Kwasy- co robię nie tak? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-19, 02:20   #91
agatka-a
Zakorzenienie

Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Agatko, masz na myśli Effaclar K? Jeśli tak, to niestety ale nie zdał u mnie egzaminu

Szukam kremu na noc, więc buzia może się błyszczeć, byleby pory się nie pozapychały
nie , nie Effaclar K, tylko Effaclar nawilżajaco matujący

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8184

dla mnie obecnie to KWC
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 02:24   #92
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez agatka-a
nie , nie Effaclar K, tylko Effaclar nawilżajaco matujący

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8184

dla mnie obecnie to KWC

Udalo Ci sie znalezc bloker,ktory Cie zadowoli???jak cos to sluze probeczkami
Stary 2006-01-19, 09:47   #93
kamaO
Wtajemniczenie

Potwierdzam doniesienia o skuteczności Lysanela - na mnie działa. Skóra nie łuszczy się drastycznie, dopiero przy jej zmywaniu (płyny micelarne Bioderma, Vichy) da się zauważyć, że "ciągnie się" za wacikiem. Dosłownie - jak guma Ale odsłania nową ładniejszą
Tak więc codziennie się nim smaruje na noc - żadnych podrażnień. Na dzień bloker Vichy 60+ a ostatnio dorwałam próbkę SVR 30+ (wiem, wiem - trochę niski filtr) i jest po prostu cudowna Nic a nic się po tym kremie nie świecę. Gdyby jeszcze ten filtr był odrobinę wyższy
Pod oczy mam krem z koenzymem Q10 z Interfragrances bo jest bezzapachowy i mozna nim smarowac powieki (a mam wokół oczu skórę suchą na wiór).
Ten zestaw działa na mnie nieźle z czego się bardzo cieszę

A przy okazji: miałyście SVR 60 mleczko do ciała? Jakie opinie?
Stary 2006-01-19, 09:58   #94
Voodia
Wtajemniczenie

Maniuu, dziękuję

Hexe, masz na myśli ten Iwostin z witaminami? Sama bardzo długo używałam tego z filtrem i zwykłego nawilżającego, dobrze mi służyły.
Wiem, że przesadziłam wcześniej i z ilością i mocą kosmetyków, ale teraz używam już znaczniemniej I też- żadnych peelingów ani masek, tylko tonik Lysanela i co 3 dni mniej-więcej sam krem.
Kusi kusi ten peeling Coś czuję, że prędzej czy później stanie na mojej półce
Dziś miałam iść do dermatologa i dowiedzieć się czegoś w sprawie mikrodermabazji,ale jestem zmuszona pójść dopiero w przyszłym tygodniu

Agusia Mam bardzo podobne odczucia co do Lysanela, używam go krótko, a już udało mu się sprzątnąć trochę bałaganu po Glyco. Też się boję, czy tych kwasów za dużo nie wpakuję na twarz, ale miałam prawie 2 miechy przerwy, więc powinno być GIT
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 10:01   #95
Voodia
Wtajemniczenie

Agatko, a można go używać na noc?

kamaO, ja niestety nie miałam tego mleczka A z filtrów mogę jeszcze polecić Avene 50+ dla cery mieszanej, nie robi aż tak potwornego efektu lusterka jak inne których używałam (choć oczywiście nie matuje ).

Pozdrawiam
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 11:21   #96
kamaO
Wtajemniczenie

Żeby tak SVR 50 nie był tonujący to już byłabym zadowolona
Stary 2006-01-19, 12:39   #97
yaheira
Rozeznanie

SVR 60 nie jest tonujący, natomiast zostawia białą poświatę ale ja i tak jestem tak blada, że tego nie widać
yaheira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 12:57   #98
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Voodia

Hexe, masz na myśli ten Iwostin z witaminami? Sama bardzo długo używałam tego z filtrem i zwykłego nawilżającego, dobrze mi służyły.
Wiem, że przesadziłam wcześniej i z ilością i mocą kosmetyków, ale teraz używam już znaczniemniej I też- żadnych peelingów ani masek, tylko tonik Lysanela i co 3 dni mniej-więcej sam krem.
Kusi kusi ten peeling Coś czuję, że prędzej czy później stanie na mojej półce
Dziś miałam iść do dermatologa i dowiedzieć się czegoś w sprawie mikrodermabazji,ale jestem zmuszona pójść dopiero w przyszłym tygodniu
Voodiatak mam na mysli Iwostin na noc z witaminami.Uwazam,ze jest to swietny krem,pomogl mi tez kiedy potrzebowalam szybko zaleczyc i zregenerowac cere po miksturze pichtowej a teraz ten krem zagoscil u mnie na dobre.Poza tym zawsze wieczorem daje gruba warstwe na twarz,pod oczy i szyje-krem sie rewelacyjnie wchlania i rano mam buzke super-jak do tej pory zaden krem nie dal mi takiego efektu Poprawila sie tez kondycja skory pod oczami(szczegolnie kiedy mam zarwane noce)

Co do peelingu Anew to masz jeszcze czas na podjecie decyzjii spokojnie,zawsze lepiej 10 razy sie zastanowic przed zakupem.
Stary 2006-01-19, 16:30   #99
agatka-a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Voodia
Agatko, a można go używać na noc?

kamaO, ja niestety nie miałam tego mleczka A z filtrów mogę jeszcze polecić Avene 50+ dla cery mieszanej, nie robi aż tak potwornego efektu lusterka jak inne których używałam (choć oczywiście nie matuje ).

Pozdrawiam
Raczej tak, nigdzie nie widziałam zeby producent o tym pisał, ale pani dermatolog mi go poleciła jako krem na dzien i na noc. Zdobądź próbkę i wyprobuj, zobaczysz jaka fajna mięciutka skóra po nim jest
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 09:58   #100
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez yaheira
SVR 60 nie jest tonujący, natomiast zostawia białą poświatę ale ja i tak jestem tak blada, że tego nie widać
Piszesz o mleczku do ciała 100ml? Ja też jestem blada, więc biel mi nie przeszkadza
Stary 2006-01-20, 11:26   #101
yaheira
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kamaO
Piszesz o mleczku do ciała 100ml? Ja też jestem blada, więc biel mi nie przeszkadza
tak, pisze o mleczku (choć konsystencją mleczka nie przypomina ) nie jest tłuste i dość dobrze sie wchłania, mam cere mieszną i jestem z niego zadowolona
yaheira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 12:25   #102
kamaO
Wtajemniczenie

Dzięki - ruszam na łowy Muszę dorwać próbki
Stary 2006-01-20, 18:33   #103
maruna
Raczkowanie

droga Voodia,
właśnie przejrzałam cały ten wontek i wpadła mi myśl że może używasz za dużo różnych rzeczy, z różnymi składnikami aktywnymi. Może taki koktail nie dość że obciąża i uwrażliwia buzię to jeszcze staje sie w połaczeniu groźną toksyczna miksturą Spróbuj przy zakupach dowiadywać się czy dany produkt np. mleczko można stosować z innym jednocześnie np. kremem (to nie dotyczy produktó jednej marki i jednej linii)
Najlepiej jest stosować 1-2, no góra 3 produkty na konkretny problem z cerą, najlepiej uzupełniajace i nie "kolidujące ze sobą", a resztę pielęgnacji uzupełniać delikatnymi kosmetykami dla cery normalnej lub wrażliwej

grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne idą tam gdzie chcą
maruna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 10:13   #104
pluszynka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Pluszynko zerknij na sklad zalaczonego plynu,czy to ten sam?
Hexxano to moje lekarstwo miało tylko trzy składniki spirytus salicylowy spirytus vinci i rezorcynę (chyba tak się pisze), ale mi nie za bardzo pasowało
mam pytanie używam lysanela (toniku) na dekold i plecy (na twarz wciąż się boję) i zero łuszczenia, zsczypania, zaczerwienienia, ja mam na dekoldzie wrażliwą skórę, zaczęłam nawet używać tego toniku dwa razy dziennie i nic
pluszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 00:28   #105
agusia_1
Zakorzenienie

GG do agusia_1

Cytat:
Napisane przez pluszynka
Hexxano to moje lekarstwo miało tylko trzy składniki spirytus salicylowy spirytus vinci i rezorcynę (chyba tak się pisze), ale mi nie za bardzo pasowało
mam pytanie używam lysanela (toniku) na dekold i plecy (na twarz wciąż się boję) i zero łuszczenia, zsczypania, zaczerwienienia, ja mam na dekoldzie wrażliwą skórę, zaczęłam nawet używać tego toniku dwa razy dziennie i nic
Może spróbuj Lysanelu kremu, ale najpierw używaj go co kilka dni i obserwuj reakcję skóry. W razie czego zawsze będziesz mogła zwiększyć czestotliwość, jak okaże się za słaby. Spróbuj najlepiej zdobyć jego próbkę choć z tym może nie być łatwo...

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości