Do filtromaniaczek:) - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-02-25, 19:18   #481
kasia5558
Wtajemniczenie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja ostatnio chcialam zamowic a pani w aptece powiedziala do mnie z rozzaleniem, ze tez chciala dla siebie zamowic ale niestety bedzie dopiero w KWIETNIU :[
no i moglam sobie wziac ta 40tke ale sie wstrzymalam...ehh! Ale czy 40 to nie za malo? Co dziewczyny?
kasia5558 jest offline  
Stary 2006-02-25, 19:30   #482
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasia5558
Ja ostatnio chcialam zamowic a pani w aptece powiedziala do mnie z rozzaleniem, ze tez chciala dla siebie zamowic ale niestety bedzie dopiero w KWIETNIU :[
no i moglam sobie wziac ta 40tke ale sie wstrzymalam...ehh! Ale czy 40 to nie za malo? Co dziewczyny?
Basia na BU pisała, ze na codzień nie powinnyśmy schodzić poniżej spf 30, zaś gdy długo przebywamy na słońcu, to zeby wtedy nie schodzić poniżej spf 60. Poza tym basia mówiła też, że lepsza taka ochrona niż zadna
Pozdrawiam
Stary 2006-02-25, 19:47   #483
Kacha30
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasia5558
Kasia ja mam emulsjie avene 50 - na mojej gebuli bardzo sie klei i nie daje rady nałozyc przepisowej ilosci. Nastepnym razem chce kupi mleczko +40 avene liczac ze bedzie mniej kleiste i nałoze tyle ile trzeba czyli te 2,5 ml.
no cos za cos
Kacha30 jest offline  
Stary 2006-02-25, 20:19   #484
beoneself
Zakorzenienie

Nooo niech już będzie kwiecień
Spisuję sobie wszystkie nazwy, a nawet nie ma co na poszukiwania wyruszać, bo półki w aptekach świecą pustkami. "Filtry? Teraz? Dostawa przed latem!"
beoneself jest offline  
Stary 2006-02-25, 20:59   #485
kasia5558
Wtajemniczenie

OOO kasiu dobrze ze mowisz no to juz niedlugo tez sie zaopatrze w ta avenke (jesli bedzie jeszcze...)
niestety zauwazylam ze ciezko przy zakupie kremow z filtrami kierowac sie recenzjami na KWC. Dziewczyny stosujace te kremy z takich pobudek jak my (a wiec codziennie i w takiej ilosci) to niewielki odsetek wsrod recenzentek...
dziewczyny ja tam i do kwietnia poczekam do tej pory zylam w nieswiadomosci i w sumie dopiero od ok nowego roku nakladam filtry, "bawie" sie w zorac, kwasy sera..... ale juz nie wyobrazam sobie dnia bez takiej pielegnacji, a kiedys?! co to internet robi z ludzi naprawde:P

pozdrawiam
kasia5558 jest offline  
Stary 2006-02-25, 21:00   #486
Midi
Zakorzenienie

Dobra wiadomość dla warszawianek: w aptece w "Wola Park" przemiła młoda dziewczyna obdarzyła mnie dziś próbkami SVR (wszystkie 3 rodzaje!), Biodermy Creme 100 oraz Vichy 60. Poza tym powiedziała, że wszystkie te filtry mają w ciągłej sprzedaży przez okrągły rok. Wraca mi wiara w aptekarzy
Midi jest offline  
Stary 2006-02-25, 21:18   #487
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Midi
Dobra wiadomość dla warszawianek: w aptece w "Wola Park" przemiła młoda dziewczyna obdarzyła mnie dziś próbkami SVR (wszystkie 3 rodzaje!), Biodermy Creme 100 oraz Vichy 60. Poza tym powiedziała, że wszystkie te filtry mają w ciągłej sprzedaży przez okrągły rok. Wraca mi wiara w aptekarzy
Aaaa jadę do Warszawy! Właśnie tych próbek (svr) szukam!!!

beoneself jest offline  
Stary 2006-02-25, 21:31   #488
Rhiannon
Raczkowanie

GG do Rhiannon

No dziewczyny, ale się zdziwiłam w piatek Na szczęście pozytywnie i to jeszcze jak! Gdy byłam w Krakowie zchodziłam duuuzó aptek w poszukiwaniu emulsji Avene lub jakis próbek i nic. W większości nie było filtrów w ogóle i tak, jak Wy już pisałyście, mówiłi, że dopiero na wiosnę. W jednej tylko aptece na Placu Wszystkich Sw. pani powiedziała, że mają mieć dostawę za tydzien. Ale ja musiałam wracać do mojego Krosna. Gdy wykończyłam już wszystkie próbki, jakie miałam poprosiłam męża, żeby zawiózł mnie do apteki na drugim końcu miasta, bo miałam przeczucie, że może tam będą mieli (szansa była jak 1 do 100!). Przeczucie winikało z tego, że to jedyna apteka w moim mieścia dobrze (jak na małe miasto) zaopatrzona w kosmetyki. I wyobraźcie sobie, że była jedna jedyna emusja!!! I kosztowała mnie tylko 25 zł!!! Szok! Zaznaczam, że było to 50 ml! Ale w tej aptece w ogóle tak tanio, bo Active C XL też kupiłam 20 zł taniej niż cena w KWC . Teraz będę kupować filtry tylko tam, bo mozna bez problemu zamówić . Jestem szczęśliwa
Rhiannon jest offline  
Stary 2006-02-25, 21:36   #489
Zadomowienie

Red face Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Rhiannon
No dziewczyny, ale się zdziwiłam w piatek Na szczęście pozytywnie i to jeszcze jak! Gdy byłam w Krakowie zchodziłam duuuzó aptek w poszukiwaniu emulsji Avene lub jakis próbek i nic. W większości nie było filtrów w ogóle i tak, jak Wy już pisałyście, mówiłi, że dopiero na wiosnę. W jednej tylko aptece na Placu Wszystkich Sw. pani powiedziała, że mają mieć dostawę za tydzien. Ale ja musiałam wracać do mojego Krosna. Gdy wykończyłam już wszystkie próbki, jakie miałam poprosiłam męża, żeby zawiózł mnie do apteki na drugim końcu miasta, bo miałam przeczucie, że może tam będą mieli (szansa była jak 1 do 100!). Przeczucie winikało z tego, że to jedyna apteka w moim mieścia dobrze (jak na małe miasto) zaopatrzona w kosmetyki. I wyobraźcie sobie, że była jedna jedyna emusja!!! I kosztowała mnie tylko 25 zł!!! Szok! Zaznaczam, że było to 50 ml! Ale w tej aptece w ogóle tak tanio, bo Active C XL też kupiłam 20 zł taniej niż cena w KWC . Teraz będę kupować filtry tylko tam, bo mozna bez problemu zamówić . Jestem szczęśliwa
Dlaczego u mnie nie ma tak tanich i tak dobrze zaopatrzonych aptek???
Stary 2006-02-25, 23:31   #490
tusia25
Raczkowanie

Pudry i podkłady mineralne

Witam!
Mimo, że właściwie nic tutaj nie piszę, to stale jestem tu obecna jako czytająca
I tak się czuję, jakbym Was wszystkie już dobrze znała...
Rady Basi z BU, oraz mnóstwo innych cennych uwag stąd, sprawiły, że stałam się wyznawczynią zasady: retinoidy-filtry-i własnoręcznie kręcone sera...
To rzeczywiście działa cuda.

Ale do rzeczy, otóż znalazłam na aukcji allegro kogoś, kto sprzedaje kosmetyki mineralne - beztalkowe i naturalne. Po prostu idelane pod filtry.
Cena ich nie jest niska, firmy o tej nazwie nie znalazłam w googlach, więc nie wiem co o nich sądzić.

Ich opis znajduje się tutaj:
http://republika.pl/malika/index.html
Niestety nie ma podanego dokładnego składu przy każdym z tych pudrów.
I cena też jest taka sobie. 15g za 49 zł to dużo. Nu skin kosztuje jakieś 100 zł za 32g.

Czy któraś z Was miała z nimi do czynienia??
tusia25 jest offline  
Stary 2006-02-26, 00:16   #491
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok
Dot.: Pudry i podkłady mineralne

jest taki wątek na forum o mineralnych kosmetykach, są też ocenione w KWC.
Sama chciałam posłuchać użytkowniczek. W tamtym wątku kilka się wypowiedziało.
Smok jest offline  
Stary 2006-02-26, 00:20   #492
tusia25
Raczkowanie

Dot.: Pudry i podkłady mineralne

Cytat:
Napisane przez Smok
jest taki wątek na forum o mineralnych kosmetykach, są też ocenione w KWC.
Sama chciałam posłuchać użytkowniczek. W tamtym wątku kilka się wypowiedziało.
Właśnie dosłownie przed chwilą znalazłam..
Dziękuję za wskazówkę.
Przepraszam za śmiecenie tutaj.
tusia25 jest offline  
Stary 2006-02-26, 12:37   #493
Kajol
Zadomowienie

Tusia ależ nie śmiecisz wcale, jak dla mnie to przydatna informacja, bo nawet nie wiedziałam o takich kosmetykach, teraz trzeba tylko przeanalizować składy .
Nie wiem jaki jest skład szczegółowy, na stonie podali, że zawierają dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mikę- i tego to raczej nie powinno sie łączyć z filtrami (ehhh, znowu trzeba odświeżyć wiadomości z BU).

ale chyba chodziło ci o to, że te kosmetyki mogą się nadawać na filtry, bo to w sumie głównie pudry.
Kajol jest offline  
Stary 2006-02-26, 14:17   #494
Kate30
Zakorzenienie

Zaopatrzyłam się w puderek do ciała Hauschki i jestem zachwycona. Już mi białość skrobii nosem wychodziła. Pudru na twarzy nie widać, jest całkowicie transparentny, pięknie ziołowo pachnie no i ma właściwości pielęgnacyjne.
Muszę przyznać, że to przyjemna - po mące - odmiana.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-26, 14:33   #495
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Kate30
Zaopatrzyłam się w puderek do ciała Hauschki i jestem zachwycona. Już mi białość skrobii nosem wychodziła. Pudru na twarzy nie widać, jest całkowicie transparentny, pięknie ziołowo pachnie no i ma właściwości pielęgnacyjne.

No to teraz w kropce jestem i na dodatek tuz przed zlozeniem zamowienia......tylko,ze juz sama nie wiem bo calkiem niedawno zaopatrzylam sie w sypkiego Guerlaina

A tak poza tematem,to jak spisuje sie brazujacy?
Stary 2006-02-26, 15:34   #496
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez Kajol
Tusia ależ nie śmiecisz wcale, jak dla mnie to przydatna informacja, bo nawet nie wiedziałam o takich kosmetykach, teraz trzeba tylko przeanalizować składy .
Nie wiem jaki jest skład szczegółowy, na stonie podali, że zawierają dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mikę- i tego to raczej nie powinno sie łączyć z filtrami (ehhh, znowu trzeba odświeżyć wiadomości z BU).

ale chyba chodziło ci o to, że te kosmetyki mogą się nadawać na filtry, bo to w sumie głównie pudry.
na filtry te pudry mineralne będzie ok, pod warunkiem, że filtry będą bez Parsolu, czyli chyba na filtry Avene.
Smok jest offline  
Stary 2006-02-26, 15:36   #497
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smok
na filtry te pudry mineralne będzie ok, pod warunkiem, że filtry będą bez Parsolu, czyli chyba na filtry Avene.
Tak Smoku, filtry Avene zawieraja Tinsorby, a nie Parsol

składy + opis tutaj:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/Avene-filtry.htm
L_V jest offline  
Stary 2006-02-26, 17:38   #498
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Kate, a ile za niego zapłaciłaś i czym go nakładasz? Pędzlem czy puszkiem?
Stary 2006-02-26, 17:51   #499
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Kate, a ile za niego zapłaciłaś i czym go nakładasz? Pędzlem czy puszkiem?
Nakładam go płatkiem kosmetycznym. Sypię troszkę na dłoń i nakładam płatkiem.
Cena - 60 - 61zł nie pamiętam dokładnie.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-26, 17:55   #500
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Nakładam go płatkiem kosmetycznym. Sypię troszkę na dłoń i nakładam płatkiem.
Cena - 60 - 61zł nie pamiętam dokładnie.
Dziękuję. Ja jutro spróbuję skrobię nałożyć puszkiem, bo pędzlem jakoś mi to tak dziwnie wychodzi. Relację zapodam
Stary 2006-02-26, 17:57   #501
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana
No to teraz w kropce jestem i na dodatek tuz przed zlozeniem zamowienia......tylko,ze juz sama nie wiem bo calkiem niedawno zaopatrzylam sie w sypkiego Guerlaina

A tak poza tematem,to jak spisuje sie brazujacy?
Brązer jest świetny, ale niestety zawiera talk i mikę.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-26, 18:00   #502
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję. Ja jutro spróbuję skrobię nałożyć puszkiem, bo pędzlem jakoś mi to tak dziwnie wychodzi. Relację zapodam
JA bede czekac z niecierpliwoscią. do tej pory wykonczalam resztki Max Factora na filtr, ale sie nie sprawdzal. Gdzieniegdzie przyczepiało sie wiecej, a w innym miejscu znowóż mniej pudru, więc efekt był taki "plamiasty".
Max Factor - świetny puder, ale niestety nie na filtr.

Także ALchemiczko, pisz zeznania, co ze skrobią, to pójde do sklepu p kilo mąki i bede miała dosc pudru na całe życie, hehe
L_V jest offline  
Stary 2006-02-26, 18:57   #503
Zadomowienie

Jesli chodzi o skrobie nakładaną pedzlem przez mnie to moge napisać Ci już.

Niestety, ale mąka ziemniaczana bieli mnie bardzo. Poza tym na mleczku vichy lubi się owa skrobia zważyć u mnie. Poza tym jakoś nie umiem jej nałożyć pędzlem i tak to dziwnie wyglada. No co tu dużo ukrywać, nie mam zdolności do manualnych. Jutro spróbuję puszkiem, moze bedzie lepiej teraz plusy skrobii: daje piekny mat, co prawda troszke biały, ale taki prawdziwy mat i jak nałoze rano to trzyma mi sie przez cały dzień i zmywam dopiero wieczorem około 21. Poza tym nie ściaga mi twarzy, ani nie wysusza mnie
Stary 2006-02-26, 18:57   #504
Zadomowienie

Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Podkreślam, ze to są moje odczucia odnośnie stosowania skrobii, być może Innym Osobom służy ona lepiej.
Stary 2006-02-26, 19:19   #505
Mroofcia
Rozeznanie

Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

no ja też raczej nie zakochałam się w skrobii a w filtrach owszem, mam bioderme 100 barwioną- jak dla mnie jest super
Stary 2006-02-26, 19:57   #506
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Midi

Midi, dzięki Ci
Jutro lecę tam!!!

Stary 2006-02-26, 20:08   #507
Sandija
Gość

Cytat:
Sandija przeczytałam Twoją opinie na KWC. Jak już wspominałam to zamówiłam dziś mleczko Avene 50+. Mam nadzieje, ze Panie Aptekarki sprowadzą 40stke avene też kiedyś spróbuje, bo zacheciłaś mnie tą opinią, serio jest warte 5 *****??? No i aha, za co Ty mi dziekujesz? Czym sobie na to zasłuzyłam? Obecnoscią na forum?

Pozdrawiam

Dla mnie jest prawie identyczne jak 50, nie mam teraz 50, więc nie mogę na bieżąco porównywać, tylko ze wspomnień. Dlatego dla 40 na razie maks, no i bezzapachowe jak w aptekach pojawią się filtry, to kupię 50 i poprawie jak coś.
A dziękuję Ci, bo tak bym nie zauważyła, że Kate już dodała do kWC

Stary 2006-02-26, 20:18   #508
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez Kate30
Kate, opowiedz coś więcej o tym pudrze, szczególnie w porównaniu ze skrobią, bo mnie też jej biel już do pasji doprowadza:-(
Chętnie bym go sobie kupiła, skoro jest taki dobry jak mówisz, powiedz tylko, czy on matuje tak dobrze jak skrobia...? Chodzi mi o to, że mnie do tej pory żaden puder nie był w stanie tak dobrze po filtrach zmatować jak skrobia, ale jeśli jest jakaś jej bezbarwna alternatywa, to ja chętnie
No i tak ogólnie o więcej szczegółów poproszę, czy na twarzy jest widoczny...?
Dzięki z góry!
joasiak1 jest offline  
Stary 2006-02-26, 20:49   #509
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Kate, opowiedz coś więcej o tym pudrze, szczególnie w porównaniu ze skrobią, bo mnie też jej biel już do pasji doprowadza:-(
Chętnie bym go sobie kupiła, skoro jest taki dobry jak mówisz, powiedz tylko, czy on matuje tak dobrze jak skrobia...? Chodzi mi o to, że mnie do tej pory żaden puder nie był w stanie tak dobrze po filtrach zmatować jak skrobia, ale jeśli jest jakaś jej bezbarwna alternatywa, to ja chętnie
No i tak ogólnie o więcej szczegółów poproszę, czy na twarzy jest widoczny...?
Dzięki z góry!
Matuje tak samo dobrze jak skrobia, na twarzy niewidoczny ( no chyba, że filtr gdzieś go mocniej chwyci to troszeczkę widać). Na jak długo matuje nie wiem, zawsze na górę daję puder brązujący, a on po ok 3h zaczyna mi się świecić na twarzy ( na skrobii było to samo) więc trudno mi powiedzieć.
Napewno w aplikacji przyjemny, nie zbija się w grudy na twarzy, nie wysusza i nie ściąga.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-02-26, 20:52   #510
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

A kolor? Jasny?
Smok jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości