Cienie pod oczami - makijaż, kosmetyki, kamuflowanie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-28, 17:36   #61
Kindzalek
Przyczajenie

Dot.: cienie i obwodki pod oczami, co robic?

Ja rowniez mialam straszny problem z cieniami pod oczami. Dodatkowo w oczodolach mialam tak jakby dziury, tzn.nawet jak nalozylam korektor i podklad to i tak wygladalam okropnie . Mimo, ze nie uwazam sie za stara babe bo mam tylko 30 lat, zdecydowalam sie wstrzyknac sobie kwas hialuronowy. Powiem tylko tak- chwila strachu, bo bolu zadnego, a efekt rewelacyjny Cienie rozjasnione a dzury wypelnoine! Ja osobiscie polecam takie rozwiazanie bo nie trzeba meczyc sie z kombinowaniem rano przed lustrem wystarczy podklad, tusz do rzes i gotowe

Edytowane przez Kindzalek
Czas edycji: 2012-10-29 o 10:05
Kindzalek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 19:42   #62
patus12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kindzalek Pokaż wiadomość
Ja rowniez mialam straszny problem z cieniami pod oczami. Dodatkowo w oczodolach mialam tak jakby dziury, tzn.nawet jak nalozylam korektor i podklad to i tak wygladalam strasznie . Mimo, ze nie uwazam sie za stara babe bo mam tylko 30 lat, zdecydowalam sie wstrzyknac sobie kwas hialuronowy. Powiem tylko tak- chwila strachu, bo bolu zadnego, a efekt rewelacyjny Cienie rozjasnione a dzury wypelnoine! Ja osobiscie polecam takie rozwiazanie bo nie trzeba meczyc sie z kombinowaniem rano przed lustrem wystarczy podklad, tusz do rzes i gotowe
ajj o tym nawet nie ma mowy, przynajmiej w moim wieku, mam jedynie 16 lat
patus12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 22:03   #63
Kindzalek
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
ajj o tym nawet nie ma mowy, przynajmiej w moim wieku, mam jedynie 16 lat
No 16 lat to faktycznie chyba za malo na takie zabiegi. Ale ja uslyszalam w gabinecie gdzie robilam sobie zabieg, ze takie cienie mozna rozjasnic tez laserem. Tyle, ze nie jestem pewna czy istnieja ograniczenia wiekowe. Bede na konsultacji w grudniu to moge zapytac jesli chcesz
Kindzalek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 09:36   #64
An Ka
Zadomowienie

Ja niestety mam to samo.
An Ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 17:00   #65
patus12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Ja niestety mam to samo.
i jak sobie z tym radzisz? zdradz cokolwiek, prosze!

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Kindzalek Pokaż wiadomość
No 16 lat to faktycznie chyba za malo na takie zabiegi. Ale ja uslyszalam w gabinecie gdzie robilam sobie zabieg, ze takie cienie mozna rozjasnic tez laserem. Tyle, ze nie jestem pewna czy istnieja ograniczenia wiekowe. Bede na konsultacji w grudniu to moge zapytac jesli chcesz
bardzo dziekuje za propozycje, ale jesli nawet moglabym w tym wieku, watpie, ze bym sie odwazyla nawet Tato i Mama by mi nie pozwolili ale dziekuje
Stary 2013-04-29, 18:59   #66
patus12
Raczkowanie

sposob na cienie pod oczami z Dang Gui? slyszal ktos z Was o czyms takim?

Witam serdecznie
Mam dopiero 17 lat, ale od malego borykam sie z genetycznymi, ogromnymi, sinymi cieniami pod oczami, mam tak cieniutka skore, dlatego. Niestety, jak do tej pory, zadnym korektorem nie udalo mi sie ich ukryc tak, abym sie czula pewnie idac po ulicy, a uzywalam ich bardzo duzo! Mam straszna obsesje na ich punkcie, wstydze sie pokazywac na ulicy, szczegolnie, gdy jest ciemne swiatlo, mam na mysli bez slonca, wtedy sa one strasznie widoczne Do rzeczy: ostatnio na YT natrafilam na pewien filmik, ktory nagrywa dziewczyna pokazujaca jak 'wyleczyc' ten problem wykorzystujac Dang Gui, tutaj link to filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=5suKsyMlTKA
Ktos z Was slyszal o czyms takim? Co to wlasciwie jest, probowal ktos z Was? Bylabym bardzo wdzieczna za wszelka pomoc
Stary 2013-04-29, 20:34   #67
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

Dot.: sposob na cienie pod oczami z Dang Gui? slyszal ktos z Was o czyms takim?

bardzo ciekawe, tez jestem ciekawa czy ktos probowal

91....................... .......................91
65....................... .......................60
86....................... .......................90
KlatkaNaPtaszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 20:49   #68
patus12
Raczkowanie

zatem czekamy!
Stary 2013-05-01, 22:08   #69
misslove
Przyczajenie

Cool Dot.: sposob na cienie pod oczami z Dang Gui? slyszal ktos z Was o czyms takim?

To korzeń podobny w działaniu do zenszenia. Wspomaga przepływ krwi i limfy i dlatego można wykorzystać jego działanie. W eko sklepach można go kupić za około 12 zł, jako dodatek np. do zup. Też mam cienie, może wyprobuje i dam znać.Ciekawa opcja
misslove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:35   #70
Katarzyna2122
BAN stały

Mam prośbę do was abyście ocenili moje piersi

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

A i przy okazji nogi , proszę was i z góry dziękuje

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

W komentarzach oceniać

oceniajcie !

Katarzyna2122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 12:31   #71
patus12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez misslove Pokaż wiadomość
To korzeń podobny w działaniu do zenszenia. Wspomaga przepływ krwi i limfy i dlatego można wykorzystać jego działanie. W eko sklepach można go kupić za około 12 zł, jako dodatek np. do zup. Też mam cienie, może wyprobuje i dam znać.Ciekawa opcja
dobra, dziekuje! Napisz jeszcze, prosze, jak to zrobilas, ta 'mixture', czekamy!
Stary 2013-05-02, 19:24   #72
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez misslove Pokaż wiadomość

a jak dokladnie ten korzen sie nazywa?

Stary 2013-05-02, 22:50   #73
patus12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez KlatkaNaPtaszka Pokaż wiadomość
a jak dokladnie ten korzen sie nazywa?
Dang Gui
Stary 2013-05-03, 07:28   #74
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
Dang Gui

to wiem, ale chodzilo mi o to jak po polsku sie to nazywa

p,s ale sama juz znalazlam - arcydziegiel chiński

NIe znam za dobrze ang moze ktoś ten przepis wstawilby po polsku to wtedy chetnie przetestuje

Edytowane przez KlatkaNaPtaszka
Czas edycji: 2013-05-03 o 07:34
Stary 2013-07-13, 22:57   #75
konewka3
Przyczajenie

Exclamation Kosmetyki na cienie pod oczami

Jestem kompletnym żółtodziobem jeśli chodzi o makijaż, ponieważ nigdy go nie stosowałam bo obdarzono mnie nieskazitelną cerą, ale zawsze miałam pod oczami fioletowe cienie. Noszę okulary które jaako tako zasłaniają je, ale teraz chciałabym spróbować nosić soczewki i włosy upięte do góry więc nie mam jak tego przykryć i zasłonić a moje przygody z korektorami kończyły się marnie ponieważ mam strasznie suchą skórę i nieładnie to wszystko wyglądało ponieważ nie wiem jak to wszystko nakładać. I tu moja prośba o pomoc, co zdziałać, co wybrać żeby to zatuszować bez brzydkich, nazwijmy to, 'fałdek' korektora?
konewka3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 08:58   #76
smolinosek86
Zadomowienie

Dot.: Cienie pod oczami ;o

Mam ten sam problem. Najważniejsze to dobrać odpowiednie kosmetyki pod oczy tzn. żel lub lekki krem. Ja chwalę sobie ziaję ze świetlikiem, którą trzymam w lodówce. Żel delikatnie wklepuję, a następnie robię krótki masaż delikatnie poklepując opuszkami palców linię od zewnątrz oka do wewnątrz, przy czym w wewnętrznym kąciku i staram się leciutko uciskać. Tak masując zataczać "koło" zaczynając od dołu. Zawsze staraj się dbać o okolicę oka, tak by nigdy nie była wysuszona - wtedy i korektor się nie będzie wałkował. Ja aktualnie nakładam korektor bardziej kremowy i wklepuję tylko w wewnętrznym kąciku oka i rozprowadzam go aż na nos i policzki aż linia stanie się niewidoczna. Korektor powinien mieć nieco jaśniejszy kolor od Twojej cery. Możesz użyć też korektora typowego do maskowania cieni pod oczami - często pojawiają się palety korektorów (fioletowy,zielony, żółty), ale ja nigdy nie posiadałam, więc nie mogę polecić. Następnie wklepuję delikatny krem BB i na tak przygotowany podkład aplikuję rozświetlający, jasny korektor (teraz używam jasno-różowego, pięknie rozświetlającego i się sprawdza, aplikuję znowu tylko w kąciku oka i rozprowadzam, kilka kropelek wklepuję też na kości policzkowe, bo ładnie rozświetla cerę).
Pamiętaj też, żeby pić dużo wody, herbatek ziołowych.Ogranicz spożywanie soli i potraw z glutaminianem sodu. Możesz kupić specjalne kompresy na oczy lub sama robić je z herbaty lub plasterków ogórka.

Przyczyn powstania sińców nie wolno lekceważyć, musisz zrobić też podstawowe badania, bo niekoniecznie musi być to Twoja uroda.

Cytat:
Napisane przez konewka3 Pokaż wiadomość
Jestem kompletnym żółtodziobem jeśli chodzi o makijaż, ponieważ nigdy go nie stosowałam bo obdarzono mnie nieskazitelną cerą, ale zawsze miałam pod oczami fioletowe cienie. Noszę okulary które jaako tako zasłaniają je, ale teraz chciałabym spróbować nosić soczewki i włosy upięte do góry więc nie mam jak tego przykryć i zasłonić a moje przygody z korektorami kończyły się marnie ponieważ mam strasznie suchą skórę i nieładnie to wszystko wyglądało ponieważ nie wiem jak to wszystko nakładać. I tu moja prośba o pomoc, co zdziałać, co wybrać żeby to zatuszować bez brzydkich, nazwijmy to, 'fałdek' korektora?
Stary 2013-07-17, 13:49   #77
jessica855
Zakorzenienie

peeling na cienie? :O
Stary 2013-07-17, 14:36   #78
susuanne
Wtajemniczenie

U mnie pomogło olejowanie twarzy
susuanne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 01:24   #79
lowcatrolli
Raczkowanie

I ciekawe, czego tu zaraz będzie reklama? Bo nowy nick zadający pytanie i tajemnicza odpowiedź na temat magicznego pilingu ze strony osoby, która praktycznie w każdym swoim poście coś "subtelnie" reklamuje, to niemal na 100% wprowadzenie do jakiegoś "szemranego marketingu".
lowcatrolli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 15:59   #80
fiasco
Wtajemniczenie

chyba musi chodzić o peeling kwasami, który miałby rozjaśnić skórę? niestety, ale to jest opcja tylko w wypadku, kiedy cienie pod oczami wynikają z tego, że skóra w tym miejscu jest ciemniejsza, tj. ma więcej pigmentu. Wśród "polskiego" typu urody jest to bardzo rzadko spotykane, częściej występuje wśród ciemniejszych karnacji (jak Hinduski) i mają zwykle odcień brązowy. Jeśli mowa o sińcach, które są wynikiem płytkiego unaczynienia skóry oraz tego, ze jest ona cienka (sińce niebieskawe, fioletowe, czerwonawe)- tu już trudniej coś poradzić, by na trwałe je rozjaśnić.

do autorki wątku - przede wszystkim zadbać o skórę, stale dbać o jej nawilżanie. Jest teraz ogrooomny wybór korektorów, wystarczy przejść sie po drogerii, przejrzeć KWC! Ciężko coś konkretnego doradzić, bo każda cera jest inna i inaczej zareaguje na kosmetyki. Ja na przykład lubię paletkę korektorów Catrice, bo poza 3 odcieniami beżowymi jest też różowy, który ładnie odświeża okolice oka - ale kosmetyk ten potrafi podkreślać suchość skóry.
Stary 2013-09-01, 13:45   #81
NeSsiaa
Przyczajenie

Makijaż a fioletowe cienie pod oczami

Witam
Zastanawiam się w jaki sposób mogę odwrócić uwagę od dużych fioletowych sińców pod oczami makijażem. Mam je od zawsze i nigdy nie były one na tyle zakamuflowane żebym była z tego zadowolona. Jakich trików makijażowych mogę użyć w celu zniwalowania ich? Czy malować dolne rzęsy albo czy w ogóle podkreślać w jakikolwiek sposób dolna powiekę chociażby brązowymi cieniami? Jako że mam zielone oczy aby podbić ich kolor powinnam malować je na fioletowo jednak czy ten kolor będzie dobry przy sińcach? Jakich kolorów powinnam stosować a jakich unikać jak ognia? Czy żółty korektor naniesiony na cienie pod oczami rzeczywiście może coś pomóc? a jeśli tak to jaki polecacie
NeSsiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:04   #82
Wampierz
Zakorzenienie

Dot.: Makijaż a fioletowe cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez NeSsiaa Pokaż wiadomość
Witam
Zastanawiam się w jaki sposób mogę odwrócić uwagę od dużych fioletowych sińców pod oczami makijażem. Mam je od zawsze i nigdy nie były one na tyle zakamuflowane żebym była z tego zadowolona. Jakich trików makijażowych mogę użyć w celu zniwalowania ich? Czy malować dolne rzęsy albo czy w ogóle podkreślać w jakikolwiek sposób dolna powiekę chociażby brązowymi cieniami? Jako że mam zielone oczy aby podbić ich kolor powinnam malować je na fioletowo jednak czy ten kolor będzie dobry przy sińcach? Jakich kolorów powinnam stosować a jakich unikać jak ognia? Czy żółty korektor naniesiony na cienie pod oczami rzeczywiście może coś pomóc? a jeśli tak to jaki polecacie
Ja sobie darowałam próby kamuflowania sińców, bo mam pod oczyma linie mimiczne, w których wszystkie podkłady, korektory itp. mi się zbierają. Jak już to musnę pudrem poniżej linii mimicznych.

Często używam fioletowych albo chłodno brązowych cieni do powiek i uważam, że nie tylko nie podkreślają cieni, co wręcz odwracają od nich uwagę. To raczej jasne cienie sprawiają, że sińce bardziej się rzucają w oczy.

Oczywiście musisz sprawdzić, czy na tobie też tak to działa.

BTW spróbuj masażu i ćwiczeń na sińce pod oczyma, moim zdaniem działają lepiej niż kremy, a już na pewno lepiej niż korektory.
Stary 2013-09-01, 20:12   #83
NeSsiaa
Przyczajenie

a jaki rodzaj masażu i ćwiczeń masz na myśli?
NeSsiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 14:03   #84
Wampierz
Zakorzenienie

Masaż - nakładając krem czy żel po oczy, masować w kierunku od wewnętrznego kącika do zewnętrznego na górnej powiece, a na dolnej odwrotnie - od zew. do wew. Bez kremu można zrobić taki masaż delikatnie poklepując skórę - bez naciągania. Powinno też pomagać na worki lub spuchnięte powieki.

Ćwiczenie:
Stań lub usiądź przed lustrem. Mając otwarte oczy połóż czubki palców wskazujących przy zewnętrznych kącikach oczu. Naciskać na tyle mocno, żeby blokować możliwość zamykania oczu, ale nie naciskać na gałkę oczną. Staraj się podnosić dolną powiekę, jakbyś chciała zmrużyć lub zamknąć oczy. Palce powinny blokować ten ruch a lustrze powinnaś widzieć jak napinają się mięśnie dolnej powieki, mogą nawet drżeć. Powtarzamy ile razy się chce. Z tego, co mi wiadomo nie da się tego przetrenować. Najlepsze efekty daje zrobienie tego przed snem, ale można też zrobić rano i ogólnie kiedy się tylko chce - nie ma ograniczeń co do częstotliwości.

Aha, i oczywiście skóra nie może być nasmarowana niczym śliskim (np. kremem), bo będzie się wyślizgiwać spod palców.
Stary 2013-09-02, 20:20   #85
Kaoru22
Zadomowienie

Też mam fioletowe sińce i dodatkowo długie zmarszczki pod oczami i po prostu je omijam przy nakładaniu korektora, używam produktu o lekko pomarańczowym/brzoskwiniowym zabarwieniu (żółty nie zakamufluje dobrze fioletu) koncentrując go w wewnętrznym kąciku. Wcale nie musi to być korektor mocno kryjący

Jeśli dodatkowo masz poduszeczki pod oczami nie wybieraj korektora jaśniejszego od podkładu a podobny lub ciemniejszy.
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 17:39   #86
kukimi
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Jeśli chodzi o krycie to polecam korektor z Catrice, jest naprawdę kryjący

[ciach] tutaj efekty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1252-horz.jpg (9,9 KB, 44 załadowań)

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-10-29 o 19:35 Powód: Reklama bloga
kukimi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 13:43   #87
Coccoszka
BAN stały

myślę że powinnaś spróbować nakładać korektor pod podkład na te sińce. możesz też raz na tydzień używać płatków kolagenowych, które ściągną skórę.
Coccoszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 18:30   #88
BabciaGienia
Raczkowanie

Na co dzień polecam korektor The Balm, Time Balm, jest mocno kryjący, ale nie jest ciężki. Wystarczy cieniutka warstwa i będziesz widziała efekt woow

Jeśli chodzo o makijaż - gdy zakryjesz sińce korektorem nie ma rzeczy, których nie mogłabyś stosować, możesz używać wszystkie kolory cieni i malować dolne rzęsy

Edytowane przez BabciaGienia
Czas edycji: 2013-10-13 o 18:31
BabciaGienia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 01:45   #89
adelb
BAN stały

Dot.: Cienie pod oczami

Mnie na cienie pod oczami pomogły dopiero... kompresy z soku z ziemniaków. Brzmi dziwnie, ale próbując wszystkiego doszłam do wniosku, że tylko po tym jest jakiś efekt. Jakiś to jeszcze nie synonim od rewelacyjny, ale... daje rade. Tutaj info jak taki kompres przygotować, jak któraś zainteresowana: xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-08 o 10:14 Powód: link
adelb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 13:34   #90
angela_6
Rozeznanie

Dot.: Cienie pod oczami

Jak na obiad będzie kiszka to może skorzystam .
angela_6 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cienie pod oczami, jeden, kosmetyk, makijaż, sińce pod oczami

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości