Rozeznanie

A ja sobie dziś poszłam do Rossmanna i doznałam szoku...I to jakiego..Patrzę sobie na półkę z perfumami a tam...ENVY!!!I to w cenie 99,99 zł!!!!Oczywiście mowa o edt 30 ml jednak i tak szok był niemały szczególnie ze w perfumeriach ta sama pojemność to wydatek 180 zł!!!Chyba tam sie wybiorę na małe zakupy
Stary 2006-05-28, 14:46   #21
LASIA
Raczkowanie

Trwałość Envy

Mam pytanie do Wizażanek używających Envy. Jak to jest z trwałością tego zapachu?
LASIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 14:51   #22
chelbia
Raczkowanie

Dot.: Trwałość Envy

ja jakis czas temu mialam te prfumy - zapach piekny, ale co do trwalosci, to pozostawia wiele do zyczenia....
bylam zdziwiona, jak kupilam potem czarne c-thru i byly trwalsze od Envy

ale podobno to sprawa indywidualna

chelbia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 15:09   #23
ropuszka
Zakorzenienie

Mialam EDT i nie narzekalam. Trwalosc naprawde dluuuga. Ale moze to dlatego, ze z czasem te perfumy zaczely mnie wkurzac i odczuwalam je dwa razy dluzej i mocniej. EDP powinna byc trwalsza.
ropuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:08   #24
fruttina
Raczkowanie

Lasiu ja tez przezylam male zauroczenie envy (nie zebym sie juz z nim uporala ), ale jednak po paru testach w perfumerii podjelam decyzje ze zauroczenie to nie przyjelo jeszcze tak maniakalnej postaci coby ratowac sie zakupem, zwlaszcza ze trwalosc naprawde nie jest najmocniejsza strona envy. Teraz na celowniku mam cos innego, letniego, cudnego, mmmm...
fruttina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:01   #25
LASIA
Raczkowanie

Fruttina, możesz zdradzić co masz na celowniku?
LASIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 20:18   #26
Szarada
Wtajemniczenie

Uwielbiam ten zapach i byłam niestety zrozpaczona jego trwałością, a raczej jej brakiem.
Szarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 07:34   #27
grazia
Raczkowanie

ja tez jesteem zauroczona Envy ale nie stac mnie na nie ,,co pachnie podobnie??? tzn tak swiezo ,z nuta konwalji,blagam doradzcie mi jakis ladny zapach .
grazia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 08:13   #28
agaa13
Zakorzenienie

Question ENVY edt czy edp?

dziewczynu mam pytanko. czy zapach ENVY edt jest taki sam jak edp? wiem jak pachnie ten zapach ( wąchałam edt ) i bardzo mi się on podoba, wiem tez jaka jest różnica między edt a edp. a pytam się bo przeglądając to forum kilka osób wspominało omawiając różne perfumy , że lepiej kupić edt bo.... lub odwrotnie. pomóżcie mi bo nie mogę się zdecydowac co kupić?
agaa13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 11:11   #29
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier
Dot.: ENVY edt czy edp?

Cytat:
Napisane przez agaa13
dziewczynu mam pytanko. czy zapach ENVY edt jest taki sam jak edp? wiem jak pachnie ten zapach ( wąchałam edt ) i bardzo mi się on podoba, wiem tez jaka jest różnica między edt a edp. a pytam się bo przeglądając to forum kilka osób wspominało omawiając różne perfumy , że lepiej kupić edt bo.... lub odwrotnie. pomóżcie mi bo nie mogę się zdecydowac co kupić?
w przypadku envy, wersja edt i edp praktycznie niczym się nie różnią. Fakt, edp jest może ciut mocniejszy, intensywniejszy, ale tez gubi przez to (moim zdaniem) odrobinkę ze swej lekkości i zwiewności. Co do trwałości, to w zasadzie nie widzę porażającej różnicy. Widzę za to porażającą różnicę w ceniach obu wersji. Myslę, że kupowanie czarnej wersji envy po prostu się nie opłaca. Ja kupiłam z czystej ciekawości (brak testerów) i nie kupią edp ponownie. Edt a i owszem, jak sądze nie jeden raz

Stary 2006-07-13, 11:48   #30
Nakretka
Raczkowanie

Dot.: ENVY edt czy edp?

Zgadzam sie z Mulier. Mialam EdT najpierw (skradziono mi z bagazu, wrrr...!), zaraz potem dostalam EdP.
Jest faktycznie nieco mocniejszy (czyt. bardziej intensywny), ale przez to mniej świeży. Różnica w trwałości? - może godzina
Nie opłaca się mz, mnie sie EdT bardziej podoba
Nakretka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości