Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2016-04-11, 10:15   #1
avney
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 227
Exclamation

Nic nie pomaga moim w這som! Co pocz望?

Zaczn od tego, 瞠 ok 1,5 miesi帷a temu 軼ie豉m w這sy. By豉m z tej decyzji naprawd zadowolona i od tamtej pory stara豉m si traktowa je jak najlepiej. Oto plan mojej piel璕nacji:

1. Wyrzucenie wszystkich plastikowych szczotek i zast徙ienie ich drewnianym grzebieniem. Nie suszy豉m ich, nie prostowa豉m nie stosowa豉m lakier闚 itp. Aby ods帷zy w這sy nak豉da豉m zwyk陰 za du膨 koszulk zamiast r璚znika

2. Stosowa豉m maski, kt鏎e raz dzia豉ly raz nie. Stosowa豉m je ok 2 x w tygodniu. 2 x zadziala造, by efekt woow p騧niej nie by這 ju 瘸dnych rezultat闚. Jakbym niczego nie stosowa豉.

3. Pr鏏owa豉m olejowa w這sy olejami: lniany, kokosowy,migda這wy, mieszank olejk闚 babydream, na r騜ne sposoby i r騜ny okres czasu - nic 0 rezultatu.

a w ko鎍u trafi豉m na przepis: maska + olej + woda/ sok z aloesu, wlosy byly piekne no po prostu mog豉m je maca i maca. Nawil穎ne. Ale niestety zn闚 by這 tak przy 2 u篡ciach. P騧niej nic. 0 efektu.

4. W這sy myj szamponem bez SLS itp., po ka盥ym myciu stosuj od篡wk. 1x w tyg myj je szamponem z SLS. Za篡wam tak瞠 beliss i olejek z wiesio趾a w tabletkach. Wcierk Jantar a tak瞠 serum z Green Pharmacy - i chyba tylko ono jako tam wp造wa na moje w這sy. S one po nim takie mi瘯kie.

Dodam, 瞠 moje w這sy nie s zniszczone ale takie suchawe, nic nie jest w stanie ich nawil篡, 瘸dne maski ani te typowo proteinowe, ani emolientowe. Dos這wnie nic. A wyda豉m ju kup pieni璠zy na testowanie r騜nych masek i ci庵le nic.

Co gorsza, pomimo tego, 瞠 ich u篡wam, 瞠 naprawd si staram, moje w這sy zaczynaj si 豉ma. Generalnie ko鎍闚ki s w dobrym stanie ale znalaz豉m kilka w這sk闚 z tymi bia造mi kuleczkami na ko鎍u.

Moje w這sy s cienkie, jak maj porowato嗆? Hm ci篹ko stwierdzi. Najgorsze jest to, 瞠 nie wiem jak mog o nie zadba.

Pomocy.

A i dodam jeszcze, 瞠 szampony z SLS wp造waj koszmarnie na moje w這sy, wcale ich nie wyg豉dzaj a wysuszaj. Tak瞠 nie jest to wina braku SLS.

Edytowane przez avney
Czas edycji: 2016-04-11 o 10:17
avney jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-04-11, 13:20   #2
Ixcuina
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 176
Dot.: Nic nie pomaga moim w這som! Co pocz望?

Co do olei to daj im szans, ja zacz窸am widzie efekty po jaki 3 miesi帷ach olejowania prawie codziennie na noc. U篡wa豉m oliwy z oliwek - mo瞠 jej spr鏏uj, dla mnie wi瘯szo嗆 wymienionych przez Ciebie olei te nie dzia豉 pozytywnie.
I jeszcze kwestia tego jak zmywasz olej - mi wystarczy zemulgowanie oleju od篡wk i potem szampon, kt鏎y sp造n掖 z g鏎y g這wy na d逝go嗆 w這s闚 troch "powgniata", 瞠by olej si zmy. Mo瞠 zbyt mocno czy軼isz w這sy po olejowaniu.
Je郵i chodzi o maski/od篡wki, to mam ten sam problem co Ty i poradzi豉m sobie w ten spos鏏, 瞠 z regu造 mam 3 produkty, kt鏎ych u篡wam zamiennie (co mycie inna maska/od篡wka).

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Ixcuina jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-04-11, 15:58   #3
waleriana83
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 36

Mo瞠 spr鏏uj picia pokrzywy? Na efekty b璠zie troch poczeka, ale warto
waleriana83 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-04-11, 16:33   #4
avney
Raczkowanie

Smile Dot.: Nic nie pomaga moim w這som! Co pocz望?

Cytat:
Napisane przez Ixcuina Poka wiadomo嗆
Co do olei to daj im szans, ja zacz窸am widzie efekty po jaki 3 miesi帷ach olejowania prawie codziennie na noc. U篡wa豉m oliwy z oliwek - mo瞠 jej spr鏏uj, dla mnie wi瘯szo嗆 wymienionych przez Ciebie olei te nie dzia豉 pozytywnie.
I jeszcze kwestia tego jak zmywasz olej - mi wystarczy zemulgowanie oleju od篡wk i potem szampon, kt鏎y sp造n掖 z g鏎y g這wy na d逝go嗆 w這s闚 troch "powgniata", 瞠by olej si zmy. Mo瞠 zbyt mocno czy軼isz w這sy po olejowaniu.
Je郵i chodzi o maski/od篡wki, to mam ten sam problem co Ty i poradzi豉m sobie w ten spos鏏, 瞠 z regu造 mam 3 produkty, kt鏎ych u篡wam zamiennie (co mycie inna maska/od篡wka).
Masz racj na to nie zwr鏂i豉m uwagi. Rzeczywi軼ie nie oszcz璠zam szamponu przy zmywaniu oleju. Olejuj je ca造 czas. Nie poddaj si, ale nie zauwa篡豉m 瘸dnego nawil瞠nia, mi瘯ko軼i w這s闚 itp. Jedynie taki efekt zaobserwowa豉m po zastosowaniu mieszanki olej+maska+ woda ale za 3 razem przesta這 dzia豉.

Mam zatem 2 pytania:

Czy olejowanie maska+ olej + woda (pozostawione na godzin) mog da taki sam efekt jak w przypadku samego olejowania?

oraz

Jak na pocz徠ku dzia豉豉 na Ciebie oliwa z oliwek? Od razu zauwa篡豉 jak捷 mi瘯ko嗆 nawil瞠nie cokolwiek? Bo ja naprawd nie widz niczego.

No i kolejne pytanie: Dlaczego 豉mi mi si w這sy pomimo takiej piel璕nacji? Mo瞠 przesadzam bo zauwa篡豉m raptem kilka w這sk闚 z tymi kuleczkami ale my郵a豉m, 瞠 skoro b璠 je olejowa豉, nak豉da豉 maski itp to nie b璠zie to mia這 miejsca. Boj si, 瞠 w這sy nigdy mi nie odrosn a mam je do ramion

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez waleriana83 Poka wiadomo嗆
Mo瞠 spr鏏uj picia pokrzywy? Na efekty b璠zie troch poczeka, ale warto
To r闚nie mam w planach jak i picie dro盥篡. Ale to dopiero chyba za 2 miesi帷e, kiedy zrobi sobie przerw od belissy i wiesio趾a. Zamiennie
Stary 2016-04-12, 08:49   #5
Ixcuina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez avney Poka wiadomo嗆

Czy olejowanie maska+ olej + woda (pozostawione na godzin) mog da taki sam efekt jak w przypadku samego olejowania?
na r騜ne osoby dzia豉j r騜ne sposoby, wi璚 je郵i ten jest dla Ciebie najlepszy, to tak w豉郾ie r鏏. Proponowa豉bym podzia豉 z tymi olejami tak do 3 miesi璚y i jak nie b璠zie poprawy, to sobie to odpu嗆, bo olejowanie - jak i ka盥a inna metoda - nie dzia豉 u wszystkich (np pr鏏owa豉m olejowaniem zarazi moj kuzynk i okaza這 si, 瞠 jej oleje robi na g這wie siano). To co na pewno b璠zie nieszkodliwe, to "przet逝szczanie) sobie w這s闚 malutk ilo軼i oleju przed samym myciem - w ten spos鏏 ochraniasz w這sy przed szamponem. Ja tak zu篡wam oleje, kt鏎e mi si nie sprawdzi造
Cytat:

Jak na pocz徠ku dzia豉豉 na Ciebie oliwa z oliwek? Od razu zauwa篡豉 jak捷 mi瘯ko嗆 nawil瞠nie cokolwiek? Bo ja naprawd nie widz niczego.
Przez pierwszy miesi帷, dwa nie widzia豉m efekt闚, dopiero p騧niej.
U mnie ta ca豉 naturalna piel璕nacja wynik豉 z potrzeby 篡ciowej - straci豉m prac i zwyczajnie nie by這 mnie sta na profesjonalne kosmetyki, kt鏎ych u篡wa豉m wcze郾iej. Moja piel璕nacja wygl康a豉 tak: przed mycie oliwa, szampon baby dream, potem Garniere z avocado (ta 鄴速a od篡wka) na 15 minut, a 2 razy w tygodniu maska Ziaji z ceramidami. I po jakim roku takiej piel璕nacji u鈍iadomi豉m sobie, 瞠 mam w這sy w lepszym stanie ni kiedykolwiek. Tak wi璚 podstawa to cierpliwo嗆

Cytat:
No i kolejne pytanie: Dlaczego 豉mi mi si w這sy pomimo takiej piel璕nacji? Mo瞠 przesadzam bo zauwa篡豉m raptem kilka w這sk闚 z tymi kuleczkami ale my郵a豉m, 瞠 skoro b璠 je olejowa豉, nak豉da豉 maski itp to nie b璠zie to mia這 miejsca. Boj si, 瞠 w這sy nigdy mi nie odrosn a mam je do ramion.
Trudno powiedzie...farbujesz w這sy? Mi si straszliwie od farbowania zniszczy造 przez ostatni rok. Ale je郵i to tylko kilka bia造ch kuleczek, to nie masz co panikowa Ja od jakiego czasu po czesaniu mam ca貫 spodnie i okolice us豉ne u豉manymi kawa趾ami w這s闚, a przyrost d逝go軼i jest i ko鎍e te nie s postrz瘼ione.
Nie wiem jak jest u Ciebie z proteinami w piel璕nacji, to do嗆 trudna kwestia, bo i za du穎 i za ma這 protein mo瞠 skutkowa w豉郾ie krucho軼i w這s闚. No ale to ju niestety ka盥y sam musi ustali cz瘰totliwo嗆 u篡wania od篡wek/masek proteinowych (u mnie to raz w tygodniu, czasem rzadziej)

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Edytowane przez Ixcuina
Czas edycji: 2016-04-12 o 08:51
Stary 2016-04-12, 11:16   #6
I_hate_you
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 149

ja polecam wczesywanie odzywki, maski, zobacz na youtube o co chodzi

I_hate_you jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-04-12, 20:22   #7
avney
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ixcuina Poka wiadomo嗆
na r騜ne osoby dzia豉j r騜ne sposoby, wi璚 je郵i ten jest dla Ciebie najlepszy, to tak w豉郾ie r鏏. Proponowa豉bym podzia豉 z tymi olejami tak do 3 miesi璚y i jak nie b璠zie poprawy, to sobie to odpu嗆, bo olejowanie - jak i ka盥a inna metoda - nie dzia豉 u wszystkich (np pr鏏owa豉m olejowaniem zarazi moj kuzynk i okaza這 si, 瞠 jej oleje robi na g這wie siano). To co na pewno b璠zie nieszkodliwe, to "przet逝szczanie) sobie w這s闚 malutk ilo軼i oleju przed samym myciem - w ten spos鏏 ochraniasz w這sy przed szamponem. Ja tak zu篡wam oleje, kt鏎e mi si nie sprawdzi造

Przez pierwszy miesi帷, dwa nie widzia豉m efekt闚, dopiero p騧niej.
U mnie ta ca豉 naturalna piel璕nacja wynik豉 z potrzeby 篡ciowej - straci豉m prac i zwyczajnie nie by這 mnie sta na profesjonalne kosmetyki, kt鏎ych u篡wa豉m wcze郾iej. Moja piel璕nacja wygl康a豉 tak: przed mycie oliwa, szampon baby dream, potem Garniere z avocado (ta 鄴速a od篡wka) na 15 minut, a 2 razy w tygodniu maska Ziaji z ceramidami. I po jakim roku takiej piel璕nacji u鈍iadomi豉m sobie, 瞠 mam w這sy w lepszym stanie ni kiedykolwiek. Tak wi璚 podstawa to cierpliwo嗆

Trudno powiedzie...farbujesz w這sy? Mi si straszliwie od farbowania zniszczy造 przez ostatni rok. Ale je郵i to tylko kilka bia造ch kuleczek, to nie masz co panikowa Ja od jakiego czasu po czesaniu mam ca貫 spodnie i okolice us豉ne u豉manymi kawa趾ami w這s闚, a przyrost d逝go軼i jest i ko鎍e te nie s postrz瘼ione.
Nie wiem jak jest u Ciebie z proteinami w piel璕nacji, to do嗆 trudna kwestia, bo i za du穎 i za ma這 protein mo瞠 skutkowa w豉郾ie krucho軼i w這s闚. No ale to ju niestety ka盥y sam musi ustali cz瘰totliwo嗆 u篡wania od篡wek/masek proteinowych (u mnie to raz w tygodniu, czasem rzadziej)
Dzi瘯uj bardzo za porady. ! Nie farbuj ale s one bardzo cienkie dlatego by mo瞠 te bardzo wra磧iwe. I nie s raczej zniszczone. Pozby豉m si wszystkich zniszczonych w這s闚 a co do olejowania:

Wiem, 瞠 na efekty trzeba poczeka itp ale najbardziej zastanawia mnie to po czym mo積a stwierdzi, 瞠 dany olej pasuje naszym w這som. Wiem na pewno, 瞠 odpada kokos- puszy mi w這sy. Ale reszta dzia豉 na bardzo podobnej zasadzie.

I m闚i帷 zobaczy豉m efekty po 3 miesiacach - jakie efekty?

A i Twoja rada okaza豉 si bardzo cenna dzi瘯uj. Dzi spr鏏owa豉m zmy olej sam od篡wk tak, aby szampon tylko delikatnie sp造n掖 po w這sach. Jest r騜nica, dzi瘯uj A co do masek proteinowych - totalnie o ich stosowaniu ostatnio zapomnia豉m.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez I_hate_you Poka wiadomo嗆
ja polecam wczesywanie odzywki, maski, zobacz na youtube o co chodzi
Spr鏏uj, ale te troszeczk si boj 瞠 powyrywam sobie te w這sy.

Mo瞠 troszk panikuj, ale czy Wam te wypadaj w這sy np przy wklepywaniu masek itp? Bo mi tak z 3-4 wlosy wypadna.

Wiem, 瞠 troch prze篡wam to, ale od dziecka marzy豉m o pi瘯nych zdrowych w這sach i popad豉m tak troch we w這somaniactwo, ale jestem pocz徠kuj帷 i sama nie wiem co robi dobrze a co 幢e. Na pewno bardzo si staram
Stary 2016-04-13, 10:41   #8
I_hate_you
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 149

wypadaja, sprobuj tej metody, ja zaluje ze wczesniej tego nie odkrylam, u mnie efekt jest lepszy niz po olejach i po trzymaniu maski wax 30 min pod czepkiem i recznikiem

I_hate_you jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2016-04-14, 20:06   #9
avney
Raczkowanie

Smile Dot.: Nic nie pomaga moim w這som! Co pocz望?

Ixcuina trafi豉 w 10! Problem tkwi w zmywaniu oleju. W zwi您ku z tym, 瞠 mam jeszcze kr鏒kie w這sy zaledwie do pach, zgarn窸am je jedn r瘯 tak, by nie sp造wa豉 na nie piana, umy豉m szamponem skalp, sp逝ka豉m a nast瘼nie wmasowa豉m w nie na wszelki wypadek od篡wk. Ponownie sp逝ka豉m i na這篡豉m na 15 min od篡wk. Ta mi瘯ko嗆 w這s闚 <3 Dzi瘯uj za porady.
Stary 2016-04-18, 08:11   #10
Ixcuina
Raczkowanie

Cytat:
Ixcuina trafi豉 w 10! .
ciesz si, 瞠 si uda這

(\__/)
(O.o )
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2016-04-18 09:11:06

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.