Młoda mama potrzebuje rewolucji :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-04-03, 11:21   #1
Marzena17
Rozeznanie

Młoda mama potrzebuje rewolucji :)

Cześć, kilka miesięcy temu zostałam mamą, o ile w ciąży nie zmieniłam się jakoś szczególnie, to niestety po ciąży trochę zmian zauważyłam. Potrzebuję super metamorfozy, żeby dobrze się ze sobą w końcu poczuć, bo przyznaję, ze trochę pewność siebie osłabła, nie czuję się zbyt atrakcyjnie. Wzięłam się za siebie, jeśli chodzi o ćwiczenia i dietę, ale niestety kompletnie nie potrafię sobie dopasować fryzury. Mam też problem z kolorystyką ubrań, generalnie mam problem z określaniem kolorów i ich tonacji. Po ciąży wypadło mi wiele włosów, są zniszczone i nie układają się w nic, co przypominałoby fryzurę. Zresztą ciągle je spinam, bo dziecko ciągnie mnie za włosy jak tylko rozpuszczę Myślałam o porządnym skróceniu, ale trochę się boję, bo byłaby to drastyczna zmiana, a nie do końca wiem, czy będzie mi to pasować. Pomóżcie mi dopasować fryzurę tak, żeby nie była trudna do ułożenia i podkreślała jakoś moją urodę, a nie nie defekty.

1. Jak się opalasz - najpierw na różowo-czerwono, później uzyskuję delikatną jasno brązową opaleniznę
2. Kolor oczu – w ciepłym piwnym odcieniu, z miodowymi plamkami i zielone naokoło źrenicy

3. Piegi – jeśli w ogóle są to są złote

4. Cera – jestem bardzo blada, odcień skóry jest szaro-żółty

5. Naturalny kolor włosów – włosy raczej ciemne, kiedyś ciepły brąz, teraz odrosty poza siwulcami sprawiają wrażenie zimnego ciemnego brązu

6. Kolor ust – jasny, blady róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze – czuję się dobrze w różowym (nie cukierkowym, tylko takim raczej ciemnym wyraźnym), cytrynowym (jasnym), granatowym, fioletowym (kolory raczej przybrudzone), ponoć świetnie wyglądam w zgniłej zieleni, ale nie cierpię tego koloru, podobnie jak pomarańczowego, brązowego, musztardowego. Na pewno źle wyglądam w czerni(jeśli jest przy twarzy, bo jestem bardzo blada, a ten kolor sprawia, że wyglądam na chorą).
Pierwsze 2 zdjęcia są najbardziej aktualne, zdjęcie z wesele sprzed dwóch lat, pozostałe są dawniejsze, miałam cieplejszy odcień włosów i byłam trochę szczuplejsza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Włosy za uszami.jpg (58,3 KB, 200 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 1.jpg (59,7 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wesele.JPG (91,6 KB, 257 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5 lat temu.jpg (97,1 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w brązach.jpg (58,6 KB, 163 załadowań)
Marzena17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 23:49   #2
Holly85
Zadomowienie

Dot.: Młoda mama potrzebuje rewolucji :)

Fryzury Ci niedoradzę, bo nie jestem zwolenniczką nadmiernego kombinowania jesli jest dobrze, a wg mnie jest, Moim zdaniem pasują Ci proste fryzury, jakieś proste cięcie, albo nieco dłuższe włosy, albo kucyki, czy niedbałe koczki, na pewno odradzam ciąć na krótko.. no chyba, ze z powodu wypadania, ale to wypadanie to pewnie efekt podwyższonego poziomu prolaktyny, dopóki karmisz piersią raczej nie minie.

Jedyne co się przyczepię to brwi, nie depiluj ich nad nosem metodą tzw. ''ołówka' to przestarzały banał, daj im tam odrosnąć, a sterczące włoski się po prostu przycina, tak jak np na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=Gpjapx6i7wU
Tak "rozjechane" szeroko brwi robią coś dziwnego z twoją twarzą, a jeszcze podkreślają, że nos jest nieco szerszy dołem (gdyby stosować te metodę u wszystkich to niektore dziewczyne musialyby usunąć sobie połowę łuku, bo tak mają szerokie nosy dołem.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:26   #3
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
Fryzury Ci niedoradzę, bo nie jestem zwolenniczką nadmiernego kombinowania jesli jest dobrze, a wg mnie jest, Moim zdaniem pasują Ci proste fryzury, jakieś proste cięcie, albo nieco dłuższe włosy, albo kucyki, czy niedbałe koczki, na pewno odradzam ciąć na krótko.. no chyba, ze z powodu wypadania, ale to wypadanie to pewnie efekt podwyższonego poziomu prolaktyny, dopóki karmisz piersią raczej nie minie.

Jedyne co się przyczepię to brwi, nie depiluj ich nad nosem metodą tzw. ''ołówka' to przestarzały banał, daj im tam odrosnąć, a sterczące włoski się po prostu przycina, tak jak np na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=Gpjapx6i7wU
Tak "rozjechane" szeroko brwi robią coś dziwnego z twoją twarzą, a jeszcze podkreślają, że nos jest nieco szerszy dołem (gdyby stosować te metodę u wszystkich to niektore dziewczyne musialyby usunąć sobie połowę łuku, bo tak mają szerokie nosy dołem.
Dziękuję za wypowiedź. Nie karmię piersią i badania tarczycy mam obecnie w porządku, więc nie wiem, na ile to sprawa hormonalna. Z brwiami będzie ciężko, bo one niestety za mocno w kierunku nosa nie rosną (kiedy byłam nastolatką brwi aż się stykały ze sobą i namiętnie je wyrywałam, no i teraz jakoś nie chcą wrócić). Odnośnie nosa, on po prostu jest na dole szeroki i krzywy, bo mam pękniętą przegrodę Niemnniej jednak postaram się zostawiać każdy najmniejszy włosek rosnący bardziej do środka
A jeśli chodzi o włosy, czy według Ciebie (chętnie też przeczytam opinie innych : ) ) powinnam mieć grzywkę? Bo mam dosyć wysokie czoło.
Stary 2016-04-04, 18:38   #4
Holly85
Zadomowienie

to zależy jak twarz wygląda teraz, piszesz, ze masz nadprogramowe kilogramy
i te bardziej aktualne zdjęcia są zrobione z bardzo bliskiej odległości co przekłamuje obraz - twarz wydaje się szersza.. moze zrób jedno zdjęcie przynajmniej z 1.5 metra od aparatu i wtedy to pozwoli ocenić obecny kształt twarzy,
czoło masz wysokie ale w proporcjonalny sposób, na pewno nie wygląda jakoś dziwnie.
Stary 2016-04-05, 16:06   #5
Kaminka24
Rozeznanie

Na pewno w długich włosach wyglądasz ładnie Ale jeśli mówisz, że wypadło ich dużo po ciąży, chodzisz tylko w spiętych, maleństwo ciąga Cię cały czas no i przede wszystkim masz potrzebę zmiany to dobrym pomysłem jest aby sprawić sobie krótką fryzurę Raz, że włosom przyda się taki reset, a potem będziesz mogła spowrotem je zapuścić. Dwa, że będzie wygodniej, a trzy, że będziesz odmieniona pięknie na wiosnę. Więc ja jestem jak najbardziej za - obcinaj na krótko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Best-Short-Hairstyles-for-Round-Faces_2.jpg (32,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pictures-of-short-haircuts-for-fine-hair-and-round-face-1.jpg (89,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Short-Hairstyles-for-Round-Faces.jpg (26,8 KB, 9 załadowań)
Kaminka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 20:37   #6
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kaminka24 Pokaż wiadomość
Na pewno w długich włosach wyglądasz ładnie Ale jeśli mówisz, że wypadło ich dużo po ciąży, chodzisz tylko w spiętych, maleństwo ciąga Cię cały czas no i przede wszystkim masz potrzebę zmiany to dobrym pomysłem jest aby sprawić sobie krótką fryzurę Raz, że włosom przyda się taki reset, a potem będziesz mogła spowrotem je zapuścić. Dwa, że będzie wygodniej, a trzy, że będziesz odmieniona pięknie na wiosnę. Więc ja jestem jak najbardziej za - obcinaj na krótko
Dzięki Właśnie chodzi o to, że te włosy już mi po prostu przeszkadzają, nie mam co z nimi zrobić i nie mam też kiedy ich rozpuścić, bo ciągle z dzieckiem

Cytat:
to zależy jak twarz wygląda teraz, piszesz, ze masz nadprogramowe kilogramy
i te bardziej aktualne zdjęcia są zrobione z bardzo bliskiej odległości co przekłamuje obraz - twarz wydaje się szersza.. moze zrób jedno zdjęcie przynajmniej z 1.5 metra od aparatu i wtedy to pozwoli ocenić obecny kształt twarzy,
czoło masz wysokie ale w proporcjonalny sposób, na pewno nie wygląda jakoś dziwnie.
Dodaję zdjęcia, przepraszam, że nie w świetle dziennym. Mam wrażenie, że bardzo się postarzałam po ciąży Potrzebuję jakiejś zmiany, bo na zdjęciu nie prezentuję się specjalnie dobrze Sama niestety nie mam za wiele pomysłów, wiem jedynie, że z włosami to musowo coś muszę, bo zwariuję :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160405_202220[1].jpg (65,6 KB, 171 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160405_202250[1].jpg (49,3 KB, 129 załadowań)
Stary 2016-04-06, 21:15   #7
Holly85
Zadomowienie

faktycznie obecnie masz twarz troszkę zaokrągloną, ja bym odradzała prostą grzywkę, jęsli się upierasz, to może taka na skos, ale wierz mi przy dziecku i tym co trzeba przy nim robić, to Ty tą grzywkę szybko zapniesz spinkami...
Jeśli już koniecznie coś zmieniać, to może zrobić jaśniejsze refleksy we włosach? zeby nie były tak ciemne (moze niech pozostaną ciemniejsze od góry a od połowy moznaby zrobić rozjaśnienie ton w ton) tak zeby ożywiło twarz i podkreśliło oczy?

a tak swoją drogą co Ci się tak nie podoba w Tobie? bo ja nie widzę jakiegoś problemu z twarzą czy wlosami (jesli musisz - to jedynie odświezyc cięcie i tyle)
Stary 2016-04-07, 12:23   #8
Beatka670
Raczkowanie

Cytat:
faktycznie obecnie masz twarz troszkę zaokrągloną, ja bym odradzała prostą grzywkę, jęsli się upierasz, to może taka na skos, ale wierz mi przy dziecku i tym co trzeba przy nim robić, to Ty tą grzywkę szybko zapniesz spinkami...
Jeśli już koniecznie coś zmieniać, to może zrobić jaśniejsze refleksy we włosach? zeby nie były tak ciemne (moze niech pozostaną ciemniejsze od góry a od połowy moznaby zrobić rozjaśnienie ton w ton) tak zeby ożywiło twarz i podkreśliło oczy?

a tak swoją drogą co Ci się tak nie podoba w Tobie? bo ja nie widzę jakiegoś problemu z twarzą czy wlosami (jesli musisz - to jedynie odświezyc cięcie i tyle)
Zgadzam się z tymi refleksami. Ciemne pomimo wszystko musisz mieć, bo i masz ciemne brwi i widac, ze Ci pasują.. ale moze zrob jakies ombre ? Rozjasnic albo koncowki, albo nawet wlosy od polowy?

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

A ciuchy zacznij kupowac w jasniejszych kolorach.. w ogole Ci ciemne nie pasują..
Teraz sa modne pastele i biele.. moze cos w ten desen ?
Beatka670 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 22:07   #9
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:

Co mi się nie podoba? No właśnie te zmiany, które w moim wyglądzie zaszły (albo ja po prostu zaczęłam zauważać więcej mankamentów ) właśnie ta okrągła twarz, jakieś takie ogólne zaniedbanie. Chyba najbardziej przeszkadza mi to, że ciągle wyglądam tak samo, jeśli chodzi o fryzurę, żadnych zmian, a teraz jedyne, co mi przychodzi do głowy to właśnie bardzo krótkie włosy, bo żadne cięcie nie ma większego sensu, skoro zaraz połowa włosów zostanie wyrwana przez małe łapki

Cytat:
Napisane przez Beatka670 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tymi refleksami. Ciemne pomimo wszystko musisz mieć, bo i masz ciemne brwi i widac, ze Ci pasują.. ale moze zrob jakies ombre ? Rozjasnic albo koncowki, albo nawet wlosy od polowy?
A myślisz, że krótkie włosy by mi pasowały? Tylko wtedy refleksy, czy jednak rozjaśniać?
Że też wcześniej nie wpadłam na to, że w zupełnie ciemnym, jednolitym jest mi źle...

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

A ciuchy zacznij kupowac w jasniejszych kolorach.. w ogole Ci ciemne nie pasują..
Teraz sa modne pastele i biele.. moze cos w ten desen ?
Chyba faktycznie te ciemne ciuchy trochę mnie przytłaczają. Spróbuję się nosić trochę jaśniej
Stary 2016-04-08, 21:14   #10
Marzena17
Rozeznanie

Dziewczyny, mam jeszcze dwa pytania. Czy widzicie u mnie włosy takie do brody albo trochę dłuższe, czy jednak mogę zaryzykować i ścinać praktycznie po męsku? Próbowałam dopasować sobie twarz w tych różnych programach on-line, ale szczerze powiedziawszy w każdej fryzurze wyglądałam źle

I jeszcze jedno, czy na podstawie tych zdjęć któraś z was jest w stanie mniej więcej określić mój typ urody lub chociaż kolorystykę, w której byłoby mi dobrze? Mam duży problem z określaniem ciepłoty czy chłodu w kolorach, co czasami kończy się tak, że kupuję jakąś rzecz, a później w ogóle jej nie noszę, bo boję się, że mi nie pasuje :P
Stary 2016-04-09, 14:09   #11
Kaminka24
Rozeznanie

Hmm, no wg mnie to byłoby Ci najlepiej nie na zupełnie krótko po męsku ciąć tylko na taką długość jak na 2 pierwszych zdjęciach wrzuconych przeze mnie Ale możesz też zrobić tak: obciąć włosy do brody, zobaczyć czy będzie Ci się podobać i czy będzie to fryzura dla Ciebie praktyczna a jeśli nie to jeszcze raz odwiedzić fryzjera i ściąć się na krótko
Stary 2016-04-09, 15:11   #12
Kaminka24
Rozeznanie

Z symulacjami to jest tak że 80% efektu zależy od wybranego zdjęcia, miny jakiej się na nim ma, makijażu itd. Wrzucam kilka symulacji z 2 różnych Twoich zdjęć i z pierwszego wynika, że zdecydowanie Ci lepiej w długości do brody a w krótszych wyglądasz mniej korzystnie, zaś z drugiego zdjęcia wynika, że równie ślicznie Ci będzie Ci ściętej na króciutko Moimi faworytami są 1, 3, 6 z pierwszego zdjęcia i 3, 4, 6 z drugiego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m1.jpg (135,2 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m2.jpg (157,1 KB, 65 załadowań)
Stary 2016-04-09, 17:49   #13
Ixcuina
Raczkowanie

Popieram opcję 3 i 4 z drugiego zdjęcia, natomiast stanowczo odradzam boba do brody i prostą grzywkę - na symulacji fryzura "zakryła" Ci po kawałku twarzy po bokach, w rzeczywistości taka fryzura maksymalnie zaokrągli Ci buzię.
Przemyśl może jeszcze raz kwestię ścinania włosów - pamiętaj, że żeby krótka fryzura dobrze wyglądała trzeba ją codziennie układać, a skoro nie masz teraz czasu, żeby coś pokombinować z obecnymi włoskami (np. upiąć je w jakiś kok), to możliwe, że nie będziesz też miała czasu na układanie krótkich włosów.
Popieram też poprzedniczki co do kolorystyki ubrań, tyle, że spróbowałabym na Twoim miejscu jakieś żywe kolory, oczywiście nie chodzi o wygląd papugi ale np jakaś żywo czerwona bluzeczka do dżinsów itp. Myślę, że byłoby Ci ładnie

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Ixcuina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 20:16   #14
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Z symulacjami to jest tak że 80% efektu zależy od wybranego zdjęcia, miny jakiej się na nim ma, makijażu itd. Wrzucam kilka symulacji z 2 różnych Twoich zdjęć i z pierwszego wynika, że zdecydowanie Ci lepiej w długości do brody a w krótszych wyglądasz mniej korzystnie, zaś z drugiego zdjęcia wynika, że równie ślicznie Ci będzie Ci ściętej na króciutko Moimi faworytami są 1, 3, 6 z pierwszego zdjęcia i 3, 4, 6 z drugiego
Wow Dziękuję bardzo, rzeczywiście mogłam nie trafiać ze zdjęciem z tymi fryzurami, bo na tych Twoich jakoś normalnie wyglądam. Chyba skłonię się w kierunku 3 lub 6 z pierwszego zdjęcia. Nawet kolor z 6 zdjęcia mi się podoba Dzięki wielkie

Cytat:
Napisane przez Ixcuina Pokaż wiadomość
Popieram opcję 3 i 4 z drugiego zdjęcia, natomiast stanowczo odradzam boba do brody i prostą grzywkę - na symulacji fryzura "zakryła" Ci po kawałku twarzy po bokach, w rzeczywistości taka fryzura maksymalnie zaokrągli Ci buzię.
Przemyśl może jeszcze raz kwestię ścinania włosów - pamiętaj, że żeby krótka fryzura dobrze wyglądała trzeba ją codziennie układać, a skoro nie masz teraz czasu, żeby coś pokombinować z obecnymi włoskami (np. upiąć je w jakiś kok), to możliwe, że nie będziesz też miała czasu na układanie krótkich włosów.
Popieram też poprzedniczki co do kolorystyki ubrań, tyle, że spróbowałabym na Twoim miejscu jakieś żywe kolory, oczywiście nie chodzi o wygląd papugi ale np jakaś żywo czerwona bluzeczka do dżinsów itp. Myślę, że byłoby Ci ładnie
Mam jeszcze tydzień na przemyślenia I chyba najpierw zetnę do brody lub trochę dłużej a później ewentualnie całkiem na krótko. Żywe kolory mówisz? Spojrzałam na swoją szafę...a tam wszystko czarne, szare, granatowe, a jak kolorowe to przygaszone :P Czeka mnie wyprawa do sklepu i mierzenie
Stary 2016-04-18, 19:41   #15
Marzena17
Rozeznanie

Hej dziewczyny Zdecydowałam się na bardzo radykalne cięcie. Póki co czuję się w nowej odsłonie nieco dziwnie i niepewnie :P Chyba będę musiała bardziej rozjaśnić włosy, bo mam refleksy/pasemka, które niestety nie do końca wyszły tak, jak chciałam Proszę o szczerą opinię.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg met1.jpg (57,6 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg met2.jpg (51,0 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg met3.jpg (70,5 KB, 78 załadowań)
Stary 2016-04-19, 17:42   #16
Kaminka24
Rozeznanie

Wow, duża zmiana Bardzo ładnie Ci w nowej fryzurze, dużo lepiej nawet niż na symulacjach Służy Ci krótkie cięcie Te pasemka tylko faktycznie, trochę "nieudane" jak dla mnie. A jak bardzo chciałabyś je rozjaśnić?
Stary 2016-04-19, 20:25   #17
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Wow, duża zmiana Bardzo ładnie Ci w nowej fryzurze, dużo lepiej nawet niż na symulacjach Służy Ci krótkie cięcie Te pasemka tylko faktycznie, trochę "nieudane" jak dla mnie. A jak bardzo chciałabyś je rozjaśnić?
Dzięki Nawet mąż nie może się przyzwyczaić, dobrze, że córka tylko przez chwilę niepewnie na mnie zareagowała
Mam ochotę na duże rozjaśnienie :P Chyba dowód musiałabym zmienić... już i tak nikt mnie nie poznaje, więc rozjaśnienie zupełnie mnie zmieni. No i do tego musiałabym znaleźć jakiegoś specjalistę, bo kolor na włosach miał wyjść chłodny i subtelniejszy a jest tak średnio.
Załączam jeszcze dwa zdjęcia w lekkim makijażu. Wiem, że miałam zrezygnować z ciemnych kolorów, no ale po domu :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mat5.jpg (59,3 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg met6.jpg (42,8 KB, 55 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości