Do filtromaniaczek:) - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-02-16, 00:43   #361
agatka-a
Zakorzenienie

Wreszcie dorosłam do używania kremów z filtrami
Przeczytałam wiele wątków, artykułów i recenzji na ten temat ale mam pytanie.
Czy mogę używać dwóch blokerów, czy nie będą się gryzły? Mam suchą cerę i zdecydowałam się (po przeczytaniu kwc) na Anthelios Fluid Extreme SPF 60 (lub BioDerma, Photoderm MAX Fluide SPF 100). Jednak jestem strasznym bladziochem i dodatkowy wybielacz jest mi zbędny więc wymyśliłam sobie ze na to nakładałabym SVR 50 tonującą (kolor odpowiedni, ładnie wygląda na mej buzi ).
Boje sie tylko, że wydam niepotrzebnie pieniadze a na twarzy zrobię sobie niezłą papkę Dlatego proszę o poradę.

p.s. po przeczytaniu recenzji na kwc zgłupiałam, bioderma 100 czy antoś 60 jest lepszy dla suchej cery?

p.s. podkładów (fluidów) nie zamierzam stosować więc tu nie mam problemu

juz sie dowiedziałam, najlepiej mieszać filtry z tych samych firm, no i jestem w kropce.
Wybierajac filtr można naprawdę oszaleć

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-16 o 01:56 Powód: post pod postem
agatka-a jest offline  
Stary 2006-02-16, 07:38   #362
Kate30
Zakorzenienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Kate, ja go nie wcieram pędzlem, tylko dotykam puszkiem ziemi słonecznej i następnie delikatnie stempluje twarz.
Fluidu ostatnio prawie w ogóle nie muszę używać, więc matuję się moim puderkiem (dwa maźnięcia pędzlem i zgło wy) a potem delikatnie przybrązowaima ziemią. Ja jej nie traktuję jako maksymalnego dokoloryzatora, bo z Avene nie wyglądam bladziuchno, tylko bardziej jako róż. Nie wmasowuję, nie wcieram, tylko delikatnie stempluje. Ale z Avene mogę, a Ty z BioDerma nie
Wielkie dzięki Sandija za twój "ziemny" patent . Działa idealnie. Wygląda tak samo dobrze jak wcierane pędzlem, a jest tylko delikatnie ostemplowane.
Fantastycznie!!!
Co prawda pozostaje jeszcze sprawa składników ziemi gryzących się z filtrami (wiem, wiem na Avene!), ale nie można mieć wszystkiego.
Ziemia aplikowana w ten sposób starczy mi chyba na lata całe!!!
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-16, 10:25   #363
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Dziś rano pierwszy raz nałożyłam na swój pychol Biodermę Photoderm MAX Creme SPF 100. Odmierzyłam 2 ml, nałożyłam na twarz i zaczełam delikatnie wmasowywać, zeby się wchłonęła. I zaczął się koszmar. Zwałkowała mi się strasznie, cała byłam w takich białych kłakach. Zaczełam delikatnie rozcierać i wklepywać te kłączki i nic. Powstawały jeszcze większe. A tak mi pasowała konsystencja tej Biodermy. Dobrze, ze to była tylko próbka.

Pomóżcie co mam zrobić, zeby ta Bioderma sie na mnie nie wałkowała (zostało mi jeszcze troche tej próbki) lub co innego nie będzie się na mnie wałkowało?

Pozdrawiam
Stary 2006-02-16, 11:44   #364
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Dziś rano pierwszy raz nałożyłam na swój pychol Biodermę Photoderm MAX Creme SPF 100. Odmierzyłam 2 ml, nałożyłam na twarz i zaczełam delikatnie wmasowywać, zeby się wchłonęła. I zaczął się koszmar. Zwałkowała mi się strasznie, cała byłam w takich białych kłakach. Zaczełam delikatnie rozcierać i wklepywać te kłączki i nic. Powstawały jeszcze większe. A tak mi pasowała konsystencja tej Biodermy. Dobrze, ze to była tylko próbka.

Pomóżcie co mam zrobić, zeby ta Bioderma sie na mnie nie wałkowała (zostało mi jeszcze troche tej próbki) lub co innego nie będzie się na mnie wałkowało?

Pozdrawiam
No ponoc bioderma się właśnie "kłaczkuje". Przed zakupem mojego pierwszego filtra czytalam recenzje i Biodermie zarzucano t "kłaczki". ja uzywam mleczka 50+ Avene - i nic sie nie walkuje/kłackuje. Nie bieli tez twarzy, no ale daje połysk [w koncu to 2ml]. Jesli chodzi o mnie - nie migruje mi do oczu. jestem zadowoloa. 54zl/100ml.

Dzieki za ten post - ja chcialam kupic 100-tke na lato. Jak z konsystencja biodermy? Tłusta?
L_V jest offline  
Stary 2006-02-16, 12:32   #365
Kajol
Zadomowienie

Alchemiczko ta Bioderma już taka jest , też miałam podobne przeżycia, ale za to świetnie sprawdza się na szyi. Zerknij zresztą na KWC, tam wiele osób sktytykowało ten filtr, nie wiem czy była choć 1 zadowolona osoba

Agatko niestety z filtrami nie ma tak lekko , jak ktoś zna się dobrze na składach to mógłby się pokusić o takie kombinowanie, ale jednak najbezpieczniej jest stosować filtry tej samej firmy i najlepiej o tym samym faktorze (tak chyba ktoś radził na BU); ponoć najlepiej się sprawdza połączenie Biodermy Photomax 100 fluide z Biodermą Photomax 100 Teinte.
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-16, 13:52   #366
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez L_V
Dzieki za ten post - ja chcialam kupic 100-tke na lato. Jak z konsystencja biodermy? Tłusta?
Jeśli o mnie chodzi to konsystencję ma bardzo fajną, taka gęsta, trochę tłusta, ale tak zdrowo tłusta. Tylko to wałkowanie ...
Stary 2006-02-16, 14:00   #367
agusia_1
Zakorzenienie

GG do agusia_1

Cytat:

Pozdrawiam
Ja bardzo lubię Biodermę Photoderm Max Crem Spf 100, gdyby nie te kłaczki byłby to mój ulubiony krem Najlepiej nakładać ją stopniowo w bardzo małych ilościach wtedy się tak nie wałkuje, to na razie najlepszy sposób jaki na nią mam Nie świeci się na mnie tak bardzo, nie jest smalcowata jak tak chwalona emulsja Avene, której ja szczerze nie cierpię przez ten smalec hehe
Chyba tylko w przypadku tej Biodermy wystąpiło to wałkowanie, bynajmniej nic sobie takigo w przypadku innych filtrów nie przypominam

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline  
Stary 2006-02-16, 17:40   #368
beoneself
Zakorzenienie

Dzisiaj po raz kolejny użyłam Biodermę SPF100 fluid. Zdobyłam pełnowymiarowe opakowanie Moje odczucia bardzo pozytywne. Jest o wiele mniej tłusta niż krem oraz mleczko żelowe Vichy (miałam próbki), wchłania się do 30 minut. Świeci się umiarkowanie. Pod spód nakładam Iwostin do cery naczynkowej. Narazie nie będę pisać więcej, muszę się bardziej z nią oswoić

Mam jednak dylemat, przeglądałam BU i nadal nie wiem co z pudrami. Jak mogę się dowiedzieć, czy filtr będzie mi się gryzł z pudrem Rimmel'a stay matte? Nakładam po ok 30 minutach...
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-16, 17:59   #369
Kajol
Zadomowienie

Beoneself zerknij do tego wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149
po prostu trzeba czytać składy
a jak u ciebie sprawuje się ten iwostin pod filtrem? też chciałam jeszcze coś na naczynka, ale nie wiem, czy tyle warstw to nie będzie zbyt dużo dla mojej tłustej skóry
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-16, 18:07   #370
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Beoneself zerknij do tego wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149
po prostu trzeba czytać składy
a jak u ciebie sprawuje się ten iwostin pod filtrem? też chciałam jeszcze coś na naczynka, ale nie wiem, czy tyle warstw to nie będzie zbyt dużo dla mojej tłustej skóry
Na mojej cerze normalnej w kierunku suchej Iwostin sprawuje się bardzo dobrze Wsiąka we mnie jak w gąbkę. Po kilkunastu minutach nakładam fluid. Próbowałam nakładać filtr bez nawilżacza pod spód i nie zauważyłam różnicy. Ale po laserze moja skóra chłonie wszystko, więc raczej nie możesz sugerować się moim przypadkiem.
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-16, 20:52   #371
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Dzisiaj po raz kolejny użyłam Biodermę SPF100 fluid. Zdobyłam pełnowymiarowe opakowanie Moje odczucia bardzo pozytywne. Jest o wiele mniej tłusta niż krem oraz mleczko żelowe Vichy (miałam próbki), wchłania się do 30 minut. Świeci się umiarkowanie. Pod spód nakładam Iwostin do cery naczynkowej. Narazie nie będę pisać więcej, muszę się bardziej z nią oswoić

Mam jednak dylemat, przeglądałam BU i nadal nie wiem co z pudrami. Jak mogę się dowiedzieć, czy filtr będzie mi się gryzł z pudrem Rimmel'a stay matte? Nakładam po ok 30 minutach...
Bioderma zawiera parsol, czyli gryzie się z każdym talkowym pudrem, oraz miką i wieloma innymi składnikami.
Avene pomarańczowa jest bezpieczniejsza, można po niej się pudrować talkowymi pudrami.
Najlepiej przed nałożeniem pudru dobrze się naskrobiuj, to zaizoluje trochę filtr od tych niekorzystnych składników (jednak mimo skrobii, pudry osłabiają ochronę - zródło wiadomości - BU of course!

Byłam dziś na próbkowych łowach, ale niestety kiepsko, kiepsko, udało mi się zdobyć tylko biodermę barwioną 100, ja nie lubię barwionych więc jeśli któraś z was ma ochotę na testowanie tych 5ml to chętnie je wyślę na podany adres.
Panie w aptekach są jednak optymistkami jeśli chodzi o słoneczne próbki - idzie wiosna mówią, może dystrybutorzy wreszcie czymś sypną do aptek.
Na razie bieda, bieda.

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-16 o 21:03 Powód: post pod postem
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-16, 20:56   #372
beoneself
Zakorzenienie

No ale właśnie nie mogę sie naskrobiować, bo mnie strasznie skrobia wysusza
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-16, 21:01   #373
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
A próbowałaś już tej kukurydzianki o której pisałam wyżej, jest o niebo lepsza, wcale nie wysusza. Naprawdę warto jej poszukać lub zamówić w jakimś sklepie ze zdrową żywnością. Mam grubą warstwę tej skrobii ( pod brązerem ) na buzi dzień cały i nie wysusza nic a nic. Nie ma porównania do kartoflanki.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-17, 11:54   #374
Rhiannon
Raczkowanie

GG do Rhiannon

L_V : jak się wg Ciebie ma mleczko Avene 50, do emulsji 50 też Avene? Chodzi mi o tłustość i wchłanianie, bo o porównanie kosztów nie ma co pytać, lotion 2 razy tanszy patrząc na pojemność... Właśnie dlatego się zastanawiam nad nim. Emulsję znam z próbki, a lotionu nie. Na KWC znalazłam opinię, że niewiele się różnią od siebie. W takim przypadku przepłacanie byłoby bez sensu...
Rhiannon jest offline  
Stary 2006-02-17, 12:02   #375
Sandija
Gość

Rhiannon, chociaż nie jestem L-V, to napiszę, co ja myślę. Na początku byłam zachwycona mleczkiem, nawet lepiej mi się wchłaniało (emulsja zostawał między brwiami), taki sam poziom świecenia/nieświecenia, ale po trzech tygodniach używania musiałam ją odstawić: jednak nie mogę stosować produktów do ciała przy oczach. Tak samo mam teraz z mleczkiem Avene spf40. Skład niby ten sam, ale jednak widocznie coś mi drażni oczy, może inne proporcje? Więc na razie kupię sobie od oczy ten mały Avene do okolic wrażliwych, tylko on ma filtry mineralne, więc kiepska sprawa z mazidłami kosmetycznymi

Stary 2006-02-17, 13:58   #376
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Sorry, że Was tak męczę, ale nie mogę czegoś zrozumieć
Jeśli nałożę Biodermę, a po pół godzinie wcześniej wpominany puder Stay Matte, to jak on się pogryzie z Parsolem, to przestaje chronić wogóle?
Czy zmniejsza się ochrona tylko w pewnym stopniu? Z tego co się orientuje, to parsol nie jest jedynym 'filtrem' z Biodermie, więc z reszta wszystko w porządku? Zamotałam ?
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-17, 14:39   #377
Kajol
Zadomowienie

No ja też się czuję jeszcze zamotana w tym temacie i dlatego jeszcze sama nie kombinuję i ślepo trzymam się pewnych wytycznych. Jak Basia pisze, że talk czy inne składniki podkładów źle wpływają na stabilność filtra to jej wierzę i ufam , a poza tym mnie osobiście wydaje się to trochę bez sensu, żeby wydawać ok. 50 zł na stabilne filtry, żeby potem naryszać tę ich stabilność podkładem, czy pudrem- ciężko było się rozstać z tymi kosmetykami (chociaż skrobie pokochałam od pierwszego nałożenia ), ale teraz to zostawiam je tylko na wieczór.
Możliwe, że ten puder nie zniszczy tak do końca filtrowych właściwości Biodermy, ale ja w takim wypadku wolałabym nie ryzykować.
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-17, 15:17   #378
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Sorry, że Was tak męczę, ale nie mogę czegoś zrozumieć
Jeśli nałożę Biodermę, a po pół godzinie wcześniej wpominany puder Stay Matte, to jak on się pogryzie z Parsolem, to przestaje chronić wogóle?
Czy zmniejsza się ochrona tylko w pewnym stopniu? Z tego co się orientuje, to parsol nie jest jedynym 'filtrem' z Biodermie, więc z reszta wszystko w porządku? Zamotałam ?
Jak wiadomo talk destabilizuje Parsol, krem z filtrem aby skutecznie nas chronił musi posiadać dwa filtry. Bez sensu jest nakładać 2,5 ml filtra a później puder z talkiem, który destabilizuje jego działanie.
Ja już pisałam wczesniej w miarę dobry duet to L'oreal Transcluide - sypki i filtry,albo najpierw nakładamy skrobię a na to dopiero puder
Paula07 jest offline  
Stary 2006-02-17, 18:31   #379
beoneself
Zakorzenienie

Bardzo dziękuję Wam za pomoc I cierpliwość
Jutro będę poszukiwać skrobii kukurydzianej, w nadziei, że mnie po niej nie wysuszy. Puder stosuję jedynie ze względu na matowienie.
Znacie jeszcze jakieś konkretne pudry, które z powodzeniem można łączyć z filtrami?
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-17, 19:01   #380
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Bardzo dziękuję Wam za pomoc I cierpliwość
Jutro będę poszukiwać skrobii kukurydzianej, w nadziei, że mnie po niej nie wysuszy. Puder stosuję jedynie ze względu na matowienie.
Znacie jeszcze jakieś konkretne pudry, które z powodzeniem można łączyć z filtrami?
Dr Hauschka - Puder jedwabny do ciała
- Puder rozświetlający do twarzy - sypki
Sally Hansen - Rozświetlający do twarzy
Nu Skin - Finishing Powder

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2006-02-17 o 19:39
Paula07 jest offline  
Stary 2006-02-17, 20:00   #381
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
L_V : jak się wg Ciebie ma mleczko Avene 50, do emulsji 50 też Avene? Chodzi mi o tłustość i wchłanianie, bo o porównanie kosztów nie ma co pytać, lotion 2 razy tanszy patrząc na pojemność... Właśnie dlatego się zastanawiam nad nim. Emulsję znam z próbki, a lotionu nie. Na KWC znalazłam opinię, że niewiele się różnią od siebie. W takim przypadku przepłacanie byłoby bez sensu...
Dokładnie tak, z tymże wg mnie mleczko ma chyba najlżejsza konsystencję, ale nie w jakis spektakularny sposob. Wiec ze wzgledow ekonomicznych wybralabym mleczko. nie klaczkuje sie, nie bieli. Emulsja zawiera wyciag z pestek dyni i jest chyba troche trwardsza przy rozsmarowywawniu - widac to szczegolnie w brwiach - zreszta dziewczyny tez juz o tym pisaly.
L_V jest offline  
Stary 2006-02-17, 20:33   #382
kasia5558
Wtajemniczenie

Cytat:
Jeśli o mnie chodzi to konsystencję ma bardzo fajną, taka gęsta, trochę tłusta, ale tak zdrowo tłusta. Tylko to wałkowanie ...
Moj pierwszy filtr to tonujaca bioderma 50tka - i gdyby nie to, ze dla mnie byla za ciemna (te 2 ml...) to byloby wszystko cud-miod dziewczyny na KWC pisaly o walkowaniu ale ja nie zauwazylam tego wcale, lub prawie wcale (czasami lekko sie walkowala przy linii szczeki). trzeba po prostu nakladac to baaardzo stopniowo - warstwa po warstwie, odczekujac kilka minut pomiedzy. Sprobuj
jest to jednak uciazliwie i nie zawsze mozna znalezc czas na te "kilka minut" dlatego mimo wszystkich zalet biodermy chyba z niej zrezygnuje
kasia5558 jest offline  
Stary 2006-02-17, 21:42   #383
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Paula07

Mialas ktorys z nich moze?

O pudrze Hauschki myslalam calkiem niedawno ale nie wiem czy sie na niego zdecydowac Sally Hansen nigdzie nie widzialam i cos mi sie wydaje,ze moze byc poza moim zasiegiem;jeszcze niby zostaje Nu Skin ale w ciemno jakos boje sie kupowac.
Z drugiej strony mam swoje ulubione pudry i przeraza mnie ta cala komplikacja ze stosowaniem filtrow,zniecheca mnie to coraz bardziej dlatego,ze wiekszosc ulubionych kosmetykow musialabym odstawic i wcale mi sie to nie podoba.Pojawia sie we mnie bunt nie wiem jaki bedzie efekt tego poniewaz po wszelkich mozliwych testach zostalam przy Antheliosie 60 LRP i Anthelios Fluide Extreme LRP to moje zdecydowane KWC.

Wychwalana emulsja Avene zrobila dobre wrazenie,wszystko bylo pozornie super ale....wysypalo mnie po niej straszliwie wiecej po nia nie siegne i na cale szczescie mialam pod reka kogos,kto sie nia zaopiekowal.
Avene w kremie 60 o takim lososiowym kolorze jest zbyt tlusta ale na warunki domowe ok wiec przezyje
Zadowolona jest tez z Vichy Capital Soleil 60+,podoba mi sie szczegolnie to jak przyjmuje go moja cera.
Tyle moich wrazen
Stary 2006-02-17, 22:37   #384
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07
Hauschka rozświetlający jest piękny ale talkowy niestety

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=1229
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-18, 10:56   #385
kaemka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Hauschka rozświetlający jest piękny ale talkowy niestety

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=1229
Ten w kompakcie tak, ale Paula07 pisała o sypkim, a on jest bez talku, tylko z miką.
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=1228
Stary 2006-02-18, 11:01   #386
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasia5558
Moj pierwszy filtr to tonujaca bioderma 50tka - i gdyby nie to, ze dla mnie byla za ciemna (te 2 ml...) to byloby wszystko cud-miod dziewczyny na KWC pisaly o walkowaniu ale ja nie zauwazylam tego wcale, lub prawie wcale (czasami lekko sie walkowala przy linii szczeki). trzeba po prostu nakladac to baaardzo stopniowo - warstwa po warstwie, odczekujac kilka minut pomiedzy. Sprobuj
jest to jednak uciazliwie i nie zawsze mozna znalezc czas na te "kilka minut" dlatego mimo wszystkich zalet biodermy chyba z niej zrezygnuje
Wiesz co wczoraj testowałam 50tkę i ona jest dla mnie za ciemna. Poza tym znów pięknie mi się zwałkowała, choć nie wcierałam, lecz delikatnie wklepytałam.

Dziś za to testuję Biodermę 100tkę fliud i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Nie zwałkowała się, wchłonęła się bardzo ładnie, choć dalej świeciłam się jak zarówka. Potem przypudrowałam się skrobią i jestem zadowolona z wyglądu Tylko dlaczego ona ma taką małą pojemność i dużo przy tym kosztuje?
Stary 2006-02-18, 14:04   #387
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Mialas ktorys z nich moze?
wydaje,ze moze byc poza moim zasiegiem;jeszcze niby zostaje Nu Skin ale w ciemno jakos boje sie kupowac.
ja go używam, jest fajny, mogę Ci zrobić próbkę.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-02-18, 16:22   #388
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
ja go używam, jest fajny, mogę Ci zrobić próbkę.
Gdzie go można kupić, no i w jakiej cenie?
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-18, 16:40   #389
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaemka
Ten w kompakcie tak, ale Paula07 pisała o sypkim, a on jest bez talku, tylko z miką.
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=1228
Masz rację, to świetnie!!! Nie zwróciłam uwagi na niego, rozświetlający od razu skojarzył mi się z tym kompaktem.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-18, 16:50   #390
beoneself
Zakorzenienie

Znalazłam na KWC przyjazny filtrom Sally Hansen...
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12875

Tylko gdzie kupić te wszystkie beztalkowe cuda?
beoneself jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości