Oparzenie po kremie do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-02-17, 19:35   #1
kylieminogue
Raczkowanie

Oparzenie po kremie do twarzy

Witam Was dziewczyny,
Od kilku dni mam straszny problem. Kilka dni temu posmarowałam na noc twarz kremem z firmy Oriflame, z serii Optimals. Następnego dnia obudziłam się odczuwając niesamowicie intensywne pieczenie i swędzenie mojej twarzy. Gdy spojrzałam do lustra, przeraziłam się. Twarz mi spuchła. W dodatku była cała czerwona. Wyglądała jak po jakimś oparzeniu słonecznym. Wybrałam się do apteki. Była niedziela, więc nie mogłam wybrać się do przychodni. Aptekarka zaproponowała mi maść Alantan, którą mam smarować twarz i zażywanie wapna po jednej tabletce dwa razy dziennie. Maść wchłaniała mi się w skórę tak szybko, że musiałam ją smarować co chwilę, gdyż już po kilku czy kilkunastu minutach sprawiała wrażenie przesuszonej. Zużyłam już ponad pół tubki. Moja twarz, gdy ją dotykałam była bardzo gorąca. Postanowiłam robić sobie na nią okłady z mleka. Trochę mi to pomogło. Minęło już kilka dni, opuchlizna prawie całkowicie już zeszła i zaczerwienienie również. Jednak na twarzy pozostały okropne bruzdy. Myślałam, że to także zejdzie. Wcześniej miałam twarz gładką, również w dotyku. Teraz, gdy ją dotykam, jest strasznie szorstka i czuć niestety te bruzdy.
Czy tak mi już zostanie ? Strasznie się tego boję, bo uwierzcie - chce mi się płakać za każdym razem, gdy spojrzę do lustra. Czy będę musiała skorzystać z drogich zabiegów? Bardzo proszę o pomoc. Jestem załamana. A krem wcale nie był przeterminowany.
kylieminogue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 21:20   #2
y@kor
Silveris

Dot.: Oparzenie po kremie do twarzy

To najwidoczniej reakcja alergiczna - kremu nie wyrzucaj jeszcze i idź do dermatologa, bo mlekiem i alantanem możesz nie odzyskać dawnej cery. Bardzo możliwe że potrzebne będzie zrobienie testu, czy to rzeczywiście krem spowodował "oparzenie".
y@kor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 23:33   #3
BasiaSmoter
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Biedactwo To pewnie uczulenie na jakiś składnik kremu. A masz może aloes ? Działa silnie łagodząco.
Stary 2016-02-18, 13:08   #4
kylieminogue
Raczkowanie

Pójdę do dermatologa, ale na razie nie mam 100 zł na prywatną wizytę, a na kasę chorych chyba nie warto. Leczyłam się przez lata na trądzik. Każdy lekarz przepisywał mi tą samą maść, która jak się potem dowiedziałam nadawała się jedynie do stosowania doraźnie, a nie jako główny lek. Poszłam w końcu prywatnie. Każda wizyta kosztowała mnie 100 zł, a leki na trądzik były mega drogie, bo na pełną odpłatność. Zostałam w końcu wyleczona z trądziku, jednak miałam kilka tysięcy zł mnie w portfelu. Teraz zapewne będę znowu musiała naskładać na lekarza. Chciałabym jeszcze zadziałać na moją twarz czymś na co na razie mnie stać i nie kosztuje 100 zł.
Gdzie można kupić ten aloes ? Mógłby mi pomóc.
kylieminogue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 14:19   #5
ona2646
Zakorzenienie

Składniki kremu Cię uczuliły, z naturalnych sposobów to może jeszcze maść rumiankowa, działa przeciwzapalnie.
ona2646 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości