przesuszona a jednak tlusta - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-12-29, 18:33   #31
bąbelek_82
Rozeznanie

Dot.: przesuszona a jednak tlusta

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7040

Bielenda, Krem nawilżający - aloes z witaminami E+F

bąbelek_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 02:00   #32
Ash
Wtajemniczenie

W innym watku Infinity mi podpowiedziała, że jest zadowolona z thalgo. Od tygodnia uzywam plasmalg zel, zel i tonik do cery tlustej i fluid matujacy do cery problematycznej. Poki co buzka robi sie gladsza. Mowilam kosmetyczce, ze moze powinnam nawilzac czyms, a ona powiedziala, ze to sa kosmetyki lecznicze, szczegolnie plasmalg i poradzila, zebym uzywala jakis czas i powinna byc poprawa. Pouzywam i zobacze Tylko troche sie zakrecilam, bo dzis na KWC wyczytałam o kremiku z LRP, który jest dla cery tłustej i odwodnionej. Czyli idealnie dla mnie. No i juz nie wiem co mam robic. Do tego jeszcze zastanawiam sie nad effeclar k. Tylko, ze po nim znowu bloker trzeba,a to chyba tluste....
Moja siostra od 3 tygodni uzywa effeclar k bez blokera i mowi, ze nic sie nie dzieje. Poza tym uzywa identycznego zestawu thalgo i nie miala zadnego wysypu. Jest tylko coraz lepiej. Im wiecej przebywam na forum i KWC, tym mniej wiem, co mam robic ;-) Tyle tu informacji i sposobów na te nasze problemowe cery, że juz wiem, ze nic nie wiem
Kolezanki uwazaja mnie prawie za eksperta w dziedzinie kosmetykow, ale od pewnego czasu jak jestem na tym forum i zaczynam sie dowiadywac coraz wiecej, to zaczynam wątpić we wszystkie moje wiadomosci. Niektore moje poglady sie potwierdzaja, inne lgną po prostu w gruzach Kolejny raz potwierdza sie powiedzenie, ze im wiecej masz wiadomosci, tym mniej wiesz co robic

Tak w ogole, to silnie uzaleznilam sie od wizazu
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 14:25   #33
ta_bletka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ash
Tylko troche sie zakrecilam, bo dzis na KWC wyczytałam o kremiku z LRP, który jest dla cery tłustej i odwodnionej. Czyli idealnie dla mnie.
czyli teorytycznie dla mnie tez idealny o ta emulsje Ci hcodzi? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4126
ale strasznie to drogie...
ta_bletka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 21:19   #34
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ash
Do tego jeszcze zastanawiam sie nad effeclar k. Tylko, ze po nim znowu bloker trzeba,a to chyba tluste....
Moja siostra od 3 tygodni uzywa effeclar k bez blokera i mowi, ze nic sie nie dzieje.
No, Ash, to jeszcze trzeba troche poczytac
Kwasy zawsze TYLKO w kombinacji alpejskiej z kremem z filtrem na dzien.
Od siebie polecam Avene emulsje spf 50+, gwarantuje, ze nie zapycha - z reszta potwierdzaja to tez inne recenzentki, jest tez mniej smalcowata niz inne filtry.

Cytat:
Napisane przez Ash
Kolezanki uwazaja mnie prawie za eksperta w dziedzinie kosmetykow, ale od pewnego czasu jak jestem na tym forum i zaczynam sie dowiadywac coraz wiecej, to zaczynam wątpić we wszystkie moje wiadomosci. Niektore moje poglady sie potwierdzaja, inne lgną po prostu w gruzach Kolejny raz potwierdza sie powiedzenie, ze im wiecej masz wiadomosci, tym mniej wiesz co robic
Moje kolezanki nauczyly sie ode mnie (z reszta maja zywy dowod), ze filtry dzialaja bez pudla i, ze warto zajrzec na KWC i do slownika skladnikow kosmetycznych zanim sie uwierzy w to, co na pudelku kremu wypisal producent i zakupi kolejne "cudowne" mazidlo, ktore spowoduje zamiast polepszenia - pogorszenie cery...
Jak zaczynala podczytywac Wizaz, to na poczatku rzucalam sie na wiele roznych kremow chwalonych na KWC, przeszlam przez faze "kupuje tylko baaaardzo drogie kremy w Sephorze", potem zaczelam selekcjonowac i ograniczac zasieg a jeszcze Basia Kwiatkowska i jej Biochemiaurody.com wiele wyjasnila
Np to, zeby nie oszczedzac na filtrach ochrona UV jest sprawa priorytetowa w pielegnacji - jak ogladam zdjecia prababki to jej cera jest wrecz idealna ale chodzila praktycznie "zakwefiona" jak kobiety w Afganistanie! Rece w rekawiczkach, w rekach parasolka.
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 21:37   #35
Ash
Wtajemniczenie

Eh, czytam, czytam, jeszcze wiele przede mna. I tak juz jestem uzalezniona od wizazu.

A jesli nie uzywa sie kwasow, to chyba nie trzeba filtrow? Bo wychodziloby na to, ze nie powinno sie nic innego uzywac, tylko filtry.

A co z moja siostra i kremikiem LRP? Mowi, ze nie zauwazyla zadnych negatywnych zmian

Ta-bletka, o ten kremik mi wlasnie chodzi
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 21:38   #36
Hanka20
Zakorzenienie

mam ten sam problem, choc moze nie az tak nasilony. stosuje na moja tradzikowa tłusto - suchą skóre pianke do mycia twarzy z trawa cytr. rival de loop, tonik eris(niestety z alkoholem) na pryszcze, i kremy: na dzien ostatnio: dax cosmetics strefa T perfecta dotleniajacy, na noc zwykla nivea soft. nie wiem, czy robie dobrze uzywajac tego softa, bo ostatnio, jak wymienialysmy rózne nazwy ksometyków na pracowni kosm. i wymienila jedna kolezanka krem nivea soft, to sie nauczycielka wkurzyla, ze "jak mozna tego uzywac?? to sie nadaje do pastowania butów!!" tak powiedziala! ale mi on nawet odpowiada, tylko nie wiem, czy to wlasnie on zatyka mi pory...

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 21:39   #37
Hanka20
Zakorzenienie

aha, Hosenko skusze sie na ten kremik z soja i trawa cytrynowa, jak mówisz ze taki dobry do tego chyba wezme ta maseczke. mam nadzieje ze podzialaja na moja skóre

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 22:04   #38
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Hanka20
aha, Hosenko skusze sie na ten kremik z soja i trawa cytrynowa, jak mówisz ze taki dobry do tego chyba wezme ta maseczke. mam nadzieje ze podzialaja na moja skóre
naprawde Ci go polecam nie wysusza skóry, nie zatyka.

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 12:44   #39
bąbelek_82
Rozeznanie

A tego kremu z Bielendy nie ma chyba nigdzie:-/

bąbelek_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości