Do filtromaniaczek:) - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-03-15, 18:47   #781
minizoo
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do minizoo GG do minizoo Wyślij wiadomość przez Yahoo do minizoo
Dot.: Do filtromaniaczek:)

hmm...a co myślicie o BIODERMA AKN spray SPF 30 albo 20? Na stronie apteki internetowej http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id/11056
jest informacja, że zawiera kwas glikolowy i estry kwasu salicylowego...czy te kwasy nie zaszkodzą w jakiś sposób skórze wystawionej na słońce?
minizoo jest offline  
Stary 2006-03-15, 20:24   #782
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
A po co ci mąka na podkład? Myślę, że tylko go rozbieli i tyle. Jeśli chodzi ci o zmatowienie podkładu to jednak zostałabym przy pudrze sypkim, przynajmniej nie zmieni koloru podkładu i nie zrujnuje efektu. Mąka ( dla mnie zresztą wyłącznie kukurydziana) jest dobrą opcją na filtr, kiedy nie potrzebujesz podkładu. Można ją nałożyć na odrobinkę korektora, a na górę brązer lub róż, jak pisałam wyżej. To moje odczucia, ale może dziewczyny mają inne doświadczenia?
Od razu przyznaję się, ze nie używam podkłądów, więc nie wiem jaki dają efekt nałożone na filtr. Do stosowania maki na podkład zainspirowało mnie pytanie Sandiji z postu nr 769 na stronie nr 26, cytuję:

"Dalej drążę temat: a jak chciałabym podkład, to mąkę na niego?"

Za gafę bardzo przepraszam, chciałam pomóc, ale kiepsko to wyszło. Mam jednak nadzieję, że pośmiałyście się trochę z tej mojej radosnej twórczosci Wszka śmiech to zdrowie
Stary 2006-03-15, 20:29   #783
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Alchemiczko, przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać
Tak mnie rozbawiła ta instrukcja obsługi, no nie wpadłabym na to, że najpierw filtr I że podkład się wklepuje I że skrobię można, ale nie trzeba, jeśli nie ma potrzeby

Nie no, przepraszam, jeśli Cię uraziłam, dziękuję za odpowiedź dziś mam świetny humor i tego typu trywializmy wywołują u mnie salwy śmiechu*

* siedzę aktualnie w latach 50, siermiężny socjalizm i szalejąca nowomowa i jakoś tam mi stylistycznie Twoja wypowiedź wpasowała się w mój klimat
Sandija absolutnie się nie gniewam Chciałam dostarczyć krótkiej i rzeczowej instrukcji, ale mi trochę nie wyszła Na przyszłośc postaram się pisac rozważniej odnośnie filtrów ich zastosowania itp. Myślę jednak, że ta moja wypowiedź troche urozmaiciła wątek

Pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-03-15, 20:48   #784
Erato
Wtajemniczenie

Dziewczyny, przeczytałam właśnie kilka ostatnich postów i o mało nie padłam Jakby ktoś "z zewnątrz" to przeczytał, to by chyba pomyślał, że jestesmy zdrowo stuknięte - FILTR (wszystkie), na to PODKŁAD (Alchemiczka), potem MĄKA (Sandija)albo ZIEMIA (Kate30)!
Dyskusja użytkowniczek sklepu z częściami zamiennymi, względnie spożywczego lub ogrodniczego.... Nie, no super...
Sandija, to ja do wątku spożywczego - daję skrobię vel mąkę na podkład (który jest oczywiście na filtrze ), nanoszoną pędzlem, wtedy wcale nie bieli, a rzeczywiście świetnie matuje - sama byłam w szoku, bo dla siebie "odkryłam" skrobię całkiem niedawno. A na to jeszcze ładuję troszkę pudru kosmetycznego, dla "podkolorowania", albo nie, jak mi się nie chce Trzyma się to wszystko świetnie (na Biodermie albo fluidzie Vichy) i nic się nie wałkuje
Baardzo pozdrawiam koło gospodyń ziemno-mącznych filtrowanych!
Erato jest offline  
Stary 2006-03-15, 21:03   #785
Wojtusia
Zakorzenienie

Hej! Dzisiaj otrzymałam wkońcu paczkę z mleczniem Avene z www.aptekawsieci.pl w końcu! jutro wypróbuję i podzielę sie wrażeniami! Pozdrawiam filtromaniaczki!
Wojtusia jest offline  
Stary 2006-03-15, 21:09   #786
Kate30
Zakorzenienie

Rzeczywiście fajna mączna wymiana myśli . Erato a jaką mąkę na podkład stosujesz - ziemniaczankę czy kukurydzianą?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-15, 21:36   #787
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Rzeczywiście fajna mączna wymiana myśli . Erato a jaką mąkę na podkład stosujesz - ziemniaczankę czy kukurydzianą?
Haha, a jednak mój strzał był celny, ponieważ ktoś ( w tym wypadku Erato) stosuje skrobię na podkład. Mój filtromaniaczy nos nie pomylił się

A swoją drogą Erato to myślę, że czasem fajnie jak jest trochę śmiechu (nawet w tak poważnym temacie jak filtry). W końcu we wszystkim należy zachowywać zdrowy rozsądek, bo od czasu do czasu trzeba wyjść do ludzi...

Pozdrowienia dla Wszystkich Filtromaniaczek
Stary 2006-03-15, 22:29   #788
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Wojtusia, ja tez wlasnie dzisiaj w koncu dostalam mleczko Avene na szczescie zalapalam sie jeszcze na ta nizsza cene
Widze ze tu sie wesolo zrobilo tak trzymac dziewczyny.
A ja jutro zaczynam swoja przygode filtromaniaczki (tzn. uzywalam juz wczesniej filtrow, ale nie fotostabilnych -erisa) Tak wiec dzisiaj byl moj ostatni dzien bliskiego spotkania 3-go stopnia z UV

Pozdrawiam cieplutko wszystkie filtromaniaczki
mckabi jest offline  
Stary 2006-03-15, 22:36   #789
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Erato
Dziewczyny, przeczytałam właśnie kilka ostatnich postów i o mało nie padłam Jakby ktoś "z zewnątrz" to przeczytał, to by chyba pomyślał, że jestesmy zdrowo stuknięte - FILTR (wszystkie), na to PODKŁAD (Alchemiczka), potem MĄKA (Sandija)albo ZIEMIA (Kate30)!
Dyskusja użytkowniczek sklepu z częściami zamiennymi, względnie spożywczego lub ogrodniczego.... Nie, no super...
(..)
Baardzo pozdrawiam koło gospodyń ziemno-mącznych filtrowanych!

Nie, no, ja tu przeżywam socjalizm i towarzysza Bieruta, a tu takie komiczne posty rodem z warzywniaka czy innego sklepu budowlanego
Wyję ze śmiechu i nie mogę wrócić do pracy; aż mnie Teżet zawołał na dół, żebym go oświeciła, co mnie tak śmieszy, bo z tego, co on wie, to jęczałam,że mam ciężki tekst do zrobienia

Stary 2006-03-15, 22:56   #790
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez minizoo
hmm...a co myślicie o BIODERMA AKN spray SPF 30 albo 20? Na stronie apteki internetowej http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id/11056
jest informacja, że zawiera kwas glikolowy i estry kwasu salicylowego...czy te kwasy nie zaszkodzą w jakiś sposób skórze wystawionej na słońce?

miałam ten AKN 20, zrezygnowałam po 2 aplikacji, piekł na buzi, czerwieniła się, lepił się niemiłosiernie, niby lekki, bo w sprayu, ale nałożyc tego w wiekszej dawce nie było szans, tylko cienka warstwa, bo inaczej się wałkował.
Odradzam.
Smok jest offline  
Stary 2006-03-16, 06:39   #791
Kate30
Zakorzenienie

Joasiu a jak mleczko Avene? Miałaś okazje spróbować?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-16, 12:22   #792
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

Witajcie dziewczyny, pojawił sie nowy filtr w aptece Aquavitae: mleczko Vichy Captail Soleil IP 50+ przeciw reakcjom alergicznym, podobno bezzapachowe, bez konserwantów, http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=4090

51 zł za 100 ml
Co myślicie? Ja mam trochę uprzedzenie po Vichy mleczku żelowym.
Jeśli ktos z Was zna ten produkt przeciw reakcjom alergicznym to proszę o opinię))) Niestety nie wiem czy to jakaś nowość w ogóle czy tylko w tej aptece, zatem jeśli był już wątek o nim to z góry przepraszam.
biedronka26 jest offline  
Stary 2006-03-16, 12:28   #793
Wojtusia
Zakorzenienie

I stało się! Wysmarowałam się dzisiaj mleczkiem Avene i oto moje spostrzerzenia:
Najpierw wycisnęłam sobie przepisową ilość na moją miarkę. Z wyglądu niczym nie różniło się od mleczka żelowego Vichy, tylko zapach inny. Ale różnice zauważyłam przy nakładaniu. Jest, jakby takie lżejsze, nie takie gęste. No i łatwiej się wchłania, pierwsza warstwa, prawie całkowicie się wchłonęła, z drugą też nie było większego problemu, tzn. skóraCzy do rączek chociaż by sie nadał? świeciła się, oczywiście, troszke się lepiła skóra, ale nie można mieć wszystkiego co by się chciało Ale jestem zadowolona i wole to mleczko od tego żelowego Vichy i od Antheliosa 60+ które kiedys też miałam.

O a własnie, zapomniałabym zapytać, znalazłam mojego starego Antheliosa i jeszcze było w nim tak 1/3 zawartości, ale patrze na date ważności a tam do 01.05 (w sumie nie pamietam kiedy go kupiłam i nawet nie wiem które cyferki oznaczają rok a które miesiąc czy do 01 2005r, czy 05.2001 r.) i nie wiem czy go wyrzucić, przeterminowane filtry nie działają wogóle? Juz nawet nie o smarowanie buzi mi chodzi, bo to odpada na pewno, ale czy do rączek by sie nadał jeszcze...
Wojtusia jest offline  
Stary 2006-03-16, 12:29   #794
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Witajcie dziewczyny, pojawił sie nowy filtr w aptece Aquavitae: mleczko Vichy Captail Soleil IP 50+ przeciw reakcjom alergicznym, podobno bezzapachowe, bez konserwantów, http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=4090

51 zł za 100 ml
Co myślicie? Ja mam trochę uprzedzenie po Vichy mleczku żelowym.
Jeśli ktos z Was zna ten produkt przeciw reakcjom alergicznym to proszę o opinię))) Niestety nie wiem czy to jakaś nowość w ogóle czy tylko w tej aptece, zatem jeśli był już wątek o nim to z góry przepraszam.
Kurczę, sama jestem ciekawa, co oni mają na myśli pisząc o Eperulinie
Nie mam pojęcia, cóż to ma być. Mądrzejsze ode mnie, piszta, co wiecie

Wojtusia, stary filtr wywal natychmiast! Otwarty "działa" ok. 3 miesięcy, potem już nie zapewnia ochrony

Stary 2006-03-16, 12:39   #795
tusia25
Raczkowanie

Witam kochane filtromaniaczki
Moja Bioderma Max 100 Fluid powoli się kończy i przy okazji robienia zakupów w aptece (do serum z wit. C ) zajrzałam do działu kosmetycznego

I kupiłam mleczko Avene 40 (Lotion SPF 40) 100ml (to z dzieciaczkiem) z promocyjnym radyjkiem na plażę za 43 zł

Jeśli sa więc jakies filtromaniaczki z okolic Gorzowa, to mam informację, że jeszcze takie mleczka promocyjne są w sprzedaży
tusia25 jest offline  
Stary 2006-03-16, 12:46   #796
Sandija
Gość

Ja też chce promocyjne radyjko!!! Najlepiej z napisem: uwaga, szalona filtromaniaczka
zawsze mnie ominą takie cudne promocje

Stary 2006-03-16, 12:57   #797
tusia25
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Najlepiej z napisem: uwaga, szalona filtromaniaczka
(

Niestety - na radyjku tylko śliczne pomarańczowe logo Avene widnieje...

Siedzę teraz siedzę i myślę, że gdybym kupiła dwa opakowania, to zaoszczędziłabym ponad 20 zł...
(O radyjku nie wspomnę.... hahahah..... )
tusia25 jest offline  
Stary 2006-03-16, 13:00   #798
Sandija
Gość

Tusiu, trzeba było wykupić cały zapas; wiesz, jaki biznes byś mogła rozkręcić sprzedając potem takie filciarskie radyjka? Byśmy się potem na plażach całego świata rozpoznawały jako te z obozu filtrowege

Stary 2006-03-16, 13:08   #799
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ziemniaczankę Kukurydzy jeszcze nie próbowalam, a może nawet jest lepsza, bo użytkowniczki gdzieś pisaly, że drobniejsza jest niż kartoflanka! Ja na razie mam worek ziemniaczanej i dobrze mi z nią
Sandija, a swoją drogą ciekawe, czy towarzyszki Polki w czasach towarzysza Bieruta używały mąki zamiast pudru... Bo pudru pewnie wtedy nie było
Alchemiczka, a kto powiedział, że to poważny temat? Im mniej zadęcia, tym więcej wzięcia! Ja tak lubię na wesoło, a przy tym ile się człowiek nauczy...
Pozdrawiam ciepło
Erato jest offline  
Stary 2006-03-16, 13:09   #800
Kate30
Zakorzenienie

Ale trzeszczy strasznie to radyjko - też je miałam przy moim dzieciaczku. Sprzątam w nim czasem jak mój smyk śpi.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-16, 13:14   #801
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Erato
Sandija, a swoją drogą ciekawe, czy towarzyszki Polki w czasach towarzysza Bieruta używały mąki zamiast pudru... Bo pudru pewnie wtedy nie było
Za Bieruta pewno używały, ale co bidule robiły później, jak w maju 1980 roku mąkę też miały już na kartki? Waliły na twarz Clarinsy zza Żelaznej Kurtyny?
Od razu mi się milej pracuję,jak z Wami tak głęboko analizuję kwestie socjalizmu

Stary 2006-03-16, 13:19   #802
Wojtusia
Zakorzenienie

Sandija dzięki za odpowiedź, już wywalam ten stary krem, a swoją drogą, to nawet nie wiedziałam, ze po 3 miesiącach od otwarcia, filtr traci swoje własciwosci ochronne, a niektóre dziewczyny pisały, ze takie kremy starczają im nawet na pół roku, czyli wychodzi na to ze przez pierwsze 3 miesiące są chronione, a następne 3 to tylko wydaje im się, że mają tą ochrone

Dzięki za uświadomienie, kto pyta, nie błądzi
Wojtusia jest offline  
Stary 2006-03-16, 13:21   #803
anggie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tusia25
Witam kochane filtromaniaczki
Moja Bioderma Max 100 Fluid powoli się kończy i przy okazji robienia zakupów w aptece (do serum z wit. C ) zajrzałam do działu kosmetycznego

I kupiłam mleczko Avene 40 (Lotion SPF 40) 100ml (to z dzieciaczkiem) z promocyjnym radyjkiem na plażę za 43 zł

Jeśli sa więc jakies filtromaniaczki z okolic Gorzowa, to mam informację, że jeszcze takie mleczka promocyjne są w sprzedaży
Tusia ja jestem z Gorzowa napisz gdzie kupiłas to mleczko promocyjne i za ile

Pozdrawiam Ania
anggie jest offline  
Stary 2006-03-16, 13:27   #804
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Sandija dzięki za odpowiedź, już wywalam ten stary krem, a swoją drogą, to nawet nie wiedziałam, ze po 3 miesiącach od otwarcia, filtr traci swoje własciwosci ochronne, a niektóre dziewczyny pisały, ze takie kremy starczają im nawet na pół roku, czyli wychodzi na to ze przez pierwsze 3 miesiące są chronione, a następne 3 to tylko wydaje im się, że mają tą ochrone

Dzięki za uświadomienie, kto pyta, nie błądzi
Nie ma takiej możliwości, żeby przy prawidłowym używiu filtrów, tj.nakładaniu odpowiedniej ilości, starczał na tak długo.
- 50 ml starcza na 3, 4 tygodnie
- 100 ml maksymalnie na 2miesiące.

I z tym się liczą producenci, dlatego nie ma co oszczędzać. Zresztą, prawie każdy krem na tak naprawdę taką właśnie datę ważności,używając go dłużej nie poparzymy sobie od razy paszczy, ale możemy jej zafundować uczulenie, albo po prostu pozbawimy ją działania wszystkich cudeniek zawartych w kremie. Że nie wspomnę o serum z wit. C Wszystko ma swoją wytrzymałość

Stary 2006-03-16, 13:39   #805
tusia25
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Tusiu, trzeba było wykupić cały zapas; wiesz, jaki biznes byś mogła rozkręcić sprzedając potem takie filciarskie radyjka? Byśmy się potem na plażach całego świata rozpoznawały jako te z obozu filtrowege
Hahahahah.....
Wszystko ok, tylko żeby rozkręcać biznes, trzeba mieć kapitał.... A ten poszedł na nowy komplet bielizny....

Kate30 - trzeszczy, nie trzeszczy - czy to ważne... bajeranckie jest i to ma nam wystarczyć

Anggie w Strywaldzie kupowałam (na Sikorskiego). W dziale dermokosmetycznym. Możesz się powołać na taką jedną blondynkę, która wykupuje filtry - jak tam chodzę to Pani dziwnie się na mnie patrzy... Środek zimy, a ta filtry wykupuje... To teraz będą nas dwie
tusia25 jest offline  
Stary 2006-03-16, 13:47   #806
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez tusia25
Hahahahah.....
Wszystko ok, tylko żeby rozkręcać biznes, trzeba mieć kapitał.... A ten poszedł na nowy komplet bielizny....
A chociaż ma ta bielizna naklejkę Avene? Bo jak nie, to się nie liczy
Nie, przepraszam, jak za dużo pracuję, to dostaję głupawki Idę zjęść truskawki, może jak chwilę odpocznę, to się uspokoję

Stary 2006-03-16, 14:29   #807
Kajol
Zadomowienie

Oj, drogie towarzyszki filtromaniaczki, ktoś tu sobie chyba Antheliosa DP zaaplikował wewnętrznie i nie ograniczał się do przepisowych 2 ml

No proszę jak tu się wesoło zrobiło , choc dla osób nie w temacie, to pewnie bardziej humor abstrakcyjny

to ja was w nagrodę sprowadzę teraz na ziemię bardzo konkretnym pytaniem :
jaki współczynnik UVA ma filtr Avene, zwany przez nas "tym z dzieciaczkiem", bo spf to 40, i jak kupowałam w aptece i zapytałam o UVA, to pani powiedziała mi o jakiś nowych przepisach unijnychh, że teraz UVA i UVB to mają mieć taką samą wartość i wartość spf to się teraz będzie odnosić do obydwóch rodzajów promieniowania.
Wiecie coś o tym, ta pani miałe w ogóle dość blade pojęcie o filtrach i ustawach, bo tochę to mętnie tłumaczyła.
Mam nadzieję, że ta kwestia nie pojawiła się już wcześniej w tym naszym długaśnym wątku (ew. przepraszam za gafę )
Kajol jest offline  
Stary 2006-03-16, 14:31   #808
chocolatka
Zakorzenienie

Hej filtromaniaczki!
Ale się wesoło zrobiło na tym wątku. Przy Was nawet socjalizm staje się zabawny
W Poznaniu też w jednej aptece są mleczka Avene z dzieciaczkiem i z radyjkiem (2 sztuki) i mleczka spf 50 z kremem nawilżającym gratis (też 2). Więc w mleczko zaopatrzę się lada dzień i opiszę moje doznania...
Tusia, ale ta bielizna to z filtrami?
Pozdrawiam
Buziaki dziewczyny!
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-16, 16:13   #809
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Oj, drogie towarzyszki filtromaniaczki, ktoś tu sobie chyba Antheliosa DP zaaplikował wewnętrznie i nie ograniczał się do przepisowych 2 ml

No proszę jak tu się wesoło zrobiło , choc dla osób nie w temacie, to pewnie bardziej humor abstrakcyjny

to ja was w nagrodę sprowadzę teraz na ziemię bardzo konkretnym pytaniem :
jaki współczynnik UVA ma filtr Avene, zwany przez nas "tym z dzieciaczkiem", bo spf to 40, i jak kupowałam w aptece i zapytałam o UVA, to pani powiedziała mi o jakiś nowych przepisach unijnychh, że teraz UVA i UVB to mają mieć taką samą wartość i wartość spf to się teraz będzie odnosić do obydwóch rodzajów promieniowania.
Wiecie coś o tym, ta pani miałe w ogóle dość blade pojęcie o filtrach i ustawach, bo tochę to mętnie tłumaczyła.
Mam nadzieję, że ta kwestia nie pojawiła się już wcześniej w tym naszym długaśnym wątku (ew. przepraszam za gafę )
Hm, nie wiem jak Anthelios, ale Vichy fluid ma alkohol, więc może rzeczywiście ktoś wewnętrznie walnął setkę
Ale do rzeczy - Kajol, ja trochę nie na temat, ale nie do końca - dzisiaj nabyłam w aptece Biodermę tonującą w wersji nowej, tzn. nazywa się już nie Photoderm Max 100, ale Photoderm Max spf 50+ No i dalej na opakowaniu pisze tak: SPF 50+, UVA 41 (wow! ) Z tego wnioskuję, że to chyba nie jest tak, jak powiedziała Ci ta pani w aptece, że "od teraz" będzie tylko jedno oznaczenie na spf i współczynnik UVA (IPD, tak się on nazywa? ). To tyle
Aha, na pudełku jest nalepka z polskim tekstem i ona pochodzi jeszcze z "czasów" Photoderma 100, bo pisze na niej SPF 100, UVA 30. Czy to oznacza, że nowa Bioderma ma wyższą ochronę UVA Zwariować można
Erato jest offline  
Stary 2006-03-16, 16:17   #810
Zadomowienie

Wink Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Erato
Alchemiczka, a kto powiedział, że to poważny temat? Im mniej zadęcia, tym więcej wzięcia! Ja tak lubię na wesoło, a przy tym ile się człowiek nauczy...
Pozdrawiam ciepło
W sumie to nikt nie powiedział, że filtry to poważny temat, jednak do tej pory nie było tu tak wesoło Zgadzam sie z Tobą, w takiej wesołej atmosferze zapamietam wiecej faktów zwiazanym z filtrowaniem się

Pozdrawiam Dziewczynki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości