Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-04-06, 10:59   #1
201703291446
Konto usunięte

Suchy szampon - czy niszczy włosy? Jakie ma działanie na skalp?

Wizażanki, od jakiegoś czasu używam suchego szamponu, około raz w tygodniu na noc, gdzieś przeczytałam, że wtedy efekty są lepsze, faktycznie są, rano mam super świeże i gładkie włosy, byłam jednak ciekawa, czy to w żaden sposób ich nie niszczy? Nie wiem dokładnie jak działają takie szampony.

Mam to szczęście, że jestem jasną blondynką, więc nie muszę go wyczesywać, nie widać go na włosach, miałam już kilka marek, wszystkie działają na mnie tak samo.
201703291446 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 12:36   #2
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: Suchy szampon - czy niszczy włosy? Jakie ma działanie na skalp?

Jeżeli chodzi o skórę i wypadanie włosów, to u mnie suche szampony spowodowały sporo problemów. Włosy leciały intensywniej, prawdopodobnie przez zatkanie mieszków włosowych (mimo mycia co 2 dni).

Zerknij sobie na bloga Angeliki Grabowskiej, napisała bardzo dobry post na ten temat KLIK

Niektórym nic nie jest od regularnego używania takich specyfików, najlepiej obserwować skórę i włosy.
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 12:39   #3
201703291446
Konto usunięte

Dziękuję! Na razie nie zaobserwowałam żadnego wzmożonego wypadania, ale zwrócę na to uwagę.
Stary 2016-04-06, 12:49   #4
drozdobyx
Przyczajenie

ja mam czarne włosy, nigdy nie używałam. Moja koleżanka mówiła,że taki szampon z czasem wywołuje swędzenie na skórze głowy także zbyt często nie używaj

Edytowane przez drozdobyx
Czas edycji: 2016-04-06 o 12:52
drozdobyx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 12:53   #5
lwia paszcza
Zakorzenienie

Niezły ten artykuł z linka. Nie podejrzewałabym szamponów suchych o jakieś szkodliwe działanie na włosy, no ale moje włosy są - nazwijmy to - kapryśne może właśnie alkohol z tych szamponów im zaszkodził, bo są teraz generalnie zdrowe, ale mocno wypadają
Czy masz, autorko, cienkie i delikatne włosy, tak jak ja? Jeśli tak, to po prostu na nie uważaj takim to może dosłownie wszystko zaszkodzić.
Stary 2016-04-06, 12:59   #6
201703291446
Konto usunięte

No właśnie nie, mam jasny blond, kręcone, ale jest ich bardzo dużo i nie są cienkie.
Stary 2016-04-07, 14:34   #7
"niusia"
Wtajemniczenie

Ja przestałam kupować suche szampony odkąd używam zwykłej mąki ziemniaczanej, działa tak samo a włosów nie niszczy; po wyczesaniu lekko nabłyszcza włosy i unosi od nasady, czasem nawet zaleca się ją do dodawania do masek, wiec raczej nie ma szans zniszczyc włosów.

"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 19:36   #8
Gumisiek007
Zadomowienie

Moje włosy dość szybko się przetłuszczają, myję codziennie. Czasami rano zwyczajnie nie zdążę i do tej pory ratowałam się suchymi szamponami, ale zauważyłam właśnie wzmożone swędzenie skóry głowy. Mało tego dość często pojawiały mi się bolące krostki. Niedawno zaczytałam się o dobrych właściwościach pudru Babydream z rossmana i przy następnej takiej sytuacji, użyję tego specyfiku. Ciekawe jak się spisze
Gumisiek007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 09:35   #9
lwia paszcza
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gumisiek007 Pokaż wiadomość
Moje włosy dość szybko się przetłuszczają, myję codziennie. Czasami rano zwyczajnie nie zdążę i do tej pory ratowałam się suchymi szamponami, ale zauważyłam właśnie wzmożone swędzenie skóry głowy. Mało tego dość często pojawiały mi się bolące krostki. Niedawno zaczytałam się o dobrych właściwościach pudru Babydream z rossmana i przy następnej takiej sytuacji, użyję tego specyfiku. Ciekawe jak się spisze
dobrze wiedzieć ja muszę dokupić kakao zwykłe do mikstury, bo włosy mam ciemne, a w domu nie ma już ani grama...
Stary 2016-04-22, 10:13   #10
hellenita
Przyczajenie

Myślę, że z suchym szamponem jak ze wszystkim, grunt to nie przesadzać z ilością, ani z częstotliwością.
Ja używam jakoś raz w miesiącu, w sytuacjach gdzie muszę bardzo wcześnie wstać, albo na wyjeździe gdzie zwyczajnie nie chce mi się męczyć z myciem i układaniem i nie zauważyłam żadnych negatywnych wpływów ani na włosy, ani na skórę głowy
hellenita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 22:20   #11
Jasevrati
Raczkowanie

No cholercia, jak zwykle kiedy wynajdę jakieś panaceum na wielki problem, to się zaraz okazuje, że jednak to nie był dobry pomysł. Mam trochę podniszczone włosy, do tego z natury są cienkie, ale gęste. Takiego czegoś naprawdę nie da się rozczesać. Dlatego nienawidzę rozczesywania włosów po myciu. Przez lata przyzwyczaiłam swoją czuprynę do codziennego mycia, bo całe życie były krótkie, a jak wiadomo, cienkie i wiotkie włosy bez codziennego układania to gwarantowany przyklep. Aż kiedyś postanowiłam, że na starość zapuszczę sobie te moje włosy, żeby zobaczyć jak to będzie. No i okazało się, że jest super, nareszcie nie trzeba ich codziennie układać, bo warkocz, koczek, czy nawet koński ogon wygląda całkiem nieźle. Przestałam więc codziennie mordować je szczotką i suszarką lub prostownicą, ale problem codziennego mycia i rozczesywania pozostał. Mam teraz włosy kawałek za łopatki i nadal mi się przetłuszczają. Wymyśliłam więc suche szampony, zaopatrzyłam się w kilka i myję włosy co 3 dni, w międzyczasie psikając w newralgicznych miejscach szamponem w sprayu. Ulga jest niesamowita, nie muszę poświęcać półtorej godziny codziennie rano na mycie włosów, nie wydzieram codziennie przy rozczesywaniu wielkich kołtunów, straty są jakby mniejsze, bo odpada rozczesywanie na mokro, no i włosy na długości odpoczęły, bo nie są codziennie kąpane. A teraz się dowiaduję, że suchy szampon to nic dobrego i pewnie mi zaszkodzi... Owszem, zauważam jakąś taką szorstkość trzeciego dnia, ale to w końcu mąka we włosach. Ciężko je też domyć. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale ja na razie zostanę przy suchych szamponach, bo jak zacznę znowu myć włosy codziennie, to zwariuję. Dobrze, że przeczytałam te przestrogi, będę uważać i obserwować swoje włosy, do tej pory sądziłam, że nie ma to żadnego wpływu na stan włosów, no bo niby co? Mąka ryżowa? Na denaturat nawet nie zwróciłam uwagi... Będę nadal testować te psikacze, jakby coś się działo, to napiszę.
Jasevrati jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości