Do filtromaniaczek:) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-02-12, 13:19   #271
Kate30
Zakorzenienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kajol dzięki za linki. Ja też mam sporo wątpliwości co można, a co nie można na górę. Jak już się człowiek namęczy z nakładaniem, wklepywaniem, skrobiowaniem to chciałby mieć pewność że jest chroniony.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-12, 13:50   #272
Kate30
Zakorzenienie

Ja też nie wyobrażam sobie wyjścia w stylu mumia, pobielona biodermą fluidem plus skrobia. Często też mam potrzebę użycia korektora, a już najchętniej to bym się przybrązowiła ziemią słoneczną. Ale robię tak, na grubą warstwę skrobii nakładam korektor (jak jest taka potrzeba i się uda, na skrobię to niełatwe, ale kamuflaż artdeco wszystkiego się czepi), a na to trochę pudru brązującego Hauschki (oczywiście zawiera talk i mikę). Mam nadzieję, że ta skrobia izoluje trochę bloker przed tymi składnikami (choć nie wiem czy to nie jest nadzieja płonna). Nie wiem czy bioderma max fluid zawiera parsol bo wyrzuciłam pudełko. Chyba nie starczy mi cierpliwości żeby wyszukać pudry bez tych podstawowych, a jednak kłopotliwych składników. Wiem że dziewczyny polecały Nuskin, ale dostępność ich jest żadna, a mnie się dodatkowo zakładka esklepu na ich stronie nie otwiera. Podobno są drogie.

http://www.nuskin.com/eu/pl/polish/p...g-powder.shtml

Z ziemią słoneczną to już mega kłopot. Trzeba ją wcierać pędzlem, więc tu chyba nawet warstwa skrobi nie pomoże, jak sądzicie?
A szkoda bo efekt jest ładny i z biedą bez korektora ujdzie.
Także te blokery to jednym słowem NIEWOLA!

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-02-12 o 15:04 Powód: literówka
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-12, 13:52   #273
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
tu jest bardzo fajny wątek Sylwiastej o niełączeniu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149

A ja mam inne pytanie: jak sie perfumujecie, żeby nie zniszczyć warstwy filtra- bo spryskiwanie dekoltu, czy miejsc za uszami (czasem perfumy leja się troche po szyi) chyba nie wchodzi w grę - teraz co prawda nie smaruję szyi blokerami tak przepisowo, ani tym bardziej dekoltu, bo wszystko schowane , ale co będzie na wiosnę . Ma któraś z was jakiś pomysł?
Cóż, zostają nadgarstki.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-12, 13:58   #274
Kate30
Zakorzenienie

Tu mi się nuskin otwiera - znaczy esklep.http://www.nuskin.com/cgi-bin/imweb/...cehhdfjfdfki.0
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-12, 14:00   #275
Kacha30
Raczkowanie

Perfumki w lecie - na nadgarstki, troche za uchem (tak zeby sie po szyi nie lało- przebarwienia ) i troche za zgieciu łokcia
Kacha30 jest offline  
Stary 2006-02-12, 14:36   #276
beoneself
Zakorzenienie

Mam dziwne wrażenie.
Bo nałożeniu filtra: skóra tłusta, klejąca, maksymalnie błyszcząca.
Po nałożeniu skrobi twarz jest matowa. I mam wrażenie, że SUCHA. Jakby była goła, bez żadnej ochrony. Gdzie się podziała warstwa kremu?

Ah, moje dylematy
Też tak macie?
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-12, 15:18   #277
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

beoneself i dziewczyny ja wyprobowalam polecany chyba na forum 30+ sposob zeby skrobie nakladac nie pedzlem ale puszkami bawelnianymi takimi do tonikow i demakijazu, robie to dotykajac buzi tym puszkiem, po piersze naklada sie o dziwo mniej i bardziej rownomiernie tej skrobii, efekt jest bardziej naturalny niz pedzlem, zreszta naprawde moim zdaniem tej skrobii nie trzeba nakladac tonami bo ona ma sluzyc tylko do zmatowienia! A juz tylko malenka ilosc jej wystarcza zeby dlugo zmatowic nawet bardzo tlusta skore (dla mnie rewelacja bo ja mam tlusta i zaden puder sypki sie nie umywa do skrobii). Dlatego jak ktos uwaza ze skrobia wysusza to polecam nakladanie puszkiem minimalnych jej ilosci, i mozna tez np zostawic miejsca nie pokryte skrobia np gorne policzki, troszke czubka nosa i brody,okolice oczu, wtedy efekt jest naprawde naturalny bez plaskiej twarzy.
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-02-12, 15:21   #278
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

No i zeby nie byc w calkowitej niewoli filtrow i skrobii i wygladac hehe po ludzku ja tam uzywam pudru brazujacego sephory, oczywiscie minimalna ilosc, doslownie cien, mam tez nadzieje ze skrobia izoluje ten puderek i nic sie filtrowi nie stanie
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-02-12, 15:54   #279
beoneself
Zakorzenienie

Ależ ja nakładam właśnie minimalne ilości skrobi płatkiem kosmetycznym
Jednak nie mam tłustej cery, a normalną/suchą.
I co ja mam teraz zrobić? Chyba spróbuję jutro z pudrem stay matte.
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-12, 15:58   #280
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Świetny ten wątek, wielkie dzięki za linka
Stary 2006-02-12, 15:59   #281
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajol

A ja mam inne pytanie: jak sie perfumujecie, żeby nie zniszczyć warstwy filtra- bo spryskiwanie dekoltu, czy miejsc za uszami (czasem perfumy leja się troche po szyi) chyba nie wchodzi w grę - teraz co prawda nie smaruję szyi blokerami tak przepisowo, ani tym bardziej dekoltu, bo wszystko schowane , ale co będzie na wiosnę . Ma któraś z was jakiś pomysł?
Ja się czasem perfumuję z tyłu n karku, pod włosami. Zapach te się długo utrzymuje, a tam filtra raczej się nie nakłada. No i nadgarstki
L_V jest offline  
Stary 2006-02-12, 16:01   #282
Zadomowienie

Wink Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kajol

Co do perfumowania polecam nadgarstki, zgięcia łokci (ew. kolan) no i ciuszki. Zapach utrzyma się na ubraniu, a przy okazji filtry pozostaną nietknięte
Stary 2006-02-12, 16:30   #283
Kajol
Zadomowienie

No tak, chyba rzeczywiście pozostają ciuszki i nadgarstki, no i kark- to całkiem fajny pomysł

I tak a propos wklejania różnych linków to podaję jeszcze jeden, głównie dla tych dziewczyn, które zastanawiały się nad dodatkowym nawilżaczem pod filtry (a głównie jest o tym, żeby filtry nakładać zawsze na samym końcu!!! , dopiero po innych kosmetykach - ale to już chyba wszystkie dobrze wiemy ):
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=73900

A co do skrobii, to na BU chyba czytałam (ale juz nie mogę sobie tego dokładnie przypomnieć), że skrobia to chyba izoluje jakoś te inne kosmetyki typu puder, od filtrów (nie jestem dokładnie pewna, czy dokładnie o to chodziło, więc w razie czego proszę o poprawienie)
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-12, 20:02   #284
Sandija
Gość

Przejrzałam pobieżnie ostatnie posty i juz piszę wszystko, co mi przyszlo do glowy
Moje mleczko dla dzieci spf 40 po dluższym czasie stosowania jest o miliard procent lepsze od emulsji spf 50 (ona mi lekko wysuszała skórę i nie mogłam wrzucić 2,5ml z taką łatwością, jak tego mleczka). I poza tym, tamta emulsja gromadziła mi się w brwiach
Mleczko spf 40 wchlania się u mnie do matu, tak samo jak mleczko spf 50. Jak dla mnie, oba są tak samo dobre. Normalnie kupowałam tamto, nie mogłam dostać, więc zaopatrzyłam się w 40, w lato wrócę do 50.
Wolę kupować niższe filtry, a być w stanie nałożyć 2,5ml, to raz, a dwa, że w niedługo wszystkie filtry będą miały ujednolicone oznaczenia, tzn.nie będzie 100. Już w tej chwili czasem nie wiadomo, czy to 50 czy 100 (np. rożne oznaczenia BioDermy w róznych krajach).
Dla mnie nawet pajda 3ml filtru to za mało, pod spód nakładam lekki krem mineralny. Bosko nawilża, filtr ma świetny poślizg
Emulsja 50 mnie leciuchno bieliła, a mleczko 40 i 50 w ogóle.
Ja nie używam skrobi, jakoś mnie odrzuca, poza tym mieszkam w kilku miejscach, nigdy nie wiem, gdzie przyjdzie mi tego dnia i nie wyobrazam sobie przenosnej skrobi Używam tylko Avene, BioDermy, ew. SVR, bo mogę używać ich z moim korektorem i pudrem matujacym (jest boski, skrobia mi totalnie niepotrzebna ). No i czasem, choć na dzień to naprawdę okazjonalnie, chyba, że mam ważne spotkanie, idzie na to fluid, który też pasuje.
Perfumami się psikam zawsze na nadarstki, kark i obficie włosy; na szyję już od wieków nie, bo i tak mnie zazwyczaj podrażniało.

Stary 2006-02-12, 20:07   #285
Sandija
Gość

Dot.: Do filtromaniaczek:

Ja używam ziemi słonecznej Lavertu na Avene, bo nie ma pastsolu, talk i mika nie destabilizują filtru.
Pozdrawiam

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-02-12 o 20:23 Powód: wprowadziłabym w błąd

Stary 2006-02-12, 20:13   #286
beoneself
Zakorzenienie

Sandija, jakiego pudru matującego używasz?

Nie chcę Was zamęczyć, ale... gdzie mogę się dowiedzieć, czy Stay Matte z Rimmel'a gryzie się z filtrem? Na dodatek nigdzie nie mogę znaleźć składu tego pudru
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-12, 20:17   #287
Sandija
Gość

Ja używam Ideal Matt EL, rewelacja
Nie znam składu Stay Matte. Poza tym, z jakimi filtrami?
Z Avene można pozwolić sobie na większą dowolność mazidełek

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-02-12 o 20:20 Powód: Bł. meryt.:)

Stary 2006-02-12, 20:18   #288
Contax
Zakorzenienie

Filtry powyżej SPF 50 (np. SPF 60) będą miał oznaczenie SPPF 50+, a SPF 50 zostanie SPF 50.
Bioderma zawiera PARASOL. Przykłady za Basią Kwiatkowską, Biochemia Urody.

Photoderm MAX Cream - Krem SPF 100/PPD 30 - 40ml
Filtry UV:
- Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) - filtr chemiczny UVB/UVA
- Butyl methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789, Avobenzone) - filtr chemiczny UVA
- Octyl Triazone (ethylhexyl triazone) - filtr chemiczny UVB
- 4- Methylbenzylidene Camphor - filtr chemiczny UVB, fotostabilizuje Parsol 1789

Photoderm MAX Tinted Cream - Krem tonujący SPF 100/ PPD 30 - 40ml
Filtry UV:
- Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) - filtr chemiczny UVB/UVA
- 4- Methylbenzylidene Camphor - filtr chemiczny UVB, fotostabilizuje Parsol 1789
- Dwutlenek tytanu (Titanium dioxide) filtr mineralny UVB/UVA II (fale krótkie)
- Iron oxide

Photoderm MAX Lait/Lotion SPF 100/PPD 31 - 100ml
Filtry UV:

- Photoderm MAX Fluid SPF 100 / PPD 29 - 40ml

Komentarz: Identyczny skład i konsystencja jak Lotionu powyżej, różni się tylko wyższą ceną w stosunku do małej zawartości. Ponieważ przyzwyczajeni jesteśmy, że kremy z filtrami do ciała muszą być inne niż te do twarzy, dlatego pojawiły się dwie wersje identycznego produktu, jedna niby do ciała w wersji 100ml (która może być z powodzeniem stosowana do twarzy) i wersja do twarzy w wersji 40ml.
Filtry UV:

- Photoderm MAX Spray SPF 60+/PPD 20 - 100ml
Filtry UV:
- Octocrylene - filtr chemiczny UVB, fotostabilizuje Parsol 1789
Contax jest offline  
Stary 2006-02-12, 20:21   #289
Sandija
Gość

A to poprawiam się

Stary 2006-02-12, 20:28   #290
Zadomowienie

Contax wielkie dzieki za ten wykaz filtrów Z pewnościoa przyda się każdej z nas

A tak swoją drogą to beznadziejnie, że ujednolicają oznaczenia. Bo np. jeśli ktoś stosował do tej pory Biodermę 100 to potem będzie musiał po składach szukać, która to była, bo Bioderm z oznaczeniami 50+ może być kilka w danej objętości, a poza tym moze pojawią się jakieś nowości.

Pozdrawiam
Stary 2006-02-12, 20:33   #291
Zadomowienie

Na BU znalazłam komentarz Basi odnośnie tych zmian:
"Wspominalam juz w innych postach, ze zgodnie z nowymi zmianami, wszystkie produkty z filtrami o faktorach SPF wyzszych niz 50, zostana zmienione na SPF 50+, jednak nie oznacza to zmiany w ich stopniu ochrony, czyli dawny produkt o faktorze SPF 100 Biodermy bedzie chronil tak samo jak produkt o faktorze SPF 50+, osobiscie jestem przeciwna tej zmianie, bo moze ona zmniejszyc starania producentow w uzyskaniu produktu o lepszym stopniu ochrony skoro i tak czy to bedzie SPF 60 czy SPF 100 to i tak oba zostana okreslone faktorem SPF 50+. Zmiana ta zostala podyktowana blednym odczuciem uzytkownikow, ktorzy produkty o wyzszych faktorach traktowali jako "blokery" i po posmarowaniu produktem o bardzo wysokim faktorze czuli sie bezkarni na sloncu, a to tak nie jest, bloker to slowo nie stosowane, bo nawet SPF 100 nie jest w stanie zablokowac promieniowania UV w 100%. "
źródło: http://www.phpbbserver.com/biochemia...biochemiaurody

Edytowane przez Alchemiczka :D
Czas edycji: 2006-02-12 o 20:57
Alchemiczka :D jest offline  
Stary 2006-02-12, 20:50   #292
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Na BU znalazłam komentarz basi odnośnie tych zmian:
"Wspominalam juz w innych postach, ze zgodnie z nowymi zmianami, wszystkie produkty z filtrami o faktorach SPF wyzszych niz 50, zostana zmienione na SPF 50+, jednak nie oznacza to zmiany w ich stopniu ochrony, czyli dawny produkt o faktorze SPF 100 Biodermy bedzie chronil tak samo jak produkt o faktorze SPF 50+, osobiscie jestem przeciwna tej zmianie, bo moze ona zmniejszyc starania producentow w uzyskaniu produktu o lepszym stopniu ochrony skoro i tak czy to bedzie SPF 60 czy SPF 100 to i tak oba zostana okreslone faktorem SPF 50+. Zmiana ta zostala podyktowana blednym odczuciem uzytkownikow, ktorzy produkty o wyzszych faktorach traktowali jako "blokery" i po posmarowaniu produktem o bardzo wysokim faktorze czuli sie bezkarni na sloncu, a to tak nie jest, bloker to slowo nie stosowane, bo nawet SPF 100 nie jest w stanie zablokowac promieniowania UV w 100%. "
źródło: http://www.phpbbserver.com/biochemia...biochemiaurody
Tak jest, poza tym,z tego co ostatnio czytałam, to nazwa "bloker" jest już nieużywana, a w USA chyba nawet odradzana, wiecie coś o tym?
L_V jest offline  
Stary 2006-02-12, 21:02   #293
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez L_V
Tak jest, poza tym,z tego co ostatnio czytałam, to nazwa "bloker" jest już nieużywana, a w USA chyba nawet odradzana, wiecie coś o tym?
Aha, czytałam coś gdzies o tym, ale nie pamiętam gdzie, bo ja teraz czytam wszystko na raz: Wizaż, Forum Wizaż, BU. Gdzieś tam musiałam to wyczytać

Edytowane przez Alchemiczka :D
Czas edycji: 2006-02-13 o 19:44
Alchemiczka :D jest offline  
Stary 2006-02-12, 21:20   #294
Kate30
Zakorzenienie

Dot.: Do filtromaniaczek:

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja używam ziemi słonecznej Lavertu na Avene, bo nie ma pastsolu, talk i mika nie destabilizują filtru.
Pozdrawiam
A nie obawiasz się, że nakładanie jej pędzlem może naruszyć warstwę ochronną filtra, bo ja muszę przyznać mam wątpliwości, choć bardzo lubię ziemię. Basia na BU pisała, że nakładanie palcami podkładu na filtr jest niewskazane ( jeszcze obok gryzących się składników ) ściera warstwę filtra.
A co dopiero ziemia nakładana pędzlem.
Martwi mnie to bo katować się tymi tłuściochami i jednocześnie nie mieć pełnej ochrony z powodu ziemi - rzecz straszna.
Jak sądzicie?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-12, 21:51   #295
Kajol
Zadomowienie

Alchemiczko mam podobnie z tym czytaniem - najgorsze jest BU, bo się "zapętla", nie można spokojnie przeczytać jednego wątku, bo w każdym pojawia się mnóstwo linków do innych wątków w których z kolei jest też mnóstwo linków...Ja nie wiem, czy kiedykolwiek przez to wszystko przebrnę . Ale dział o filtrach ptzeczytałam cały (wreszcie mi sie udało ).
A co to za LU, które wymieniasz? Też dla takich filtromaniaczek?
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-12, 22:22   #296
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Alchemiczko mam podobnie z tym czytaniem - najgorsze jest BU, bo się "zapętla", nie można spokojnie przeczytać jednego wątku, bo w każdym pojawia się mnóstwo linków do innych wątków w których z kolei jest też mnóstwo linków...Ja nie wiem, czy kiedykolwiek przez to wszystko przebrnę . Ale dział o filtrach ptzeczytałam cały (wreszcie mi sie udało ).
A co to za LU, które wymieniasz? Też dla takich filtromaniaczek?
Ehh...

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-02-13 o 20:20
L_V jest offline  
Stary 2006-02-13, 01:03   #297
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:

Cytat:
Napisane przez Kate30
A nie obawiasz się, że nakładanie jej pędzlem może naruszyć warstwę ochronną filtra, bo ja muszę przyznać mam wątpliwości, choć bardzo lubię ziemię. Basia na BU pisała, że nakładanie palcami podkładu na filtr jest niewskazane ( jeszcze obok gryzących się składników ) ściera warstwę filtra.
A co dopiero ziemia nakładana pędzlem.
Martwi mnie to bo katować się tymi tłuściochami i jednocześnie nie mieć pełnej ochrony z powodu ziemi - rzecz straszna.
Jak sądzicie?
Basia własnie radziła, aby fluid lekko wklepywać palcami , "wskazana delikatność". Pudry jak najbardziej można nakładaś pędzlami, oczywiście nie pocierając.
Dobry duet (oczywiście oprócz skrobi) to:
filtr + L'oreal Transcluide sypki - nie zawiera talku
Paula07 jest offline  
Stary 2006-02-13, 04:23   #298
Kate30
Zakorzenienie

Oczywiście chodziło mi o to, że nawet nakładanie palcami może ścierać filtr. O nakładaniu podkładu gąbką czy pędzelkiem można zapomnieć.
Wiem, że jeśli podkład to delikatnie wklepany a nie rozcierany, jak to zwykle robimy.
Niestety ziemi słonecznej bez pocierania (masowania) pędzlem nałożyć się nie da, to jednak podkład w kamieniu nie zwykły puder prasowany.
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i pożegnać się z tym specyfikiem.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-13, 04:56   #299
poulette
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Poulette, nie wiem, jak Ty sprawdzałaś na BU - tam są aż DWA wątki szczegółowo tłumaczące, czemu Superdefence się nie nadaje.
Dział ochrony słonecznej:

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...hp?t=127&mforu m=biochemiaurody
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...hp?t=98&mforum =biochemiaurody
niestety nie udaje mi sie otworzyc linkow, ktore mi przeslalas, nie wiem dlaczego, a jak szukam tego w BU to tez nic nie da sie otworzyc, jakby strona byla zablokowana, no nic, dzikuje w kazdym razie za fatyge, i z tego co rozumiem z twojej odpowiedzi, ten krem nie chroni zbyt dobrze....wow, trzeba kupic cos lepszego. Chyba wroce do avene....
poulette jest offline  
Stary 2006-02-13, 05:05   #300
poulette
Wtajemniczenie

OK, udalo mi sie dotrzec do recenzji Basi na temat tego kremu, dziki za info. Pozdrawiam.
poulette jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości