Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-02-14, 23:33   #1
mylengrave
Moderator KWC

Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Drogie Wizażanki, mam nadzieję, że mi doradzicie i poradzicie się własnymi doświadczeniami.

Nie lubię chodzić do kosmetyczki, tzn. chadzam tylko na manicure i pedicure, a wszelakie zabiegi wolę robić sama, nie z oszczędności (bo jestem w stanie kupić nawet drogie kosmetyki), ale jakoś tak z komfortu i z niechęci wychodzenia z domu w czasie wolnym

Jestem aktywną osobą, codziennie uprawiam sport, sporo pracuję, po prostu w czasie wolnym lubię posiedzieć w domu z mężem

Poszukuję zabiegów, masek, ale nie czegoś takiego do użytku codziennego czy zamiast balsamu, chodzi mi konkretnie o zabiegi, o coś, co zabierze mi chwilę.

Do tej pory miałam 3-minutową maskę z Sephory, wulkaniczną maskę z Avonu, BingoSpa koncentrat cynamonowy, Bielenda zestaw antycellulitowy i ten ostatni odpowiada mi najbardziej - 5-elementowy zabieg. Nie lubię efektu chłodzącego, ale chętnie spróbuję wszystkiego.

So I took the road less travelled by
And I barely made it out alive
Through the darkness somehow I survived
Tough love - I knew it from the start
Deep down in my rebel heart
mylengrave jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 13:58   #2
Kalineczka2289
Raczkowanie

Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

A jaki cel mają przynieść te zabiegi? Jakie masz potrzeby, bo chyba nie tylko zabicie wolnego czasu? :P

Jeśli chodzi o takie domowe SPA to zawsze można na jakąś część ciała poświęcić trochę czasu. Ja też rzadko chodzę do kosmetyczki, nie ze względu na ceny, a bardziej brak zaufania. Większość salonów wygląda, jak stoiska gdzie są tylko paznokcie i to robione na szybko. Mam tak samo u fryzjera, że jak zobaczę brzydko ścięte włosy jakoś trudno mi się przekonać, że zostanę profesjonalnie obsłużona.

Ale wracając do głównego tematu (na razie w domu najwięcej uwagi poświęcam stopom i twarzy).

1. Stopy:
- najpierw moczę je przez 10-15 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem soli zmiękczających
- potem używam pumeksy (zwłaszcza pięty)
- wycieram do sucha, nakładam krem nawilżający i zakładam bawełniane skarpety (z tego co widziałam to w można kupić takie w rosmannie, ale zwykłe też się dobrze sprawdzają).

Jeśli chodzi o twarz to zaczynam od delikatnego żelu myjącego, potem tonik i nakładam maseczkę
-> 1/2 łyżeczki białej glinki, 1/2 łyżeczki glinki marokańskiej, 1/4 łyżeczki tlenku cynku i hydrolat z oczaru (to maseczka bardziej oczyszczająca i uspokajające na zmiany trądzikowe).
Możesz też po prostu użyć gotowej maseczki do twarzy z zieloną glinką (fajnie oczyści i odświeży cerę).

Ale zabiegi raczej dopiera się do typu cery i jej potrzeb, bo kombinacji i produktów jest dużo, tylko pytanie czego właściwie potrzebujesz
Kalineczka2289 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 14:02   #3
mylengrave
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Kalineczka2289 Pokaż wiadomość
A jaki cel mają przynieść te zabiegi? Jakie masz potrzeby, bo chyba nie tylko zabicie wolnego czasu? :P
Cha cha, trafiłaś w sedno. Tzn. czasu zabijać nie muszę, bo zajęć mam nadmiar, ale mam wtedy poczucie, że robię coś dla siebie i swojego ciała, to może być antycellulit, wyszczuplenie, nawilżenie, ujędrnienie.

Akurat twarz i stopy mają u mnie już wystarczająco dużo czasu, maskę na buzię robię nawet 2-3 razy w tygodniu, stopy raz w tygodniu taki zabieg jak opisujesz.

Dlatego chodziło mi o różne specyfiki na ciało.

Stary 2016-02-17, 23:41   #4
BasiaSmoter
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Ja Ci polecam glinki z Mokosha Sama robisz, mieszasz z olejkiem i czujesz się jak bogini
Stary 2016-02-29, 10:12   #5
Kalineczka2289
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
Dlatego chodziło mi o różne specyfiki na ciało.
Wiesz, jak lubisz tak spędzać czas to może przygotuj sobie pastę cukrową do depilacji - cukier, sok z cytryny i woda, ale musiałabym poszukać dokładnie propozycji. Moja koleżanka często ją robiła, chociaż przygotowanie wymaga trochę czasu i uwagi, bo jak przegotujesz to zrobi się twarda jak kamień, a ma być "plastyczna". Ogólnie mówiła, że włoski są dużo słabsze i nie ma takiej reakcji alergicznej jak po depilatorze czy zwykłych plastrach.

Co więcej - na pewno peelingi do ciała (fajny jest ten bo jest mleczko z peelingiem od razu http://flax.com.pl/zel-pod-prysznic-z-peelingiem.html) i masła ( czekoladowe/kakaowe )

A jak chcesz coś porobić dla siebie to polecam jogę Ja wczoraj robiłam pierwszy trening w domu i faktycznie czułam, że miałam czas tylko dla siebie
Stary 2016-02-29, 10:17   #6
MyaMK
Raczkowanie

Cashmiera maja kilka fajnych maseczek w saszetkach i pamietam ze swojego czasu uzywałam takiej dodającej energii i ściagającej. Teraz chyba jest ich jeszcze wiekszy wybór. Co do domowych to niestety nie mam czasu nic mieszac i testowac a tez mam wrazliwa skore wiec niekoniecznie bym chciala. Fajnie sprawdzaja sie tez peelingi enzymatyczne.
MyaMK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 11:28   #7
mylengrave
Moderator KWC

Mieszać nienawidzę, mogę się ewentualnie owinąć folią, jak już

Skąd brałaś ten trening domowy? Chętnie bym spróbowała. Youtube przypadkowy, czy coś sprawdzonego?

Stary 2016-03-01, 13:14   #8
marta199292
Przyczajenie

o, widzę, że nie jestem jedyna :P ja też jakoś do kosmetyczki nie chadzam. jedynie na paznokcie. jakoś nie mam zaufania i tak jak ktoś wcześniej napisał, często samo wnętrze zniechęca.
na twarz w domu robię sobie maseczki (np. z AA) i peelingi, ale tylko enzymatyczne przy mojej cerze naczynkowej. oczywiście odpowiednie kremy na twarz i pod oczy. co do reszty ciała, to obowiązkowo balsam nawilżający a stopy jak mi się chce (w lecie oczywiście częściej). :P
marta199292 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 13:22   #9
mylengrave
Moderator KWC

Ja codziennie nakładam kremy, balsamy i tym podobne, ale mam takie swoje rytuały, w tygodniu:

-maska na włosy,
-maska na twarz,
-maska na usta,
-maska/płatki pod oczy,
-peeling dłoni,
-maska dłoni.

Weekend:
-zabieg na ciało,
-zabieg na twarzy (jakiś dłuższy, 3-etapowy na przykład),
-depilacja ciała i brwi,
-maska na stopy,
-pedicure.

A do kosmetyczki tylko na paznokcie.

Stary 2016-03-10, 09:35   #10
Kalineczka2289
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
Mieszać nienawidzę, mogę się ewentualnie owinąć folią, jak już

Skąd brałaś ten trening domowy? Chętnie bym spróbowała. Youtube przypadkowy, czy coś sprawdzonego?
Najczęściej ćwiczę z Fitness Blender (mają mieszane ćwiczenia), ogólnie to polecam Ci mieszać treningi siłowe z fitnessem, a co kilka dni robić streching albo jogę. Super rzeźbi się ciało. A dodatkowo jeszcze kupiłam ciężarki po 2 kg na nogi i nawet proste ćwiczenia dają teraz w kość
Stary 2016-03-12, 17:54   #11
adri_
BAN stały

Na cialo w domowym zaciszu stosuje peeling kawowy, ale nie jestem w tym zbyt regularna :P na twarz- maske z bielendy, jesli mialas jakies inne ich produkty to moze ci sie spodoba i ten, to jest maska w płacie, seria skin clinic professional, odmladzajaca, ma m.in. retinol w skladzie, stosuje go prewencyjnie przeciw zmarszczkom a na wlosy- nakladam lniany lub kokosowy 1-2 razy w tygodniu zalezy jak mam wenę
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 18:01   #12
ewelina1995
Raczkowanie

Dziewczyny chciałabym Was prosić o poradę Robiąc peeling nóg i twarzy ile czasu powinnam go wmasowywać w skórę? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
ewelina1995 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 15:06   #13
Haggat
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ewelina1995 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym Was prosić o poradę Robiąc peeling nóg i twarzy ile czasu powinnam go wmasowywać w skórę? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Witajcie, chciałam dołączyć.
Odpowiadając na pytanie, to wszystko zależy jaki peeling i ile wytrzymasz. Ja raz w tygodniu robię peeling kawowy ciała i np. nogi masuje z 10-15 razy - ruchy góra dół. Wiadomo też że skóra twarzy jest delikatniejsza niż nóg i musisz uważać żeby jej nie "poharatać" bo będziesz miała buraka.

Moje włoski
Olejowanie od 04.2011
Haggat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 11:41   #14
Kalineczka2289
Raczkowanie

W sumie faktycznie często nie ma podanego czasu, w jakim trzeba to robić, ale z drugiej strony to jest peeling (czyli mechaniczne oczyszczanie), więc nie ma co też przesadzać, bo podrażnisz skórę
No i ważne, żeby potem mocno nawilżyć skórę, ja ze względu na zmiany potrądzikowe zastanawiam się nad takim kremem - http://flax.com.pl/oliwkowe-maslo-do...ga-200ml.html; bo napisane jest o ficynie, która ma podobno działanie oczyszczające i peelingujące, zwłaszcza na trądzik. Ale chyba jeszcze pomyślę nad tym, bo w sumie to do ciała, więc nie wiem jak się sprawdzi na twarzy.
Stary 2016-03-21, 14:29   #15
karinkaka2
Raczkowanie

jesli chodzi o ciało to zazwyczaj robie peeling kawowy i wykonuję go raz w tygodniu na twarz zazwyczaj wybieram peelingi drogeryjne, bielendowskie sa dobre i wybieram zazwyczaj te którę sa polączone w saszetkach. Ostatnio miałam peeling gruboziarnisty z glinka zielona to bardzo przyjemny efekt pozostawia na skórze
karinkaka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 20:00   #16
Agnieszka_02
Raczkowanie

W domu robię wszystkie maseczki i peelingi zarówno ciała, jak i twarzy. Używam najczęściej kosmetyków w saszetkach różnych firm - najczęściej Bielendy, czasem Ziaji czy Perfecty. Kiedyś gdy zamawiałam jeszcze kosmetyki z avonu, to kupowałam od nich maseczki typu peel off, ale niestety wszystkie maseczki mieli w tubkach, co dla mnie nie było zbyt wygodne, bo nigdy nie zdążyłam zużyć tubki do końca.
Teraz czekam na nowość - maseczkę węglową z glinką Carbo Detox od Bielendy, ale w rossamannie jeszcze jej nie mają
Agnieszka_02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 12:56   #17
Baas
Zadomowienie

Ja ostatnio nałożyłam sobie tę Pastę oczyszczającą z serii ZIAJA Liście Manuka. Następnie nałożyłam maskę Babci Agafii, tę niebieską - Niebieska glinka itd...
Kurcze, moja cera po tym jest taka gładka, że szok.
Ogólnie nie byłam nigdy systematyczna w pielęgnacji. Ale to myślę, że będę stosować często. W sumie chyba tak 2 razy w tygodniu pasuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ziaja liście manuka pasta.jpg (32,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg babcia agafia niiebieska glinka.jpg (105,9 KB, 2 załadowań)

Wzrost: 170 cm
Waga: 29.11.2016r. 63 kg
Waga: 29.01.2016r. 57 kg
Waga: 05.06.2016r. 55 kg

Cel: Waga: 53 kg
Baas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 08:15   #18
Zzziajana
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
W domu robię wszystkie maseczki i peelingi zarówno ciała, jak i twarzy. Używam najczęściej kosmetyków w saszetkach różnych firm - najczęściej Bielendy, czasem Ziaji czy Perfecty. Kiedyś gdy zamawiałam jeszcze kosmetyki z avonu, to kupowałam od nich maseczki typu peel off, ale niestety wszystkie maseczki mieli w tubkach, co dla mnie nie było zbyt wygodne, bo nigdy nie zdążyłam zużyć tubki do końca.
Teraz czekam na nowość - maseczkę węglową z glinką Carbo Detox od Bielendy, ale w rossamannie jeszcze jej nie mają
Jeszcze zależy jaki rodzaj tubki. Z tubek plastikowych o wiele łatwiej wyciska się maski, niż na przykład, z metalowych. Dla mnie te drugie to istna udręka
mikroREKLAMA
Ziaja sklep
Twoje ulubione kosmetyki Ziaja nawet 40% taniej niż w drogerii!

Ta reklama pokazywana jest pod 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Zzziajana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 08:32   #19
mairi
Zadomowienie

Hej! Ja w miarę regularnie -ze trzy razy w tyg- stosuję peeling na uda i pupę (teraz mam kupny, ale nie ma nawet pół takiego rezultatu jak z kawowego, jak tylko ten zdenkuję to wracam do kawy), balsamy antycellulit 2x dziennie (inny rano a inny wieczorem, najbardziej lubię Eveline), olejowanie włosów 1-2 razy w tygodniu (teraz mam Amlę- rewelacja!). No i uwielbiam maseczki, przede wszystkim Tołpa (są bardzo wydajne), jak potrzebuję wyjątkowo dobrze wyglądać to Oczarowanie Dermiki na chwilę przed nałożeniem makijażu. To w dużym skrócie bo lubię w siebie "wklepywać"
Stary 2016-09-05, 12:32   #20
ramona28
BAN stały

Bardzo fajne są oklady borowinowe. Pierwszy raz spróbowałam jak byłam w spa w Nałęczowie. Obecnie robie je sobie sama bo są bardzo przyjemne oraz niedrogie. Borowinę kupicie w aptekach.

No i polecam serum na cellulit Vialise. Nie jest to kosmetyk tani ale za to rzeczywiście w połączeniu z ćwiczeniami daje fajne efekty.
ramona28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:07   #21
trams
BAN stały

Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Bardzo fajne są oklady borowinowe. Pierwszy raz spróbowałam jak byłam w spa w Nałęczowie. Obecnie robie je sobie sama bo są bardzo przyjemne oraz niedrogie. Borowinę kupicie w aptekach.

No i polecam serum na cellulit Vialise. Nie jest to kosmetyk tani ale za to rzeczywiście w połączeniu z ćwiczeniami daje fajne efekty.
Gdzie kupowałaś? Bo widziałam jak jedna dziewczyna na blogu również pisała o tym kosmetyku ale akurat nie dała namiarów na miejsce, w którym mozna to zakupić.
Borowiny nie lubię :P Nie jest to dla mnie bo raz kupiłam sobie opakowanie no i normalnie zapaprałam całą łazienkę odpadkami z borowiny. Nie mam czasu na obkładanie się folia i t sprawy.
trams jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 14:10   #22
ramona28
BAN stały

Sorry, że dopiero teraz odpisuję. Mam nadzieję, że nadal aktualne. Tutaj kupowałam: http://aficash.com/a/0f563f4ada258bd4

Do najtańszych nie należy, ale skuteczności nie można mu odmówić.
ramona28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 14:19   #23
paulin
Raczkowanie

Ja wczoraj zrobiłam sobie takie właśnie domowe spa żeby się odpreżyć po męczącym poniedizałku. Robię sobie peeling solny uzywam do tego soli z Morza Martwego to mnie uspokaja. Taką sól zamawiam na xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-27 o 22:25 Powód: Reklama.
paulin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 00:11   #24
klaudia_stefa
Raczkowanie

Ja jak mam trochę więcej czasu to robię sobie maseczkę na włosy, ostatnio Biovax, do tego peeling do twarzy i maseczkę. Kupiłam niedawno w drogerii maseczki AA i Bielendy carbo detox. Obie fajne, ta druga jest z węglem i czarnym siamentem, jak się nałozy na twarz jest czarna Dają fajne efekty, skóra jest oczyszczona i nawilżona po nich
klaudia_stefa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 14:29   #25
simbami
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulin Pokaż wiadomość
Ja wczoraj zrobiłam sobie takie właśnie domowe spa żeby się odpreżyć po męczącym poniedizałku. Robię sobie peeling solny uzywam do tego soli z Morza Martwego to mnie uspokaja. Taką sól zamawiam na Blue Nature
tez na zmiane robie peeling z solą morska i peeling cukrowy z bielendy. Kawowy tez kiedyś robiłam, ale miałam za duzo fusów w wannie to zaprzestałam
simbami jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości