Kwasy- co robię nie tak? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-13, 14:46   #61
April007
Zadomowienie

GG do April007
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Loreal Quickstick Foundation dla skóry mieszanej i normalnej. Jest w sztyfcie i ma bardzo fajną paletę jasnych kolorów. Ja swoje dostałam od rodziców TŻ, przysłali mi je w paczce, nie wiem, czy w Polsce toto jest
O kurka Nie widzialam takich Wprawdzie i tak mi sie ostatnio nie chce malowac Ale slyszalam o Pan Sticku Max Factor ze dobry a jak ten dodatkowo nie zatyka...Moze by mi sie zachcialo?? Czy on jest trwaly? Pozostaje czekac az dotrze tutaj. Dobrze masz z tymi rodzicami TZ
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 15:48   #62
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez April007
O kurka Nie widzialam takich Wprawdzie i tak mi sie ostatnio nie chce malowac Ale slyszalam o Pan Sticku Max Factor ze dobry a jak ten dodatkowo nie zatyka...Moze by mi sie zachcialo?? Czy on jest trwaly? Pozostaje czekac az dotrze tutaj. Dobrze masz z tymi rodzicami TZ
Ja go lubię głównie dlatego, że bardzo szybko idzie się nim umalować - 3 ruchy ręką i po sprawie Wg producenta jest niekomodogenny i chyba to prawda- jeszcze nigdy mnie nie zatkał. Z trwałością tak średnio- do 6 godzin trzyma, później trzeba poprawiać.

Niedługo ma przyjść do TŻ paczka, jeśli będą te podkłady to chętnie Ci jeden prześlę do przetestowania, bo sama mam już zapas na jakiś czas
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 16:07   #63
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Napisane przez Voodia
Ja go lubię głównie dlatego, że bardzo szybko idzie się nim umalować - 3 ruchy ręką i po sprawie Wg producenta jest niekomodogenny i chyba to prawda- jeszcze nigdy mnie nie zatkał. Z trwałością tak średnio- do 6 godzin trzyma, później trzeba poprawiać.

Niedługo ma przyjść do TŻ paczka, jeśli będą te podkłady to chętnie Ci jeden prześlę do przetestowania, bo sama mam już zapas na jakiś czas
O rany... jakbys miala to ja bym chetnie odkupila Jak bys mi w przyblizeniu podala cene Zebym wiedziala na ile w razie czego byc przygotowana
Stary 2005-12-13, 16:11   #64
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez April007
O rany... jakbys miala to ja bym chetnie odkupila Jak bys mi w przyblizeniu podala cene Zebym wiedziala na ile w razie czego byc przygotowana
April, ja dostaję podkłady od rodziców TŻ w prezencie, a prezentów przecież sprzedawać nie wolno Poza tym pojęcia bladego nie mam ile są warte Jeśli będą (bo nigdy nie wiem, co się znajdzie w paczce), to Ci wyślę i już
Stary 2005-12-13, 16:14   #65
April007
Zadomowienie

GG do April007

Ale mnie tak glupio brac ot tak... To moze chociaz napiszesz co by Ci sie moglo przydac, moze wygrzebie cosik na wymianke Zebym miala czyste sumienie
Stary 2005-12-13, 16:19   #66
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez April007
Ale mnie tak glupio brac ot tak... To moze chociaz napiszesz co by Ci sie moglo przydac, moze wygrzebie cosik na wymianke Zebym miala czyste sumienie
Aj tam głupio Napisałam PW
Stary 2005-12-13, 18:26   #67
agusia_1
Zakorzenienie

GG do agusia_1

Cytat:
Napisane przez Voodia
April, ja dostaję podkłady od rodziców TŻ w prezencie, a prezentów przecież sprzedawać nie wolno Poza tym pojęcia bladego nie mam ile są warte Jeśli będą (bo nigdy nie wiem, co się znajdzie w paczce), to Ci wyślę i już
Też chcę takich teściów Pożycz mi swoich na jakiś czas Co ty na to??

Co do pytania Mediane o plamki to ja też nic takiego u siebie nie miałam ale mam takie samo zdanie jak Voodia

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 19:19   #68
Mediane
Raczkowanie

Hmm... Ja tez tak na poczatku pomyslalam, ale wydaje mi sie, ze gdyby to byly kolejne przebarwienia, to bylyby na tej "swiezej" skorze, a tymczasem to sa bardzo suche plamki "starej" skory... Pozostaje mi tylko miec nadzieje,ze sie to zluszczy i zniknie... Takie czary W kazdym badz razie dzieki za odzew dziewczyny - zawsze to milo jak ktos doswiadczony doradzi
Mediane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 21:42   #69
pluszynka
Rozeznanie

Mediane
ja nigdy nie stosowalam kwasów, ale mam robione lekarswo od dermatologa (w składzie spirytus salicylowy, vinci, resorcini i coś jeszcze chyba), w każdym razie ma ono za zadanie złuszczać - stosuję je punktowo i właśnie te części skóry, gdzie go używam stają się po około 4,5 dniach brązowymi plamkami (wydaje mi się że zwyczajnie ten lek spala mi naskórek ), te suche ciemne plamki złuszczają sie po 2dniach i pod nimi jest normalna zdrowa skóra, nawet nie zaczerwieniona
pluszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 08:13   #70
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agusia_1
Też chcę takich teściów Pożycz mi swoich na jakiś czas Co ty na to??

Co do pytania Mediane o plamki to ja też nic takiego u siebie nie miałam ale mam takie samo zdanie jak Voodia
Hehe, póki co, to jeszcze nie teściowie Ale może wrótce W każdym razie rodziców TŻ ma fantastycznych, wspaniali ludzie.

pluszynko, mi też dermatolog przepisała robioną miskturę do punktowego stosowania. Nie czytałam składu, ale po jednym użyciu już widzę jak mi ciemnieje i schnie skóra...więc może to to,o czym pisze Mediane?
Stary 2005-12-14, 09:51   #71
Mediane
Raczkowanie

Uff... No to ulzylo mi Kurcze mam nadzieje,ze to tak ma byc Bo ja tym Effaclarem smaruje cala twarz i tlumacze sobie,ze skoro mam taki suchy naskorek na calej twarzy, to tez z calej twarzy musi zejsc, no nie? To nic, bede stosowac dalej i nawilzac, bo bez tego sie nie obejdzie... Tymczasem dzis mam tych plam wiecej, choc nie sa one jakos strasznie widzoczne (tzn.ja je widze) Ale to nic, wazne, zeby pomoglo... Czego i Wam dziewczyny zycze
Stary 2005-12-14, 13:01   #72
herezja
Raczkowanie

ja te zmam takie brązowe plamki, ale to jest skora sucha, ja stosuje glyco-a i te zna poczatku myslslam, ze to przebarwienia, mimo ze uzywam blokera, ale zauwazylam ze te brazowe plamki, w swietle w mojej łazience, gdzie mam bardzo dobre oswietlenie widac, ze sa brazowe palmki i skora sucha, luszczaca sie i taka jakby blyszczaca, taka suchutka i wtedy zrozumialam,z eto na szczescie nie przebarwienia, ale juz mnie kwurza chodzenie wbrazowe ciapki =/ ale coz zeby wygladac dobrze musze jeszcze pocierpiec
herezja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 13:35   #73
Mediane
Raczkowanie

No własnie Herezjo!!! Dokładnie takie cos mam jak opisujesz!!! Tez to widac tylko w dobrym swietle, takie plamki suchej, az blyszczacej skory... Tylko ze Ty stosujesz Glyco a ja Effaclar i nie spodziewalam sie po takim lekkim srodku czegos takiego... Ale byc moze po prostu moja skora jest bardziej wrazliwa...

Wobec tego mam do Ciebie pytanko : po jakim czasie stosowania kwasow zauwazylas te zmiany i jak sobie z nimi radzisz? Bo ja nawilzam i mam nadzieje,ze to wystarczy, bo juz sama nie wiem co robic... Dobrze ze chociac to nie piecze (no troszke tylko na brodzie, ale minimalnie) Dlugo tak juz masz? Kiedy moge sie spodziewac znikniecia tego swinstwa??? Prosze doradz, bo ja dopiero 6 razy uzylam Effaclar a tu juz cos takiego... No i nie wiem czy dalej stosowac, czy co... A tymczasem
Stary 2005-12-14, 14:06   #74
Hyang
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang

Voodia, dzieki że opisałas tu swoje "przygody" z glyco. Mysle, że wiele wizaznek, w tym ja, zastanowia się zanim siegną po kwas takiego kalibru (oby!)

Ja uzywam Lysanela, z dnia na dzień jest coraz lepiej, a co do filtra to polecam Ci serdecznie SVR no i Avene 50+(emulsja lub barwiony krem). Moim zdaniem to świetne filtry
Powodzenia w leczeniu
Hyang jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:20   #75
herezja
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mediane
No własnie Herezjo!!! Dokładnie takie cos mam jak opisujesz!!! Tez to widac tylko w dobrym swietle, takie plamki suchej, az blyszczacej skory... Tylko ze Ty stosujesz Glyco a ja Effaclar i nie spodziewalam sie po takim lekkim srodku czegos takiego... Ale byc moze po prostu moja skora jest bardziej wrazliwa...

Wobec tego mam do Ciebie pytanko : po jakim czasie stosowania kwasow zauwazylas te zmiany i jak sobie z nimi radzisz? Bo ja nawilzam i mam nadzieje,ze to wystarczy, bo juz sama nie wiem co robic... Dobrze ze chociac to nie piecze (no troszke tylko na brodzie, ale minimalnie) Dlugo tak juz masz? Kiedy moge sie spodziewac znikniecia tego swinstwa??? Prosze doradz, bo ja dopiero 6 razy uzylam Effaclar a tu juz cos takiego... No i nie wiem czy dalej stosowac, czy co... A tymczasem
wiesz co ja stosuje glyco-a juz 3 m-ce i caly czas tak mam, mysle ze tak raczej ma byc, bo ten kremik ma przeciez za zadanie zluszczac skóre, i takie suche placki beda odpadac ciagle, az do skonczenia kuracji, i zadowalajacych efektów, ja tez mam dosc tej skory, wygladam w kropki brązowe, ale co tam warto przeczekac moim zdaniem by pozniej miec ladna buzie, ja juz jestem zadowolona z efektu naprawde naprawilam swoja cere dzieki kuracji z glyco-a, powiem ci, ze czasem przerywlam smarownie krememe glyco-a na np. 4-5 dni i wtedy smarowalam tylko kremem nawilzajacym na noc a na dzien bloker, i wtedy wogole nie bylo widac suchych placków, zatem pewnie jak skonczymy kuracje wsyzstko bedzie ok, ja nadal stosuje glyco, probuje walczyc z dwoma bliznami po ospie, wątpie juz pomalu ze mi pomoze, a blizny niestety szpecą, zastanawiam sie na advanced cream 30 % aha, moze ktos stosowal i ma jakies pomocne rady, pozdrawiam =)
Stary 2005-12-14, 17:33   #76
Mediane
Raczkowanie

Buu, a myslalam,ze to zejdzie... Ale nadzieje i tak bede miec Ale jesli tak ma byc, to trudno, jakos przezyje, byle pozniej bylo rzeczywiscie ladnie A co do blizn po ospie... Skoro nic nie dziala, nawet silny Glyco, to moze skusisz sie na zluszczanie u dermatologa estetycznego? Bo jesli glyco tak Cie podraznil (czytalam Twoje wpisy w watku "kwasy, kwaski...") to ja balabym sie na wlasna reke jeszcze wyzszych stezen... To jedyne co przychodzi mi do glowy, bo w kwasach to zadna znawczyni nie jestem Sciskam mocno
Stary 2005-12-15, 22:00   #77
herezja
Raczkowanie

chyba tak zrobie , złuszczanie kwasami u kosmetyczki, pozdr. ale jeszczeni teraz dopiero w styczniu =)
Stary 2006-01-18, 12:58   #78
Voodia
Wtajemniczenie

Podciągam wątek

Jestem już tydzień po ponad miesięczej kuracji Sumamedem. Cera wygląda zdecydowanie lepiej, choć wciąż mam gdzieniegdzie drobne wypryski (podskórne, bez ujścia ropy) i trochę niewielkich przebarwień.
Na dzień używam emulsji Avene dla skóry mieszanej 50+, na noc przemywam skórę tonikiem Lysanel i nawilżam buzię kremem AA Young literka D (wokół oczu smaruję się Avenką, bo świetnie nawilża) Czasem miejscowo się smaruję Lysanelem (raz na 3 dni mniej-więcej). Podkładu nie używam, na filtr kładę Excipial i skropię wymieszaną z sypką Viperką.

I znów mam problem: krem AA, choć faktycznie nie zatyka porów i wspomaga gojenie niespodzianek, za mało nawilża moją cerę. Chciałabym znaleźć krem na noc spełniający następujące warunki:
- mocno nawilżający
- delikatnie przeciwzmarszczkowy, najlepiej z witaminą C
- rozjaśniający przebarwienia
- nie zatykający porów

Zastanawiam się nad Hydraphase, ale on jedynie nawilża Z kolei Ystheal byłby już chyba za mocny
Dziewczyny, doradzicie mi coś ?

A, i jeszcze jedno pytanie: dermatolog namawia mnie na dermabazję, a mam jeszcze trochę wyprysków, czy są one przeciwskazaniem dla zabiegu?
Stary 2006-01-18, 13:04   #79
Madlaine
Zakorzenienie

to może ten krem Avene ? mam go i bardzo sobie chwalę zreszta pora mu wystawic cenzurkę

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1797
Madlaine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:08   #80
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Madlaine
to może ten krem Avene ? mam go i bardzo sobie chwalę zreszta pora mu wystawic cenzurkę

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1797
Mad, dziękuję Recenzje ma zachęcające Zastanawiam się tylko, jak zgrałby się z moją mieszaną cerą...Mam nadzieję, że będą dziś mieli próbki w aptece
Stary 2006-01-18, 13:18   #81
agatka-a
Zakorzenienie

Voodia a używałaś Effaclaru (nawilżajaco-matujący)? Mnie nie zapycha, ładnie nawilża, skóra nie świeci się i jest mięciutka jak pupcia niemowlaka
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:30   #82
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agatka-a
Voodia a używałaś Effaclaru (nawilżajaco-matujący)? Mnie nie zapycha, ładnie nawilża, skóra nie świeci się i jest mięciutka jak pupcia niemowlaka
Agatko, masz na myśli Effaclar K? Jeśli tak, to niestety ale nie zdał u mnie egzaminu

Szukam kremu na noc, więc buzia może się błyszczeć, byleby pory się nie pozapychały
Stary 2006-01-18, 13:35   #83
Rhiannon
Raczkowanie

GG do Rhiannon

a Activ C LRP? Jest tez z filtrem 12, na dzień. Mam ten drugi i mi porów nic a nic nie zatyka, a cerę mam skłonną do tego. Pozdr.
Rhiannon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:45   #84
Madlaine
Zakorzenienie

Actic C jest cudny tylko czy on tak bardzo nawilża, to sama nie wiem, natomiast pieknie wyrównuje koloryt i rozjaśnia, mi tez porów nie zatyka, ja mam wersje dzienna z filtrami XL i jestm zadowolona
Madlaine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 14:07   #85
maniaa
Rozeznanie

ja tez poleciłabym ci Active C. Generalnie wydaje mi się, że troszkę za bardzo męczysz buzię używając zbyt dużo produktów kremów/maseczek/pilingów.
Ja osobiście stosuję połączenie Effaclar K na noc, Active C a dzień i filtry i zauważyłam poprawę skóry bez drastycznych efektów przejściowych. Na ewentualne niespodzianki stosuję Effaclar A.I. - jest b. dobry, u mnie wyraźnie przyspiesza ich gojenie i znikanie. Twarz zmywam nie przesuszająca emulsją Seba Med AntiDry - no może nie nawilża ale nie ściąga aż tak bardzo.

Wcześniej stosowałam dużo różnych kwasów, A/B/PHA (tylko z glyco-A nie dałam rady bo strasznie mnie palił) i zawsze było tak, że stan skóry mi się pogarszał (wysyp grudek, pryszczy itd) ale mimo cierpliwości wcale się nie poprawiał. To mnie na długo zniechęciło do kwasów. Mam wrażenie że też za dużo różnych rzeczy robiłam z cerą - glinki, pilingi, maseczki - na nic (kiedyś położyłam sobie peling 20% Hydracid SVR na parę chwil a potem po zmyciu zapakowałam Brevoksyl - jej, jak ja się wtedy podrażniłam- głupota straszna, no ale tak chciałam dobrze, że przedobrzyłam ) Teraz się kosmetykowo wyciszyłam, zminimalizowałam, nic nie kombinuję - codziennie powtarzam ten sam rytuał kosmetykowy i jest w miarę ok.
maniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 14:43   #86
Voodia
Wtajemniczenie

Kusicie Dziewczyny tym Active C, ja wzięłabym ten bez filtrów. Moja skóra nie jest bardzo przesuszona, raczej myślałam o czymś co podziała przeciwzmarszkowo

maniaa,dziekuję za obszerną odpowiedź W tej chwili nie używam aż tylu kosmetyków Jeden krem na dzień, jeden na noc (plus raz na parę dni Lysanel), jeden tonik, jedno mleczko i jeden żel, i wsio Też zauważyłam, że im bardziej intensywnie dbam o cerę, tym gorzej ona wygląda.

Effaclar K i Effaclar A. I. niestety na mnie nie działają
Stary 2006-01-18, 14:52   #87
maniaa
Rozeznanie

życzę jak najlepszych efektów

a co do Active C to masz spory wybór bo są trzy wersje: do mieszanej, do suchej (Active C) i z filtrami(Active C XL) - wszystkie działają przeciwzmarszczkowo.
maniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 21:35   #88
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez pluszynka
Mediane
ja nigdy nie stosowalam kwasów, ale mam robione lekarswo od dermatologa (w składzie spirytus salicylowy, vinci, resorcini i coś jeszcze chyba), w każdym razie ma ono za zadanie złuszczać - stosuję je punktowo i właśnie te części skóry, gdzie go używam stają się po około 4,5 dniach brązowymi plamkami (wydaje mi się że zwyczajnie ten lek spala mi naskórek ), te suche ciemne plamki złuszczają sie po 2dniach i pod nimi jest normalna zdrowa skóra, nawet nie zaczerwieniona

Pluszynko zerknij na sklad zalaczonego plynu,czy to ten sam?
Stary 2006-01-18, 21:49   #89
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Voodia
Agatko, masz na myśli Effaclar K? Jeśli tak, to niestety ale nie zdał u mnie egzaminu

Szukam kremu na noc, więc buzia może się błyszczeć, byleby pory się nie pozapychały

Z kremami na noc robilam rozne podejscia i kombinacje sprawdzil sie ....Iwostin na noc,jest dla mnie rewelacyjny,nie zapycha a rano mam w koncu milusia i gladka buzie,bez uczucia sciagnietej i wysuszonej skory.

Przebrnelam przez caly watek i...tak jak pisaly dziewczyny wczesniej wydaje mi sie,ze duzo tego wszystko naraz dlatego tez zaczely sie problemy.
Sama jakis czas temu siegnelam po peeling 2 stopniowy Anew ale uzywam go co pare dni i w wersji bardzo oszczednej.Sprawdza sie niesamowicie i AZ tak,ze kupilam drugie opakowanie.
Czekam co prawda na Glyco A ale.....jezeli zdecyduje sie na niego to tez na bazie poczatkowego testu i zobacze jaki bedzie efekt.Jednak narazie stosuje jedynie peeling Anew,uzywam plynu rozanego Fitomedu,twarz myje hydrolatem rozanym(poniewaz juz jakis czas temu doszlam ze w zaden sposob nie sluzy mi zaden zel do mycia twarzy),zero peelingow i maseczek,na dzien bloker juz bez zadnego innego kremu pod bo jednak jest on dla mnie wystarczajaco tlusty i az nie moge pogodzic sie z tym faktem
Przetestowalam kilka filtrow i....najbardziej pasuje mi Anthelios Fluid Extreme,Bioderma tonujaca,Vichy tez nie jest zly-dzisiaj dostalam probke emulsji Avene i.....zauroczyla mnie zapachemzobaczymy jak dalsze proby wypadna.

Kiedy zostaje w domu daruje sobie bloker,wtedy raczej siegam po ktorys z ulubionych kremow nawilzajacych Iwostin,Bioderma lub inny

Podsumowujacz efektow jestem zadowolona,nie cierpialam na wielki wysyp,zreszta nie mialam problemow z tradzikiem tylko od czasu do czasu pojawialy sie niemile i bolace niespodzianki,ktore traktowalam najczesciej plynem robionym w aptece(sklad powyzej) ale od jakiegos czasu nie moglam dojsc do ladu z cera i byla bardzo zanieczyszcona.W moim przypadku odpadaja wszelkie peelingi i maseczki glinki,bo tylko podraznialy potwornie;jedyny peeling ktory mnie przekonal to ....platki peelingujace Cleanica.
Stary 2006-01-18, 22:59   #90
agusia_1
Zakorzenienie

GG do agusia_1

Właśnie ostatnio myślałam o podciągnięciu wątku
Ja od 3 tygodni mniej więcej, używam Lysanelu Active i muszę powiedzieć, że różnica jest ogromna. Wreszcie przestało mi się robić nie wiadomo co na twarzy Skóra się wreszcie uspokoiła. Widać zmniejszenie porów i oczyszczenie się ich. Jak już pisałam w innym wątku, Lysanel zrobił więcej dobrego przez ten okres niż Glyco przez 4 miesiące Żałuję teraz, że od razu nie sięgnęłam po niego, tylko traciłam czas i wyglądałam tragicznie Zaczęły mi znikać przebarwienia nawet Mam nadzieję, że 4 miesiące Glyco i teraz do marca-kwietnia Lysanel, to nie będzie za dużo hehe

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości