Ilości kosmetyków (do włosów) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-22, 08:44   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Ilości kosmetyków (do włosów)


Jestem osobę ze skłonnością do przesady w różnych aspektach. jednym z nich jest ilość kosmetyków do włosów. Najczęściej (wbrew rozsądkowi) uważam iż ilość odżywki, maski, lakieru do włosów jest wprost proporcjonalna do oczekiwanego efektu. Kładę więc te sfecyfiki bez umiaru oczekując spektakularnych efektów i czesto jestem rozczarowana.
Uzywam kosmetyków profesjonalnych na których raczej nie ma "przepisu" stosowania: kiedy, ile razy, i właśnie ile. Może gdybe ich ilośc podana była w jakichś miarach np. łyżeczkach od herbaty łatwiej byłoby mi ograniczyć swoje zapędy.
A jak ten problem wygląda u was???
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 09:29   #2
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ilości kosmetyków (do włosów)

Cytat:
Napisane przez mabor44
Jestem osobę ze skłonnością do przesady w różnych aspektach. jednym z nich jest ilość kosmetyków do włosów. Najczęściej (wbrew rozsądkowi) uważam iż ilość odżywki, maski, lakieru do włosów jest wprost proporcjonalna do oczekiwanego efektu. Kładę więc te sfecyfiki bez umiaru oczekując spektakularnych efektów i czesto jestem rozczarowana.
Uzywam kosmetyków profesjonalnych na których raczej nie ma "przepisu" stosowania: kiedy, ile razy, i właśnie ile. Może gdybe ich ilośc podana była w jakichś miarach np. łyżeczkach od herbaty łatwiej byłoby mi ograniczyć swoje zapędy.
A jak ten problem wygląda u was???
ehh ja raczej niemam skłonnosci do przesady nie przesadzam z odzywką poniewaz mogłobyto spowodowac obciązenie włosoow i wygląd tłustych włosoow mimo iz mam suche.Lakieru nie używam na codzien<jedynie na specialne okazje>poniewaz mam włosy proste jak druty nie musze uzywac pianek czy wosku
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 09:38   #3
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Ilości kosmetyków (do włosów)

Ja "przesadzam" z ilością stosowanych przeze mnie specyfików do włosów, ale na szczęście tego nie widać. Mam suche włosy, ponadto je farbuje i prostuje, tak więc nawilżenie im zdecydowanie nie zaszkodzi a często właśnie dzięki temu włosy wyglądają świetnie. Nie raz już opowiadając o ilości odżywek, serów, czy też sprayów nawilżających widzialam zdzwienie i niedowierzanie w oczach moich koleżanek, ale skoro to poprawia stan i wygląd moich włosów-to czemu nie? Byle tylko z umiarem-w moim przypadku jest on mimo wszystko zachowany
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 09:50   #4
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Ilości kosmetyków (do włosów)

Nie mam skłonności do przesadnego stosowania kosmetyków do włosów. Wręcz przeciwnie, wolę oszczędność w dozowaniu- boję się przedobrzyć i obciążyć włosy. Mam za to skłonność do kupowania różnych preparatów, z których wiele stoi potem w kącie i się kurzy. W szafce mam pełno olejków, mleczek i odżywek i zastanawiam się, po co mi to wszystko Niestety pokusa sprawdzenia czegoś nowego( i bardzo chwalonego np. na KWC ) bywa zbyt silna, bym mogła się oprzeć...
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 09:59   #5
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Ilości kosmetyków (do włosów)

Mam to samo Lukrecjo. Jestem maniakiem próbowania zachwalanych kosmetyków do włosów. Kupuję, próbuję a potem nie "wykończone" stoją w kącie bo ich miejsce zajęły kolejne nowości. A le kasy na to "idzie". Szkoda gadać.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 11:12   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ilości kosmetyków (do włosów)

Ja też lubię kolekcjonować za duże ilości, bo jestem niecierpliwa i oczekuję po każdym kosmetyku natychmiastowych efektów pielęgnacyjnych, a kiedy ich nie widzę, lecę wybrać coś innego, a tamto stare sobie zostaje... Co prawda ja je (te napoczęte kosmetyki) prawie zawsze jakoś wykorzystuję, albo sama, albo wywożę do mamy i na spółkę zużywamy podczas moich przyjazdów.
Teraz mam trochę dłuższe włosy, więc lakierów i pianek nie używam, miałam ich masę, kiedy nosiłam odrośniętego jeżyka.
A co do nakładania, to zdarza mi się przesadzić z ilością maski lub odżywki, bo zawsze czuję pod palcami splątane włosy i mam wrażenie, że jak je wysmaruję na grubo, to mi się same rozplączą...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 11:28   #7
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Ilości kosmetyków (do włosów)

Mój problem jest taki , że nałogowo kupuę coś "na próbę"(z przeogromną nadzieją i wewnętrzynym przekonaniem , że napewno zadziała), a gdy po jednym , dwu , zastosowaniach okazuje się , ze moim włosom to nie służy ( a kłaki mam bardzo wymagające i wybredne ) to produkt leży na półce i czeka , az może w końcu go ktoś zużyje. I tak półka z kosmetykami do włosów jest całkowicie zajęta i miejsca brakuje, a to wszystko po to by przekonac się , że stale używany szampon i odżywka są najlepsze..Tylko czasem zdarza mi się coś nowego , co nie obrasta kurzem...Słowem,tez jestem uzależniona .
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.