Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-07, 12:50   #1
..Asia..
Wtajemniczenie

Post Primolut Nor - skutki uboczne

Piszę w imieniu mojej mamy:
--------------------------
Witam!
Mam 49 lat i przyjmuję Primolut od 8 lat. Dostałam to na endometriozę, oraz na grudki w piersiach. Sprawdziło się, bo pomogło. Jednak lekarz zalecił używać Primolut na stałe (najpierw brałam na 15-y dzień po miesiączce przez 10 dni 2 tabl. , teraz 1 tabl. też na 15-y dzień od dostania m-czki). Wszytko jest niby w normie - guzki w piersiach się nie powiększają.
Niepokoi mnie tylko jedno - mianowicie okropny (jakby migrenowy) ból głowy. Trwa 1-2 dni, potem przechodzi. Czytałam na ulotce, ze w razie takiego bólu głowy należałoby rozważyć odstawienie leku...
Czy to jest mozliwe, ze po takim czasie używania leku wystąpił objaw uboczny, a moze to sygnał, ze należy go natychmiast odstawić...
Co robić?

Edytowane przez ..Asia..
Czas edycji: 2007-01-24 o 18:49 Powód: Dopisałam, że piszę w imieniu mojej mamy
..Asia.. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 20:03   #2
gronos
Przyczajenie

Dot.: Primolut Nor - skutki uboczne

Ja też brałam ten lek ( przez 3 miesiące). Jednak nie miałam żadnych bólów migrenowych. Jedyny skutek uboczny to taki, że przez ten czas przytyłam 6 kilogramów! Myślę, że powinnaś spytać lekarza o te bóle głowy. Kiedys brałam środki antykoncepcyjne i bardzo bolała mnie głowa. Lekarz kazał natychmiast odstawić.
gronos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 06:19   #3
..Asia..
Wtajemniczenie

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź!!
..Asia.. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 09:39   #4
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

ja co prawdanie bralm tago leku ale piguly Minulet ,bole glowy pojawily sie ppo ok. roku brania minuletu,bol pojawila sie w 7 dniowej przerwie na okres,po kilku miesiacach stwierdzilam z eto najwyrazniej przez piguly,poszlam do lekarza i ten kazal odstwic i sprawdzic czy to przez piguly, boł glowy minął a ja odpuscilam sobie pigulki,to juz ponad rok bez hormonów.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 09:44   #5
Grazyna48
Przyczajenie

Mam zalecony przez lekarza Primolut-Nor 10 mg.Ale mam obawy poniewaz na ulotce pisze że nie wolno tego leku brać jezeli było się chorym na żółtaczkę.Biorę ten lek 7 dzień i jestem przerażona..... ,lekarz wyjechał i będzie dopiero 25marca.Czy mogłabym otrzymać poradę Pani Doktor.3lata temu miałam torbiela na macicy ,w zeszłym roku zaczęło sie znowu i skończylo się to następną operacją jestem 22dni po operacji. A może jest jakiś inny środek który tak nie obciąża wątroby.Jakie witaminy powinnam zarzywac przy tym leku???? Proszę o jaknajszybszą poradę!!!!!?????
Grazyna48 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 09:57   #6
Justy
Zakorzenienie

primolut nie wyróżnia sie jakoś szczególnie na minus na tle pozostałych leków hormonalnych. a zółtaczka (zwykle cholestatyczna) jest wymieniona wśród przekawskazań w każdym preparacie "hormonalnym". nie martw się na zapas. jeśli chcesz coś osłonowego na wątrobę, mozesz stosować essentaile forte oraz sylimarol.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 10:10   #7
Grazyna48
Przyczajenie

Nie martwię się na zapas,tylko jakos sie dziwnie czuję z tym wszystkim.W czasie brania tych tabletek na 6 dzień dostałam miesiączke,pojawiła sie w normalnym terminie i teraz niewiem co robic czy brac ten lek czy zaczać od nowa liczyć.
Grazyna48 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 15:28   #8
regikrz
Przyczajenie

GG do regikrz

Miałam dwa razy usuwane polipy,elektrokonizację,m am mięśniaki. Od ponad roku biorę Primolut Nor.Nie mam obfitych miesiączek.Czy w dalszym ciągu powinnam go przyjmować.
regikrz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości