Kody w Kanebo - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-03, 15:28   #61
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Marilyn
skad wiesz, ze do lipca????
kretynka patentowana ze mnie, oczywiście, że o listopad mi chodziło - to ze złości, że kupiłam LF już po upłynięciu jego terminu wazności
A paragonu nie ma w tych miejscach, w których zwykle je kładę

ile z nas kupiło po upłynięciu terminu? Bo to chyba nie jest przypadkowe..
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 15:33   #62
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez PaniKota
kretynka patentowana ze mnie, oczywiście, że o listopad mi chodziło - to ze złości, że kupiłam LF już po upłynięciu jego terminu wazności
A paragonu nie ma w tych miejscach, w których zwykle je kładę

ile z nas kupiło po upłynięciu terminu? Bo to chyba nie jest przypadkowe..
Na razie chyba jesteśmy dwie...Gdzie kupowałaś? Ja przez chwilę myślałam, że to wina małej perfumerii, wiadomo, mniej klientów niż taki Douglas, mniej kontroli...
Może płaciłaś kartą? Pani Anna napisała, ze wydruk z karty starczy do złożenia reklamacji...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 15:41   #63
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Na razie chyba jesteśmy dwie...Gdzie kupowałaś? Ja przez chwilę myślałam, że to wina małej perfumerii, wiadomo, mniej klientów niż taki Douglas, mniej kontroli...
Może płaciłaś kartą? Pani Anna napisała, ze wydruk z karty starczy do złożenia reklamacji...
sephora na marszałkowskiej - najbliżej i mają całą szafę kanebo.
przeszukam jeszcze wszystkie torebki i kieszenie spodni, ale akurat opróżniałam kosze na papiery przy biurku i w łazience, a istnieje spora szansa, że tam właśnie paragon i rachunek wylądowały. Chyba, że każę lepszej połowie iść do swojego banku i zarządać wydruku grudniowych transakcji. Ech
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 16:04   #64
S-K
Raczkowanie
 
Avatar S-K
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 41
Dot.: Kody w Kanebo

To teraz ja powiem, co wiem ;-)

Tak więc dzisiaj pani w Douglasie wyczerpująco mnie poinformowała co i jak z tymi "ceregielami".

Mój podkład 6L2S jest z listopada 2002 (co i tak wiem dzięki Marilyn, ale to był "test na prawdomówność", bo ktoś napisał, że są takie konsultantki, co kłamią w żywe oczy), a mój korektor 2N2P jest ze stycznia 2003.

Aktualnie w Douglasie w Krakowie Liquid Finish ma kod 6NAA, czyli też jest "na granicy przydatności".

Ale najważniejsze: udało się wywołać, że tak powiem, mały "popłoch" i pani z Douglasa mnie poinformowała, że do centrali dotarły te niepokojące wieści i zaczynają kontrolę kodów nowo przybyłych "upiększaczy" i wycofywanie produktów "na łożu śmierci".

Jak narazie nie wiadomo ile to może potrwać, więc na jakieś 2 miesiące muszę sobie dać spokój z Liquid Finish, który mimo OGROMNEGO rozczarowania postępowaniem Kanebo/dystrybutora, uważam za świetny, ale już ZAWSZE będę patrzeć "na ręce" sprzedającym i na daty ważności, ZWŁASZCZA w przypadku produktów KANEBO.

Ja mam mój podkład i korektor od lipca, więc w zasadzie nie mogę już ich zareklamować, ale jeśli wy macie je niedawno zakupione to nawet bez paragonu próbujcie reklamować, bo chyba jest was parę osób, więc jeśli się zrobi wielkie "halo" to, nie ważne, gdzie kupione, Kanebo/dystrybutor będzie wam musiał to zrekompensować, zwłaszcza po zgłoszeniu sprawy w Urzędzie Praw Konsumenta, żeby nie skompromitować się na maxa.

Moje zaufanie firma Kanebo już straciła. Zanim kupię ich mimo wszystko bardzo dobre kosmetyki, będę je sprawdzać POD LUPĄ!
S-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 16:16   #65
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez S-K
To teraz ja powiem, co wiem ;-)

Tak więc dzisiaj pani w Douglasie wyczerpująco mnie poinformowała co i jak z tymi "ceregielami".

Mój podkład 6L2S jest z listopada 2002 (co i tak wiem dzięki Marilyn, ale to był "test na prawdomówność", bo ktoś napisał, że są takie konsultantki, co kłamią w żywe oczy), a mój korektor 2N2P jest ze stycznia 2003.

Aktualnie w Douglasie w Krakowie Liquid Finish ma kod 6NAA, czyli też jest "na granicy przydatności".

Ale najważniejsze: udało się wywołać, że tak powiem, mały "popłoch" i pani z Douglasa mnie poinformowała, że do centrali dotarły te niepokojące wieści i zaczynają kontrolę kodów nowo przybyłych "upiększaczy" i wycofywanie produktów "na łożu śmierci".

Jak narazie nie wiadomo ile to może potrwać, więc na jakieś 2 miesiące muszę sobie dać spokój z Liquid Finish, który mimo OGROMNEGO rozczarowania postępowaniem Kanebo/dystrybutora, uważam za świetny, ale już ZAWSZE będę patrzeć "na ręce" sprzedającym i na daty ważności, ZWŁASZCZA w przypadku produktów KANEBO.

Ja mam mój podkład i korektor od lipca, więc w zasadzie nie mogę już ich zareklamować, ale jeśli wy macie je niedawno zakupione to nawet bez paragonu próbujcie reklamować, bo chyba jest was parę osób, więc jeśli się zrobi wielkie "halo" to, nie ważne, gdzie kupione, Kanebo/dystrybutor będzie wam musiał to zrekompensować, zwłaszcza po zgłoszeniu sprawy w Urzędzie Praw Konsumenta, żeby nie skompromitować się na maxa.

Moje zaufanie firma Kanebo już straciła. Zanim kupię ich mimo wszystko bardzo dobre kosmetyki, będę je sprawdzać POD LUPĄ!
Dokładnie... Zanim cokolwiek kupię, 10 razy sprawdzę, 10 razy zapytam!
Zachowanie pani Anny uwazam za poprawne, jednak tak jak pisałam, wydaje mi się, że dystrybutor wiedział, że klientkom wciska się starocie. I to jest bardzo przykre.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 16:17   #66
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Aktualnie w Douglasie w Krakowie Liquid Finish ma kod 6NAA, czyli też jest "na granicy przydatności".
Od miesiąca jest nieważny. 6NAA to listopad 2002 plus 36 miesięcy czyli 3 lata, zatem termin wazności był do listopada 2005.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 16:29   #67
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez PaniKota
Od miesiąca jest nieważny. 6NAA to listopad 2002 plus 36 miesięcy czyli 3 lata, zatem termin wazności był do listopada 2005.
Na opakowaniu jest info, ze powyżej 36 miesięcy...wiec dystrybutor traktuje takie 3 letnie kosmetyki jako "na granicy" żenada...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 17:06   #68
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez PaniKota
sephora na marszałkowskiej - najbliżej i mają całą szafę kanebo.
przeszukam jeszcze wszystkie torebki i kieszenie spodni, ale akurat opróżniałam kosze na papiery przy biurku i w łazience, a istnieje spora szansa, że tam właśnie paragon i rachunek wylądowały. Chyba, że każę lepszej połowie iść do swojego banku i zarządać wydruku grudniowych transakcji. Ech
PaniKoto, a to niespodzianka z produktami Kanebo w Sephorze na Marszałkowskiej...to może ja powiem od siebie, że na początku grudnia 2005 roku odwiedziłam ów wyżej wymienioną perfumerię w celu dobrania koloru podkładu Diora, szukając tego idealnego podeszła do mnie Pani ekspedientka i zaoferowała pomoc, przy okazji poleciła LF Kanebo, wręczyła próbeczkę i na moje pytanie czy mają ten kolor [ 204] na stanie usłyszałam " Tak, dopiero co była duża dostawa..." fiu fiu, to ja dziękuję za 'taki' produkt.

Pollux co rusz w swoich odpowiedziach pisze, że"wszystkie Autoryzowane Perfumerie, w których zakupić można produkty marki Kanebo Int. posiadają kartę kodów, za pomocą której mogą określić tą datę." Powiedzmy, że 'wierzę' w to a dystrybutor to co? święta krowa? jego nie obowiązują jakieś reguły? choć o czym ja piszę, dla nich liczy się tylko $$$ i jeszcze więcej $$$...

Vilandro,dostałaś już kody z 2005roku?

E- miło i Ciebie widzieć
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 17:15   #69
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Nefretete
PaniKoto, a to niespodzianka z produktami Kanebo w Sephorze na Marszałkowskiej...to może ja powiem od siebie, że na początku grudnia 2005 roku odwiedziłam ów wyżej wymienioną perfumerię w celu dobrania koloru podkładu Diora, szukając tego idealnego podeszła do mnie Pani ekspedientka i zaoferowała pomoc, przy okazji poleciła LF Kanebo, wręczyła próbeczkę i na moje pytanie czy mają ten kolor [ 204] na stanie usłyszałam " Tak, dopiero co była duża dostawa..." fiu fiu, to ja dziękuję za 'taki' produkt.

Pollux co rusz w swoich odpowiedziach pisze, że"wszystkie Autoryzowane Perfumerie, w których zakupić można produkty marki Kanebo Int. posiadają kartę kodów, za pomocą której mogą określić tą datę." Powiedzmy, że 'wierzę' w to a dystrybutor to co? święta krowa? jego nie obowiązują jakieś reguły? choć o czym ja piszę, dla nich liczy się tylko $$$ i jeszcze więcej $$$...

Vilandro,dostałaś już kody z 2005roku?

E- miło i Ciebie widzieć
powiedzmy, że była dostawa tylko 204 - ja uzywam 202
Zresztą może i była - to wielka sieć i jeśli nie ma procedury sprawdzającej gdy towar spływa do poszczególnych sklepów, to konsultantki moga o tym nie wiedzieć, a klientki pewnie tak często o rozkodowanie nie pytają.
Poza tym szlag mnie trafia, że czasu nie mam, bo poszukałabym jakiegoś urzędu i zapytała o kwestię kody a polskie przepisy. Japoński producent może sobie robić co mu się podoba, ale dystrybutor powinien rozkodować datę i zamieścić stosowną informację - przeciez i tak nakleja swoją etykietę.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:25   #70
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Dziewczyny...ciąg dalszy.
Dzisiaj poszłam do perfumerii, aby złożyć reklamację. Panie juz chyba były poinformowane co i jak, piękną szopkę odegrały, na biurku juz miały numer pani Anny, przy mnie zapytały jej " czy uwzglednic reklamację?"
Nie miały tego samego odcienia więc oddano mi pieniadze. Nawiazała się dyskusja, z której wynika, że one nie są winne bo nie dostaja kodów ( "gdy klient jest dociekliwy dzwonimy do dystrybutora" ) a dystrybutor nie jest winny bo dostaje kosmetyki z Japonii.Cyrk na kółkach. Nie usłyszałam nawet przepraszam...
Oczywiście panie zadnego zeszytu kodów nie miały...
Poswieciłam się i sprawdziłam w Douglasie na Stawowej i w Silesii jak panie radzą sobie z odkodowywaniem produktów. W pierwszym odnalazłam podkład z kodem identycznym jak moj i poprosilam o okreslenie daty produkcji. 3 konsultantkii przez 15 minut nie potrafiły mi udzielic odpowiedzi! szukały czegos po zeszytach, w końcu powiedzialam im, ze ten kosmetyk jest z 2002 roku ( ile mozna czekać!) panie nadal szukały czegos na pogryzmolonych kartkach! w koncu uzyskałam smiechu wartą odpowiedz, że produkt jest wazny 48(!!!) miesięcy OD OTWARCIA!!!! więc nawet jesli jest z 2002 roku jest ok! Pani zrobiła welkie oczy, gdy jej pokazałam, ze jak byk na opakowaniu jest info, ze 36 miesiecy od daty produkcji i 12 miesiecy od daty otwarcia, co się niestety nie sumuje...
Jestem naprawdę w szoku! Porazająca niekompetencja!
W Silesii nie znalazłam takiego samego kodu, ale wybrałam najbardziej podobny i poprosiłam o odkodowanie. I to samo. Co prawda duzo milej i sparawniej, ale znowu 3 konsultantki latały na zaplecze i pytały jedna druga..w koncu poprosiły kierowniczkę. W miedzyczasie uzyskałam odpowiedz, ze w ogóle nie da się odkodować, bo produkty nie mają żadnych kodów z datą oraz po chwili, ze podkład jest wazny 36 miesiecy od 2005 roku, na pytanie skad taka wiedza? pani wskazała mi numer na gorze opakowania...205! a to był oczywiscie numer odcienia!
Przyszła kierowniczka. Miłe zaskoczenie. Kobieta na poziomie, udzeliła mi wyczerpujacej informacji, ze niestety NIE DOSTAJA KODOW OD KANEBO, A JESLI JUZ TO SAMA ZDOBYWA I UDAJE JEJ SIE TO TYLKO DLA KOSMETYKÓW PRODUKOWANYCH W STANACH! Porozmawiałysmy chwilę na temat Kanebo i firm nie podajacych daty produkcji. Zainteresowanym mogę na privie napisać ciekawostkę odnośnie dystrybutora Kanebo, którą się pani ze mną podzieliła.
Odnioslam wrazenie, ze kierowniczka douglasa w silesii podeszła do całej sprawy najbardziej powaznie. Chciaż po tym wszystkim sama nie wiem...może po prostu porafiła się profesjonalnie zachować, żebym się odczepiła...
W każdym razie nieprawdą jest co twierdzi pani Anna, że wszystkie perfumerie posiadaja te kody i nie ma zadnego problemu by uzyskac informację!

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2006-01-17 o 14:06
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:31   #71
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kody w Kanebo

Ja poproszę o tę ciekawostkę hmmmm...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 20:20   #72
IkaIna
Raczkowanie
 
Avatar IkaIna
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 138
Dot.: Kody w Kanebo

ja tez poprosze o te ciekawostke, mam duzo kosmetykow kanebo ale chtyba juz wiecej nie bedzie, stracilam zaufanie... ale nauka nie poszla w las teraz zawsze bede sprawdzac kazda firme w kazdym sklepie.

pozdrawiam
ika
__________________
"Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość, a szczyt twórczości to tworzenie samego siebie" Leopold Staff
IkaIna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 08:51   #73
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: Kody w Kanebo

Marilyn, jeśli mogę prosić o ciekawostkę na PW bedę wdzięczna
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 12:37   #74
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Kody w Kanebo

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-20 o 01:02
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 12:49   #75
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez vilandra
Kodów na 2005r nie dostałam. Wtedy jak p.Kokocińska do mnie dzwoniła to rozładowała mi sie komórka i kody z 04r nagrała mi na Poczte Głosową. Zdziwiło mnie to, że p.Kokocinśka pytała mi sie jak wyjasniła sie sprawa z Wrinklesem a ja przecież wysłałam jej maila z opisem sytacji łącznie z tym jak potraktowała mnie konultantka a jak według mnie powinna ( gift... na początek, a co... ) Prawdopodobnie ten mail do niej nie doszedł, dziwne bo własnie w tym mailu podałam swoja komórke
hahaha...swietne...ja nawet nie usłyszalam przepraszam..ani od dystrybutora ani od pracowników perfumerii, która wcisneła nam przeterminowany produkt...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 12:59   #76
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Kody w Kanebo

rany,śledzę ten wątek i az mi ręce opadają ciekawe jak jest z warszawską informacją:/
czy ja mogę tez prosic ciekawostkę na PW??
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 13:18   #77
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Kody w Kanebo

kurcze,az mnie krew zalała
Marilyn dziękuję ślicznie
to ja już podziękuję za LF,a tak go chciałam jutro kupić
ale żenada po prostu,może ktoś powinien się o tym dowiedzieć z "zewnątrz",chyba trochę wstydu by im się przydało
jakos tak poza tym nie wydaje mi sie,zeby Japończycy mieli tyle tupetu i zgadzali sie na dystrybujce starych podkładów
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 13:23   #78
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Mirianka
kurcze,az mnie krew zalała
Marilyn dziękuję ślicznie
to ja już podziękuję za LF,a tak go chciałam jutro kupić
ale żenada po prostu,może ktoś powinien się o tym dowiedzieć z "zewnątrz",chyba trochę wstydu by im się przydało
jakos tak poza tym nie wydaje mi sie,zeby Japończycy mieli tyle tupetu i zgadzali sie na dystrybujce starych podkładów
Jestem pewna, ze taka marka nie moze sobie pozwolic na "przekrety" i na pewno nie wiedzą co się u nas w cudownej Polsce dzieje...
Nie wiem, czy to cos da, ale moze jakis interesujacy mail skłoni ich do zmiany dystrybutora...
LF bardzo mi się poodba. Testowałm go wielkokrotnie i wrecz obdesyjnie chcialam mieć. A teraz...teraz sama nie wiem. Z jednej strony dalej chce, a z drugiej...
Moze w weekend wróce do douglasa w silesii i może tam mi doradza cos równie dobrego innej marki...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:29   #79
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Kody w Kanebo

o zgrozo i pomyśleć, że dziś rozglądałam się po półkach Galerii Centrum za Kanebo! dobrze, że nie mają tej firmy (taki zaścianek jak Lublin) heh, ale po naczytaniu się recenzji na KWC zapragnęłam także mieć podkład Cream Finish. Wróciłam do domu z postanowieniem, że na weekendzie wybiorę się do perfumerii i nabędę go NA PEWNO. Jak dobrze, że wpadłam na ten wątek!
to szopka jakaś, daję słowo nie kupię tego podkładu; nie lubię wykłocać się o nic w sklepach ani zgłaszać reklamacji - nie będę więc robić z siebie durnia w perfumerii żądając jakiejś karty kodów (pewnie takowej nie mają) po prostu sobie odpuszczę. Zostanę przy moim Clinique, a sprawdzenie daty będzie pierwszym o co poproszę

Trzymajcie się kobitki i walczcie o swoje. pozdrawiam

aha, warto zadzwonić do kilku większych pism (niekoniecznie kobiecych). Oni aż się proszą o takie "perełki dziennikarskie" Zaraz wyślą jakiegoś paparazzi do Japonii i dopiero będzie dym
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 21:01   #80
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kody w Kanebo

Szczęka mi opadała
Czytam ten wątek z zapartym tchem!
W naiwności swojej myślałam, że perfumerie sprawdzają kody i gdycoś jest przeterminowane to odsyłają do dystrybutora aby klient miał 100% pewność, że kupuje dobry towar (oj Ty Beliczku głupi i naiwny )
...
A co z innymi firmami? Skoro Kanebo robie takie "przekręty", to czy nie robi ich także LAncome, Biotherm, Dior i inne selektywne firmy, na które się rujnujemy. Może przeprowadżmy akcję zbierania kodów różnych marek? Przecież nie tylko Kanebo używamy. A wszystkie selektywne marki są zakodowane.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:06   #81
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez crumb
nie lubię wykłocać się o nic w sklepach ani zgłaszać reklamacji - nie będę więc robić z siebie durnia w perfumerii żądając jakiejś karty kodów (pewnie takowej nie mają)
hehe...ja tam nie uwazam, ze zadanie karty kodów to robienie z siebie durnia
Durnia próbowały zrobić ze mnie, po pierwsze, ekspedientki w perfumerii Amanda sprzadajac stary produkt - dzis jestem prawie pewna, ze dobrze wiedziały, co sprzadają;
o drugie - przedstawicielka polluxa, ale to już osobna kwestia.

Pewnie moznaby pomyslec " a na cholerę się czepiasz?" No fakt...ja juz wiem jak rozpoznać świezy produkt, mogłabym dac spokój. Ale - znowu - po pierwsze, na robienie ze mnie kretynki jestem wręcz uczulona, po drugie - mogę sobie wyobrazic rozaczarownanie innego takiego małego głupka jak ja , który baardzobaaardzo chciał jakis produkt miec, a tu się okazuje ze mozna go sobie wsadzic...
No i trzecia rzecz...mimo wszystko chciałabym, żeby w tym kraju kiedyś było normalnie...Tutaj 10 razy musimy sprawdzać, wykłócać się, jak nie rykniesz, to nikt nawet palcem nie kiwnie...
Może niektórzy myślą wg zasady: jako kogoś stać na drogie mazidło to kupi sobie nowe...
Fakt...szkoda tylko, że na każde 168zł muszę zapracować, bo póki co nie mam sponsora ( może w tym przypadku nie do końca - bo był to prezent, ale i tak kupiłabym go sobie sama...)
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:13   #82
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez beliczek
Szczęka mi opadała
Czytam ten wątek z zapartym tchem!
W naiwności swojej myślałam, że perfumerie sprawdzają kody i gdycoś jest przeterminowane to odsyłają do dystrybutora aby klient miał 100% pewność, że kupuje dobry towar (oj Ty Beliczku głupi i naiwny )
...
A co z innymi firmami? Skoro Kanebo robie takie "przekręty", to czy nie robi ich także LAncome, Biotherm, Dior i inne selektywne firmy, na które się rujnujemy. Może przeprowadżmy akcję zbierania kodów różnych marek? Przecież nie tylko Kanebo używamy. A wszystkie selektywne marki są zakodowane.
Beliczku, byłam dokładnie tego samego zdania. Moja przygoda z selektywnymi kosmetykami dopiero tak naprawdę się zaczyna i byłam święcie przekonana, że są skrupulatnie sprawdzane.
Dlatego tekst jednej ze sprzedawczyń "jesli klient jest dociekliwy to dzwonimy do dystrybutora" autentycznie mnie zszokował...Bo ta pani chyba nie wie, że zdecydowanej wiekszosci ludzi do głowy nie przyjdzie, ze w takim miejscu ktos ich robi w bambuko...
Podobno niektóre selektywne marki robią kontrolę co jakiś czas...tzn dystrybutor przyjezdza i kontroluje stan zapasów... Nie wiem tego jednak od zadnej ekspedientki, jedynie z wymiany korespondencji z dziewczynami z wizazu. Dzis zapomniałam, ale na pewno podpytam o to moją znajomą pracujacą w sephorze jak to z tym kontrolowaniem jest..

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2006-01-05 o 21:33 Powód: znowu mi ucieło...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:24   #83
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez beliczek
...
A co z innymi firmami? Skoro Kanebo robie takie "przekręty", to czy nie robi ich także LAncome, Biotherm, Dior i inne selektywne firmy, na które się rujnujemy. Może przeprowadżmy akcję zbierania kodów różnych marek? Przecież nie tylko Kanebo używamy. A wszystkie selektywne marki są zakodowane.
Nie ukrywam, że przeszła mi taka wątpliwość przez głowę więcej niż raz. I naprawdę bardzo się dziwię, że jeszcze nikt (mam na myśli stosowny urząd), nie zrobił porządku z tymi szyframi. Nie wiem, może się mylę, ale chyba wszystkie produkty sprzedawane w Polsce powinny mieć czytelne oznaczenia co do ich przydatności - więc dlaczego do cholery firmy selektywne bimbają sobie na to? Beliczku, jesteś prawnikiem, wypowiedz się proszę, na jakiej podstawie prawnej coś takiego funkcjonuje? Dlaczego Nivea czy Colgate-Palmolive piszą na swoich produktach datę ważności, a Kanebo, Guerlain czy inne Shiseido jest od tego obowiązku zwolnione? Przecież dzięki takiemu procederowi można ludziom do upojenia wciskać niepełnowartościowe produkty za ciężkie pieniądze. Nawet jeśli taki podkład Kanebo był jeszcze ważny w momencie zakupu, ale ważność kończyła się powiedzmy za miesiąc, to ja mam prawo o tym wiedzieć - to jest wydajny kosmetyk i żeby go zużyć w tak krótkim czasie musiałabym się nim pacykować chyba 5 razy dziennie. Wiedząc o tym, po prostu bym go nie kupiła.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:31   #84
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez beliczek
Szczęka mi opadała
Czytam ten wątek z zapartym tchem!
W naiwności swojej myślałam, że perfumerie sprawdzają kody i gdycoś jest przeterminowane to odsyłają do dystrybutora aby klient miał 100% pewność, że kupuje dobry towar (oj Ty Beliczku głupi i naiwny )
...
A co z innymi firmami? Skoro Kanebo robie takie "przekręty", to czy nie robi ich także LAncome, Biotherm, Dior i inne selektywne firmy, na które się rujnujemy. Może przeprowadżmy akcję zbierania kodów różnych marek? Przecież nie tylko Kanebo używamy. A wszystkie selektywne marki są zakodowane.
wiem od osoby pracującej w galerii centrum (w fimie, nie sklepie), że chanel bardzo rygorystycznie podchodzi do sprawy - przedstawiciele firmy robią naloty na perfumerie i sprawdzają po kodach paskowych (a chanele mają dwa kody - ten typowy z cyframi i swój wewnętrzny) - kiedy, skąd, od kogo - chodzi głownie o podróbki, ale i o wizerunek marki. Kosmetyki przeterminowane są komisyjnie niszczone. Chyba przyjrzę się ich podkładom.
BTW - szczęka mi opadała, że jednak przywróciłaś wizaż do łask
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:33   #85
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez nan
Nie ukrywam, że przeszła mi taka wątpliwość przez głowę więcej niż raz. I naprawdę bardzo się dziwię, że jeszcze nikt (mam na myśli stosowny urząd), nie zrobił porządku z tymi szyframi. Nie wiem, może się mylę, ale chyba wszystkie produkty sprzedawane w Polsce powinny mieć czytelne oznaczenia co do ich przydatności - więc dlaczego do cholery firmy selektywne bimbają sobie na to? Beliczku, jesteś prawnikiem, wypowiedz się proszę, na jakiej podstawie prawnej coś takiego funkcjonuje? Dlaczego Nivea czy Colgate-Palmolive piszą na swoich produktach datę ważności, a Kanebo, Guerlain czy inne Shiseido jest od tego obowiązku zwolnione? Przecież dzięki takiemu procederowi można ludziom do upojenia wciskać niepełnowartościowe produkty za ciężkie pieniądze. Nawet jeśli taki podkład Kanebo był jeszcze ważny w momencie zakupu, ale ważność kończyła się powiedzmy za miesiąc, to ja mam prawo o tym wiedzieć - to jest wydajny kosmetyk i żeby go zużyć w tak krótkim czasie musiałabym się nim pacykować chyba 5 razy dziennie. Wiedząc o tym, po prostu bym go nie kupiła.
Nan, w tej chwili nie wiem jaka jest podstawa prawna takiej sytuacji, że producenci kosmetyków wysokopółkowych kodują datę przydatności kosmetyków. Ale przeprowadzę małe "dochodzenie" w tej sprawie w przysłym tygodniu (będę miała toszkę czasu). Ale na moje oko jest to ewidentne naruszanie naszych praw konsumenckich. Śmiem twierdzić, że świadome wprowadzanie nas, klientek w błąd. Mam wrażenie, że firmy i dystrybutorzy liczą na to, że nie będziemy wiedziały do kiedy kosmetyk jest pełnowartościowy. Jak do tego doliczy się panie-konsultantki mające prowizję od sprzedarzy to efekt jest przerażający, kupujemy kosmetyki przeterminowane lub balansujące na granicy tego przeterminowania. SZczerze mówiąc dziwię się, że nikt ze środowisk opiniotwórczych (chociażby prasa dla kobiet) nie zwrócił na to uwagi.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:38   #86
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez beliczek
SZczerze mówiąc dziwię się, że nikt ze środowisk opiniotwórczych (chociażby prasa dla kobiet) nie zwrócił na to uwagi.
ano właśnie,tez o tym pomyślałam...
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:02   #87
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Kody w Kanebo

zainspirowana kodami odszukałam puedłeczko po moim Superfit Clinique i co widzę.. KOD ! Żadnej daty ważności
a także dystrybutora Clinique - Estee Lauder

nosz...teraz i ja nie mam pewności czy mój podkład nie jest przeterminowany..W tym samym czasie nabyłam też tusz Clinique - łącznie 197 zl za zakupy bez daty ważności...
I nie wiem czy śmiać się czy płakać; że też do tej pory nie zwracałam uwagi czy jest opisana CZYTELNIE ważność , czy tylko kody jakieś.

Chociaż przypominam sobie, że po powrocie do domu oglądałam opakowania w celu sprawdzenia terminu ważności (którego w rezultacie nie znalazłam), ale jakoś tak byłam zaaferowana nowym zakupem, że odłożyłam je, nic sobie z tego nie robiąc.
Dopiero teraz, czytając jak klientom wtyka się ciemnotę, zastanawiam się, do jakich jeszcze "sztuczek" marketingowych uciekają się producenci/dystrybutorzy - bo na dobrą sprawę nie wiemy na razie, kto tu jest winien? A może klient, że jest zbyt dociekliwy..?? Nic dziwnego, że potem leczymy się z trądziku, dermatoz, uczulenia i innego ustrojstwa
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:07   #88
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Mirianka
ano właśnie,tez o tym pomyślałam...
Mnie to frapuje od dawna, bo zwracam uwagę na ważność tego, co kupuję, nie mam może na tym punkcie jakiejś obsesji, ale uwagę zwracam. I zawsze się zastanawiałam, jaką ja mam właściwie gwarancję, że nie wciska mi się ciemnoty... Okazuje się, że nie mam żadnej. Podobnie jak Beliczek byłam naiwnie przekonana, że TAKIE firmy nie pozwoliłyby sobie na wciskanie kitu klientom. Ha, ha, ha...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:16   #89
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez nan
Mnie to frapuje od dawna, bo zwracam uwagę na ważność tego, co kupuję, nie mam może na tym punkcie jakiejś obsesji, ale uwagę zwracam. I zawsze się zastanawiałam, jaką ja mam właściwie gwarancję, że nie wciska mi się ciemnoty... Okazuje się, że nie mam żadnej. Podobnie jak Beliczek byłam naiwnie przekonana, że TAKIE firmy nie pozwoliłyby sobie na wciskanie kitu klientom. Ha, ha, ha...
a własnie...ja mimo to mam nadzieje ze moje Lancomy nie są do wyrzucenia:/...bo by mnie chyba jasny szlag trafił...Tyle juz sie tego naczytałam,ze przykładowo Heineken u nas a w Niemczech smakuje o wiele gorzej,bo u nas używają gorszej jakośc składników,a tu teraz taka"niespodzianka" nie ma to jak Polaków w konia zrobić i ciemnote mu wcisnąć,bo taki Polaczek to wszystko weźmie...rany
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:41   #90
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Napisałam dłuuugiego maila opisującego przedwczorajsze zajścia w perfumeriach. Dodałam swój komnetarz do sprawy, zacytowałam paragrafy...
Niestety Pollux dalej nic sobie z tego nie robi, twierdząc
" (...)niestety nie mogę odpowiadać za niekompetencje osób trzecich i sposób sprzedaży w poszczególnych perfumeriach więc pozwolę sobie pozostawić je bez komentarza(...)"

Jedyne co udało mi sie uzyskać to kody na rok 2004 i 2005

Na Pani prośbę przesyłam poniżej kody produktów z roku 2004 i 2005:

L1, L2, L3, L4, L5, L6, L7, L8, L9, M0, M1, M2, M3, M4, M5, M6, M7, M8, M9,
N0, N1, N2, N3, N4, N5, N6, N7, N8, N9, P0, P1.

Widnieją one jako dwa ostatnie znaki wytłoczonego na opakowaniu kodu.
[/B]
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.