ogrooomna prośba -mój typ kolorystyczny/do P.Agnieszki i P.Samanty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-10-19, 11:31   #1
megi31
Raczkowanie

ogrooomna prośba -mój typ kolorystyczny/do P.Agnieszki i P.Samanty

Kochane i szanowne specjalistki, bardzo Was proszę o ocenę mojego typu kolorystycznego, sama czuję się jak lato, moja fryzjerka twierdzi, że zima jestem, wiem, że niezbyt dobrze wyglądam w super jasnych blondach, w bardzo ciemnych też niespecjalnie... W wyniku tego niezdecydowania moja fryzjerka zrobiła mi na głowie coś modnego kolorystycznie (nie wiem czemu ja się trochę nie mogę do tego przekonać, mimo, że ponoć wyglądam ok)- na włosy brąz położyła cyklamen i z tego wyłuskała pasemeczka, które w wyniku rozjaśnienia są...rude. Hm...naprawdę to chciałam zrobić popielaty, co mi odradzała, ale ona jest fryzjerką (doskonale strzyże zresztą), a Panie to ekspertki od kolorów i stylu.
A.. mój opis to: tradycyjna ciemna blondynka - popielata, cera blada, oprawa oczu (niebieskich, ale nie takich intensywnych jak u zimy, tęczówka niebieska i gałka niebieskawa), najlepiej mi w ubraniach niebieskich (wyraźnych, ale nie za ciemnych), różowych, ale też kremowych, białych, czerwonych (np. malinowych).
Załączam swoje fotki, starszawe co prawda i gdzieś tam już istniejące na forum.
Ogromnie będę wdzięczna, bo ten cyklamenik na głowie i te rudawe pasemka to chyba niedługo przekształcę na popiel, tylko ile się trzeba wtedy napracować.
Bardzo proszę o opinię i pozdrawiam
megi31 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 11:35   #2
megi31
Raczkowanie

Re: ogrooomna prośba -mój typ kolorystyczny/do P.Agnieszki i P.Samanty

I jeszcze jedno, ale mam samoopalacz na buzi, i mocniejszy makijaż. Brwi mam już odrośnięte. Tak cos mi się wydaje, że fotograf nieco mi "dodał kolorów", bliższe prawdy jest pierwsze zdjęcie, choć inne już włosy.
Jeszcze raz pozdrawiam
Stary 2004-10-19, 11:39   #3
megi31
Raczkowanie

I jeszcze jedno zdjęcie, gdzie bardzo dobrze jest widoczna moja cera, pamiętam, że wtedy malowałam się bardzo delikatnie, prawie niezauważalnie, nie sugerujcie się kolorem ani fryzurą, bo były totalnie niemodne...
Stary 2004-10-19, 11:46   #4
Małgosia.O
Raczkowanie

Ja tu na tle wizażanek nie jestem ekspertem, ale widzę Cie w ciemniejszym kolorze, raczej ciepłym, z fryzurkom jak na zdjęciu 2. Zdecydowanie brwi zapuścić i skorygować kreką kształt ust. Ogólnie ja uważam, że ciepłe kolory Ci pasują.
Małgosia.O jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 16:30   #5
megi31
Raczkowanie

Dzięki za ocenę. Podbijam... Kobitki kochane pomóżcie - czy ja jednak zima czy lato? Bo raczej zimny ze mnie typ.
Wszystkie chłodne odcienie zdecydowanie mi pasują, problem tylko i wyłącznie z kolorem włosów - no chyba, że jeszcze byście mi podszepnęły jakiś ekstra makijaż. Na codzień używam delikatnych fioletowych chłodnych cieni i mocniej podkreślam usta - czego na żadnym z tych "oficjalnych" zdjęć nie widać.
Jak już pisałam mam aktualnie normalnej grubości brwi, więc radę odnośnie brwi jakiś czas temu zastosowałam.
Bardzo proszę o jeszcze
Pozdrowionka
Stary 2004-10-19, 17:10   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

według mnie wyglądasz świetnie w ciemnych włosach...hmmm...widziała bym Cię w ciemnym brązie i ewentualnie pasemkach ciemnoczerwonych,wręcz rubinowych...tak jakoś mi to pasuje do twojej cery

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 17:18   #7
hair
Rozeznanie

Wydaje mi sie ze jestem latem , chociaz Twoja fryzjerka ma racje, dobrze Ci w ciemniejszych, zimowych kolorach. I raczej jednolity kolor, bez pasemek czy balejazu.
hair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 17:56   #8
megi31
Raczkowanie

Droga Agabil1! Dzięki wielkie za komplementy, choć nie wiem czy zasłużone. Zdjęcia są starszawe, kiedy jeszcze miałam przed 30-ką( )
Mój mąż zdecydowanie woli mnie w ciemnych włosach, lecz nie czarnych, ja natomiast od ostatniej wizyty u fryzjera przekonałam się do pasemek. Jesteś niesamowita (jasnowidz, czy co?) Dokładnie to samo powiedziała mi fryzjerka (poniekąd specjalistka), wiem, że brała udział w kilku pokazach i ona zaproponowała następująco (szkoda, że nie mam aktualnej fotki): na moje ufarbowane na j.brąz włosy położyła kolor cyklamen (załączam małe zdjątko kolorku najbardziej zbliżonego, bo cyklamenów już widziałam chyba z pięć) - co mnie przeraziło w trakcie nakładania farby - i na tej bazie mam gdzieniegdzie cieniutkie pasemka jaśniejsze (trochę one są rude, wiadomo, jak przy rozjaśnieniu takiego koloru...)
Fryz mam postrzępiony, fajny. Ale marudzę, wiem. Niby wszystkim się podobam, ale jestem przyzwyczajona do tradycyjnych barw typu podstawowy: popiel, brąz kiedyś czarny bez czerwieni albo jak teraz fioletów.
Czy takie fiolety - przy czym ten fiolet z różem to jest ciemny u mnie na głowie, żadna tam tandeta, i to tylko pod światło, tak to wygląda naturalnie i jakby "soczyście"...
Marudzę jak stara baba, ale czy do takiego image'u pasują czerwienie zimne i inne moje chłodne (i czy raczej intensywne, czy takie letnie?)
Mam na głowie podobną fryzurę jak te dziewczyny na zdjęciach, które załączam również.
No i ten cyklamen (czy oberżyna to to samo?)
Całusy
Stary 2004-10-19, 18:09   #9
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

ja bym zrobiła baleyage na ciemnym brązie w kolorze fioletowym i czerwonym(ale nie rudym czy kasztanowym)wpadającym w rubin.Nie grube,wyraźne pasemka,tylko takie niteczki,aby uzyskać efekt przechodzenia się kolorków

Stary 2004-10-19, 18:18   #10
megi31
Raczkowanie

No własnie, ja też myślałam, że ona z tego j.brązu (u mnie wychodzi jak ciemny brąz, ale to szczegół) zrobi pasemka fioletowe, to by było dla mnie do przyjęcia jeszcze, a ona chyba najprościej ten cyklamen rozjaśniła i stąd ta rudość, z którą jak pisałam nienajlepiej się czuję. Poza tym to nie wiem, czy mam teraz może oberżynę na to dać, to wtedy wszystko nabierze takiego odcienia fioletowo-brązowego i pasemka też takie będą a nie rude, bo czasem w akcie desperacji mogę zrobić odbarwianie i ciemny popiel, kurcze, już sama nie wiem...
Stary 2004-10-19, 18:49   #11
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

jak zrobiła cyklamen,to bedzie trudno zmienić na popiel
Możesz spróbować bakłażanem(->oberżyną)...ale ostrzegam-moja koleżanka miała czerwone włoski i zrobiła oberżyną,która nie zniwelowała odcienia rudości

Stary 2004-10-19, 19:09   #12
sarenka
Zakorzenienie

najbardziej podoba mi się Twoja kolorystyka na trzecim zdjęciu. widzę Cię w ciemnych [nie czarnych] włosach i do tego w śliwkowym makijażu

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 19:15   #13
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

na trzecim zdjęciu masz bardzo ładny koloryt buzi

Stary 2004-10-19, 19:51   #14
CzarnyElf
Zakorzenienie

Bardzo ladna z Ciebie kobietka tylko prosze Cie unikaj blondow moim zdaniem najlepiej ci w brazach wydaje mi sie ze moga byc cieple odcienie,wydaje mi sie ze lepiej by Ci tez bylo w fryzurach z prostych wlosow nie z kreconych(chyba ze masz naturalne) i zapusc troche wloski.
Stary 2004-10-19, 19:55   #15
CzarnyElf
Zakorzenienie

moze cos w tym stylu?
Stary 2004-10-19, 20:00   #16
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

hihi...właśnie miałam przesłać tę fotkę

Stary 2004-10-19, 20:05   #17
CzarnyElf
Zakorzenienie

A ja ja "ukradlam" od Ciebie z innego watku
Stary 2004-10-19, 20:24   #18
asinek
Raczkowanie

tak a propos typu kolorystycznego

to chyba jestes typem mieszanym letnio-zimowym. podaje link do strony po niemiecku, ale tekst nie jest wazny tylko paleta kolorow
http://www.indigo-farbberatung.de/05...sse/so_wi.html
czyli: zadne przykurzone pastele jak u lata ani tez czadowe czyste kolory zimy, tylko raczej cos pomiedzy, dosc intensywne i raczej ciemne barwy.
Tez podobasz mi sie z ciemnymi wlosami.
asinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 21:50   #19
megi31
Raczkowanie

Re: jesteście kochane!

Dzięki za wszystkie Wasze opinie, ale czy któraś mi powie, czy zostać z tym co mam, czy walczyć o ten popiel na głowie, ale jak napisała Agabil1, a z czego również sobie zdaję sprawę, to, że to będzie niełatwa sprawa - tu fryzjerka pokrzyżowała moje plany... Co do długości włosów, to kochane, sorki, zdjęcie z fryzurką bardzo fajne, ale mnie najlepiej w takich fryzurkach, jakie przesłałam,żeby Wam mniej więcej pokazać jak wyglądam, tym bardziej, że schudłam sporo i musiałam niestety pożegnać się z fryzurką do ramion (+ trwała).
Dziękuję Wam za wszystkie przemiłe komplementy, jeszcze tylko PLEASE... wypowiedzcie się, czy zostać z tym na głowie czy działać (mam na myśli stworzenie ciemnego popielatego blondu - mam sposoby, aby takowy w końcu uzyskać)- śliwkowy makijaż, o którym pisze Sarenka często stosuję zamiennie z fioletowym i bardzo go lubię.
Fakt, że fiolety są teraz modne, ale w ciuchach i kolorówce, ale na głowie?... Może jednak jestem zbytnią tradycjonalistką. Ten cyklamen w sumie trudno dostać, najlepiej co jakiś czas wydawać forsę u fryzjera,ale może to niezbyt logiczne, wyglądam dość dobrze, ale czuję się nieswojo...Może to kwestia przyzwyczajenia?
Czy w takim razie szmineczka intensywna a oczka mniej?
Stary 2004-10-19, 21:59   #20
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

hihi,a jakie masz sposoby na ciemny popiel blond?

Stary 2004-10-19, 22:25   #21
lilu1980
Zadomowienie

GG do lilu1980

zrezygnuj z tych rudosci koniecznie!pozdrawiam...
lilu1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 00:28   #22
megi31
Raczkowanie

Re: jesteście kochane!/specjalny sposób dla Agabil1 - na własne ryzyko!!!

Droga Agabil1 i inne kobitki, które może skusić ów sposób -zaznaczam, że jest on tylko dla włosów naprawdę mocnych, w miarę zdrowych i raczej krótkich (raczej końcówki trzeba potem podciąć. Moje włosy w pełni "rozumieją" moje niezdecydowanie w kwestii kolorystycznej. Na temat moich częstych zmian koloru rodzina już się nie wypowiada -
w najlepszych czasach potrafiłam zmienić kolor trzykrotnie w ciągu tygodnia (ale nie jest to coś do naśladownictwa).
Teraz, kiedy jestem stateczną ( )mamusią po 30-tce już tak często nie zmieniam, ale gdyby tak chcieć, to:
Po pierwsze zależy jak jasny ma być ten popiel - pewnie trzeba odbarwić, bardzo dobry jest rozjaśniacz Viva Wella, stosowany przeze mnie. Po upływie czasu rozjaśnienia z reguły nie patrzę do lustra, bo zawsze wyglądam jak marchew, obojętnie z jakiego koloru rozjaśniam. Tak działają na moje włosy owe "saszetki z niebieskim proszkiem", które są w silniejszych rozjaśniaczach. Nie wnikam, co to jest. Teraz odżywka - ok. godziny trzymam na głowie i daję jakiś worek, żeby dobrze wniknęła we włosy.
Potem - spłukuję i teraz (uważaj, to dopiero początek)suszę i za jakiś czas kładę w miarę delikatną farbę z właściwym kolorem (np. jasny popielaty blond). Może być Garnier (ten tańszy), jest dobry, dobrze kryje przynajmniej u mnie te rozjaśniane rudości. Kolor jest dobry do kilku pierwszych myć, więc w najbliższych dwóch tygodniach należy się zaopatrzyć w kolejną farbę (może być mocniejsza). Włosy intensywnie odżywiamy, dbamy szczególnie. Tak jak pisałam Ci, są sposoby, nie mówię, że są tanie albo łatwe dla włosów, lecz zależy to od ich stanu, stanu kasy i oczywiście tego, jak bardzo zdesperowana jest osoba, która chce szybko zmienić kolor.
A ciemny popielaty blond? Na to co mam teraz wystarczy lekko rozjaśnić, i też coś popielatego a potem jak wyżej, przy czym ciemniejsze kolory są "pewniejsze", nie przebija tak owa rudość, tym mocniejsza, że w moim przypadku wychodziłabym z fioletów i tych pięknych rudych pasemek.
A propos, zawsze byłam dumna ze swoich włosów, bo choć sztywne to po takich zabiegach (nie wolno zapomnieć o maksymalnym odżywianiu) nadal błyszczą, no i nadal są na głowie.
Pozdrawiam, Ola
Stary 2004-10-20, 00:41   #23
megi31
Raczkowanie

Re: jeszcze marudzę/do /Lilu1980

Lilu1980, one mają tylko te cieniuteńkie pasemka rude, w sumie chodzi o ten magiczny cyklamen (jest tam gdzieś wklejona przeze mnie fotka tego kolorku, bo nie mam aktualnego zdjątka). Zerknij na moją facjatę i wyobraź mnie sobie w takim kolorze i z takimi pasemkami we fryzce takiej jak też tam gdzieś wkleiłam (krótkie ciemne postrzępione włosy z pasemkami). Mój dylemat to czy przy tym zostać, czy raczej bardziej naturalnie - ciemny popielaty.
Stary 2004-10-20, 00:46   #24
megi31
Raczkowanie

Re: ogrooomna prośba -mój typ kolorystyczny/do Czarnego Elfa

Witaj, Czarny Elfiku, już kiedyś mi radziłaś brązy i było ok. Ale wyobraź sobie, że moje koleżanki np. z pracy wolą mnie w blondzie, co chyba wskazuje na ich wątpliwą szczerość wobec mnie.
A co do urody, to Ty też jesteś ładna kobietka, bo kiedyś tam widziałam zdjęcie, zapamiętałam Twojego nicka i wiem, co mówię.
Stary 2004-10-20, 18:07   #25
CzarnyElf
Zakorzenienie

Czesc Megi
Wiekszosc osob jednak radzi ze ladniej Ci w ciemniejszych wlosach czyli cos te kolezanki chyba nie sa do konca szczere.Moim zdaniem bardziej sklaniasz sie w kierunku zimy(tak jak ja) i lepiej Ci w zimniejszych barwach ale nie bardzo ciemnych(popielaty ciemny braz czy blond) a jezeli cieple odcienie to tylko bardzo delikatne z delikatnymi refleksami.Moim zdaniem te odcienie ktore wklejam by do Ciebie pasowaly.Zauwaz ze panie maja raczej jasna karnacje.Moim zdaniem powinnas tez zaczac uzywac rozu w jakims delikatnym kolorze ozywi to twarz.Pozdrawiam.
Stary 2004-10-20, 19:12   #26
megi31
Raczkowanie

Hello, dzięki za śliczne fotki. No właśnie odnośnie blondu u mnie. Wszystkie chyba wizażanki, które były tak miłe odpowiedzieć na mojego posta stwierdzały, że jednak ciemne włosy (nie czarne), ja sama też się lepiej czuję w ciemnych włosach - najlepszym dowodem na to jest sprawdzenie efektu w lustrze, kiedy np. zarywam noc i jestem wykończona, albo jestem bez makijażu to w ciemnych włosach moja twarz wygląda prawie tak jak w makijażu (nie maluję się mocno - oprawę oczu mam i tak wyrazistą, nie nakładam ciemnych cieni, u mnie bardzo łatwo można uzyskać efekt "za dużo, za mocno"), tak więc cienie delikatnie i jasno... Usta i tak mam ciemnoróżowe, więc mogę używać ciemnoróżowych, wiśniowych czy różowo-śliwkowych szminek(i robię to). Natomiast jak bywam blondynką, to wierz mi, muszę się strasznie napracować, żeby po prostu jakoś wyglądać. Przede wszystkim samoopalacz - co dwa dni, bo inaczej to wyglądam jakbym była totalnie umęczona, a i tak na zdjęciach widać, jak wychodzę.
W ciemnych włosach zdecydowanie woli mnie mój mąż (kiedy zrobię ciemniejszy odcień i nie jestem już "platynka" to słyszę zawsze: no, tak sobie rób. A potem oczywiście wykład, że na starość będę bez włosów, itd...never mind).
No więc nie ma dwóch zdań... Natomiast w kolorze blond (jaśniutki) uwielbia mnie również moja mama (jak pięknie, jak elegancko, stylowo, och i ach),siostra też darła się na mnie,kiedy chciałam przyciemniać, a w jej szczerość i dobre intencje nigdy nie wątpiłam, koleżanki, ale to może być wprost przeciwnie. Ale faktycznie - koledzy ze studiów też reagują żywo, kiedy przyciemniam łeb.
Generalnie, chcę jak każda kobieta wyglądać atrakcyjnie, świeżo i młodo (a niby to blond odmładza), a z kim można o tym porozmawiać, jak nie z kobietami, prawda? (Dla naszych mężczyzn i tak zawsze jesteśmy najpiękniejsze...)
Czy ten makijażyk, który opisałam jest OK? Szczególnie te intensywne szmineczki? Oczy delikatnie - bez kredek i eylinera?

Pozdrawiam
Stary 2004-10-20, 19:36   #27
CzarnyElf
Zakorzenienie

I sama sobie odpowiedzialas na pytanie czyli lepiej czujesz sie w ciemniejszych wlosach,powiem Ci ze blond moim zdaniem nie zawsze odmladza,czasami nawet postarza jezeli kolor jest nieodpowiednio dobrany,jezeli juz chcesz blond to moze jakies delikatne jasniejsze refleksy,bez drastycznej zmiany.Ja bylam juz i blondynka i ruda i brazy mialam a teraz wracam do mojego naturalnego koloru wlosow czyli popielaty braz,bo sie najlepiej w nim czuje.Jezeli uzywasz intensywnych szminek oczy podkreslaj delikatnie najlepiej tylko maskara i nie musi byc czarna moze byc brazowa albo granatowa stalowa,to samo jezeli podkreslasz mocniej oczy cien maskara uzywaj delikatnej pomadkiNo i koniecznie roz zmienia twrz calkowicie i odmladza
Stary 2004-10-20, 21:00   #28
megi31
Raczkowanie

Sprawa wyjaśniona,jak to fajnie w miłym gronie pogadać, zaraz się dochodzi do słusznych wniosków.
A co do różu, to owszem, owszem używam (na tych zdjęciach wyobraź sobie też mam róż - kolor średnio różowy, zimna tonacja, a u mnie i tak widać, jakbym z Lodolandii wróciła...)
Pozdrawiam, pa, pa, Ola
Stary 2004-10-20, 21:37   #29
CzarnyElf
Zakorzenienie

hahaha skad ja to znam u mnie tez nie widac przynajmniej na zdjeciach ale boje sie wiecej nalozyc bo nie chce przesadzic......
Stary 2004-10-20, 23:18   #30
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1
Re: jesteście kochane!/specjalny sposób dla Agabil1 - na własne ryzyko!!!

a dekoloryzator?Używałaś kiedyś?

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości