Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-04, 17:25   #1
Femininity
Rozeznanie

Herbatki;-) jaka najlepsza

Jest wiele herbat przyspieszajacych odchudzanie...najwięcej dobrego słyszałam o PU-ERH i sobie takową kupiłam( GINGKO PU-ERH z Bio-active) pijam ją 3-4 razy dziennie, nie słodze. Jest baaardzo dobra i czuje jej działanie( duzo częściej do toalety;-) ) wiec mysle, że działa....jakie jest wasze zdanie na temat herbatek przyspieszajacych odchudzanie????
Może znacie jeszcze inne herbatki o takim działaniu?????
Ja znam jeszcze PU-ERH o smaku wanilii, cynamonu i swierzej mięty; Afrykańską; Red honey(antystresowa-sprawdzona przez moją mame); BUDDA PU-ERH(nowośc, jeszcze nie wypróbowałam). Wszystkie z firmy BIO-ACTIVE i są liściaste, a nie w torebkach.....czy któras z was pije takie herbatki????pomagają wam????

A co z zielona i białą herbatką, jakie one maja działanie????

Czekam na rozbudowane wypowiedzi;-) ;-) ;-)
Femininity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 17:28   #2
agatka-a
Zakorzenienie

Dot.: Herbatki;-) jaka najlepsza

co do białej nie wiem, a zielona podobno też pobudza metabolizm a także ożywia organizm (daje kopa podobnie jak kawa)
teraz jest ogromny wybór herbarek, teraz np. popijam zieloną o smaku opuncji figowej.

Jednak najlepsze są herbatki najmniej przetworzone, czyli liściaste i bezsmakowe, ich działanie jest wieksze.
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 17:30   #3
Ta_Fajna
Przyczajenie

Talking Dot.: Herbatki;-) jaka najlepsza

Ja myśle że herbata MANDARYNA jest lekko przereklamowana ale za to herbatka LA-KARNITA jest ok Pozdrawiam
Ta_Fajna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 17:49   #4
Kachulec
Zakorzenienie

Hmmm ta herbatka reklamowana przez Mandaryne mi osobiście smakowała i ja zauważyłam działanie (częstsze wizyty w toalecie) Nie wiem czy pomaga schudnąć bo "zużyłam" tylko jedno opakowanie i to na spółkę z mama i koleżanką (w wakacje).

Mi bardzo smakuje herbatka Liptona z PU-ERH z ananasem (aromat boooski smak również). Zachęcona kupiłam też na spróbowanie morelowo jabłkową i powiem,że też jest smaczna i ślicznie pachnie. Tylko,że ja dostałam wczoraj rano po jej wypiciu alergi JA która nie jest na nic uczulona... Ehhh a tak mi smakowała.

Kiedyś pijałam zwykła PU-ERH z Bio Active ale smak zbyt mocny dla mnie i szybko zrezygnowałam (nigdy nie slodzę żadnej herbatki ).

Jeśli o działanie jakiejkolwiek z tych herbatek to nie bardzo mogę się wypowiadać gdyż piję jedną (czasem 2) dziennie i tak bardzoej dla smaku. Moja mama natomiast pije Herbatke SPALANIE Herbapolu i zauważyła że ona faktycznie działa. Nie dość,że poprawia (naturalnie!->stopniowo znaczy się ) przemianę materii to bardzo jej smakuje. Na razie moja mama stosuje ją tydzień ale jak będa efekty to poinformuje

Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa

Kachulec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 18:16   #5
Femininity
Rozeznanie

Dzieki za odpowiedzi...mam nadzieje, ze topic sie jeszcze bardziej rozwinie........ja mam tylko styczność z czerwona herbatką, która mi bardzo zasmakowała. Wcześniej pijałam przeróżne słodzone owocowe herbatki(zawsze słodziła 3-4 łyżeczki!!!!ja ogólnie byłam...hmmm starm sie nie być słodyczocholikiem). Co do zielonej herbaty to piłam raz i myslałam że sie pożygam bleh.....okropna była...czy zielona ma podobne działanie jak czerwona????

A właśnie co z LA KARNITYNA równiez z Bio-active????? bo słyszałam że to działa jak sie ćwiczy.....wiecie coś o tym?,....bo ja ogólnie nie ćwicze, więc nie wiem czy kupno jej ma sens
Stary 2005-12-05, 21:53   #6
Klaudia1984
Raczkowanie

Próbowałam juz wiele herbatek i jestem konsekwentnie wierna Bio Activ Pu Ehr o smaku cytrynowym, smak jest niezbyt ciekawy szczególnie jak siędługo parzy jest cierpki i gorzkawy , ale czego się nie robi... a poza tym mozna się przyzwyczaic do niej i wg mnie sprawdza się najlepiej , poza tym czytałam ostatnio książkę pt "Flirt z hebratą" i były tam one opisane, z tego wynika że "najwięcej dobrego" przynosi właśnie czerwona herbatka i wszelkie odmiany zielonych. By the way ...teraz podobno wyszły czerwone h. o smaku Earl Grey
Stary 2005-12-06, 10:45   #7
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Femininity

A właśnie co z LA KARNITYNA równiez z Bio-active????? bo słyszałam że to działa jak sie ćwiczy.....wiecie coś o tym?,....bo ja ogólnie nie ćwicze, więc nie wiem czy kupno jej ma sens
Wogóle sama karnityna przynosi efekty tylko w połączeniu z bardzo dużą ilością ruchu. Więc podejrzewam, że herbata z karnityną również da efekty w podobnych warunkach
Stary 2005-12-06, 12:36   #8
Garona
Raczkowanie

GG do Garona

Najlepsza herbatka? Ubóstwiam PU-ERH Liptona Ananasowa. Pijam ją już jakiś czas i może efektów nie widać na zewnątrz, ale czuję się lepiej w środku.. Wcześniej piłam zwykłą czerwoną herbatę z cytryną. Przyzwyczaiłam się do niej.. I piję ją nadal! Niektóre herbaty są tylko picem na wodę, próbą wmówienia czegoś ludziom. Już nie wpomnę o tym, że odrzucają samym zapachem i smakiem. Po co się zmuszać do niesmacznych, rzekomo 'sprawiających cudy' herbat odchudzających? Po paru dniach ma się ich dość. W najgorszym wypadku Wam żołądki pourywa dziewczyny!
Stary 2005-12-06, 14:23   #9
eweska
Moderatoreska

Cytat:
Jest wiele herbat przyspieszajacych odchudzanie...najwięcej dobrego słyszałam o PU-ERH i sobie takową kupiłam( GINGKO PU-ERH z Bio-active) pijam ją 3-4 razy dziennie, nie słodze. Jest baaardzo dobra i czuje jej działanie( duzo częściej do toalety;-) ) wiec mysle, że działa....jakie jest wasze zdanie na temat herbatek przyspieszajacych odchudzanie????
Może znacie jeszcze inne herbatki o takim działaniu?????
Ja znam jeszcze PU-ERH o smaku wanilii, cynamonu i swierzej mięty; Afrykańską; Red honey(antystresowa-sprawdzona przez moją mame); BUDDA PU-ERH(nowośc, jeszcze nie wypróbowałam). Wszystkie z firmy BIO-ACTIVE i są liściaste, a nie w torebkach.....czy któras z was pije takie herbatki????pomagają wam????
A co z zielona i białą herbatką, jakie one maja działanie????

Czekam na rozbudowane wypowiedzi;-) ;-) ;-)
Ja osobiscie polecam pu-erh u mnie sie sprawdzila kiedys schudlam 25 kg i ta herbatka pomogla mi utrzymac wage do dzisiaj(tak mi sie wydaje) oczywiscie wrocilam do normalnego odzywiania sie i praktycznie niczego nie unikam,no moze nie przesadzam ze slodyczami.A herbatke budda pu-erh to dopiero dzisiaj ja kupilam i jeszcze nie probowalam.
eweska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 14:36   #10
layla_lbn
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn

Jedyna herbatka odchudzająca, która mi smakuje bez cukru to la-karnita z bio acitve'u. Piłam już:pu-erh-bio active, pu erh miętową-herbapol, bardzo dużo herbat ziolenych, poza tym: figurę, regulavit- ale żadna mi nie smakowała.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje

layla_lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 16:29   #11
LnK
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kachulec
Jeśli o działanie jakiejkolwiek z tych herbatek to nie bardzo mogę się wypowiadać gdyż piję jedną (czasem 2) dziennie i tak bardzoej dla smaku. Moja mama natomiast pije Herbatke SPALANIE Herbapolu i zauważyła że ona faktycznie działa. Nie dość,że poprawia (naturalnie!->stopniowo znaczy się ) przemianę materii to bardzo jej smakuje. Na razie moja mama stosuje ją tydzień ale jak będa efekty to poinformuje

ja wlasnie dzisiaj kupilam sobie ta 1 faze SPALANIE ..zobaczymy jakie beda efekty
ale zanim zaczne to pic to najpierw dokoncze opakowanie Pu-Ehr cytrynowej z BioActive ..bo malo mi zostalo juz
LnK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 11:12   #12
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

najlepsza?

pu-erh Bio Avctive o smaku earl grey również cytrynowa jest niezła. ja ją piję od kilku już lat, jest pyszna! w ogóle piję bardzo dużo herbat, kilka dziennie, mocnych i dobrych i nigdy z cukrem

pzdr!
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 11:23   #13
anetak
Wtajemniczenie

Witam

Ja bardzo lubie herbatke czerwoną Liptona o smaku ananasa
oraz zieloną o smaku cytryny tej samej firmy.Pozdrawiam
anetak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 15:07   #14
Femininity
Rozeznanie

Czy ma sens kupowac herbatkę La Karnityna z Bio- Active skoro ćwicze tylko 30 minut dziennie? co prawda jest to dość intensywny i wyczerpujący areobic....ale to chyba troche za mało zeby ta cherbatka wogóle mogła zadziałać i przyśpieszyć spalanie??
Stary 2005-12-07, 20:18   #15
Klaudia1984
Raczkowanie

Nie sądze żeby nie było sensu....30 minut dziennie konsekwentnie to wbrew pozorom nie jest za mało.
Stary 2005-12-07, 21:18   #16
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie

Po przeczytaniu różnych opinii o herbatkach dziś kupiłam Lipton Pu-Erh ananasową ( tą skosztowałam u Garony ), Dilmah cynamonową i grejpfrutową Flosana. Wreszcie będzie co pic ucząc się
Stary 2005-12-08, 10:53   #17
SandraBullock
Wtajemniczenie

Na odchudzanie dobre są herbaty zielone,łącznie z jej odmianą białą,bo poprawiają przemianę materii dzięki zawartości katechin.A biała to ma ich b. dużo!Również mate poprawia przemianę materii i razem z ruchem przynosi niezłe rezultaty,jest o niej artykuł na forum,jak go znajde to wkleję linkA pu-erh to znany pogromca tłuszczuJest jeszcze ning hong czy jakoś tak i ona podobno też jest na szczupłą sylwetkę.Czyli jest w czym wybieraćJa osobiście polecam mate-wspaniała.Piję i zieloną i białą i mate,a dziś zaczynam drugą serię picia La karnity.Sypana jest superI ten jej ananasowo-brzoskwiniowy aromat,mhm,pychotka
SandraBullock jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 21:26   #18
blondie82
Raczkowanie

ja mam okropna przemiane materii,wizazanki zachecily mnie do picia czerwonej herbaty. nie zauwazylam zeby dzialalo (moim marzeniem jest chodzic do kibelka codziennie-sorki za szczegoly),ale jak jeszcze wypije miete to dzialanie jest lepsze wydaje mi sie,ze to wlasnie od miety tak mi dobrzeale jej chyba nie mozna pic w nadmiernych ilosciach,to prawda?
blondie82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:07   #19
davi
BAN stały

GG do davi Wyślij wiadomość przez MSN do davi

jak dla mnie to najlepsza jest Figura 1
davi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:19   #20
isa666
Zakorzenienie

Ja piję Pu-Erh z Bio Actvie oraz La Karnitę Pu-Erh naprawdę pomaga(w ciagu miesiaca straciłam prawie 4 kilo, bez ćwiczen i diet, pijąc ta herbatke i odstawiwszy słodycze). Jedyną wadą tej herbaty jest tylko to, ze trzeba co chwilę biegać do toalety Ja piję dziennie ok 3 filiżanki Pu-Erh i do tego dokładam jeszcze La Karnitę. Myslę, ze one naprawdę pomagają zrzucic kilka kilogramów. Mnie pomogły i nadal pomagają
isa666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 15:11   #21
Luiza15
Raczkowanie

GG do Luiza15

Cytat:
Napisane przez isa666
Ja piję Pu-Erh z Bio Actvie oraz La Karnitę Pu-Erh naprawdę pomaga(w ciagu miesiaca straciłam prawie 4 kilo, bez ćwiczen i diet, pijąc ta herbatke i odstawiwszy słodycze). Jedyną wadą tej herbaty jest tylko to, ze trzeba co chwilę biegać do toalety Ja piję dziennie ok 3 filiżanki Pu-Erh i do tego dokładam jeszcze La Karnitę. Myslę, ze one naprawdę pomagają zrzucic kilka kilogramów. Mnie pomogły i nadal pomagają

Czy te Pu- Ern to chodzi o herbatki z Liptona??? Bo były tam tez takie nazwy.
Stary 2005-12-10, 16:55   #22
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Luiza15
Czy te Pu- Ern to chodzi o herbatki z Liptona??? Bo były tam tez takie nazwy.
Isa666 akurat wspomniała o herbacie z Bio Actvie, ale Lipton i inne firmy również je produkują
Stary 2005-12-10, 17:02   #23
Klaudia1984
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez davi
jak dla mnie to najlepsza jest Figura 1
Figura wypłukuje zorganizmu wszystkie minerały ma właściwosci przeczyszczające a nie przyspieszające przemianę materii, na dłuższą mete odpada wogóle,
Stary 2005-12-10, 19:09   #24
Femininity
Rozeznanie

Skończyłam wczoraj opakowanie Ginko Pu-Erch z Bio-Active i kupiłam sobie Ojca Klimuszko również z Bio-Active(to jest herbatka wspomagająca odchudzanie)....ma smak ziółek ale jest bardzo dobra i działa( toaleta sie kłania)....zobaczymy jak na dłuższą mete bedzie działać bo dzisiaj jest 1 dzień
Stary 2005-12-12, 13:04   #25
SandraBullock
Wtajemniczenie

Ja piłam Ojca klimuszko raz dziennie(czy dwa razy) i było super.W sumie na schudnięciu mi nie zależy ale pije różne herbaty na utrzymanie sylwetki.Teraz staram się pić smukłą talię z Vitaxa.Oprócz tego mate,białą i zieloną.O pu erh La Karnicie zapominam.

Stary 2005-12-12, 13:08   #26
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie

Muszę kupić jakieś nowe herbaty, bo lipton pineapple w niecały tydzien pochłonęła moja rodzinka Nastawiam się na Vitax bo podobno dobre i te kuszące nazwy
Stary 2005-12-12, 13:10   #27
SandraBullock
Wtajemniczenie

Szatynko grudniowa polecam ci vitax welness tea-piłam prawie każda i każda jest super
Stary 2005-12-12, 16:37   #28
Femininity
Rozeznanie

A co sadzicie o herbatkach owocowych z bio-active(typu truskawkowa, bananowa, kiwi...itp) bo mi bardzo smakują i do tego maja takie fajne torebeczki w różnych kształtach(np. serduszek, kwiatków, słoneczek) naprawde są ekstra

no ale miałysmy mowic o cherbatkach wspomagających odchudzanie.....więc oceniam Ojca Klimuszko z Bio- Active na 5 z +
Stary 2005-12-12, 16:56   #29
Luiza15
Raczkowanie

GG do Luiza15

Cytat:
A co sadzicie o herbatkach owocowych z bio-active(typu truskawkowa, bananowa, kiwi...itp) bo mi bardzo smakują i do tego maja takie fajne torebeczki w różnych kształtach(np. serduszek, kwiatków, słoneczek) naprawde są ekstra

no ale miałysmy mowic o cherbatkach wspomagających odchudzanie.....więc oceniam Ojca Klimuszko z Bio- Active na 5 z +
Naprawde zauwazyłas różnice, ze schudłaś? Ja poszukuje jakies skutecznej herbatki...
Stary 2005-12-12, 17:08   #30
Femininity
Rozeznanie

nie no nie schudłam bardzo widocznie...ale mam ekstra przemiane materii...i pijąc ta herbate po kazdym posilku czuje sie lzejsza po jedzeniu...jakos...ale moze dziala bo w sumie diete mam od 9 dni a schudlam juz prawie 4 kilo...tylko, że "Ojca" pije od paru dni dopiero, a wczesniej piłam Ginko Pu-Erch z Bio-Active
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości