jakie znacie makijażowe sztuczki? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-22, 17:15   #271
hollywood
Raczkowanie

Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Powtarzać nie będę, ale wyprawiam podobne rzeczy jak koleżanki powyżej
Wypróbowałam dzisiaj sposób z pudrem na rzęsy i widzę różnicę
Tak samo z zimną wodą przed nałożeniem podkładu i rozgrzewanie tuszu kolanem!
Booomba

Super wątek!
hollywood jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 17:27   #272
201606210931
Konto usunięte

nie wiem czy ten patent ktoś już wymieniał, ale może dla przypomnienia (podpatrzone u kosmetyczki)
rzęsy tuszujemy nie od wewnątrz tylko od zewnątrz obracając szczoteczkę. Tak jakby nawijać te rzęsy na szczoteczkę, i raz pociągnąć normalnie. Efekt: głęboka czerń nawet przy przeciętnym tuszu i podkręcone rzęsiska. POLECAM
201606210931 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 17:45   #273
SiSleyS
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Co do przemywania twarzy zimną wodą to ja to również robię, po prostu głównie po to by obudzić się

Po umyciu twarzy pianką i spłukaniu jej, przemywam twarz i skupiam się na oczach- to jest dobry patent gdy obudzimy się kompletnie niewyspane.
Ja kiedyś ledwo wstałam i zapomniałam o tym, to przez cały dzień myślałam, że oszaleję ze zmęczenia. Taką czułam różnicę

Ważna rzecz- wcześniej przez kilka lat myłam twarz lodowatą wodą, najzimniejszą jaka leciała w kranie. Nie róbcie tak dziewczyny bo ja przez to miałam problemy.
Myślałam, że moja skóra zaczęła być podatna na rozszerzanie i pękanie naczynek! Policzki zaczęły mi się strasznie czerwienić
W końcu zauważyłam, że tak się dzieje głównie rano, po umyciu twarzy. Wina leżała w zbyt zimnej wodzie. Przestałam używać takiej, tylko zaczęłam lekko chłodną.

Problem zniknął całkowicie
Stary 2009-01-30, 12:15   #274
Jelly Bean
Raczkowanie

Ja ostatnio zrezygnowałam całkowicie z tuszu do rzęs, bo znalazłam sposób dzięki któremu nie mam potem posklejanych, potarganych rzęs lub tuszu pod okiem. Mianowicie: zalotka + grzebyk do rzęs (ja mam rossmanowski) + olejek rycynowy i mam śliczne, delikatne i bardzo dobrze rozdzielone rzęsy . Najpierw podkręcam je dość wyraźnie zalotką, potem na grzebyk nakładam odrobinę olejku rycynowego (tylko nie za dużo, bo rzęsy mogą się skleić), rozczesuję rzęsy i mam spokój na cały dzień, rzęsy są idealnie rozdzielone, do tego nie muszę się bać, że się rozmażę, a kasę którą wydawałam na tusze, mogę teraz wydać na coś innego

Jelly Bean jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 12:28   #275
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

No i co z tego ze są "pięknie rozdzielone" i takie tam, skoro nie masz ich pomalowanych i twarz automatycznie wyglada zupelnie inaczej? Ja tez mam sposob, ale na pieknie umalowane rzęsy
I niedosc ze sa pomaliowane, dlugie i geste, to jeszcze "pięknie rozdzielone"
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 12:51   #276
Jelly Bean
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
No i co z tego ze są "pięknie rozdzielone" i takie tam, skoro nie masz ich pomalowanych i twarz automatycznie wyglada zupelnie inaczej? Ja tez mam sposob, ale na pieknie umalowane rzęsy
I niedosc ze sa pomaliowane, dlugie i geste, to jeszcze "pięknie rozdzielone"
To mi akurat twarz wygląda lepiej z delikatnymi rzęsami niż toną tuszu na rzęsach, co kto lubi

Stary 2009-01-30, 14:47   #277
warszawianka
Zakorzenienie

Niektórzy szczęściarze mają tak piękne rzęsy,że nie muszą używać tuszu.Wystarczy właśnie,ze delikatnie podkręcą
Jelly Bean,zazdroszczę,bo musisz mieć piękne rzęsy
warszawianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:44   #278
Jelly Bean
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Niektórzy szczęściarze mają tak piękne rzęsy,że nie muszą używać tuszu.Wystarczy właśnie,ze delikatnie podkręcą
Jelly Bean,zazdroszczę,bo musisz mieć piękne rzęsy
Dzięki
chociaż przed tym kombinowaniem z zalotką i grzebykiem w życiu! nie powiedziałabym że mam ładne rzęsy. A teraz niby ich nie maluję, a jestem zadowolona że wreszcie się jakoś układają, wyglądają niemal jak sztuczne

Stary 2009-01-30, 19:51   #279
dimiti
Zakorzenienie

jelly bean "podoba" mi sie Twoj podpis, chociaz to slowo raczej nie bardzo jest odpowiednie

ja zawsze po nalozeniu podkladu przykladam do twarzy chusteczke higieniczna na pewno juz ktos o tym pisal
ale faktycznie u mnie to dziala bo twarz sie nie swieci tak szybko a i nadmiar podkladu sciagniety i nie mam maski na twarzy
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:09   #280
Jelly Bean
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
jelly bean "podoba" mi sie Twoj podpis, chociaz to slowo raczej nie bardzo jest odpowiednie

ja zawsze po nalozeniu podkladu przykladam do twarzy chusteczke higieniczna na pewno juz ktos o tym pisal
ale faktycznie u mnie to dziala bo twarz sie nie swieci tak szybko a i nadmiar podkladu sciagniety i nie mam maski na twarzy
Dzięki, chociaż słowo 'dzięki' też tu nie jest zbyt odpowiednie... no ale w każdym razie słowa te dają mi sporo do myślenia, złote słowa.
Hmhmh żeby offtopu nie robić to dodam jeszcze od siebie, że przed nałożeniem cienia do powiek, nakładam na powieki puder, wtedy cienie się dłużej trzymają, no ale ten trik chyba już wiele osób zna

Stary 2009-01-30, 21:33   #281
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jelly Bean Pokaż wiadomość
Dzięki, chociaż słowo 'dzięki' też tu nie jest zbyt odpowiednie... no ale w każdym razie słowa te dają mi sporo do myślenia, złote słowa.
Hmhmh żeby offtopu nie robić to dodam jeszcze od siebie, że przed nałożeniem cienia do powiek, nakładam na powieki puder, wtedy cienie się dłużej trzymają, no ale ten trik chyba już wiele osób zna
hehe no ja nakladam nawet sypki na powieki
no do myslenia daja...
Stary 2009-01-31, 12:36   #282
Ines-ka
Zakorzenienie

Utrwalam brwi lakierem do włosów, pryskam go na szczoteczkę i przeczesuję je delikatnie.
Jak je przyciemniam cieniem (a naturalne mam bardzo jasne) nakładam też trochę wazeliny pędzelkiem.
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:26   #283
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Tak, o tym lakierze to mowili nam na zajeciach z wizazu To dobry patent
Stary 2009-01-31, 14:01   #284
kas!a
Zakorzenienie

Na cienie pod oczami: Najpierw nakładam w miejscach cieni, pod oczami, pomarańczową (pomarańczowy kolor neutralizuje niebieski) pomadkę/szminkę/błyszczyk do ust, potem korektor i resztę makijażu.

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:13   #285
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Utrwalam brwi lakierem do włosów, pryskam go na szczoteczkę i przeczesuję je delikatnie.
Jak je przyciemniam cieniem (a naturalne mam bardzo jasne) nakładam też trochę wazeliny pędzelkiem.
o to o tym lakierze do wlosow nie slyszalam bede musiala sprobowac jeszcze dzisiaj

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Na cienie pod oczami: Najpierw nakładam w miejscach cieni, pod oczami, pomarańczową (pomarańczowy kolor neutralizuje niebieski) pomadkę/szminkę/błyszczyk do ust, potem korektor i resztę makijażu.
i faktycznie nie widac cieni? a jak nakladasz np blyszczyk to pozniej on sie jakos nie scina pod makijazem albo co?
Stary 2009-01-31, 14:16   #286
warszawianka
Zakorzenienie

Cytat:
Błyszczyk kładziesz pod oczy?

Rany,toż to strasznie gruba,obciążająca tą najdelikatniejszą sferą warstwa...
Nie wiem czy pomysł jest godny naśladowania
Stary 2009-01-31, 14:27   #287
kas!a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
i faktycznie nie widac cieni? a jak nakladasz np blyszczyk to pozniej on sie jakos nie scina pod makijazem albo co?
Błyszczyk to taka opcja, kiedy nie mam czegoś lżejszego, bo on trochę się świeci i trzeba dłużej odczekać przed nałożeniem korektora. Nic mi się nie ścina pod makijażem.
Tu jest dokładniej wytłumaczony ten trik: http://www.youtube.com/watch?v=tkOYBiy1nOA

Cytat:
Błyszczyk kładziesz pod oczy?

Rany,toż to strasznie gruba,obciążająca tą najdelikatniejszą sferą warstwa...
Nie wiem czy pomysł jest godny naśladowania
Spokojnie, nie musisz przecież tego robić.

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:34   #288
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Błyszczyk to taka opcja, kiedy nie mam czegoś lżejszego, bo on trochę się świeci i trzeba dłużej odczekać przed nałożeniem korektora. Nic mi się nie ścina pod makijażem.
Tu jest dokładniej wytłumaczony ten trik: http://www.youtube.com/watch?v=tkOYBiy1nOA

podoba mi sie ten pomysl ogladne filmik i bede kombinowala bo ja ciagle mam cienie pod oczami
Stary 2009-01-31, 15:55   #289
warszawianka
Zakorzenienie

Cytat:

Nie no oczywiscie,że nie muszę tylko poczułam się w obowiązku napisania,że nie jest to bezpieczne.
Raz,że obciąża tę najdelikatniejszą część ciała(skóra pod oczami ma TYLKO 0,5 mm!!!),to jeszcze składniki w kosmetykach do ust róznią się diametralnie od tych,przeznaczonych do pielęgnacji oczu.Te do ust są nieporównywalnie silniejsze i mogą nie dość że uszkodzić to podrażniać okolice oczu.
Stary 2009-02-01, 19:23   #290
SiSleyS
Zakorzenienie

Cytat:
Nie no oczywiscie,że nie muszę tylko poczułam się w obowiązku napisania,że nie jest to bezpieczne.
Raz,że obciąża tę najdelikatniejszą część ciała(skóra pod oczami ma TYLKO 0,5 mm!!!),to jeszcze składniki w kosmetykach do ust róznią się diametralnie od tych,przeznaczonych do pielęgnacji oczu.Te do ust są nieporównywalnie silniejsze i mogą nie dość że uszkodzić to podrażniać okolice oczu.
Cytat:
Zgadzam się
Skóra pod oczami powinna być traktowana najdelikatniej jak się potrafi...

Nie można używać byle czego, zniszczeń dokonanych w tej partii twarzy praktycznie nie jesteśmy w stanie cofnąć.

Żółty korektor służy do neutralizowania sińców pod oczami, sama ich nie mam, ale kilka wizażanek potwierdzało, że efekt super bo ciemne obwódki znikają. Równie dobrze można użyć zwykłego korektora który ma żółtawy odcień, ale nie może odróżniać się od reszty twarzy.
Zresztą często w artykułach poświęconych tej tematyce jest napisane o kolorze żółtym jako idealnym do korekty cieni. Tak samo jak zielony służy do zakamuflowania czerwieni.

Obejrzałam też ten film na YouTube i przepraszam ale ta rada jest kompletnie bez sensu.
Nakładając pomarańcz pod oczy sprawiamy, że może nie ma fioletowych obwódek ale za to powstają czerwone cienie pod oczami które też trzeba przecież zamaskować

Do tego błyszczyk czy pomadka nie wchłonie się całkowicie bo przecież to ich zadanie by długo trwały na ustach. Już wyobrażam sobie albo zważony korektor na tym błyszczyku, podkreślający każdą zmarszczkę której do tej pory nie było widać, albo pół kilo pudru pod okiem by zmatowić to mazidło do ust...

Chciałabym zobaczyć kogoś w takim makijażu np. po 8h w pracy

Oczy raczej na super wypoczęte nie będą wyglądać po takich sztuczkach...
Stary 2009-02-03, 16:23   #291
YenneferD
Zakorzenienie

GG do YenneferD

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Zgadzam się
Skóra pod oczami powinna być traktowana najdelikatniej jak się potrafi...

Nie można używać byle czego, zniszczeń dokonanych w tej partii twarzy praktycznie nie jesteśmy w stanie cofnąć.

Żółty korektor służy do neutralizowania sińców pod oczami, sama ich nie mam, ale kilka wizażanek potwierdzało, że efekt super bo ciemne obwódki znikają. Równie dobrze można użyć zwykłego korektora który ma żółtawy odcień, ale nie może odróżniać się od reszty twarzy.
Zresztą często w artykułach poświęconych tej tematyce jest napisane o kolorze żółtym jako idealnym do korekty cieni. Tak samo jak zielony służy do zakamuflowania czerwieni.

Obejrzałam też ten film na YouTube i przepraszam ale ta rada jest kompletnie bez sensu.
Nakładając pomarańcz pod oczy sprawiamy, że może nie ma fioletowych obwódek ale za to powstają czerwone cienie pod oczami które też trzeba przecież zamaskować

Do tego błyszczyk czy pomadka nie wchłonie się całkowicie bo przecież to ich zadanie by długo trwały na ustach. Już wyobrażam sobie albo zważony korektor na tym błyszczyku, podkreślający każdą zmarszczkę której do tej pory nie było widać, albo pół kilo pudru pod okiem by zmatowić to mazidło do ust...

Chciałabym zobaczyć kogoś w takim makijażu np. po 8h w pracy

Oczy raczej na super wypoczęte nie będą wyglądać po takich sztuczkach...
Sis, ta rada nie jest tak kompletnie bez sensu Tzn, niedobrze jest używać pod oczy tak cieżkich kosmetyków jak szminka czy błyszczyk. Jednak zasada kolorystyczna jest jak najbardziej prawidłowa. Wszystko jest oparte o koło kolorów. I tak: pomarańczowy kolor tuszuje sine cienie - trzeba go nałożyc na cienie, zneutralizuje wtedy cienie o zabarwieniu niebieskim. Na takiej samej zasadzie zielona baza neutralizuje czerwone naczynkowe zabarwienie cery. Kolor zółty zneutralizuje fiolet, ale np. cień w kolorze żółtym nałozony na górne powieki uwydatni cienie pod oczami. Jednak nie polecam stosowania pomarańczowej szminki jako neutralizatora, szkoda cienkiej i delikatnej skóry, zreszta taki makijaż nie będzie zbyt trwały. Polecam za to bazy, firmy dla wizażystów mają takie w swojej ofercie. Ostatecznie mozna zmieszać odrobinę matowego pomarańczowego cienia z kremem pod oczy, i na to dać ciupkę podkładu lub korektora - ale nie jest to rozwiązanie dobre dla każdej skóry, trzeba przetestować, no i jest raczej doraźne
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 23:21   #292
SiSleyS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Sis, ta rada nie jest tak kompletnie bez sensu Tzn, niedobrze jest używać pod oczy tak cieżkich kosmetyków jak szminka czy błyszczyk. Jednak zasada kolorystyczna jest jak najbardziej prawidłowa. Wszystko jest oparte o koło kolorów. I tak: pomarańczowy kolor tuszuje sine cienie - trzeba go nałożyc na cienie, zneutralizuje wtedy cienie o zabarwieniu niebieskim. Na takiej samej zasadzie zielona baza neutralizuje czerwone naczynkowe zabarwienie cery. Kolor zółty zneutralizuje fiolet, ale np. cień w kolorze żółtym nałozony na górne powieki uwydatni cienie pod oczami. Jednak nie polecam stosowania pomarańczowej szminki jako neutralizatora, szkoda cienkiej i delikatnej skóry, zreszta taki makijaż nie będzie zbyt trwały. Polecam za to bazy, firmy dla wizażystów mają takie w swojej ofercie. Ostatecznie mozna zmieszać odrobinę matowego pomarańczowego cienia z kremem pod oczy, i na to dać ciupkę podkładu lub korektora - ale nie jest to rozwiązanie dobre dla każdej skóry, trzeba przetestować, no i jest raczej doraźne
Rozumiem Ale który kolor mocniej neutralizuje: pomarańcz czy żółty?

Ja tu patrzę też pod kątem swojej osoby- jak się nie wyśpię to mam czerwone oczy i gdybym miała nałożyć taki pomarańcz to bym wyglądała jak po tygodniowej balandze... chyba, że to by nie był wściekły pomarańcz ale taka bardziej brzoskwinka.

Mnie ten kolor jednak nie przekonuje jak mogę używać żółty korektor który chyba jest łatwiej zakryć podkładem, szczególnie mało kryjącym.

Cieni nie mam ale za to właśnie robią mi się czerwone oczy w kącikach, szczególnie pękają mi naczyńka na gałce ocznej gdy się przepracowuję lub dużo przed kompem siedzę.

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2009-02-03 o 23:23 Powód: dopisek :)
SiSleyS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 23:50   #293
ananke_2
Rozeznanie

Ja uzywam brzoskwiniowego korektora na since pod oczami i genialnie maskuje cienie. Uzywam korektora w kremie, w moim przypadku jest to Lumene (maja taki trojkolorowy korektor). Taki sam kolor korektora uzywam w przypadku kosmetykow mineralnych (Everyday Minerals Abbot's Perk Me Up). Potwierdzam, ze nalezy go nalozyc tylko w miejscu sincow, ja jeszcze na wierzch nakladam odrobinke rozswietlajacego korektora w pisaku. Kolor zolty mi sie nie sprawdzil niestetyna since, ale za to swietnie maskuje zaczerwienienia.

I jescze co do skory pod oczami. Wydaje mi sie, ze skora na calej twarzy ma ta sama grubosc. Po prostu pod oczami nie mamy kosci i warstwy tluszczu, wiec skora nie ma sie na czym oprzec, stad szybciej sie marszczy.

ananke_2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 12:54   #294
SiSleyS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Ja uzywam brzoskwiniowego korektora na since pod oczami i genialnie maskuje cienie. Uzywam korektora w kremie, w moim przypadku jest to Lumene (maja taki trojkolorowy korektor). Taki sam kolor korektora uzywam w przypadku kosmetykow mineralnych (Everyday Minerals Abbot's Perk Me Up). Potwierdzam, ze nalezy go nalozyc tylko w miejscu sincow, ja jeszcze na wierzch nakladam odrobinke rozswietlajacego korektora w pisaku. Kolor zolty mi sie nie sprawdzil niestetyna since, ale za to swietnie maskuje zaczerwienienia.

I jescze co do skory pod oczami. Wydaje mi sie, ze skora na calej twarzy ma ta sama grubosc. Po prostu pod oczami nie mamy kosci i warstwy tluszczu, wiec skora nie ma sie na czym oprzec, stad szybciej sie marszczy.
Oj nie nie, skóra pod oczami jest dużo cieńsza Podobno o jakieś 10x.
Posiada również o wiele mniej gruczołów łojowych zatem nie ma się jak bronić np. przed wysuszeniem.

Tu nie chodzi o tłuszcz i kości, ona sama w sobie jest prawie całkowicie bezbronna na czynniki zewnętrzne i do tego dużo delikatniejsza... niestety

Czyli Ty używasz brzoskwinkę, o której pisałam wcześniej, a nie wściekły pomarańcz?

Bo kolor brzoskwiniowy jest jednak dużo bardziej stonowany i jego użycie pod oczy chyba jest lepsze pod względem efektu...
Stary 2009-02-04, 13:29   #295
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
siostra mi dala kiedys korektor w pedzelku z sephory o wlasnie takim pomaranczowawym odcieniu bede musiala go uzyc z ciekawosci w takim razie bo zoltych narazie nie posiadam
Stary 2009-03-27, 19:10   #296
kicccia
Zakorzenienie

super wątek

kicccia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 23:18   #297
mmm3m
BAN stały

mam pytanie, czy jako trik ktory podbije kolor szminki i ja utrwali na ustach moge zastosowac wychwalana baze pod ciebie art deco?
mmm3m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 23:27   #298
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Sprobowac zawsze mozna... ciekawa jestem w sumie efektow
Stary 2009-06-19, 23:37   #299
mmm3m
BAN stały

boję sie by nie otruć modelki albo siebie jakby przypadkiem liznąć
mmm3m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:03   #300
justyssa
Raczkowanie

GG do justyssa

Jezeli malujac rzesu tuszem gdzies sie mazniemy, nalezy poczekac az wyschnie i wytrzec zabrudzenie suchym patyczkiem kosmetycznym. Zejdzie sam tusz, reszta pozostanie na swoim miejscu.
justyssa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości