Fixator Kryolanu- utrwala makijaż, ale czy zapobiega błyszczeniu buźki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-11-13, 00:15   #1
lil_margo
Rozeznanie

Fixator Kryolanu- utrwala makijaż, ale czy zapobiega błyszczeniu buźki?

No właśnie. Przeszukałam archiwum, ale jakoś nie mogłam znaleźć odpowiedzi. Zastanawiam się nad kupnem fixera w sprayu Kryolanu. Wiem, że tego typu preparaty utrwalają makijaż, ale czy też zapobiegąją świeceniu się cery?

I jak w ogóle coś takiego wygląda na twarzy (dziewczyny pisały o "wartewkach" czy to znaczy, że preparat ten jest widoczny? czy twarz wygląda jak po przypudrowaniu zwykłym pudrem?)

Aha i jeszcze jedno, czy można taki wynalazek stosowac na codzień?
lil_margo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-15, 15:17   #2
lil_margo
Rozeznanie

Re: Fixator Kryolanu- utrwala makijaż, ale czy zapobiega błyszczeniu buźki?

up
Stary 2004-12-30, 11:55   #3
*karolka*
Raczkowanie

tez jestem ciekawa, moze ktos wie?!
*karolka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 15:33   #4
młodaa
Wtajemniczenie

Margo, napisalas, ze zastanawiasz sie nad kupnem, czyli wiesz gdzie mozna go nabyc? I moze orientujesz sie w cenie?
I takze podciagam pytanko o swiecenie sie buzi
ah, i czy mozna pozniej go takze przypudrowac czy juz w ogole nie ma takiej potrzeby?

pozdrawiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 20:24   #5
lil_margo
Rozeznanie

Widzę, że odgrzebałyście stary wątek
Preparat można kupić na tej stronie: http://www.anita.folaron.hd.pl/kosmetyk.html
Natrafiłam na nią buszując w archiwum Jeśli dobrze pamiętam kilka dziewczyn zrobiło już zakupy u pani Anity. Jeśli chodzi o cenę: razem z przesyłką około 100 zł, ale fixator można kupić też bezpośrednio w sklepie w Warszawie (niestety nie znam adresu) i wtedy cena jest znacznie niższa (jeśli dobrze rozumiałam z wypowiedzi na forum)
Napisałam dawno temu do p. Anity z pytaniem o fixator, ale nie otrzymałam odpowiedzi, nie wiem, być moze adres jest nieaktualny
Stary 2004-12-30, 23:07   #6
młodaa
Wtajemniczenie

dziekuje za odp Margo

To wie ktos jak z tym swieceniem?
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-31, 09:27   #7
Sam
Zadomowienie

Witajcie
ja uzywam tego fixatora i jestem naprawdę zadowolona. Doskonale sprawdza się w makijażach ślubnych, studniówkowych i sylwestrowych - czyli wszędzie tam gdzie musimy ładnie wygladać a do tego makijaż musi się utrzymać przez wiele godzin. Miałam nawet jedną taka aparatkę, która chodziła w tak zafixowanym makijazu ponad 2 dni bez zmywania i tylko z delikatnym poprawieniem ust
ale odradzam takie eksperymenty
Fixer tworzy na buzi warstewkę- jest ona widoczna od razu po spryskaniu a pootem zlewa się z cerą. Dzieki niemu makijaz długoi sie trzyma a buzia ma mniejsze skłonności do swiecenia się
Jednak używa się go na specjalne okazje a nie na codzień. Nie powoduje on reakcji alergicznych.
pzdr
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 20:42   #8
lidkawojciech21
Raczkowanie

Dot.: Re: Fixator Kryolanu- utrwala makijaż, ale czy zapobiega błyszczeniu buźki?

Hmmm Na specjalne okazje No tak oczywiscie.A cos na codzien do utrwalenia makijazu zapobiegajace swieceniu sie twarzy.Wkrotce przeprowadzamy sie do Grecji i zastanawiam sie co wtedy z makijazem TAm bedzie sie wszystko swiecic zwlaszcza przy mojej tlustej cerze no i tym sloncu i upale.Moze ktos cos poradzi Chyba wiadomo ze zwykly puder matujacy sobie z ztym nie poradzi A nieststy nie moge zrezygnowac z makijazu czyt.fluid plus puder sypki bo nie mam nieststy tak ladnej skory/cery zeby chodzic bez .Czy ktos moze cos poradzic???
lidkawojciech21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 22:27   #9
buzichocho
Zakorzenienie

Dot.: Re: Fixator Kryolanu- utrwala makijaż, ale czy zapobiega błyszczeniu buźki?

Cytat:
Napisane przez lidkawojciech21 Pokaż wiadomość
Hmmm Na specjalne okazje No tak oczywiscie.A cos na codzien do utrwalenia makijazu zapobiegajace swieceniu sie twarzy.Wkrotce przeprowadzamy sie do Grecji i zastanawiam sie co wtedy z makijazem TAm bedzie sie wszystko swiecic zwlaszcza przy mojej tlustej cerze no i tym sloncu i upale.Moze ktos cos poradzi Chyba wiadomo ze zwykly puder matujacy sobie z ztym nie poradzi A nieststy nie moge zrezygnowac z makijazu czyt.fluid plus puder sypki bo nie mam nieststy tak ladnej skory/cery zeby chodzic bez .Czy ktos moze cos poradzic???
odradzam stosowanie codziennie tego fixatora. pozatym przy bardzo tłustej cerze i tak po jakims czasie sie zaswiecisz...Malując klientki i tak zawsze mówie żeby na wszelki wypadek zaopatrzyły sie w bibułki matujące
Stary 2008-07-25, 23:04   #10
Eurydyke
Raczkowanie

Ja też często używam tego fixatora dla klientek. Niektórzy nie lubią efektu, jaki on daje, porównując go do lakieru do włosów, bo rzeczywiście "oblepia" twarz. Tak samo, jak koleżanka wyżej odradzałabym stosowanie go na codzień. To naszpikowany chemią specyfik na specjalne okazje.
Eurydyke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 23:32   #11
lineczka1989
Zakorzenienie

Dot.: Fixator Kryolanu- utrwala makijaż, ale czy zapobiega błyszczeniu buźki?

fixator zapobiega w małym stopniu błyszczeniu sie twarzy, jak dziewczyny wczesniej napisały on utrwala makijaż poza tym nie wiem czy nie lepszy byłby np puder transparentny tez z Kryolanu sama go używam i sadze że warto go mieć a wydaje mi sie że można go nakładac na podkład jak i juz na sam koniec
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".

Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 17:45   #12
lidkawojciech21
Raczkowanie

Smile Dot.: Fixator Kryolanu- utrwala makijaż, ale czy zapobiega błyszczeniu buźki?

Zamowilam sobie te fixator- przyda sie na wesele i imprezki a na codzien kos polecil mi puder kyolanu anti shine.Ponoc rewelacja Napisze co i jak jak juz wyprobuje obu Pozdrawiam
lidkawojciech21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 21:02   #13
żurawinka
Zakorzenienie

Dot.: Fixator Kryolanu- utrwala makijaż, ale czy zapobiega błyszczeniu buźki?

Fixator zastosowałam na ślub i weslele - własne - i buzia mi się nie błyszczała- wyglądała świeżo aż do zmycia buzi ( od trzeciej do szóstej rano) I nic mi po nim nie wyskoczyło. Po spryskaniu buzi ma się przez chwilę wrażenie stężenia lakieru na buzi ale to uczucie szybko mija. Ja jestem bardzo zadowolona z efektu ( a ile się komplementów nasłuchałam)
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości