Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-02-12, 16:36   #1
Markokarol
Przyczajenie

Przeproteinowanie

Witam ,
Dzisiaj kupilem serie kosmetyjów lbiotica kreatyna + jedwab , szampon , odżywke i maske
Ostatnio wyczytałem o czymś takim jak przeproteinowanie i mam pytanie czy regularne stosowanie tych kosmetyków nie doprowadzi do tego stanu ? Dodam że używam jeszcze codziennie płynnej kreatyny na suche włosy. I troche boje się że to już za dużo czy jednak będzie ok ?
Markokarol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 18:34   #2
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Przeproteinowanie

Cytat:
Napisane przez Markokarol Pokaż wiadomość
Witam ,
Dzisiaj kupilem serie kosmetyjów lbiotica kreatyna + jedwab , szampon , odżywke i maske
Ostatnio wyczytałem o czymś takim jak przeproteinowanie i mam pytanie czy regularne stosowanie tych kosmetyków nie doprowadzi do tego stanu ? Dodam że używam jeszcze codziennie płynnej kreatyny na suche włosy. I troche boje się że to już za dużo czy jednak będzie ok ?
Keratyna, nie kreatyna, to dwie różne rzeczy.

Może doprowadzić. Jeśli włosy zaczną być suche, sztywne, napuszone, to znaczy, że przesadziłeś z proteinami.
Nie ma jednej, dobrej dawki, częstotliwości i rodzaju protein, trzeba testować na sobie. U jednego to będzie odżywka z keratyną raz na tydzień, u innego raz na miesiąc, u kolejnego co drugi dzień.
Moim zdaniem przy tym zestawie Biovaxa + jeszcze płynnej keratynie szanse na przeproteinowanie są jednak spore. Prędzej czy później.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-02-12 o 18:37
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 18:42   #3
Markokarol
Przyczajenie

Dzięki wielkie za odpowiedź , postaram się maski i płynu używać rzadziej niż zawsze
Stary 2016-02-14, 14:12   #4
marza12341
Hair is ma life

Ja uzywam takich kosmetykow raz na tydzien,to jeszcze zalezy jak czesto myjesz glowe,bo faktycznie mozna przeproteinowac.
marza12341 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 00:07   #5
Markokarol
Przyczajenie

Ale chodzi Ci o samą maskę i keratyne? , bo szampon i odzywke uzywam przy każdym myciu ( 2-3x w tyg) a maskę i keratyne co 2 mycie
Stary 2016-03-05, 19:28   #6
SceneQueene
Zakorzenienie

Moje włosy tolerują proteiny raz na tydzień. I jeśli użyję w poniedziałek na ten przykład proteinowej maski- jeśli w środę użyję proteinowego szamponu, będzie źle. Już nie mówiąc o stosowaniu tego samego dnia. Także radzę uważać. Najlepiej jest np. użyć proteinowego szamponu, potem humektantowej czy emolientowej maski (lub odwrotnie).

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości