Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-07, 12:50   #1
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 571
Post Primolut Nor - skutki uboczne

Piszę w imieniu mojej mamy:
--------------------------
Witam!
Mam 49 lat i przyjmuję Primolut od 8 lat. Dostałam to na endometriozę, oraz na grudki w piersiach. Sprawdziło się, bo pomogło. Jednak lekarz zalecił używać Primolut na stałe (najpierw brałam na 15-y dzień po miesiączce przez 10 dni 2 tabl. , teraz 1 tabl. też na 15-y dzień od dostania m-czki). Wszytko jest niby w normie - guzki w piersiach się nie powiększają.
Niepokoi mnie tylko jedno - mianowicie okropny (jakby migrenowy) ból głowy. Trwa 1-2 dni, potem przechodzi. Czytałam na ulotce, ze w razie takiego bólu głowy należałoby rozważyć odstawienie leku...
Czy to jest mozliwe, ze po takim czasie używania leku wystąpił objaw uboczny, a moze to sygnał, ze należy go natychmiast odstawić...
Co robić?

Edytowane przez ..Asia..
Czas edycji: 2007-01-24 o 18:49 Powód: Dopisałam, że piszę w imieniu mojej mamy
..Asia.. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 20:03   #2
gronos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 19
Dot.: Primolut Nor - skutki uboczne

Ja też brałam ten lek ( przez 3 miesiące). Jednak nie miałam żadnych bólów migrenowych. Jedyny skutek uboczny to taki, że przez ten czas przytyłam 6 kilogramów! Myślę, że powinnaś spytać lekarza o te bóle głowy. Kiedys brałam środki antykoncepcyjne i bardzo bolała mnie głowa. Lekarz kazał natychmiast odstawić.
gronos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 06:19   #3
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 571
Dot.: Primolut Nor - skutki uboczne

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź!!
..Asia.. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 09:39   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 167
Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: Primolut Nor - skutki uboczne

ja co prawdanie bralm tago leku ale piguly Minulet ,bole glowy pojawily sie ppo ok. roku brania minuletu,bol pojawila sie w 7 dniowej przerwie na okres,po kilku miesiacach stwierdzilam z eto najwyrazniej przez piguly,poszlam do lekarza i ten kazal odstwic i sprawdzic czy to przez piguly, boł glowy minął a ja odpuscilam sobie pigulki,to juz ponad rok bez hormonów.
__________________
Słuchaj męża swego...czasami ma rację:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 09:44   #5
Grazyna48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Primolut Nor - skutki uboczne

Mam zalecony przez lekarza Primolut-Nor 10 mg.Ale mam obawy poniewaz na ulotce pisze że nie wolno tego leku brać jezeli było się chorym na żółtaczkę.Biorę ten lek 7 dzień i jestem przerażona..... ,lekarz wyjechał i będzie dopiero 25marca.Czy mogłabym otrzymać poradę Pani Doktor.3lata temu miałam torbiela na macicy ,w zeszłym roku zaczęło sie znowu i skończylo się to następną operacją jestem 22dni po operacji. A może jest jakiś inny środek który tak nie obciąża wątroby.Jakie witaminy powinnam zarzywac przy tym leku???? Proszę o jaknajszybszą poradę!!!!!?????
Grazyna48 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 09:57   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 762
Dot.: Primolut Nor - skutki uboczne

primolut nie wyróżnia sie jakoś szczególnie na minus na tle pozostałych leków hormonalnych. a zółtaczka (zwykle cholestatyczna) jest wymieniona wśród przekawskazań w każdym preparacie "hormonalnym". nie martw się na zapas. jeśli chcesz coś osłonowego na wątrobę, mozesz stosować essentaile forte oraz sylimarol.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 10:10   #7
Grazyna48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Primolut Nor - skutki uboczne

Nie martwię się na zapas,tylko jakos sie dziwnie czuję z tym wszystkim.W czasie brania tych tabletek na 6 dzień dostałam miesiączke,pojawiła sie w normalnym terminie i teraz niewiem co robic czy brac ten lek czy zaczać od nowa liczyć.
Grazyna48 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 15:28   #8
regikrz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Marki/kW-Wy
Wiadomości: 2
GG do regikrz
Dot.: Primolut Nor - skutki uboczne

Miałam dwa razy usuwane polipy,elektrokonizację,m am mięśniaki. Od ponad roku biorę Primolut Nor.Nie mam obfitych miesiączek.Czy w dalszym ciągu powinnam go przyjmować.
regikrz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.

Wizaz.pl - Polityka poufności - Warunki dostępu - Góra



Ukryj