ogrooomna prośba -mój typ kolorystyczny/do P.Agnieszki i P.Samanty - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-10-21, 01:20   #31
megi31
Raczkowanie

Re: jesteście kochane!/specjalny sposób dla Agabil1 - na własne ryzyko!!!

Tak, kiedy miałam włosy farbowane systematycznie na kolor czarny (farbowanie w domu L'Orealem), to kiedyś wpadłam na pomysł, że zmienię sie w blondynkę - jak widzisz prawie zawsze mam dylematy włosowe. Wyczytałam, że fryzjerzy bardzo niechętnie podejmują się zabiegu dekoloryzacji z czerni. Kupiłam dekoloryzator z L'Oreala. Był piekielnie drogi, ale myślałam, że będzie lepszy. Z perspektywy kilku doświadczeń w odbarwianiu mogę Ci powiedzieć, że moim zdaniem intensywny rozjaśniacz, który działa odbarwiająco o 5-6 tonów to nic innego jak dekoloryzator, a nierzadko jest lepszy, bo np ten Viva ma specjalne składniki pielęgnujące, które na sobie sprawdziłam i gdybym miała wybrać ten albo z L'Oreala (choć bardzo cenię tę firmę), to z pewnością kupuję Vivę, (bo ten z L'Oreala wysuszył mi włosy).
http://www.wella.pl/consumer/consume...dier/index.jsp
Viva aprawdę pielęgnuje, efekt kolorystyczny jest ten sam, tzn: farbowane włosy doprowadza do blondu złotego (im dłużej trzymać, tym kolor jaśniejszy, tzn.:potem żółty, potem biały, ale ja nie trzymałam tak długo), natomiast naturalne odrosty od razu są bielutkie. Identycznie dekoloryzator. O ile pamiętam, w opakowaniu dekoloryzatora było to samo, co w rozjaśniaczu, tzn.: emulsja aktywująca, saszetki z niebieskim proszkiem (bodajże dwie). Do tego instrukcja krok po kroku. Odradzam stanowczo inne tanie rozjaśniacze typu Joanna - włosy spali na słomę i żółć nieprzeciętna, o jakiejkolwiek namiastce pielęgnacji nie ma mowy.
Dekoloryzator czy rozjaśniacz (naprawdę ja nie widzę różnicy innej niż cenowa) jest ok., gdy kolor masz ciemniejszy o sporo odcieni od wymarzonego, dla przykładu: miałam kiedyś ciemny złoty blond (u mnie wyszedł złoty brąz) i chciałam bardzo bardzo jasny beżowy i rozjaśniacz zadziałał tu super, a zobacz, ile to odcieni różnicy. Dodam, że trzymałam się dokładnie czasu, a niespodzianką było to, że włosy po spłukaniu tej mieszanki z włosów były miękkie. Viva w starej wersji miała w ofercie delikatniejszy rozjaśniacz 1-2 tony (albo 2-3, przepraszam, nie pamiętam, kupowałam ten maksymalny), ale nie wiem, czy jeszcze ten słabszy jest w sprzedaży.
A co tak właściwie chciałabyś zrobić z włosami?
megi31 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 01:25   #32
megi31
Raczkowanie

Re: ogrooomna prośba -mój typ kolorystyczny/do Czarnego Elfa

Jejku!!! To mamy tak samo, a jak się malujesz, tzn: bardziej podkreślasz oczy, czy usta i jakie kolorki preferujesz na sobie?
Stary 2004-10-21, 01:30   #33
CzarnyElf
Zakorzenienie

ostanio lubie delikatne blyszczyki i mocniej podkreslac oczy lubie kolor niebieski chociaz mam niebieskie oczy lubie tez brazy,ostanio sie maluje tak jak na tym zdjeciu(oczywiscie na nim tez mam roz ktorego nie widac)

http://tinypic.com/atwdk
Stary 2004-10-21, 01:37   #34
megi31
Raczkowanie

Bardzo ładnie, tak świeżo, młodzieńczo. Co to za błyszczek? Śliczny, czysty kolorek?
A propos-ładną noc mamy...
Stary 2004-10-21, 03:10   #35
CzarnyElf
Zakorzenienie

u mnie jest teraz 8 wieczorem.Blyszczyk to moj nowy i zarazem ulubiony nabytek z serii Duo Wop Lip Venom dlugo trzymajacy sie na ustach no i jest tez smacznyPozdrawiam
Stary 2004-10-21, 12:54   #36
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

tylko gdy ja robiłam jakimkolwiek intensywnym rozjaśniaczem(chyba tylko Vivy nie próbowałam,Joanna faktycznie szmelc-na moich włosach nic po niej nie widac,zero rozjasnienia,a przeciez mam delikatne i cenkie włosy),zas dekoloryzator,zwylke kupowałam Garniera lub Loreal, dawał efekt prawie białych włosów.

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 13:09   #37
sarenka
Zakorzenienie

agabil1 napisał(a):
> tylko gdy ja robiłam jakimkolwiek intensywnym rozjaśniaczem(chyba tylko Vivy nie próbowałam,Joanna faktycznie szmelc-na moich włosach nic po niej nie widac,zero rozjasnienia,a przeciez mam delikatne i cenkie włosy),zas dekoloryzator,zwylke kupowałam Garniera lub Loreal, dawał efekt prawie białych włosów.

z moich doświadczeń wynika właśnie, że delikatne i cienkie włosy odbarwiają się gorzej niż grube i mocne

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 13:13   #38
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

dziwne,prawda

Stary 2004-10-21, 19:20   #39
CzarnyElf
Zakorzenienie

zrobilam Ci jeszcze makeover co sadzisz?

http://tinypic.com/dqgdv

http://tinypic.com/dqgi1
Stary 2004-10-22, 00:42   #40
megi31
Raczkowanie

Re: mój typ kolorystyczny/do Czarnego Elfa

Jestem, mała nareszcie usnęła, nie sądziłam, że tak trudno być dwulatkiem....Ale to na inne forum.
Kochana jesteś, dzięki za te make-overy. Ale ja się zaraz rozpłaczę, bo podoba mi się w blondzie, a Tobie?
Ponieważ muszę za jakiś czas zdecydować co z włosami, mija miesiąc, odrosty jeszcze nie tak widoczne, ale mogę albo zrobić cyklamenem lub oberżyną, albo bardziej naturalnie na brąz - wklejam próbki farbek rynkowych. Skłaniam się ku tej oberżynie, bardziej chyba naturalna od tych fioletów (zresztą są ciemne, mogą wyjść czarne z fiol. połyskiem), brąz jest jaśniejszy, nałożony na to co mam może ze mnie zrobić rudzielca. Powinnam wybrać jakąś sensowną opcję, bo szkoda mi kasy prawdę mówiąc na takie eksperymenty.
Stary 2004-10-22, 00:55   #41
megi31
Raczkowanie

Re: dekoloryzator, cd.

Faktycznie dziwne, a może i nie, może tak jest. Choć skoro mocny dekoloryzator (L'Oreal wybarwił Twoje delikatne na biało, a moje na biało-odrosty tylko-po trzymaniu jakiś czas dłużej). A co do Joanny, to złożyłam kilkakrotne ślubowanie, że nawet nie spojrzę w kierunku jakichkolwiek preparatów do włosów tej firmy. Będąc kiedyś beżową blondynką zachciało mi się rozświetleń i spartaczyłam głowę na żółto-pomarańczowo. Mam nadzieję, że miłośniczki tej firmy -być może są takie- wybaczą mi stwierdzenie, że to szajs totalny, odżywki nie odżywiają, farby są daremne, fajne tylko kolory na próbkach w sklepie.
Gdybyś może znalazła coś o tym, jak dekoloryzatory działają na takich delikatnych włosach (że inaczej, jak piszesz), to daj znać. Odbarwiałaś naturalne czy farbowane i co to była za farba, bo to może też mieć znaczenie.
Rozjaśniałam kiedyś włosy mojej siostrze o dwa tony, żeby lepiej złapała czerwień, odbarwiły się lepiej i szybciej niż moje (włos delikatny, miękki, rzadko farbowany).
Co do farb to najtrudniej wyjść z Palette i Londy, a jak niszczą przy okazji!
Stary 2004-10-22, 01:39   #42
megi31
Raczkowanie

Re: do Sarenki...

Sarenko, szukałam czegoś na forum "fryzjerskim" o działaniu dekoloryzatorów na cienkich włosach dla Agabil1, ale nie znalazłam, natomiast przez przypadek przeglądając jakieś archiwalne posty natknęłam się na rozmowę o kolorze, który mnie w sklepie zauroczył, a nie wiedziałam jak wychodzi (post chyba z 2002) chodzi mi o kolor Alicante 4,16 Preference (używała go wtedy Twoja Mama).
Czy on nie był czarny z połyskiem śliwkowym? Bo jeżeli taka ładna śliweczka, to może to jest to czego być może szukam.
Stary 2004-10-22, 05:26   #43
CzarnyElf
Zakorzenienie

Kurcze no mi sie tez w tym blondzie podobasz na tym makeover chcialam Cie tez zrobic w jasniejszym brazie ale mi nie wyslalo zdjecia sprobuje jutro moze zrobic kilka innych odcieni z tych odcieni co wybralas to mi sie najbardziej 1 i 3 podobaPozdrawiam.

PS.Ladnemu to we wszystkim ladnie dlatego tak trudno jest Ci sie zdecydowac,ale jezeli wybierzesz blond to wlasnie w takim zimniejszym odcieniu moim zdaniem bedzie najlepszy
Stary 2004-10-22, 10:12   #44
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1
dekoloryzator...

ja wówczas uzywałam dekoloryzatora na farbowane włosy-do tego PALETTE...wiecie,byłam młoda i głupia.Teraz ,gdy farbuję sama,kupuję zwykle farbę LOREAL lub,przy skromniejszych funduszach GARNIER Belle Color.Zastanawiam się ,czy nie kupić dekoloryzatora do pasemek...mam czepek.Ostatnio robiłam koleżance i wyszły równe, cieniutkie.Tylko,że jej robiłam farbą JOANNA AVANGARDE miała swój naturalny kolor i ładnie jej wyszłyJa mam farbę na głowie...ostatnio byłam zrobić baleyage u fryzjera i praktycznie nic nie widać
Dlatego zastanawiam się nad tym dekoloryzatorem...Fakt-jest drogi,droższy od rozjaśniacza Welli,ale w przypadku Welli nie mam pewności,czy efekt będzie widoczny...

Stary 2004-10-22, 11:33   #45
megi31
Raczkowanie

Re: dekoloryzator...

No to użyj dekoloryzatora L'Oreala. Efekt masz już sprawdzony, a na wszelki wypadek dokup jeszcze jakąś fajną odżywkę maskę z L'Oreala, ale niekoniecznie (byle nie z Joanny, please). Ale czy aby napewno koniecznością jest tak mocne odbarwienie włosów? Wiesz, to jednak nie jest tak obojętne dla ich stanu, a masz chyba długie...
Stary 2004-10-22, 12:01   #46
megi31
Raczkowanie

Jesteś bardzo miła, uważam się za przeciętną
Z tych trzech odcieni nr 1 to oberżyna, i to najprawdopodobniej będę robić. Oberżyna to brąz ze śliwką,w paletach figuruje pod fioletami, więc chyba nic z rudości ani czerwieni,nie?
Z blondów biorę pod uwagę takie odcienie jak poniżej.

Pozdrawiam
Stary 2004-10-22, 12:07   #47
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

ale niczym innym nie rozjaśnię tak mocno pasemekFryzjerka miała zrobić mi bardzo jasny baleyage,a go wcale nie widać
Odżywki mam dobre-kupiłam jakiś czas temu WAX,mam kilka maseczek...

Stary 2004-10-22, 14:30   #48
megi31
Raczkowanie

Jeśli tak uważasz, sama wiesz najlepiej. Nie bardzo wiem, jaki masz teraz kolor, jaki ten balejaż i jaki kolor chciałabyś osiągnąć. Jeśli o tym pisałas, a ja przeoczyłam,to sorry.
L'Oreal to producent fantastycznych kosmetyków, nie tylko do włosów ale i kolorówki. Działają mocno, a efekt jest trwały, albo taki jak obiecują. Myślę, że nawet jak Ci się trochę przesuszą włosy, to podratujesz je odpowiednio maseczkami (zastosuj to co pisałam - worek na włosy, najlepiej też owinąć cieplutkim ręcznikiem i godzinkę tak pochodzić, a gdyby były tragiczne, ale wątpię w to, to owiń workiem włosy i tak pójdź spać. Rano będą ok.)
Pozdr.
Stary 2004-10-22, 17:27   #49
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

dziękuję,jesteś kochana

Stary 2004-10-25, 09:08   #50
sarenka
Zakorzenienie

Re: do Sarenki...

Alicante to taki kolor bardzo_ciemno_brązowo_śli wkowy - tak jak piszesz: czarny [prawie czarny] z połyskiem śliwkowym. choć oczywiście szystko zależy od włosów. mojej mamie wyszedł najpierw śliwkowy ciemny a potem dopiero bardzo ciemny. zaś znajomej, która kładła kolor na naturalne włosy [nigdy nie farbowane, jedynie koloryzowane szamponami, które już się wyprały ] wyszedł bardzo_ciemny_brąz [prawie czarny] świecoący się na śliwkowo.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości