Dobry krem DOTLENIAJACY Skore,nie psujacy skory,nie zapychajacy,nie rozpulchniajacy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-03-15, 11:31   #1
Perlowe Wlosy
Raczkowanie

Dobry krem DOTLENIAJACY Skore,nie psujacy skory,nie zapychajacy,nie rozpulchniajacy

Czy znacie Jakis krem dotleniajacy skore warty uwagi,ale Taki ktory nie szkodzi skorze,nie psuje jej,nie rozpulchnia skory-nie powieksza porow,nie zapycha,nie powoduje powstawania wagrow.Rowniez nie odwadniajacy-nie wysuszajacy skory.
Typ Skory : mieszana/wrazliwa.

KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-03-15 o 11:37
Perlowe Wlosy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 11:43   #2
Agamtb
Raczkowanie

Dot.: Dobry krem DOTLENIAJACY Skore,nie psujacy skory,nie zapychajacy,nie rozpulchnia

"krem dotleniający" to jedynie hasło marketingowe.... Jak chcesz dotlenić skórę, to idź pobiegać lub na długi spacer do lasu.

Ja bardzo lubię krem - żel Dermedic Hydrain3, krem Bielenda Super Power Mezo oraz kremy na dzień i na noc Bielenda Kolagenowe Odmłodzenie 40+
Te kremy fajnie nawilżają, wygładzają i przez to można odnieść wrażenie "dotlenienia" cery. Nie zostawiają lepkiej warstwy, nie zapychają, nie mam po nich pryszczy, wągrów.

Jednak każda cera jest inna Co mi służy, Tobie może zaszkodzić. Poza tym MEGA ISTOTNE jest to, co jesz i jaki tryb życia prowadzisz...
Agamtb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 12:34   #3
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Dobry krem DOTLENIAJACY Skore,nie psujacy skory,nie zapychajacy,nie rozpulchnia

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Czy znacie Jakis krem dotleniajacy skore warty uwagi,ale Taki ktory nie szkodzi skorze,nie psuje jej,nie rozpulchnia skory-nie powieksza porow,nie zapycha,nie powoduje powstawania wagrow.Rowniez nie odwadniajacy-nie wysuszajacy skory.
Perłowe Włosy, pamiętam Cię jeszcze z poprzedniego nicku i moim zdaniem to szukasz zupełnie po omacku, tak jakbyś nie do końca wiedziała, czego właściwie potrzebujesz. Określenia, których teraz używasz to jest bełkot marketingowy (dotleniający), albo kwestia tak osobnicza (zapychanie), że nie da się udzielić na nie prawidłowej odpowiedzi.
Ja bym zaczęła od podstaw tzn poszukania przyczyn stanu skóry, potem usystematyzowania dotychczasowych doświadczeń (co cię zapycha, po jakich formułach czy metodach pielęgnacji jest gorzej), potem dopiero potencjalne rozwiązania od wewnątrz (jeśli tam leży przyczyna), albo od zewnątrz (antyoksydanty, kwasy i tego typu rzeczy).
Inaczej nikt Ci tu nie pomoże, bo Twoje posty są dość, hmm... niedoprecyzowane.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 16:33   #4
Perlowe Wlosy
Raczkowanie

Dziewczyny rozumiem,
Powiem Wam ze juz sama sie pogubilam z tym wszystkim,
bo uzywajc cos niby wydaje mi sie ze troche pomaga,nie szkodzi,a pozniej okazuje sie ze nie dziala,albo przestalo dzialac...
i tak wkolko sie krece jak nawiedzona troche...
Chyba rozumiecie o co chodzi...
Zastanawialam sie ..jak juz jestesmy przy DOTLENIANIU
a moze sa jakies produkty -zywnosc,ktore dobrze dotleniaja skore?

CHIMAY,a jak dzis wyglada twoja pielegnacja?
ktore produkty polcasz,bo z tego co wiem to znasz sie na rzeczy i jestes wymagajacym klientem,nie kupujesz byle czego,a wszystko przemyslanie

I ONA wciaz zyje...
Stary 2016-03-16, 09:47   #5
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Zastanawialam sie ..jak juz jestesmy przy DOTLENIANIU
a moze sa jakies produkty -zywnosc,ktore dobrze dotleniaja skore?
Sport.

Cytat:
CHIMAY,a jak dzis wyglada twoja pielegnacja?
ktore produkty polcasz,bo z tego co wiem to znasz sie na rzeczy i jestes wymagajacym klientem,nie kupujesz byle czego,a wszystko przemyslanie
Obecnie jestem przed wizytą u endokrynologa, wyniki badań wskazują na hiperandrogenizm i stąd najprawdopodobniej moje problemy z przetłuszczaniem się twarzy i skóry głowy oraz zanieczyszczaniem się cery. Polecam każdemu z podobnymi problemami zrobienie najpierw diagnostyki. Żaden kosmetyk nie wyleczy problemów powodowanych przez nieprawidłowości w organizmie. Ja zdecydowanie za długo z tym zwlekałam, zdecydowanie za dużo kasy władowałam w szukanie rozwiązań za pomocą kosmetyków, a efektów brak.

Jeśli chodzi o oczyszczenie porów to ewentualnie polecam kwas salicylowy, a na zwężenie ich kwas mlekowy. Tylko że efekty nie były u mnie spektakularne i zniknęły prawie natychmiast po odstawieniu tych kwasów. Plus w bonusie dostałam uwrażliwienie pancernej do tej pory cery.

W pielęgnacji doszłam do momentu, kiedy nie oczekuję od niej rozwiązania powyższych problemów, bo po półtora roku stosowania kwasów, po Zoraku, po minerałach rzekomo leczących cerę wiem, że efekty są minimalne, za to okupione uwrażliwieniem cery i niewyjściowym wyglądem. Teraz będę testować kosmetyki azjatyckie i ideę pielęgnacji warstwowej, głównie w celu walki z odwodnieniem cery.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2016-03-16, 10:50   #6
Perlowe Wlosy
Raczkowanie

• chimay znalazlam na tym blogu bardzo cenne informacje,moze pomoga

http://mademoiselleevebloguje.blogsp...nacja-dla.html

Zły demakijaż rujnuje pozostałe elementy pielęgnacji. Zbyt mocny i agresywny odwadnia naskórek, generuje potrzebę częstszego nawilżania, które obciąża skórę, poszerza pory i zaczynają pojawiać się problemy z cerą. Niedokładny, rozszerza i zapycha pory, utrudnia także wchłanianie substancji aktywnych.

Jeśli nie używasz kremów z filtrem, makijażu, a Twoja pielęgnacja jest lekka, nie musisz w taki sposób codziennie oczyszczać skóry (zmywany krem z filtrem, podkład również pełni funkcje ochronne, stosowanie kilku środków po sobie, nawet mimo delikatności, może wysuszać skórę), a ograniczyć się do delikatnego żelu, czy też kostki myjącej. Tak głębokie oczyszczanie jest konieczne przy ciężkiej pielęgnacji, jeśli unikasz silikonów i emolientów tłustych, możesz oczyszczać skórę dwuetapowo raz na jakiś czas, w razie potrzeby.

Podczas oczyszczania, należy wystrzegać się nadmiernego pobudzania ukrwienia skóry (masaże, energiczne pocieranie, mocne tarcie, agresywne peelingi mechaniczne, ścierki z mikrofibry, gąbki i silikonowe szczotki), aby nie zaogniać stanu zapalnego i uniknąć rozległych zaczerwienień. Zwróć także uwagę na temperaturę wody, nie powinna być ani zbyt zimna, ani gorąca.

Środki myjące
    Łagodne syndety:
    ISANA MED 5.5pH kostka myjąca, Seba-med 5.5pH, Avene Cold Cream kostka myjąca, Iwostin Sensitia kostka myjąca
    Żele oczyszczające:
    Żel do higieny intymnej Facelle, Antipodes Juliet Gel, żel micelarny BeBeauty, Ziaja Fizjoderm, Avene, Cleanance, Gel (Żel oczyszczający do skóry tłustej i trądzikowej), Clarimatte T-Zone Control Cleansing Gel, OSKIA Renaissance Cleansing Gel

Żele kremowe/krem oczyszczający: La Roche Posay kremowy żel Lipikar, L'orel Skin Soft kremowy żel, Antipodes Hallelujah cream cleanser, Alpha-H Balancing Cleanser with Aloe Vera, Menard, Tsukika, Cleansing Cream (Krem oczyszczający)

Emulsje oczyszczające: Anida, Medi Soft, Emulsja micelarna do mycia twarzy, Cetaphil emulsja myjąca
    Mleczka oczyszczające:
    Mleczka Avalon,Nivea, Aqua Effect, Mleczko oczyszczające do cery suchej i wrażliwej, La Roche Posay, Physiological Cleansing Milk (Mleczko do demakijażu z fizjologicznym pH), Mixa, Mleczko do demakijażu `Optymalna tolerancja`, Decleor Aroma Cleanse - Essential cleansing milk with Neroli Essential Oil

Olejki myjące: z kwasami (przepis), dostępne olejki myjące bez kwasów: BiochemiaUrody, Naturaliss, E-naturalne, olejek do demakijażu Resibio, masło Grapessed do oczyszczania Antipodes, Hada Lobo olejek do oczyszczania skóry, Oskia olejek w żelu
    Płyny micelarne:
    Biolaven płyn micelarny, Eau Micellaire Eclat, woda micelarna rozjaśniająca i wygładzająca, Bioderma, Sensibio H2O (Płyn micelarny do oczyszczania twarzy i zmywania makijażu do cery wrażliwej), La Roche Posay, Physiological Micellar Solution (Płyn micelarny do twarzy z fizjologicznym pH)

Odpowiednia dawka nawilżenia
    Aby naskórek był gładki, elastyczny i zmiękczony, musi być odpowiednio nawodniony. Może wydawać się to czymś prozaicznym, natomiast nawilżenie naskórka wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza gdy stosujesz agresywne środki myjące lub silne kwasy, retinoidy (czynniki, które uszkadzają naturalną barierę ochronną skóry) przywrócenie takiej równowagi to bardzo ciężki kawałek chleba. Rzadko kiedy wystarcza krem,niezbędne jest zrewolucjonizowanie rytuału oczyszczania (oczyszczać, ale nie odwadniać) i odpowiednie wyczucie w nawilżaniu - posiadasz nadal trądzikową skórę, a działanie okluzją w nadmiarze może pogorszyć stan cery, o czym pisałam tutaj.

Poszukuj nawilżaczy w prostych formułach, powinny być to składniki, które nie tylko pozostawiają lekką warstewkę (jak kwas hialuronowy, emolienty, parafina, skwalan, lekkie silikony, kolagen, elastyna), ale także substancje wiążące wodę i utrzymujące nawodnienie w naskórku, czyli kwasy AHA (stężenie do 5%), PHA, mocznik (5-9%), kompleksy ceramidowe, czy proteiny owsiane, pszeniczne, jedwabne. Okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe, zwłaszcza, że kremy posiadające lipidy i całą serię potrzebnych substancji, są z reguły ciężkie i przeznaczone do pielęgnacji skóry suchej, bez skłonności do występowania zmian trądzikowych. Najlepszym rozwiązaniem są wodne serum i mgiełki nawilżające, które są coraz bardziej popularne, można je także przygotować bez większych problemów w domowym zaciszu z posiadanych półproduktów, o czym niedługo napiszę więcej. Rozpylona nawilżająca mgiełka oprócz nawodnienia naskórka, zamknie okluzją składniki aktywnie nawilżające - to klucz do odpowiedniego nawilżenia i zmiękczenia naskórka. Często dostaję od Was pytania, czemu tonik z glukonolaktonem (bez kwasu hialuronowego), czy też toniki na glicerynie wysuszają naskórek, albo też nie zmiękczają go i skóra wygląda staro przy dłuższym stosowaniu - jest to lekka formuła wodna, humektanty bez małej ilości emolientów nie pełnią funkcji nawilżającej, a wyciągają wodę z naskórka. Nie należy bać się małej, ochronnej warstewki, jaką zapewniają lekkie silikony, czy lekkie emulsje, mleczka. Niezależnie od typu i skłonności Twojej cery, każda skora potrzebuje dawki emolientów (im bardziej tłusta, tym mniej, ale nie można ich całkowicie wykluczać z pielęgnacji), którą można przemycić podczas oczyszczania (aby nie odwadniać naskórka podczas kontaktu z wodą i detergentami) i stosowania lekkich serum opartych na wodzie.

Jeśli nie masz pomysłu na własne receptury, można stosować także lekką pielęgnację warstwową - działanie wodnego, lekkiego serum zamykać lekkim, sprawdzającym się kremem/emulsją, aby zapobiec ucieczce wody (lub na odwrót, lekki krem spryskać obficie mgiełką nawilżającą, aby zredukować jego ciężkość), ochronną warstwę zapewniają także kremy z filtrem, które nie tylko chronią skórę przed słońcem, ale także przed nadmiernym odwodnieniem (dodatkowo podczas demakijażu, zapewniają ochronną warstwę podczas oczyszczania detergentami) Można dostrzec ogromną zależność między oczyszczaniem, nawilżaniem i ochroną przeciwsłoneczną, bowiem każdy produkt pełni swoją niezwykle ważną rolę i pomijanie kluczowych składników przemyślanej pielęgnacji, prowadzi jedynie do problemów z cerą lub jej nawodnieniem.

Do nawilżonej, gładkiej cery niezbędne są nie tylko związki modyfikujące warstwę rogową (czyli naturalne lipidy, ceramidy i związki, które są kluczowe w utrzymaniu ochrony naskórkowej), ale także substancje wiążące wodę w naskórku (humektanty) i oczywiście niezbędna okluzja, by wszystkie składniki nie pałaszowały na powierzchni naskórka i w sprzyjających warunkach nie wyciągały wilgoci. Dobry krem, serum, emulsja zapewnia odpowiedni balans wszystkich składników odżywczych, aczkolwiek można zapewnić sobie dobre, trwałe nawilżenie stosując pielęgnację warstwową, przez umiejętne stosowanie kosmetyków bezpośrednio po sobie. Za duża ilość humektantów i lipidów bez lekkiej, ochronnej warstwy nie zapewni dobrego nawilżenia, natomiast sama okluzja działa komedogennie i akneegennie, nie nawilżając naskórka - a wysuszając go.

Aplikując krem, serum, olejek, pamiętaj, by ruchy były delikatnie dociskające, unikaj rozsmarowywania i oklepywania, które podrażnia mechanicznie naskórek i go rozgrzewa.

Lekkie emulsje nawilżające: Avene Cicalfate Post Acte
    Mocne nawilżenie i zmiękczenie naskórka z dużą zawartością tłustych emolientów (możliwy pogorszenie stanu skóry, jeśli skóra źle reaguje na pielęgnację naturalną): Antipodes Vanilla Pod Hydrating Cream, Antipodes Rejoice Cream
    Intensywne kremowe kuracje: Antipodes Aura Manuka Honey Mask
    Mgiełki nawilżające: Vianek, mgiełka nawilżająca, Tatcha dewy Skin Mist
    Lekkie kremy naturalne: Fitomed nr 11 i 12 (za poleceniem czytelników)

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Dobrze tolerowana regulacja
Jeśli masz skórę trądzikową, podatną na powstawanie zaskórników i zmian ropnych, niezbędna jest regulacja. Już wdrożenie podstawowych zasad takich jak oczyszczanie, nawilżanie i złuszczanie jest w stanie bardzo poprawić stan Twojej cery, aczkolwiek często okazuje się, że mimo wszystko, skóra nadal się zanieczyszcza i wymaga użycia dodatkowych, mocniejszych środków, które regulują procesy zachodzące w mieszkach włosowych - mowa o kwasach i retinoidach.

Niezwykle ważne, w przypadku tak delikatnej skóry, jest dopasowanie mocy kwasu i jego bazy. Za silny środek, jedynie odwodni skórę, rozreguluje ją i podrażni, nie będziesz także w stanie stosować wybranego leku/kwasu tak często, jak planowałeś. W stosowaniu środków regulujących najważniejsza jest regularność i systematyczność w stosowaniu, znacznie lepiej jest stosować taki produkt częściej, o słabszej mocy, niż dopuszczać do rozległych podrażnień i poparzeń, dając sobie znacznie więcej czasu na rekonwalescencję.

I ONA wciaz zyje...
Stary 2016-03-16, 11:00   #7
Perlowe Wlosy
Raczkowanie

Kolejność stosowania produktów ma znaczenie!
Ogromne znacznie mają nie tylko stosowane przez Ciebie produkty, ale także ich kolejność stosowania! Stosuj kosmetyki w taki sposób, aby nie odwadniać naskórka i nadmiernie go nie podrażniać.

Generalną zasadą jest nie odwadnianie naskórka, co dzieje się często podczas kontaktu z twardą wodą i agresywnymi detergentami. Aby tego uniknąć, silniejszych detergentów używaj tylko na skórę pokrytą ochronnym filmem (krem z filtrem, olejek myjący, emulsja myjąca), wybieraj także łagodne środki myjące, które zawierają naturalne tłuszcze (ale nie zmydlone!) i emolienty tłuste, które ochronią skórę przed wysuszeniem podczas oczyszczania.

Aby złagodzić działanie silnych kwasów, retinoidów, czy też wodnego serum - zastosuj okluzję, może być to lekki krem. Pozostawienie gołej skór bez ochronnej, lekkiej warstewki jedynie nasila problemy z cerą, a kwaśne pH w połączeniu z drażniącą substancją wróży jedynie katastrofę pielęgnacyjną. Warto traktować kwasy i retinoidy jako krok w pielęgnacji azjatyckiej, zwanej esencją. Esencja wpływa na odżywienie, silne nawilżenie lub też regulację naskórka, ale zapobiega odwodnieniu i wysuszeniu skóry, gdyż nie jest ostatnim krokiem pielęgnacyjnym. Podobnie postępuj z serum wodnym i kosmetykami z dużą zawartością gliceryny.

Zamiast toniku - zastosuj mgiełkę nawilżającą. Mgiełki nawilżające oprócz humektantów, zawierają małą ilość emolientów, które nie pozwalają uciekać nawilżaczom z naskórka. Świetnym pomysłem do gotowego toniku jest dodatek kompleksu silikonowo-malinowego z biochemiiurody, który zwiększa walory nawilżające i działa ochronnie.

Półprodukty dla wyjątkowo wrażliwej, nadreaktywnej, trądzikowej skóry
Kwas glicyrynyzowy (ekstrakt z lukrecji gładkiej) i beta-glukan (ekstrakt z owsa) działają silnie przeciwzapalnie, rozjaśniają przebarwienia i przyspieszają gojenie. Dodatkowo ekstrakty przygaszają rumień, zmiany atopowe i o podłożu alergicznym. Posiadają także walory nawilżające i zmiękczające naskórek.
Ekstrakt z tarczycy bajkalskiej wpływa na regenerację naskórka,a także gasi rumień. Tarczyca jest świetnym składnikiem dla skóry dojrzałej, ale sprawdza się także w pielęgnacji skóry z uszkodzoną barierą naskórkową, gdzie procesy regeneracji są znacznie opóźnione.
Proteiny owsiane, pszeniczne i jedwabne tworzą ochronny film, nadają skórze jedwabistości, wpływają na stopień nawilżenia skóry. Zapobiegają przesuszeniom.
Witamina B3 (niacynamid) ma silne właściwości przeciwzapalne, rozjaśniające i regenerujące. Ponadto gasi rumień. Jeden z obowiązkowych składników dla osób borykających się nie tylko z trądzikiem, ale i wrażliwą skórą. Należy pamiętać, by pH preparatu było zawsze na bezpiecznym poziomie (5-7),im bardziej kwaśne pH, tym większe ryzyko, iż witamina B3 przekształci się do drażniącej formy kwasu nikotynowego.
D-panthenol (witamina B5) słynie z właściwości nawilżających, łagodzących i kojących.
Betaina jest aminokwasem, wiążącym wodę w naskórku, oprócz tego znacznie łagodzi działanie drażniących substancji aktywnych, wpływa na stopień nawilżenia i elastyczności naskórka, a wyższych stężeniach - wykazuje działanie antybakteryjne.
Skwalen to jeden z najlżejszych, naturalnych tłuszczy. Zapobiega nadmiernej utracie wody z naskórka, tworzy ochronny film, zmiękcza skórę i zapewnia jej dostarczenie niezbędnych lipidów i tłuszczy, gdy bariera naskórkowa zostaje uszkodzona i naruszona.
Kompleks silikonowo-malinowy jest rozpuszczalny w wodzie, zawiera lekkie silikony i olej malinowy. Zostawia delikatną, ochronną warstewkę na skórze, zastosowany w małej ilości nie blokuje porów, a bardzo dobrze wpływa na poziom nawilżenia. Możesz być również stosowany jako baza, ułatwia rozprowadzanie podkładu i wygładza powierzchnię skóry.

Kompleksy ceramidowe przywracają odpowiedni stopień nawilżenia skóry, zapobiegają mocnym przesuszeniom, a także są świetną kuracją po silnych kuracjach dermatologicznych, gdzie naskórek permanentnie był odwadniany i ma problem z nawilżaniem (szorstka, sucha skóra, pojawiają się problemy z nawilżeniem).
Bromelaina jest enzymem złuszczającym, rozpuszcza martwy naskórek, ale dodatkowo łagodzi podrażnienia i działa przeciwzapalnie.
Cynk świetnie koi i łagodzi skórę,a także przyspiesza procesy regeneracyjne.
Tetraizopaltyminian askorbylu jedyna stabilna i efektywna forma witaminy C, która nie ma drażniącego wpływu na naskórek - ujednolica koloryt, nie wymaga kwaśnego pH, uelastycznia naskórek i wpływa na syntezę kolagenu.
Mocznik doskonale nawilża i zmiękcza naskórek, sprawdzi się w pielęgnacji mocno odwodnionej, suchej skóry, która wymaga mocnego zmiękczenia.
Aloes przyspiesza gojenie, działa przeciwzapalnie, nawilża, łagodzi. Jeden z podstawowych składników w pielęgnacji skóry problematycznej.
Glinka biała jedna z najdelikatniejszych glinek - nie podrażnia, działa przeciwzapalnie, oczyszcza pory i zapobiega powstaniu zmian trądzikowych.
Maseczka trójalgowa uspokaja skórę, łagodzi podrażnienia i gasi rumień. Algi w tradycyjnej formie mogłyby być drażniące, w formie alginatu skutecznie nawilżają naskórek, uelastyczniają go i wiążą wodę w naskórku. Sypkie, czyste algi mają większe właściwości drażniące i aż tak dobrze nie nawilżają naskórka.
Olejek z rumianku rzymskiego doskonale koi, łagodzi, usuwa rumień, przywraca elastyczność. Olejek z rumianku jest wyjątkowo delikatny, rozcieńczonym roztworem można nawet bezpiecznie przecierać oczy.
Woda kwiatowa z lipy ma podobne właściwości do rumianu rzymskiego, jednak ma lepsze walory nawilżające.

Pielęgnacja skóry trądzikowej, z nadmierną wrażliwością jest niezwykle trudna. Podstawą jest delikatność, unikanie podrażnień, przesuszeń i rozgrzania. Włączenie w tryb codzienny już podstawowych zasad, może znacznie poprawić stan Twojej cery.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Węgiel aktywny ma wręcz magiczne właściwości. Wspaniale oczyszcza, detoksykuje, usuwa podskórne grudki i zasusza stany zapalne. Jest niezastąpiony w pielęgnacji skóry zanieczyszczonej, podatnej na trądzik. Węglowy proszek usuwa także świetnie przebarwienia nazębne spowodowane wysoką zawartością garbników, likwiduje wiele dolegliwości skórnych, a przy tym jest bezpieczny zarówno dla skóry, jak i organizmu człowieka.

Węgiel aktywny jako produkt handlowy pojawił się na początku XX wieku. Wtedy zbudowano w Holandii pierwszą fabrykę firmy „Norit”, dziś potentata wśród producentów węgli aktywnych , powstały również czynne do dziś polskie zakłady produkcyjne w Hajnówce i Raciborzu. Duży wpływ na rozwój technologii produkcji miało zapotrzebowanie na skuteczne filtry do masek przeciwgazowych podczas I Wojny Światowej. Okres powojenny przyniósł szybki wzrost przemysłowego zastosowania węgli aktywnych, głównie w zakresie adsorpcji z fazy gazowej. Szacuje się, że światowa produkcja różnego typu węgli aktywnych wynosi obecnie około 1 mln ton na rok i wzrasta w tempie ok. 5-7% rocznie. Produkcja węgli aktywnych jest oparta na naturalnych surowcach organicznych o budowie polimerycznej. Masowo wykorzystuje się do tego celu drewno (35% udziału w ogólnym zużyciu surowców), węgiel kamienny (28%), węgiel brunatny (14%), torf (10%) a lokalnie także produkty odpadowe, skorupy orzechów czy pestki owoców (10%) Źródło

Sekret węgla aktywnego polega na jego ogromnej zdolności do wiązania różnych substancji (adsorpcja), w tym i toksycznych : szkodliwych kwasów, zanieczyszczeń, a nawet trucizn. W ramach ciekawostki nadmienię, iż węgiel aktywny był i nadal jest powszechnie stosowany w plemionach afrykańskich, jako substancja silnie odkażająca, przyspieszająca gojenie i odtruwająca. Węglem aktywnym leczono nie tylko trudno gojące się zmiany, ale także zakażenia, niebezpieczne ukąszenia przez owady, płazy i gady.

Niezwykle ważna jest porowata struktura węgla aktywnego i możliwość wiązania szkodliwych substancji bez ryzyka przedostania się do krwiobiegu (pochłania szkodliwą substancję, ale jej nie oddaje i nie rozmieszcza), dzięki temu węgiel jest substancją bezpieczną dla ludzkiego organizmu, a także organów, w tym i najobszerniejszego - czyli skóry. Węgiel pochłania także nieprzyjemne zapachy i wydzieliny, ale nie podrażnia skóry. To bardzo niedoceniany składnik, a jest niezbędny w pielęgnacji skóry zanieczyszczonej - nie narusza bariery ochronnej naskórka, a doskonale pochłania toksyny, szkodliwe przemiany bakterii, nadmiar sebum,a także likwiduje ciemny koloryt skóry, który jest częstym objawem u osób z nadmiernym łojotokiem. Węgiel doskonale leczy ropiejące i sączące się zmiany, od wieków jest stosowany także w leczeniu trudno gojących się wyprysków.

I ONA wciaz zyje...
Stary 2016-03-16, 11:03   #8
Perlowe Wlosy
Raczkowanie

Węgiel aktywny sprawdza się również doskonale w naturalnym wybielaniu zębów - to jeden z niewielu składników, który nie szkodzi szkliwu. Działanie wybielające opiera się na łączeniu i pochłanianiu związków garbnikowych (m.in nadmierne picie herbaty), miłośnicy herbaty mogą zauważyć ogromną poprawę. Jeśli jesteś zainteresowany tematem, odsyłam do Klaudyny, która włożyła mnóstwo pracy, aby opisać dokładnie bezpieczeństwo i sposób stosowania takiej pasty wybielającej >

Węgle aktywne są wytwarzane z odpowiednich materiałów wyjściowych na drodze procesów termochemicznych. Dominującym sposobem otrzymywania węgli aktywnych na świecie jest tzw. aktywacja fizyczna. Obejmuje on dwa etapy: karbonizację surowca organicznego i następującą po niej właściwą aktywacje poprzez częściowe zgazowanie materiału węglowego czynnikiem gazowym (para wodna, ditlenek węgla). W stosowanej na mniejszą skalę aktywacji chemicznej surowcem jest najczęściej materiał lignino-celulozowy, który miesza się z odpowiednim reagentem chemicznym (chlorek cynku, kwas fosforowy) i poddaje jednoetapowej obróbce cieplnej. Innym reagentem w aktywacji chemicznej może być wodorotlenek sodu lub potasu. W tym przypadku surowcem jest materiał organiczny najczęściej poddany wcześniejszej obróbce termicznej w atmosferze inertnej (np. koks węglowy lub naftowy). Żródło

Oprócz ogromnych zdolności adsorpcyjnych, węgiel aktywny widocznie zmniejsza opuchliznę, minimalizuje uczucie swędzenia i pieczenia, które często towarzyszy infekcjom bakteryjnym i grzybicznym. Jest niewiele kosmetyków z węglem aktywnym i tak naprawdę większość to mocne, zasadowe mydła. Węgiel aktywny jest bezpiecznym składnikiem, dlatego bez obaw można dodawać go do gotowych masek oczyszczających.

Proszek węglowy to powszechny środek na leczenie biegunek i problemów z układem pokarmowym.. natomiast nie ma przeszkód, by zastosować go zewnętrznie na skórę. Tak naprawdę jest dostępny wszędzie - począwszy od aptek, aż pod sklepy spożywcze i kioski. Najważniejszym i jedynym wymogiem w wyborze węgla aktywnego jest dla mnie zawartość substancji aktywnej (lek dopuszczony do użytku wewnętrznego, musi być bezpieczny dla organów wewnętrznych, delikatnych ścian żołądka, a wiec także i dla skóry). Początkowo wybierałam jedynie formę tabletkową (wydawała mi się bezpieczniejsza i bardziej łagodna dla skóry), zmieniłam jednak zdanie, gdy napotkałam trudności z rozdrobnieniem pastylek. Polecam zatem zakup kapsułek, które są znacznie łatwiejsze w obsłudze i zawierają wewnątrz czysty, rozdrobniony, sproszkowany węgiel aktywny.

Nie spotkałam się z wieloma kosmetykami zawierającymi węgiel leczniczy. W zdecydowanej większości jest on jedynie dodatkiem do zasadowych, silnych mydeł i środków do oczyszczania (pasty oczyszczające). A to wspaniały środek aktywny biologicznie! I to na wyciągnięcie ręki w niskiej cenie Mam nadzieję, że po przeczytaniu wpisu zaraz polecicie do apteki - Panie z mojej okolicy zawsze zerkają na mnie jak na osobę z rozstrojonym układem pokarmowym i ciągłymi biegunkami, zwłaszcza gdy proszę o kilka opakowań węgla leczniczego Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a potęgują się wraz z każdym użyciem węglowego proszku, wpływając za każdym razem na coraz lepsze oczyszczenie skóry. Długotrwałe efekty to przede wszystkim ładniejszy wygląd cery, który objawiał się jaśniejszym, równomiernym kolorytem, odczuwalnym zredukowaniem nadmiernej produkcji sebum (zimą zawsze borykam się z silniejszym łojotokiem) i doskonałym gojeniem zmian. Ostatnie tygodnie były szczególnie ciężkie dla mojej skóry (nietrafiona pielęgnacja, atak gronkowca) i przyznaję, że okłady z błota termalnego z siarką i węglem aktywnym zaleczyły większość moich niedoskonałości. Co ważne, węgiel aktywny nie powoduje u mnie wyprysków i pogorszenia stanu cery, jak to czasami bywa przy stosowaniu alg, które wyciągają zanieczyszczenia, a spowodował wchłonięcie zdecydowanej większości zmian naciekowych i grudek. Moja niemal idealnie gładka cera, przez ponad 2 tygodnie przypominała tarkę i jestem pewna, ze węgiel aktywny przyczynił się w dużej mierze to całkowitego zaleczenia wysypu i wyrównania nierównej faktury skóry (bez powstania blizn)

Węgiel leczniczy doskonale oczyszcza pory i leczy zmiany naciekowe, grudki i uporczywe zaskórniki, to świetny środek wspomagający kurację przeciwtrądzikową. Po zmyciu maski, zawsze towarzyszy mi niezwykle uczucie świeżej cery, pory są idealnie domknięte, cera jest zdrowo, ale nie chorobliwie matowa. Nie zauważyłam także podrażnień i wysuszenia wynikającego z regularnego stosowania węgla, moja cera ma ogromne zdolności do odwadniania się, wiec prawdopodobnie zaobserwowałabym niepokojące zmiany. Nie nastawiałabym się jednak na błyskawiczne efekty - najważniejsza jest wciąż podstawowa pielęgnacja, aczkolwiek dodatek węgla, może bardzo pozytywnie wpłynąć na stan twojej skóry, zwłaszcza, gdy bardzo szybko się zanieczyszcza.

Oprócz świetnych właściwości rozjaśniających, pochłaniających nadmiar sebum i gojących, węgiel wspaniale regeneruje skórę. To jeden z niewielu składników, który ma tak pozytywny wpływ na cerę trądzikową,a przy tym nie powoduje wysuszenia i podrażnień. Doskonały składnik dla kombinacji trądzikowa, ale wrażliwa. Sprawdza się nawet podczas silnych kuracji dermatologicznych.

Węgiel aktywny możesz dodawać tak naprawdę do wszystkiego, co zostanie zmyte pod bieżącą wodą - zmywalne okłady lecznicze, mydło, żel, pasta oczyszczająca, a nawet olejek myjący! Nie należy jedynie pozostawiać go zbyt długo na skórze, aby spełnił on swoją detoksykującą rolę, należy go usunąć po pewnym czasie z powierzchni naskórka. Jeśli brakuje Ci pomysłów, poniżej znajdziesz mój sprawdzony przepis na głęboko oczyszczającą maseczkę z węglem aktywnym w roli głównej. Maska zawiera dodatkowo drobny pył wulkaniczny, odpowiedzialny za złuszczenie martwego naskórka podczas zmywania okładu, aby efekt oczyszczenia był jeszcze mocniejszy - do mojej mieszanki dodaję kwasy AHA w formie ekstraktów owocowych. Całości dopełnia błoto termalne z siarką i glinka biała oraz wybrane olejki eteryczne .Węgiel aktywny to składnik, który zdecydowanie warto wprowadzić do pielęgnacji. Doskonale oczyszcza, detoksykuje, rozjaśnia, leczy. Jeden z najefektywniejszych, naturalnych składników, gdzie efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Nie opierałabym na nim pielęgnacji, ale może stać się jej doskonałym uzupełnieniem.

I ONA wciaz zyje...
Stary 2016-03-16, 11:12   #9
chimay
Zakorzenienie

Nie wklejaj takich długaśnych tekstów, na forum nikt nie będzie tego czytał, bo taka forma się tu nie sprawdza. Wystarczy link do bloga.
Mam wrażenie, że się nie dogadamy. Ja już to wszystko wiem i jak pisałam, nie oczekuję zbyt wiele od pielęgnacji. Jedynie tego, żeby nie powiększała przetłuszczania skóry i była dość lekka. Dlatego szukam wśród produktów azjatyckich, bo niestety polskie a niemieckie to już w ogóle, nie dają mi tego, czego potrzebuję. Nie rzucam się na żadne nowości blogowe czy forumowe, jestem już zmęczona.

Moje włosy

Stary 2016-03-18, 11:00   #10
floragia
Raczkowanie

Próbowałaś oeparolu, ja też nie przepadam za ciężkimi kremami i akurat te z serii hydrosense mnie przekonały do siebie, ale musiałabyś sama spróbować czy Ci odpowiada, jak dla mnie to taki krem właśnie na wiosnę.
floragia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:28   #11
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Moja skóra też jest mieszana i chociaż nie jest wrażliwa... jestem fanką naturalnych składów, więc może zainteresuje Cię to co mnie (jeszcze nie zaczęłam tych kremów używać, czekają w kolejce)

1. Evree Essential, nawilzajacy krem do twarzy 20+

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Oil, Olus (Vegetable) Oil, Hialuronian Sodu, Panthenol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.

2. Ava, Eco Garden, Certyfikowany organiczny krem nawilżający z ekstraktem ze świeżego ogórka
Skład:Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Oil, Phytosqualan, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cucumis Sativus Fruit Extract, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Cetearyl Glucoside, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.

Dziewczyny, zastanawiam się tylko czy nie będzie się ważyć na nich podkład mineralny... Jak sądzicie?
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:03   #12
iamsolucky
Wtajemniczenie

ostatnio uwielbiam maseczkę Dermomask Infuzja Tlenowa stosowana codziennie cienką warstwa jako krem na noc rano buzia gładziutka, zaczerwienienia uspokojone, nic a nic nie zatyka, nie podrażnia(pierwsze kilka minut może lekko szczypać ale nie ma zaczerwienienia i mija po chwili):

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,78...a-tlenowa.html

ostatnio miałam od niej 2 tygodniową przerwę i szczerze zatęskniłam za nią bo skóra z niewyspania znów poszarzała się zrobiła i lekko zaróżowiona z alergii była a ta maseczka niwelowała to u mnie
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości