Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-28, 09:01   #1
Toccata
Zadomowienie

MAHORA Guerlain

Chyba zwariowałam, że chcę kupić perfumy w ciemno Zachęciły mnie opinie w KW, zajrzałam na osmoz i ... niespodzianka. EDP i EDT różnią się nieco składem.

EDP roztacza w nucie głowy woń pomarańczy i migdałów, w nucie serca czai się ylang-ylang, neroli, tuberoza i jaśmin, a nuta bazy czaruje drzewem sandałowym, wetiwerem i wanilią.

EDT również ma cytrusowe nuty na początku, za to później mistrz Guerlain wprowadził troszkę wariacji. W nucie serca mamy kwiat frangipiani + znane już neroli, ylang-ylang i jaśmin, w nucie bazy do drzewa sandałowego, wanilii i wetiweru dołącza lubiana przeze mnie paczula.

I teraz mam dylemat - na którą wersję się czaić

Możecie podzielić się ze mną jakimś sugestywnym opisem jednej lub drugiej wersji? Obu nie kupię, mowy nie ma

Aha i jeszcze jedno - w Dionecie 30 ml kosztuje 73 zł. Nie dziwacznie niska ta cena aby?
Toccata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 12:58   #2
ladyDIOR
Zadomowienie

GG do ladyDIOR
MAHORA Guerlain

Jak wam się podoba MAHORA? Lubię orientalno-kwiatowe perfumy, myślicie, że mogą mi się spodobać? Licytuję miniaturkę na Allegro, taki maly hazardzik A Wy? Lubicie ten zapach?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post22432711
ladyDIOR jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 13:54   #3
evee
Wtajemniczenie

GG do evee
Dot.: MAHORA Guerlain

mahora jest trudnym zapachem, dosc nietypowym,ktory pieknie pachnie (na mnie) w okolicach poznej jesieni..w lecie niemilosiernie smierdzi..
zapach jest dosc mocny,ciezki,"wilgotny"- raczej trzymajacy sie przy ciele,
pieknie komponuje sie z zapachem skory(mowie tutaj o skorze jako materiale- kurtka,plaszcz itd) napewno nie jest to typowy-kwiat.orientalny zapaszek..
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 14:32   #4
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Ja miałam próbkę od Hybrisa, więc nie wiem, czy to była EDP czy EDT, a one się chyba różnią, z tego co pamiętam z lektury Osmoza.
W każdym razie ja nie jestem fanką tego zapachu: jest na pewno oryginalny, taki jakis wilgotny, ziemisty, bardzo trwały z pewnoscią i w moim przypadku niestety migrenogenny. Jakoś mi przypomina Sotto Voce, chociaż nie wiem, czy ktoś jeszcze miał takie skojarzenie.
Podoba mi się tylko końcowa faza tego zapachu i to na ubraniu, bo totalnie się wtedy przeistacza i pachnie tak...lekko kadzidlano.
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 14:46   #5
Toulouse
Raczkowanie

W tym wątku znajdziesz sporo o Mahorze. Założyłam go swego czasu, próbując wybrać między Mahorą i Casmirem (przy czym też nie znałam żadnego z tych zapachów) :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=82774

Na mnie Mahora jest bardzo intensywna i niesamowicie trwała. Na początku czuję przede wszystkim tuberozę i jaśmin. Potem mięknie i robi się słodka, ale z nutką goryczy w tle (tak przynajmniej ja to czuję). Do tego mam wrażenie, że to jest taki bardzo "gęsty" i esencjonalny zapach.
Reasumując i odpowiadając na pytanie-bardzo mi się podoba chociaż faktycznie nie jest to łatwy zapach, a już z pewnością nie taki z serii:"od biedy spodoba się każdemu"
Stary 2005-12-21, 16:06   #6
Adeline
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Toulouse
W tym wątku znajdziesz sporo o Mahorze. Założyłam go swego czasu, próbując wybrać między Mahorą i Casmirem (przy czym też nie znałam żadnego z tych zapachów) :

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=82774

Na mnie Mahora jest bardzo intensywna i niesamowicie trwała. Na początku czuję przede wszystkim tuberozę i jaśmin. Potem mięknie i robi się słodka, ale z nutką goryczy w tle (tak przynajmniej ja to czuję). Do tego mam wrażenie, że to jest taki bardzo "gęsty" i esencjonalny zapach.
Reasumując i odpowiadając na pytanie-bardzo mi się podoba chociaż faktycznie nie jest to łatwy zapach, a już z pewnością nie taki z serii:"od biedy spodoba się każdemu"
To chyba "istota" Mahory połączenie słodyczy z czymś gorzkim, pozostającym w tle słodyczy, ale jednak obecnym. Połączenie ciekawe, ale ja jej na sobie nie lubiłam Swego czasu licytowałam flakon niepełny na allegro.
Adeline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 17:49   #7
ania*aneczka
Wtajemniczenie

Mahora? o fu! jak dla mnie pachnie starą pudernicą (przepraszam z góry za okreslenie, jesli kogos urazilam..).. wg mnie kompletnie nie nadaje sie dla mlodej dziewczyny..no,chyba ze takiej po 30-tce. ;P
ania*aneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 18:11   #8
Adeline
BAN stały

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka
Mahora? o fu! jak dla mnie pachnie starą pudernicą (przepraszam z góry za okreslenie, jesli kogos urazilam..).. wg mnie kompletnie nie nadaje sie dla mlodej dziewczyny..no,chyba ze takiej po 30-tce. ;P
Stara pudernica ? Jasne, że sie nie obrażam, chociaż używam wielu zapachów które inni nazywaja zapachami dla dojrzałych kobiet( akurat nie Mahory, ma ją za to moja Mama).
To rzecz gustu, ale ja myślę że połączenie młodości...hm..niewinnośc i ze zmysłowym mocnym zapachem to jest to.
Niewinna buzia anioła, czarna suknia wieczorowa i Eau de Soir...to kojarzy mi się bardziej niż np. babcia i ten zapach. I..bardziej działa na mężczyzn. Przynajmniej na mojego
Adeline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 22:03   #9
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Na mnie tez pięknie pachnie, lekko kokosowo lubię ten zapach, ale to nie jest typowa orientalno-kwiatowa kompozycja.
Stary 2007-09-09, 13:38   #10
Aragonte
Wtajemniczenie

Upolowałam miniaturkę Mahory, przetestowałam... i waham się, czy nie zacząć odkładać na większą pojemność To zapach inny niż większość z mojej kolekcji, kwiatowy (co mnie ostatecznie odstraszyło od Organzy). Wydaje mi się znacznie bardziej przestrzenny niż Shalimar (by pozostać przy produkcji Guerlaina), bardziej skłania mnie do podróży w wyobraźni... niekoniecznie na Lemowski Eden, ale na pewno do jakiegoś obcego, fascynującego świata pełnego bujnej roślinności. Do podobnych skojarzeń skłania mnie Słonik, ale on trzyma się jakiejś amazońskiej dżungli, a Mahora... Mahora wydaje mi się nie całkiem z tego świata.

No i poważnie rozważam, czy z jej zakupem nie dołączyć do grona - cytuję za wątkiem - grona "starych pudernic"
Aragonte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 14:11   #11
ishtar4
Rozeznanie

Mahora pachnie czerwonoziemem afrykańskiej sawanny, tam dosłownie czuć ziemię, zasuszone trawy, korzenie, pył. Pora sucha, wędrujesz sawanną, zatrzymujesz się przy ciernistym krzewie (coś jak akacja); jego żółte kwiaty pachną słodko, mlecznie, dziwacznie
Stary 2007-09-09, 14:27   #12
bieta
Zadomowienie

Podłączam się do wątku, od niedawna bardzo chciałabym poznać Mahorę, jednak od pewnego czasu w żadnej perfumerii nie mogę jej znaleźć. Nie wiecie, czy ma zniknąć, czy to tylko braki w asortymencie?
bieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 14:32   #13
Aragonte
Wtajemniczenie

Chyba już zniknęła z perfumerii Nawet w internetowych jest rzadko spotykana, na bank widziałam ją tylko w iperfumy. Boję się, że zniknie całkiem, zanim ją kupię
Do warszawianek - miniaturkę Mahory (i Theoremy, ku memu niebotycznemu zdumieniu) udało mi się kupić w jednej z perfumeryjek w podziemiach centrum, chyba ze dwie tam są.

Aha, jeszcze pytanie do szczęśliwych posiadaczek Mahory: czy nie wyłazi z niej jakieś podobieństwo do klasycznej Organzy? Tu i tu kwiatki, dużo kwiatków jest, i Organza mnie podduszała nieco, choć miniaturkę zachowałam (bo lubię te maleństwa )
Aragonte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 13:14   #14
juella
Raczkowanie

Myślę, że z kupowania Mahory w ciemno niekoniecznie będzie radość.
Mahora jest dość trudna; mocno suchy ,rozgrzany kokos diablo unurzany
w tuberozie. Moja edp poleciała w świat i nawet nie zostawiłam małej próbeczki. Czasem lubiłam psiknąć na nadgarstek i wwąchiwać się do otumanienia, ale pachnieć tak globalnie to nie. Na pewno jest szlachetnym, zapadającym w pamięć zapachem, ale niekoniecznie do używania. Przyjemnie było pogłaskać flaszkę, niuchnąć i.... znów odłożyć.
juella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 16:44   #15
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
No i się nie zgodzę! Za stara się nie uważam, za pudernice bardziej, a Mahorę mam i uwielbiam.
No i tak na marginesie-po 30'tce kobieta jest wciąż młoda...
Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Na mnie tez pięknie pachnie, lekko kokosowo lubię ten zapach, ale to nie jest typowa orientalno-kwiatowa kompozycja.
Zgadzam się, to dość trudnu zapach i jak się komuś wydaje, że ma w sobie coś łatwego, lekkiego, trzpiotowatego to jest w błędzie.

U mnie też wychodzi kokos i dziwna ziemista słoność zapachu-extra.
Cytat:
Napisane przez bieta Pokaż wiadomość
Podłączam się do wątku, od niedawna bardzo chciałabym poznać Mahorę, jednak od pewnego czasu w żadnej perfumerii nie mogę jej znaleźć. Nie wiecie, czy ma zniknąć, czy to tylko braki w asortymencie?
Mahora jest już wycofana. Pamiętam, ze jak ja polowałam na swój flakon, to już wtedy było ciężko ją dostać (po normalnej cenie też...). Teraz czasami się trafia na Allegro, ale cena jest koszmarna, przedtem bywała w internetowych perfumeriach 30 ml za 90 zł, ale to już chyba historia.
Trzeba szukać po małych sklepikach, bo w sieciowych raczej się jej nie spotka.

Cytat:
Napisane przez Aragonte Pokaż wiadomość
Chyba już zniknęła z perfumerii Nawet w internetowych jest rzadko spotykana, na bank widziałam ją tylko w iperfumy. Boję się, że zniknie całkiem, zanim ją kupię
Do warszawianek - miniaturkę Mahory (i Theoremy, ku memu niebotycznemu zdumieniu) udało mi się kupić w jednej z perfumeryjek w podziemiach centrum, chyba ze dwie tam są.

Aha, jeszcze pytanie do szczęśliwych posiadaczek Mahory: czy nie wyłazi z niej jakieś podobieństwo do klasycznej Organzy? Tu i tu kwiatki, dużo kwiatków jest, i Organza mnie podduszała nieco, choć miniaturkę zachowałam (bo lubię te maleństwa )
Organze klasyczną również ubóstwiam ponad wszystko i śmiało mogę napisać, że Mahora nie ma z nią nic wspólnego, nie wyczuwam żadnego podobieństwa, nawet minimalnego... Na mojej skórze to dwa różne zapachy!
Stary 2007-09-11, 07:28   #16
Yola
Wtajemniczenie

GG do Yola

Mahora mnie wkurza
Raz ją kocham raz mnie wierci w nosie. Kupiłam miniaturkę, zakochałam się. Kupiłam większą pojemnośc, zmęczył mnie po kilku użyciach- sprzedałam na allegro.. zatęskniłam i znów jestem w posiadaniu buteleczki (30 ml)
Latem była moim numerem jeden bo właśnie w upale cudownie rozwijała się na mojej skórze... słodkośc, gęstośc, zmysłowośc.... A dziś znów sama męcząca tuberoza ..
Podobieństwa do Organzy nie widzę... może podobnie miło mnie otula w te nasze dobre dni
A dostać ją można w perfumerii fragnet.pl
Yola jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości