Podkład Mary Kay? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-25, 09:20   #31
Anheles
Rozeznanie

Dot.: Podkład Mary Kay?

Cytat:
Napisane przez Anheles Pokaż wiadomość
Ja mam mieszaną cerę, policzki normalne ale miejsca T tłuste i dlatego myślałam o podkładzie medium coverage ( średniokryjący do cery tłustej),
mam bardzo jasną karnację, nie mam mozliwości niestety sprawdzenia na sobie kolorku podkładu, chciałabym zamówić przez neta na allegro i są tam podane odcienie - czy ktoś mógłby mi doradzić jaki mam wybrać?

najjasniejsze są
kość słoniowa - 200
kość słoniowa - 204

Myślałam nad kością słoniową ale którą wybrać? czy ktoś mógłby mi pomóc? jakie one są tak na skórze? czy ktoś używał?
proszę...
Anheles jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 20:23   #32
katiia
Raczkowanie

Podbijam watek

Również mam jasną karnację w ciepłym odcieniu i również zastanawiamm sięnad zakupem 200 i 204
Czy ktos używał tych odcieni i mógłby powiedziec coś więcej?

Odezwijcie się...................
katiia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 20:41   #33
annLee
Zakorzenienie

204 wpada w róż 200 bardziej żółty
ja mam 200 i jestem bardzo zadowolona

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 19:16   #34
bossa
Raczkowanie

Podnoszę wątek.
Czy któraś z Was używała podkładów Mary Kay z końcówką 05 (105, 305) -czyli tych najbardziej różowych?
Mam chłodną cerę i unikam wszelkich żółci, dlatego zastanawiam się nad nimi.
Będę wdzięczna za opinie.
bossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:57   #35
indywidualistka2
Przyczajenie

Drogie wizażystki!
chciałabym użyć podkładu, bo idę na półmetek. znalazłam w domu właśnie podkład mary kay, którego używała moja siostra i proszę doradźcie mi, czy jest on odpowiedni dla młodej cery, mam trochę pryszczy, na policzkach raczej sucha, w strefie T skłonna do wyprysków, nie wiem czy ten podkład się sprawdzi, jest to Mary Kay Medium-Coverage.
Czy ktoś używał koloru 304? na pierwszy rzut oka wydaje mi się trochę za ciemny dla jasnej karnacji, ale może na twarzy się rozjasni? prosze o porade!
indywidualistka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 22:54   #36
babulenka
Rozeznanie

Na pewno sie nie rozjaśni, jest to lekko opalony kolor. Nałóz sobie paseczek tego podkładu na żuchwę pionowo, leciutko rozetrzyj i zobaczysz czy sie odcina od skóry.
Jak go wyrażnie zobaczysz to nie będzie Ci pasował.
babulenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:34   #37
indywidualistka2
Przyczajenie

Dzieki, spróbuję
Stary 2010-03-30, 14:47   #38
fiasco
Wtajemniczenie

co do koloru to grzebiąc na allegro znalazłam na jednej z aukcji (użytkownik BonitaB):
"Odcienie podkładów mają numerację 3- cyfrową. Cyfra pierwsza i druga oznaczają nasycenie koloru (10) najjaśniejsze, 80 najciemniejsze):

10 - 20 - Kość słoniowa (ivory)
30 - 40 - Beż (beige)
50 - 80 - Brąz (bronze)

Cyfra trzecia oznacza tonację:
0 - Żółta (yellow)
2 - Oliwkowa (olive)
4 - Różowa (pink)

Na przykład:
200 oznacza odcień ciemna kość słoniowa w żółtej tonacji
404 oznacza ocień ciemny beż w tonacji różowej
"

czy któraś z was ma mega jasną karnacje w tonacji chłodnej? bo właśnie poluję na odcień 104, kusi mnie podkład bo widzę, że wam się podoba, a w dodatku jeśli jeszcze kolor byłby dobry... to naprawdę trudne znaleźć dobry jakosciowo podkład w moim kolorze.
fiasco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 16:59   #39
zyga74
Raczkowanie

Podkłady z 20 na poczatku to ivory do jasnej cery, nie ciemnieje na twarzy
30 dla lekko opalonej twarzy
40 dla mocno opalonej twarzy lub południowych typów urody
0 na końcu z pigmentem zołtym dla p. Wiosny i Jesieni
z 4 na końcu dla typów chłodnych z pigmentem różowym czyli dla p. Lato i Zimy

a więc numer np. 204 to jasny odcień z pigmentem różowym dla LATO i ZIMY
zyga74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 14:32   #40
Nelkomama
Rozeznanie

Hej Chciałabym kupić podkład mocno kryjący Mary Kay tylko zastanawiam się nad odcieniem... jestem średnią blondynką o niebieskich oczach i ciepłym odcieniu skóry takim naturalnym raczej... ostatnio miałam revlon colorstay do suchej cery odcień medium beige, avon rozświetlająco antystresowy odcień cream, oriflame GG natural beige i chciałabym wiedzieć jaki odcień MK by im odpowiadał, a nawet jakby był ciut ciemniejszy to byłoby ok Ważne, żeby nie wpadał w róż tylko w żółty raczej.
Ciężko mi dobrać odcień patrząc na te próbniki w necie...
Nelkomama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 22:15   #41
indywidualistka2
Przyczajenie

Poleam 304, sama go używam jest zupełnie optymalny nawet jak jestem lekko opalona i jak jestem w zimie blada.
Kupilam na allegro i chyba przez przypadek dostalam kosc sloniowa no i full coverage ciezko mi sie rozprowadza, a zdrugiej strony medium podkresla suche miejsca na twarzy, ale ogolnie jestem zadowolona
Stary 2010-04-13, 07:35   #42
Nelkomama
Rozeznanie

Ale 304 jest chyba w różowych tonach? a ja bym chciała w żółć bardziej... może więc 302 lub 300?
Nelkomama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 18:43   #43
fiasco
Wtajemniczenie

czy jest tu ktoś, kto ma jakieś informacje o podkładach sprowadzanych zza granicy? chodzi o to, że zamówiłam u konsultantki podkład w odcieniu 104. gdy składała zamówienie okazało sie, że 104 nie jest od jakiegoś czasu dostępny w Polsce. myślicie, że tylko w Polsce, czy zagranicą też? konkretniej: czy jeśli kupię go przez allegro to istnieje możliwość, że nie jest to podróba ani jakiś, który przeleżał parę lat lecz został sprowadzony np. z USA, gdzie być może go jeszcze produkują
bardzo mi zależy na tym odcieniu, a obawiam się, że 204 może być już nieco za ciemny. a może ktoś używa odcienia 204 i może porównać kolor do jakiegoś podkładu innej firmy? mam bardzo jasną cerę, jak dotąd chyba żaden podkład nie spełniał moich oczekiwań do do koloru (poza Dermacolem - Porcelain, ale jakościowo jest, za przeproszeniem, ch**owy)
Stary 2010-06-17, 11:25   #44
justytynka
Zadomowienie

Edytowane przez justytynka
Czas edycji: 2011-08-04 o 22:40
justytynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 23:40   #45
babulenka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
czy jest tu ktoś, kto ma jakieś informacje o podkładach sprowadzanych zza granicy? chodzi o to, że zamówiłam u konsultantki podkład w odcieniu 104. gdy składała zamówienie okazało sie, że 104 nie jest od jakiegoś czasu dostępny w Polsce. myślicie, że tylko w Polsce, czy zagranicą też? konkretniej: czy jeśli kupię go przez allegro to istnieje możliwość, że nie jest to podróba ani jakiś, który przeleżał parę lat lecz został sprowadzony np. z USA, gdzie być może go jeszcze produkują
bardzo mi zależy na tym odcieniu, a obawiam się, że 204 może być już nieco za ciemny. a może ktoś używa odcienia 204 i może porównać kolor do jakiegoś podkładu innej firmy? mam bardzo jasną cerę, jak dotąd chyba żaden podkład nie spełniał moich oczekiwań do do koloru (poza Dermacolem - Porcelain, ale jakościowo jest, za przeproszeniem, ch**owy)
104 była wprowadzona do Polski jako limitowanka, dlatego teraz w jej nie ma Ponoc setki to za jasne kolory dla słowiańskiej urody / nie wiem kto taki mądry to wymyslił /, na All są często podkłady sprowadzanie z USA, raczej nie powinny byc przeterminowane.
Stary 2010-06-18, 14:27   #46
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
104 była wprowadzona do Polski jako limitowanka, dlatego teraz w jej nie ma Ponoc setki to za jasne kolory dla słowiańskiej urody / nie wiem kto taki mądry to wymyslił /, na All są często podkłady sprowadzanie z USA, raczej nie powinny byc przeterminowane.
dzięki, choć trochę późno już dawno go kupiłam i odstawiłam, gdyż jest za ciemny i w ogóle ma brzydki kolor, bardzo jaskrawy, łososiowy jakby szkoda, bo świetny podkład, bardzo trwały, nie ściera się, fajnie kryje, ma przyjemną konsystencję...
Stary 2010-06-18, 14:50   #47
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Cytat:
dzięki, choć trochę późno już dawno go kupiłam i odstawiłam, gdyż jest za ciemny i w ogóle ma brzydki kolor, bardzo jaskrawy, łososiowy jakby szkoda, bo świetny podkład, bardzo trwały, nie ściera się, fajnie kryje, ma przyjemną konsystencję...
Jestes pewna ze masz 104? ja ten kolor uwazam za najpiekniejszt w swiecie, super jasny bez kropli żółci, piękna porcelana
virtual_reality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 20:42   #48
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Jestes pewna ze masz 104? ja ten kolor uwazam za najpiekniejszt w swiecie, super jasny bez kropli żółci, piękna porcelana
tak, mam 104, kupiony od sprawdzonego sprzedawcy. i racja, nie jest żółty, raczej jak już to brzoskwiniowy, ale za ciepły jak na chłodny odcień; do mojej białej buźki nie pasuje
Stary 2010-06-19, 21:11   #49
virtual_reality

Cytat:
tak, mam 104, kupiony od sprawdzonego sprzedawcy. i racja, nie jest żółty, raczej jak już to brzoskwiniowy, ale za ciepły jak na chłodny odcień; do mojej białej buźki nie pasuje
A miałabys mozliwosc cyknąć fotke na skórze?
Może chciałabyś go wymienić na coś innego?
Stary 2010-06-20, 10:54   #50
babulenka
Rozeznanie

Virt a nie chciałabys wrzucić swaczka 104 w porównaniu z jakims jeszcze, bo sama jestem ciekawa jak on wygląda - mam MK 200, 300, 304 i wiem jak wygląda 400 i 500, a nie miałam okazji poznac gamy setki.
Stary 2010-06-20, 15:16   #51
fiasco
Wtajemniczenie

akurat już kiedyś robiłam
zdjęcie jest nieco za ciemne. moja skóra w rzeczywistości ma kolor b. jasny, neutralny, ale bardziej pod chłodny niż ciepły odcień, chociaż jak dla mnie to jest wręcz szarawy
i myślałam, żeby się na coś wymienić, ale znalazłam dla niego zastosowanie - maluję nim nogi, które mają bardzo nierównomierny koloryt i nadaje się do tego idealnie :P

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-06-20 o 15:21
Stary 2010-06-20, 17:47   #52
virtual_reality

Cytat:
akurat już kiedyś robiłam
zdjęcie jest nieco za ciemne. moja skóra w rzeczywistości ma kolor b. jasny, neutralny, ale bardziej pod chłodny niż ciepły odcień, chociaż jak dla mnie to jest wręcz szarawy
i myślałam, żeby się na coś wymienić, ale znalazłam dla niego zastosowanie - maluję nim nogi, które mają bardzo nierównomierny koloryt i nadaje się do tego idealnie :P
Mój 104 wygląda zupełnie inaczej, zaraz cykne fotkę

Edytowane przez virtual_reality
Czas edycji: 2010-06-20 o 17:55
Stary 2010-06-20, 18:25   #53
babulenka
Rozeznanie

Dzięki dziewczyny, u fiasko chyba aparat troche sfixował kolor, będę musiała spróbować go sobie kupić.

Fiasko - padłam jak przeczytałam o podkładowaniu nóg, no po prostu padłam
Stary 2010-06-21, 11:03   #54
maserakowa
BAN stały

Lubię kosmetyki Mary Kay ale podkłady zupełnie nie odpowiadaja mojej cerze. Kremy, peelingi, balsamy, błyszczyki, super tusze do rzęs, ale podkład niestety nie dla mnie. Na szczęście firma robi rózne spotkania kosmetyczne i można spotkac się z konsultantką i sprawdzić wszystko. To akurat bradzo mi się podoba. Najpierw można wypróbować a potem zdecydować
A ile zabawy na tych spotkaniach Fajne babskie wieczorki można zrobić.
maserakowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 15:35   #55
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Mój 104 wygląda zupełnie inaczej, zaraz cykne fotkę
to ja już nic nie rozumiem mój wygląda w takim razie na jakieś 404 w sumie to twój kolor jest podobny, może po prostu mam za białą skórę do niego; jakby nie patrzeć próbowałam łaaaa! kilkudziesięciu podkładów w najjaśniejszych kolorach, z czego tylko 2 mi pasują (jeden to mineralny). i to zdjęcie, jak pisałam, jest ciemne - robione przy zachodzącym słońcu przez brudne firanki.
Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, u fiasko chyba aparat troche sfixował kolor, będę musiała spróbować go sobie kupić.

Fiasko - padłam jak przeczytałam o podkładowaniu nóg, no po prostu padłam
dobry patent, co nie?
Stary 2010-06-22, 20:36   #56
kiiicik
Zakorzenienie

Jest tu może jakaś kobietka, konsultantka z Poznania? Bo ja z wielką chęcią przetestowałabym ten podkładzik

Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 08:21   #57
MadziA2010
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o podkładach Mary Kay? Mam cerę mieszaną, świeci się w strefie T, z niedoskonałościami. Macie może porównanie tej marki do La roche lub do Vichy? Chodzi mi tylko o podkład kryjący. Który z tych trzech jest najj?
MadziA2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 10:54   #58
babulenka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MadziA2010 Pokaż wiadomość
Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o podkładach Mary Kay? Mam cerę mieszaną, świeci się w strefie T, z niedoskonałościami. Macie może porównanie tej marki do La roche lub do Vichy? Chodzi mi tylko o podkład kryjący. Który z tych trzech jest najj?
Bardzo długo używałam tylko MK medium 200 -kosc słoniowa- dobrej jakosci mazidło, dobre kolory choć niewielki wybór.
Cera świecąca wymaga jeszcze pudru wykonczeniowego. Mi trzymał sie cały dzien, tylko nos i koło nosa czasem musiałam poprawic.
Jak masz duże nieedoskonałości to lepszy będzie Toleriane korygujący, obecnie zdecydowanie wolę ten niz MK.
Dla mnie Toleriane Teint Correcteur 11 to odkrycie tego roku.
Stary 2010-10-11, 08:00   #59
MadziA2010
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Używałam La roche Unifiance, już mi się kończy, a teraz mam kilka próbek właśnie Toleriane. Fakt, świetnie kryje, ale kolory są jakieś dziwne, wpadają w pomarańcz. Ja szukam beżowego, troszkę opalonego, ale niewiele. I w La roche nie mogłam nigdy trafić na taki kolor;(
MadziA2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 08:19   #60
babulenka
Rozeznanie

Dla mnie Toleriane 11 jest ładna, wykańczam mineralnym z delikatnym glow i jest
Na niektórych cerach MK 400 Full / do cery normalnej i suchej/wygląda przepięknie, właśnie beż lekko opalony. Dla mnie niestety ten kolor za ciemny. Uważaj na Medium, bo pomimo że to te same kolory, to wychodzą znacznie ciemniejsze.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości