Kolory podkładu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-26, 22:39   #1
asinek
Raczkowanie

kolory podkladow

juz od wielu lat zastanawiam sie kto i na jakiej podstawie decyduje jakie kolory danego podkladu znajda sie w ofercie w danym kraju.
Mieszkam w Niemczech i tutaj generalnie bardzo trudno jest dostac jasne podklady. W drogerii jest to praktycznie niemozliwe - jedyny wyjatek od reguly to Colour Adapt MF ktory faktycznie jest dostepny rowniez w najjasniejszym produkowanym odcieniu - pozostale firmy zaczynaja palete kolorow w okolicy tzw. natural beige, albo numeru 03. 02 jest rzadkoscia. Ja z reguly potrzebuje 00 .
Z perfumeriami nie mam wiekszego doswiadczenia, pamietam jednak jak bezskutecznie rozgladalam sie za Photogenic Lancoma, z internetu wiedzialam jaki kolor moglby byc ok, to co na polkach i w probkach, hmmm...
Ciekawa jestem Waszych sugestii... a moze i jest tu ktos zajmujacy sie dystrybucja kosmetykow i WIE?
asinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 22:53   #2
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca
Re: kolory podkladow

Kochany Asinku, ja dokładnie rozumiem Twój ból... W Polsce nie jest pod tym względem dużo lepiej! I już nie wiem czy ja jestem taki bledzioch czy kolory są po prostu za ciemne... Doskonałym przykladem w Polsce jest paleta kolorów Estee Lauder, która jest mocno śniada, Revlon nie ma u nas najjaśniejszego odcienia najnowszego Colorstaya, a niedawno dowiedziałam się że Chanel będzie wycofywać z Polski jedyny mi pasujący odcień z palety tej firmy (10 Limpide). Strasznie mnie to wszystko złości. W efekcie już parę razy kupiłam coś za ciemnego i obdarowywałam kogoś.

Z checią bym napisała maila do kogoś w tej sprawie...

A tak przy okazji, to Lancome ma u nas chyba wszystkie odcienie... ja używam zawsze porcelaine z ich oferty, i taki adaptive już był ok, ale ten sam odcień w Teint Idole zdecydowanie inny, za ciemny

Ja ostatnio tryskam szczęściem bo udało mi się kupic świetny podkład w bardzo jasnym, niedostępnym u nas kolorze na allegro oczywiście...

Pozdrawiam Cię bardzo mocno

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 13:45   #3
vilandra
Zakorzenienie

Wejdź na niemiecką str. Douglasa. Jaśniutkie podkłady ma Clinique np. SuperFit nr.16 czy czy Stay true kolor Bare i wiele innych
vilandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 20:30   #4
asinek
Raczkowanie

nie chce byc zle zrozumiana . Nie szukam ta droga jasnych podkladow - mnie po prostu rzecz interesuje. Zakladam bowiem ze sa osoby z duzo jasniejsza cera niz ja - typowe rudzielce albo albinosi. Poza tym oczywiscie - by byc political correct - sa tez osoby o zupelnie ciemnej cerze, osoby rasy afrykanskiej - sorry, ale poza sklepami specjalistycznymi chyba maja male szanse zakupic cos odpowiedniego, szczegolnie w drogeriach.

Smoczyco, podobnie jak Ty kupilam sobie podklad w ciemno (Ebay), najjasniejszy w ogole produkowany i ... po raz pierwszy w zyciu mam podklad, ktory ma taki kolor jak moja cera. Oczywiscie tego odcienia nie ma w niemieckiej ofercie perfumeryjnej . Przypuszczam ze w polskiej tez nie. I to mnie zdumiewa, bo ani statystyczna Polka ani statystyczna Niemka do szczegolnie ciemnolicych nie naleza.

Czytalam kiedys, ze niektore koncerny przeprowadzaja badania i niby przecietna Niemka woli uzywac ciemniejszego podkladu, zeby udawac opalenizne. Podobnie jak przecietna Francuzka uzywa chetnie czystoczerwonej szminki do ust.... A co z tymi ponadprzecietnymi ?

Pozdrawiam
asinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 22:30   #5
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka
Kolory podkładu!

Witam!
Więc mam ciepłą (żółtawą) karnację. Zastanawiam się nad dwoma podkładami: Natural Senseation Rimmela i Fresh Matte Maybelline. Nie chodzi mi tu o opinie, czy fluidy sa dobre itp.. Tylko o pomoc w doborze kolorku. Bo u mnie w moejejm ałej mieścinie są tylko testerki Fresh Matte, ale i tu nie jestem pewna, a za to nie ma testerów Natural Senseation.
W Fresh Matte zastanawiam się nad Nude i Perfect Beige. Nude niby żółtawy, ale sądzę, że będzie za pomarańczowy! A Perfect Beige może być różowawy! Nie wiem, jak wyglądają na twarzy! Ale inne kolorki też możecie polecać .
Natomiast w Natural Senseation zupełnie zdaję się na waszą fantazję !
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź, Ola .
Stary 2005-12-13, 22:57   #6
mi.a
Zakorzenienie

Dot.: Kolory podkładu!

jeśli chodzi o Natural Sensation to polecam kolorek 202 Light Beige - mam ciepłą karnację i ten idealnie mi pasuje, lecz napewno nie zimą!!! nie jest to kolorek jasny!
Pozdrawiam
mi.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 14:21   #7
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

Świetnie! Zastanawiałam się nad Cameo, ale skoro piszesz, ze Light Beige jest ciepły to super . A czy nie jest on właśnie jasny? Może pomylił Ci się z Golden Beige?
Stary 2005-12-14, 16:54   #8
2-B
Rozeznanie

a jak ktoś ma jasną cerę to jaki będzie najlepszy??
Stary 2005-12-14, 21:07   #9
mi.a
Zakorzenienie

zapałko za jakieś pół godzinki mogę zrobić zdjęcie tego odcienia i jak wygląda na mojej trupiobladej zimą ręce np.
Stary 2005-12-14, 21:12   #10
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

Mam z Fresh Matte Perfect beige, bo kupiłam go na Gwaizdkę mojej kumpeli i po kryjomu sprawdziłam kolorek :p. Cóż, świnkowaty nie jest, taki w sam raz, ale puder nic nie kryje . Ja tam nie mam nic do ukrycia, ale chciałabym,, żeby ładnie wyrównywał koloryt i przykrywał wągry.
Świetnie, ucieszyłabym się bardzo ze zdjecia . Czyżby na pewno jest to Light Beige 202?
Czekam na szybką odpowiedź, Ola .
2-B: Z Fresh Matte jest jaaśniuteki kolotrek Fair. No i jasne kolory ma Lasting Performance Max Factora- świetny puder .
Stary 2005-12-14, 23:39   #11
mi.a
Zakorzenienie

wybacz ze dopiero teraz ale miałam zajęty komputer:/
tak jak obiecałam wklejam zdjęcie Light Beige 202, teraz po dokładnym przyjżeniu mogę stwierdzić, że napewno nie pasuje dla bladolicych mi zimą też nie, ale na inne pory roku nadaje się idealnie zależy też jak ciemną masz skórę jak dla mnie to jest poprostu beż ja zimą muszę uzywac jasniejszych odcieni zdecydowanie
ps. kolorek jest troszkę bardziej żółty niż na zdjęciutak jak przy lewym załamaniu tej "kulki" niestety nie mam zainstalowanego programu zeby móc to poprawic

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2007-02-28 o 18:16
Stary 2005-12-15, 13:24   #12
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

Wygląda nieźle, chociaż może jest zbyt pomarańczowy, ale skoro twierdzisz, że to tylko takie złudzenie, to git .
Dla mnie to plus, że nie jest jasny, bo do bladolicych nie należę. Ale do śni9adych też nie . Ostatecznie nawet pogłabym się nieco podkładem "przyciemnić", więc w tej materii nie widze problemu . chodziło mi tylko o tą "żółtość". Kusi mnie jeszcze Cameo, ale ten chyba będzie bardziej różowawy :/...
No i napisz mi o samym podkładzie- jak się soprawuje! Zależy mi szczególnie na trwałości .
Pozdrawiam i czekam na kolejne odpowiedzi .
Stary 2005-12-15, 20:17   #13
mi.a
Zakorzenienie

pomarańczowy napewno nie jest!! oj nie! ten odcien jest najjasniejszy z paletki ale wydaje mi się, że nadaje się to cery takiej średniej najlepiej ja nie lubię ciemnych podkładów, nie lubię też jak ktoś używa ciemnych, więc radzę jasniejszy nie wiem jak wypada cameo nie przyglądałam sie ale cała gama jest raczej ciepła tak mi się wydaje. nie masz dostępu do testerków tego podkładu w jakiejs drogerii???
co do samego podkładu to jest on moim zdaniem dosyć dobry, dobrze się rozsmarowuje, jest praktycznie wogole niewidoczny, nie kryje mocno, ale z moimi naczynkami daje sobie radę pozostawia cerę taką swietlistą, ze tak powiem jego trwałość jednak moge okreslic jako srednią, nieźle brudzi ubrania...no to chyba tyle...a! i nie nadaje się do cer tłustych, najlepiej sprawdzi się na normalnych, suchych, lub lekko mieszanych - takie mam wrażenie, pomimo że jest "oil free" ja ze swojej strony mogę polecic inny podkład Lirene City Matt - również tonacja żółtawa chyba wszystkich kolorków, ładnie napina skorę, mało widoczny, matujący ale może pozostawiać suche skórki...
buzka
Stary 2005-12-15, 20:35   #14
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

Wielkie dzięki !
No cóż, ja do testerków nie mam dostepu. Znaczy moze w jedym sklepie, aler to bym musiała poprosić ekspedientkę, bo nie jest samoobsługowy n o i w takim innym to pokazują odrobinę z tubeczki, ale głupio się czuję wyciskając tubeczkę do sprzedania! No i wiesz, tak bym zawracała głowę sprzedawczyniom a i tak bym nie kupiła :/... Coż, ja mam cerę mieszaną, ale bardzo szybko mi8 się przetłuszcza. Teraz jakoś nad tym błyszczeniem panuję no i mam puder sypki !
Napis zmi więcej o City Matt, szczególnie o trwałości i kolorkach !
I jestem też zainteresowana Antybakteryjnym Sorayi, ale paletka niezbyt ciekawa ;(..
Co do suchych skórek to jestem przyzwyczajona po Dream Matte Mousse i po Wonder Finish'u !
Ale tak się napaliłam na tego Natural Senseation ...
Czy mogłabyś zamieścić mi zdjęcie całej twarzy pomalowanej tym podkładzikiem?
O! I jak masz jeszcze City Matt, to jego zdjątka tez daj! Pliis !
Pozdrawiam cieplutko, buziaczki !
P.S.: Ja własnie mam taką średnią karnację, więc Light Beige będzie chyba ok .
Stary 2005-12-15, 20:36   #15
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

O1 I tylko jeszcze jedno pytanko o krycie- czy on (Natural Senseation !) kryje tak, że ładnie wyrówna koloryt ceri i ukryje wągry?
Stary 2005-12-15, 21:06   #16
mi.a
Zakorzenienie

nie wiem jak sobie radzi z wągrami bo raczej widocznych nie posiadam, ale moja cere wyrównuje bardzo ladnie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości