jakie znacie makijażowe sztuczki? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-31, 14:58   #91
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez MartiniBianco Pokaż wiadomość
To moze ja sie podziele swoim trikiem... pomadkowym

Czasami zadna z pomadek nie pasuje do stroju czy makijazu wiec sięgam po... cien do oczu... Smaruje usta podkładem obsypuje pudrem na to gabeczka cień o odpowiednim kolorze i poprawiam wszystko delikatnie błyszczykiem trzyma sie długo i nie zjada a dodatkowo można pomieszac kilka odcieni i uzyska,ć zaskakująca barwe ust
u mnie się to niestety nie sprawdza zawsze mi się zbiera w jedna nieestetyczna kreche
Stary 2006-11-03, 12:44   #92
spray
KWC

Cytat:
Napisane przez mruff Pokaż wiadomość
A ja przed nalozeniem tuszu podgrzewam lekko suszarka moja zalotke, efekt podwiniecia utrzymuje o wiele dluzej!! A po za tym po co kupowac termiczna zalotke, to jest ten sam efekt Zapomnialam dodac ze zeby rzesy wydawaly sie gesciejsze maluje miedzy nimi linie ale nie kredka tylko pisakiem do kresek Manhattanu (japaniche kohl) nie odbija sie i nie ma efektu podkrazonych oczu
genialne!

Do układania brwi używam bezbarwnego błyszczyka.
spray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 15:59   #93
iskralight
Zadomowienie

żeby pomadka nie odbijała się na zębach i aby nie czuć smaku pomadki - należy włożyc palec wskazujący do ust, zacisnąc na nim usta i wyciągac palec ( z ciągle zaciśniętymi na nim ustami), wtedy pomadka która zostałaby na zębach, zostaje na palcu - trik z jednego z programów na kanale CLUB

a ja mam swój sposób na posklejane po malowaniu rzęsy, drastyczny i niebezpieczny , ale skuteczny.... po prostu posklejane rzęsy rozdzielam...szpilką. nie zlinczujcie mnie zaraz . odradzam robienie tego osobom nerwowym i trzęsącymi się rakami bo przez przypadek można pozbyć się oka. moja koleżanka powiedziała że jestem nienormalna, a jadnak ten sposób okazał się na tyle skuteczny, ze teraz nawet ona juz tak robi
iskralight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 16:09   #94
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iskralight Pokaż wiadomość
żeby pomadka nie odbijała się na zębach i aby nie czuć smaku pomadki - należy włożyc palec wskazujący do ust, zacisnąc na nim usta i wyciągac palec ( z ciągle zaciśniętymi na nim ustami), wtedy pomadka która zostałaby na zębach, zostaje na palcu - trik z jednego z programów na kanale CLUB
osobiście preferuję zaciśnięcie warg na chusteczce

Cytat:
a ja mam swój sposób na posklejane po malowaniu rzęsy, drastyczny i niebezpieczny , ale skuteczny.... po prostu posklejane rzęsy rozdzielam...szpilką. nie zlinczujcie mnie zaraz . odradzam robienie tego osobom nerwowym i trzęsącymi się rakami bo przez przypadek można pozbyć się oka. moja koleżanka powiedziała że jestem nienormalna, a jadnak ten sposób okazał się na tyle skuteczny, ze teraz nawet ona juz tak robi
mniej drastyczne jest użycie wykałaczki, ale ja sama używam drewnianego patyczka do skórek, bo dłuższy i wygodniej się go trzyma
Stary 2006-11-03, 16:22   #95
iskralight
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
osobiście preferuję zaciśnięcie warg na chusteczce
no właśnie mówili, że zaciskanie warg na chusteczce sprawia, że ginie właściwy blask, a sposób "na palec" sprawia że nadmiar ginie tylko z miejsc które by się odcisnęły na zębach ;-)

Cytat:
[COLOR=red]mniej drastyczne jest użycie wykałaczki, ale ja sama używam drewnianego patyczka do skórek, bo dłuższy i wygodniej się go trzyma
ja wiem czy mniej drastyczne..... i szpila i wykałaczka mają ostre końcówki , ale czy to ważne? najważniejszy jest efekt końowy
Stary 2006-11-03, 16:24   #96
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
ja wiem czy mniej drastyczne..... i szpila i wykałaczka mają ostre końcówki , ale czy to ważne? najważniejszy jest efekt końowy
ale wykałaczka nie jest aż tak ostra i tak nie boli jak wbijesz
Stary 2006-11-03, 18:32   #97
vril
Zakorzenienie

Tak sie zastanawialam czy mam jakies wlasne triki i... mam
1. jak mam dosc bladosci to mieszam podklad z brazerem mineralnym - wychodzi ciemniejsze mazidlo bez skutkow ubocznych, bo dobrze sie stapia
2. zanim rozpoczne makijaz nakladam warstwe balsamu Tisane na usta, zanim skoncze makijaz i dobrne do malowania ust, balsam sie wchlonie a wargi beda gladziutkie i szminka bedzie na nich idealnie wygladac
3. maluje usta 3 kolorami - cale usta bazowym kolorem, gorna warge jasniejszym polyskujacym, kaciki ust ciemniejszym od bazowego. oczywiscie wszystkie 3 w jednej tonacji. usta wygladaja na bardziej wypukle i pelne. mam duzo probek to moge sobie pozwalac na takie eksperymenty.
4. maluje brwi cieniami zamiast kredka, bo daje to subtelniejszy efekt. kolor dobieram zaleznie od calego makijazu i ubioru. do niebieskiego i szarego makijazu oczu maluje brwi jasnym grafitem, a do pozostalych bezowo-brazowym cieniem, na koniec ukladam je bezbarwna odzywka
5. rzesy rozczesuje czysta szczoteczka ze zuzytego tuszu jeszcze zanim tusz na rzesach wyschnie
6. zawsze dodatkowo kremuje (krem do oczu) skore pod oczami, miejsce tuz pod brwiami i skrzydelka nosa, nie ma nic gorszego niz odstajacy korektor na przesuszonej skorze
7. nakladajac cienie do powiek wklepuje je aplikatorem przyciskajac go lekko do skory zamiast rozcierajac. dokladajac nowy kolor roznice miedzy pozostalymi muskam pedzelkiem i w ten sposob niweluje granice miedzy nimi. cienie nalozone w ten sposob sa intensywniejsze, nie naciagam skory rozcierajac powieki aplikatorem a same cienie trzymaja sie dluzej i nie zbieraja sie w zalamaniu powieki
8. do kazdego rozu i pudru mam inny pedzel. nie mieszam w ten sposob kolorow np. brazer i puder rozswietlajacy. pedzelki i aplikatory do cieni myje po kazdym uzyciu
8. pod luk brwiowy nakladm najjasniejszy cien, to oczywiste ale dodatkowo klade rozswietlacz tuz nad zewnetrznym koncem brwi. to ozywia twarz

Uff... to chyba tyle. W razie czego edit. Niby nic takiego ale kazdy sobie wypracowuje jakies wlasne triki
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:03   #98
19katarina82
Rozeznanie

A ja znam w sumie tylko jeden, z tych, które chyba nie zostały wymienione czyli... skrócenie długiego i wąskiego nosa
Pudrem brązującym lekko muskam pędzlem poziomo srodek nosa i na samym dole, że tak powiem... od dołu- czyli okolice koło dziurem w nosie i sam czubeczek, ale trzeba uważać, żeby skrzydełek nie przychaczyć i nie zorbić sobie jeszcze weższego nosa
Oraz blogerka z zamiłowania: http://www.kasiaosiecka.pl/
19katarina82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:20   #99
vril
Zakorzenienie

Katarina widze Cie Tak trzymac
Stary 2006-11-04, 00:27   #100
iskralight
Zadomowienie

Cytat:
ale wykałaczka nie jest aż tak ostra i tak nie boli jak wbijesz

dziabnęłaś sie kiedyś????? mnie sie to nei przytrafiło, ale aż strach pomyśleć !
Stary 2006-11-04, 00:41   #101
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
dziabnęłaś sie kiedyś????? mnie sie to nei przytrafiło, ale aż strach pomyśleć !
ja nie, to była opinia chyba rzyrafki, o ile dobrze pamiętam mnie przekonała, igły się boję
Stary 2006-11-04, 11:53   #102
palema
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
7. nakladajac cienie do powiek wklepuje je aplikatorem przyciskajac go lekko do skory zamiast rozcierajac. dokladajac nowy kolor roznice miedzy pozostalymi muskam pedzelkiem i w ten sposob niweluje granice miedzy nimi. cienie nalozone w ten sposob sa intensywniejsze, nie naciagam skory rozcierajac powieki aplikatorem a same cienie trzymaja sie dluzej i nie zbieraja sie w zalamaniu powieki
i to działa? bo mi się wydaje, że im więcej tego cienia nałożę, tym większy wyjdzie potem wałek a jak się tak nałoży-wklepie, to cienia na powiece będzie więcej

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...

l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 11:57   #103
aga01
Zakorzenienie

ja maluję policzki ciniem jakimś wrzosem wymieszanym z różem w zależności o jaki efekt mi chodzi. teraz rolę różu spełnia cień z Avonu.
Żeby puder sypki nie był zauważalny na twarzy wysypuję go na wieczko , delikatnie zwilżam gąbeczkę do nakładania podkładu i wsadzam do tego pudru. Potem nanoszę go gąbeczką na twarz i takimi ruchami "dociskającymi" rozprowadzam po paszczy
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 12:16   #104
vril
Zakorzenienie

Palema ale ja nakladam tylko jedna warstwe a nie wklepuje i wklepuje bez konca. Moze zle sie wyrazilam. Nakladam cien na aplikator i przykladam go do powieki miejsce po miejscu a nie warstwa na warstwe i nie wcieram. Dzieki delikatnemu nakladaniu zamiast wcieraniu cienia w skore kolor jest intensywny (nie rozmazuje sie i nie wnika w skore tracac barwe) i nie musze nakladac go kilka razy zeby uzyskac taki kolor jaki ma cien w pudeleczku. Ta metoda wlasnie nakladam mniej cienia i dlatego on sie potem nie zbiera w zalamaniu powieki.
Stary 2006-11-04, 18:51   #105
gohnia
Raczkowanie

Cytat:
Palema ale ja nakladam tylko jedna warstwe a nie wklepuje i wklepuje bez konca. Moze zle sie wyrazilam. Nakladam cien na aplikator i przykladam go do powieki miejsce po miejscu a nie warstwa na warstwe i nie wcieram. Dzieki delikatnemu nakladaniu zamiast wcieraniu cienia w skore kolor jest intensywny (nie rozmazuje sie i nie wnika w skore tracac barwe) i nie musze nakladac go kilka razy zeby uzyskac taki kolor jaki ma cien w pudeleczku. Ta metoda wlasnie nakladam mniej cienia i dlatego on sie potem nie zbiera w zalamaniu powieki.

ja też tak robię rzeczywiście kolor jest intensywniejszy, zaświadczam

12 czerwca 2010
gohnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 18:53   #106
19katarina82
Rozeznanie

Vril długo się decydowałam ale co mi tam
Stary 2006-11-04, 19:45   #107
vril
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Vril długo się decydowałam ale co mi tam
Podoba mi sie Jak popatrzylam na to zdjecie to przyszla mi na mysl Rosanna Arquette Moja subiektywna opinia
Stary 2006-11-04, 22:07   #108
19katarina82
Rozeznanie

Cytat:
Podoba mi sie Jak popatrzylam na to zdjecie to przyszla mi na mysl Rosanna Arquette Moja subiektywna opinia
Dzieki
Stary 2006-11-04, 23:12   #109
palema
Zadomowienie

Cytat:
a wydawałoby się, że jak się tak nakłada to sszybciej się zwałeczkuje. Ale skoro Tobie się udaje ładnie nałożyć i cień wygląda jeszcze lepiej to wierzę na słowo i sama zacznę próbować

Stary 2006-11-06, 23:17   #110
palema
Zadomowienie

no dobra spróbowałam dziś i tak: kolor jest faktycznie intensywniejszy, łatwiej nawet mi sie malowało niż rozcierając jak zawsze, no i co ważniejsze mniej się wałeczkuje (szkoda, że tylko mniej, ja bym chciała żeby wcale się tak nie robiło) a pod cień nałożyłam tylko troche kremu (dosłownie ciut ciut ), na to lekko przypruszyłam pudrem i potem cień. Jeszcze może spróbuję bez kremu

Stary 2006-11-06, 23:28   #111
vril
Zakorzenienie

Palema
Ja ruchomej powieki nie kremuje, nie nakladam zadnych baz, ani nie pudruje, stosuje zasade - im mniej warstw, tym mniej do rolowania Nakladam tylko cieniutka warstwe korektora przy linii rzes zeby ukryc fioletowe obwodki. Ale wiem, ze wiekszosc smaruje powieke podkladem i pudruje.
Stary 2006-11-06, 23:43   #112
palema
Zadomowienie

Cytat:
Palema
Ja ruchomej powieki nie kremuje, nie nakladam zadnych baz, ani nie pudruje, stosuje zasade - im mniej warstw, tym mniej do rolowania Nakladam tylko cieniutka warstwe korektora przy linii rzes zeby ukryc fioletowe obwodki. Ale wiem, ze wiekszosc smaruje powieke podkladem i pudruje.
dlatego bez bazy też zamierzam sprawdzić też mi sę wydawało, że bez kremu będzie lepiej, ale już wcześniej nie smarowałam ani trochę powieki przed nałożeniem cienia i było gorzej
no w każdym razie ta Twoja metoda z "wklepytaniem cienia" to niezły trik, dziękuję

Stary 2006-11-07, 12:51   #113
vril
Zakorzenienie

Mam tez rade dla wielbicielek Dermacolu. Kazdy wymysla mnostwo patentow byle to dranstwo zrobic mniej widocznym.
Ja uzywam nr 211. Nakladam na wierzch dloni ilosc odpowiadajaca polowie ziarnka groszku i mieszam to z odrobina (ziarenko sezamu) korektora Avon Fair - nr 211 jest dla mnie za rozowy a korektor to czysta zolc, wiec razem wychodzi fajny bezyk. Mieszam to na dloni pedzlem do podkladu, Dermacol minimalnie zmienia wtedy konsystencje i nakladam to mazidlo cienka warstwa na twarz i szyje. Pod oczy klade dodatkowa cienka warstwe tej samej mieszanki ale pedzelkiem do korektora. Potem okolice oczu muskam jeszcze pedzlem do podkladu zeby wszystkie warstwy sie idealnie stopily. Dermacol wymieszany z innym, lzejszym specyfikiem w malej ilosci nie traci na kryciu a staje sie latwiejszy w rozsmarowywaniu i nie wchodzi pozniej w zalamania skory i zmarszczki, nie jest juz widoczny.
Wczoraj mialam to ustrojstwo na twarzy i az sie siostra spytala czy mam moze jakis puder na twarzy, bo taka gladziutka jestem, a nic nie widac i nie jest pewna czy cos mam czy nie Jak jej pokazalam ten tynk, to az sie zachlysnela - przeciez Mama uzywala kosmetykow Dermacolu lata temu!!! To mnie zszokowala przyznaje Ja tego nie pamietam, bo bylam mala, a ze Ona starsza to w niej to dalej siedzi, zwlaszcza, ze te kosmetyki Mamie podkradala Mowi, ze zapach jest dokladnie ten sam, i ze pamieta jeszcze cienie do powiek tej firmy Ehh... czego to sie czlowiek dowiaduje. Najpierw ich zszokowalam kupnem tuszu w kamieniu a teraz Dermacol. Na polkach szal cial i uprzezy a ja wracam do PRL'u
Stary 2006-11-07, 15:24   #114
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Cytat:
a ja mam swój sposób na posklejane po malowaniu rzęsy, drastyczny i niebezpieczny , ale skuteczny.... po prostu posklejane rzęsy rozdzielam...szpilką. nie zlinczujcie mnie zaraz .
Szpilka to u mnie standard świetny sposób na rozklejenie rzęs, stosuję tą metode od niepamietnych czasów (7 lat?) i gdy tylko komukolwiek o niej wspomnę słysze "Zwariowałas? ". Nie, nie zwariowałam

P.S Kilka razy sie udziabałam ale w palec.Najsmieszniejsze jest to, że na szpilce pozostało troche tuszu, który po wbiciu sie w opuszka kciuka, został pod skórą i mam teraz taka małą kropeczkę, mozna powiedzieć, że nieproszony tatuaż
Stary 2006-11-09, 20:54   #115
kk15s
Raczkowanie

GG do kk15s

jezeli macie zbyt twrda kredke do oczu-połózcie ja na grzejniku, jesli zas kredka jest zbyt miekka -włózcie ja do zamrazlanika
kk15s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 21:17   #116
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kk15s Pokaż wiadomość
jezeli macie zbyt twrda kredke do oczu-połózcie ja na grzejniku, jesli zas kredka jest zbyt miekka -włózcie ja do zamrazlanika
dlaczego ja nigdywcześniej na to nie wpadłam?
Stary 2006-11-09, 23:43   #117
kaczorka
Wtajemniczenie

jak nakladam róż to zawsze sie uśmiecham i maluje to co najbardziej 'wystaje' , to ponoć metoda, która gwarantuje odpowiednie nałożenie różu i według mnie sprawdza sie

Edytowane przez kaczorka
Czas edycji: 2006-11-10 o 09:58
kaczorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 08:13   #118
MisQa
Zakorzenienie

GG do MisQa

potwierdzam to co napisała kaczorka, świetny pomysł z tym uśmiechaniem się
MisQa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 08:25   #119
lilka18
Raczkowanie

Cytat:
dlaczego ja nigdywcześniej na to nie wpadłam?
A czemu ja nie? dzisiaj wypróbowałam i świetny pomysł!!
lilka18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 10:18   #120
kaczorka
Wtajemniczenie

to może jeszcze takie coś, nie do końca makijaż... jak mam większy dekold to rowek między piersiami lekko przyciemniam pudrem brązującym wtedy wydają się być większe i lepiej wyeksponowane
kaczorka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości