Do filtromaniaczek:) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-01-05, 18:02   #61
Sylwiasta
Zadomowienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Vivienna

Co i jak stosować przy Acne-derm?(kwas azelainowy)
Na noc acne-derm potem krem nawilżający, a rano avene emulsja 50+ lub bioderma fluid Photoderm ?? Czy mogę też od czasu do czasu potraktować buzię maseczką aspirynową?
Dodam, że mam cerę mieszaną i lekki trądzik z wypryskami ropnymi.
Dokladnie tak
Sylwiasta jest offline  
Stary 2006-01-05, 19:40   #62
Vivienna
Raczkowanie

Jeszcze jedno pytanie

W jakim wieku najlepiej zacząć używać tych filtrów? Ja mam 19.
Vivienna jest offline  
Stary 2006-01-05, 20:03   #63
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Od maleńkości do starości!
Smok jest offline  
Stary 2006-01-05, 20:33   #64
Kajol
Zadomowienie

O tak Maniaa, masz rację, ta "informacyjna wyższość" jest super . Już nie czuję się bezradną sierotką w krainie kosmetyków, na krórą niektóre konsultantki lubiały popatrzeć z góry, zmanipulować i wcisnąć jakiś bubel
Po przeczytaniu książki Pauli Begoun ( i artykułów Basi, ale jej forum dopiero pilnie studiuję) - zwłaszcza tej części o tych wszystkich, dla mnie zwyczajnych oszustwach przemysłu kosmetycznego, poczułam się taka oświecona .
A wracając do filtrów to uważam, że powinna powstać jakaś ustawa nakazująca wszystkim producentom kremów typu z spf 15 i bez UVA obowiązek umieszczania na ich opakowaniach ostrzegawczych nalepek (jak na papierosach ) w stylu: "ten produkt zabezpiecza tylko przed promieniowaniem UVB odpowiedzialnym za poparzenia; nie chroni przed UVA które jest przyczyną powstawania raka skóry".
Cała wiedza o filtrach (i innych kosmetykach), którą wyniosłam z wizażu i wyżej wspomnianych źródeł, sprawiła, że poczułam się naprawdę bardzo mocno oszukana przez przemysł kosmetyczny. Teraz zachowuję sie bardziej podejrzliwie
Kajol jest offline  
Stary 2006-01-05, 20:38   #65
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Cała wiedza o filtrach (i innych kosmetykach), którą wyniosłam z wizażu i wyżej wspomnianych źródeł, sprawiła, że poczułam się naprawdę bardzo mocno oszukana przez przemysł kosmetyczny. Teraz zachowuję sie bardziej podejrzliwie
Proponuje przejrzec watek o kodach w Kanebo na plotkowym - dopiero Ci stanie wlos na glowie!
Sylwiasta jest offline  
Stary 2006-01-06, 18:58   #66
Kajol
Zadomowienie

Dzięki Sylwia za informację- ostatnio bardzo lubię czytać takie rzeczy ; głównie po to, żeby nie dac się już nigdy zmanipulować w perfumerii.
Kajol jest offline  
Stary 2006-01-06, 19:10   #67
knotie
Rozeznanie

Dziewczyny, mam pytanie - przegladnelam kwc, ale nie ma zadnych opinii na ten temat. Znalazlam tylko malenkie info w artykule Basi, ale wlasciwie nic mi to nie wyjasnilo Zreszta wydaje mi sie, ze te kremy maja juz nowe sklady... A chodzi mi o kremy z filtrami biothermu...czy ktoras z Was ma jakies info albo doswiadczenia? Chcialabym wyrpobowac ta sloneczna serie mojej ukochanej firmy, tylko boje sie, ze te kremy nie beda sie nadawaly do codziennego uzywania....ze beda za tluste, za ciezkie....za bardzo "plazowe"... Teraz uzywam Avene spf 50+ i jest dobrze, ale ten biotherm mnie mocno kusi
knotie jest offline  
Stary 2006-01-06, 19:45   #68
Pitipel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez knotie
Dziewczyny, mam pytanie - przegladnelam kwc, ale nie ma zadnych opinii na ten temat. Znalazlam tylko malenkie info w artykule Basi, ale wlasciwie nic mi to nie wyjasnilo Zreszta wydaje mi sie, ze te kremy maja juz nowe sklady... A chodzi mi o kremy z filtrami biothermu...czy ktoras z Was ma jakies info albo doswiadczenia? Chcialabym wyrpobowac ta sloneczna serie mojej ukochanej firmy, tylko boje sie, ze te kremy nie beda sie nadawaly do codziennego uzywania....ze beda za tluste, za ciezkie....za bardzo "plazowe"... Teraz uzywam Avene spf 50+ i jest dobrze, ale ten biotherm mnie mocno kusi
http://www.biochemiaurody.com/DzialS...erm-filtry.htm

Cytat:
Wszystkie produkty ochronne z linii Sunfitness zawierają taką samą kompozycję filtrów ochronnych w różnych stężeniach w skład której wchodzą filtry z rodzaju Mexoryl SX + Mexoryl XL oraz Parsol 1789, octocrylene (który wspólnie z filtrem Mexoryl SX fotostabilizują Parsol 1789), a także dwutlenek tytanu. Wszystkie produkty za wyjątkiem jednego kremu są dość mocno perfumowane. Zawierają one dodatkowo wyciąg z planktonu termalnego (obecny także w innych liniach słonecznych firm należących do koncernu L'Oreal np. Lancome, L'Oreal - Solar Expertise), niewielkie ilości antyoksydantów - beta karoten, witamina E zamknięta w kapsułkach co zwiększa jej skuteczność działania oraz składniki natłuszczająco-nawilżające.Według opinii innych osób kremy do twarzy są dość tłuste i intensywnie pachnące. Zadowolone mogą być z nich osoby o bardzo suchej skórze,warty uwagi jest zwłaszcza krem SPF 50+, który nie zawiera środków zapachowych.
Pitipel jest offline  
Stary 2006-01-06, 19:52   #69
knotie
Rozeznanie

Piti, jestes kochana!!!!
No ja sie chyba w koncu musze zalogowac na biochemie....mam nadzieje, ze Basia przyjmie mnie pod swe skrzydla
No to biotherm odpada;( Mam skore wrazliwa i mieszana...Buuuuu;(
knotie jest offline  
Stary 2006-01-06, 20:00   #70
Pitipel
Zadomowienie

Cytat:
Piti, jestes kochana!!!!
Masz całkowitą rację
Cytat:
No ja sie chyba w koncu musze zalogowac na biochemie....mam nadzieje, ze Basia przyjmie mnie pod swe skrzydla
niestety z tym może być teraz problem
Cytat:
No to biotherm odpada;( Mam skore wrazliwa i mieszana...Buuuuu;(
Nie martw się, znajdziesz w końcu coś dla siebie...
Fluid biodermy 100 - mój hit ostatni próbowałaś?
Pitipel jest offline  
Stary 2006-01-06, 20:12   #71
knotie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Masz całkowitą rację
Cytat:
Ej mam, mam
niestety z tym może być teraz problem
Cytat:
a czemu? czy ja o czyms nie wiem????
Nie martw się, znajdziesz w końcu coś dla siebie...
Fluid biodermy 100 - mój hit ostatni próbowałaś?
Nie, nie probowalam...mialam kiedys spray 60 biodermy i juz sie zaczynam bac Ale jak radzisz, ze dobry, to sprobuje moze... ja juz nawet szukam kosmetykow z wysokich polek zeby tylko delikatne i malo tluste bylo... poczytalam recenzje cudeniek od cliniqua - ale jak kula w plot, potem nabralam nadziei, ze moze moj ukochany biotherm cos wymyslil - a tu jeszcze gorzej;( Mialam kiedys kremik 30 chyba z lancome'a, ale genialny to on nie byl, ale pewnie tez sie sporo juz w tych filtrach pozmienialo wiec szukam, szukam....
Ale namieszalam z tym postem
knotie jest offline  
Stary 2006-01-06, 21:10   #72
Pitipel
Zadomowienie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90848
Pitipel jest offline  
Stary 2006-01-13, 23:22   #73
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez crumb
myślę, że warto pochodzić po aptekach jednak.
W niektórych bardzo chętnie zamawiają "na życzenie klienta" tylko raz jak szukałam Hauschki (zamierzchłe czasy- nie wiedziałam, że w aptekach nie do zdobycia) poproszono mnie o zostawianie 100 zl zadatku a tak poza tym, to odkryłam jedną aptekę w takiej prowincji jak Lublin , która posiada największy chyba skład produktów LRP, Avene, Vichy, SVR, Dermedic itp.
Dodatkowo można liczyć na próbki i specjalne zestawy promocyjne, np. wspomnianą emulsję Avene kupiłam za 54 zl i do tego dołączone było 40 ml (!!) kremiku Hydrance Optimale Legere, który kosztuje drugie tyle :czarodzie
Crumb, na kolanach błagam, zdradź co to a apteka, proooooooooooooszeeeeeeee eeee!!!!!!!!!!!!
L_V jest offline  
Stary 2006-01-14, 09:31   #74
crumb
Raczkowanie

post 46 tylko nadmieniam, że nie odpowiadam za ewentualne zmiany magazynowe w/w apteki!

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline  
Stary 2006-01-14, 10:50   #75
L_V
Zakorzenienie

Oj, przepraszam, nie zuważyłam. Ale dzięki za odpowiedź!!
L_V jest offline  
Stary 2006-01-16, 13:55   #76
Kate30
Zakorzenienie

Dziewczyny a jaki krem z filtrem polecacie do ciała na wiosnę i lato? Chodzi mi o wysoki filtr i dużą pojemność.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-01-16, 15:53   #77
Kajol
Zadomowienie

Ja lubię Garniera, nie jest drogi i, o ile się nie mylę, to on też ma te dobre filtry
Kajol jest offline  
Stary 2006-01-16, 16:52   #78
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Najtaniej na ciało wychodzi Garnier i L'oreal , szkoda, że Nivea ma mało stabilne filtry, ponieważ wspaniale odżywiają skórę, nawet mleczka
Paula07 jest offline  
Stary 2006-01-16, 21:17   #79
!violet!
Raczkowanie

Dziewczyny, jestem nowa na tym forum i jeszcze nie wgryzłam się dobrze w ten temat, ale może wyjaśnicie mi coś. Czy rzeczywiście w zimie potrzebna jest aż taka ochrona przed promieniowaniem UV? Wychodzę do pracy po siódmej rano (jest już widno, ale słońce jest słabiutkie) i wracam jak robi się już szaro. Kontakt ze słońcem mam znikomy, więc czy filtry 50 są mi rzeczywiście o tej porze roku potrzebne?
!violet! jest offline  
Stary 2006-01-16, 21:21   #80
Justy
Zakorzenienie

nie masz okien w pracy/szkole/domu? chmury nie są żadna przeszkodą dla UVA. do tego popularne jarzeniówki stanowią dodatkowe źródlo uva.
wystarczy żeby powodować fotostarzenie
Justy jest offline  
Stary 2006-01-16, 22:47   #81
Kajol
Zadomowienie

Violet, polecam ten ciekawy artykuł:
http://www.wizaz.pl/images/menu/_opalanie.php
Kajol jest offline  
Stary 2006-01-16, 23:24   #82
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez !violet!
Dziewczyny, jestem nowa na tym forum i jeszcze nie wgryzłam się dobrze w ten temat, ale może wyjaśnicie mi coś. Czy rzeczywiście w zimie potrzebna jest aż taka ochrona przed promieniowaniem UV? Wychodzę do pracy po siódmej rano (jest już widno, ale słońce jest słabiutkie) i wracam jak robi się już szaro. Kontakt ze słońcem mam znikomy, więc czy filtry 50 są mi rzeczywiście o tej porze roku potrzebne?
dlaczego mam wrażenie, że to pytanie padło tu już ze sto razy? naprawdę warto czytać to, co już zostało napisane nt. kwasów, filtrów itp.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-01-17, 08:33   #83
!violet!
Raczkowanie

Vajol - dzięki za link
!violet! jest offline  
Stary 2006-01-17, 12:01   #84
crumb
Raczkowanie

violet faktor SPF 50 to dlatego, że zwykle nie uda nam się osiągnąć tak wysokiej ochrony, nakładając filtr na buzkę będzie ona o wiele mniejsza niż ta, którą czytasz na opakowaniu (chyba, że nałożysz przepisowe 2ml co jest raczej abstrakcją)

"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline  
Stary 2006-01-18, 22:30   #85
yaheira
Rozeznanie

hej, mnie intryguje jedna rzecz: czy jak nałoże krem rano to czy on sie nie zetrze w ciagu dnia?
yaheira jest offline  
Stary 2006-01-18, 22:45   #86
maniaa
Rozeznanie

idealna byłaby reaplikacja kremu w ciągu dnia, choć jeśli o mnie chodzi to mało realne
maniaa jest offline  
Stary 2006-01-19, 14:18   #87
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez yaheira
hej, mnie intryguje jedna rzecz: czy jak nałoże krem rano to czy on sie nie zetrze w ciagu dnia?
To zalezy jakie masz zwyczaje
Jesli czesto "blotujesz" chusteczka blysk na buzi, jesli podpierasz twarz rekami, trzymasz komorke mocno przy policzku etc. to moze sie zetrzec i nie zapewniac wystarczajacej ochrony - zwlaszcza jesli nalozylas za malo.
Zima nie reaplikuje ale latem (a juz na wakacjach to co chwile) ponawiam aplikacje filtra okolo 13 -14 (nakladam o 8-9 rano). Scieram warstwe filtra i skrobii + bronzera chusteczka do demakijazu (np Nivea) bez wody i nakladam znowu filtr, czekam moment az sie wchlonie, pudruje i moge dalej urzedowac.
W lecie staram sie przebywac raczej w cieniu i nie rozstaje sie z dobrymi okularami slonecznymi - tzn takimi, ktore maja szkla chroniace przed UV, polecam Ray Ban. W miescie w kapeluszu nie chodze ale na wakacjach mam na sobie przewaznie czapke z daszkiem i okulary przeciwsloneczne.
Latem, nie zapominaj tez o aplikacjie filtra na inne odsloniete czesci ciala - dekolt, szyje, dlonie, stopy.
Sylwiasta jest offline  
Stary 2006-01-19, 14:22   #88
!violet!
Raczkowanie

Próbowałam kupic kremy z wysokimi filtrami, ale w wielu aptekach w Lublinie nie mają ich jeszcze "bo to przecież nie jest sezon".
Możecie polecic mi jakiś sklep internetowy?
!violet! jest offline  
Stary 2006-01-19, 16:42   #89
crumb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez !violet!
Próbowałam kupic kremy z wysokimi filtrami, ale w wielu aptekach w Lublinie nie mają ich jeszcze "bo to przecież nie jest sezon".
Możecie polecic mi jakiś sklep internetowy?
violet sprawdz post 46 może coś pomoże, a jesli nie to zawsze można zamówić w tej aptece - wyjdzie taniej niz płacić za przesyłkę

-------------
crumb jest offline  
Stary 2006-01-19, 19:00   #90
!violet!
Raczkowanie

sorry za przeoczenie
staram się nadrabiac zaleglości, czytam w pośpiechu różne posty i nie zwróciłam na to uwagi
A tak trochę off-topic - to tania apteka jest też na Narutowicza tuż przy skrzyżowaniu z Głęboką, obok przystanku. Tanio kupiłam tam Omegę i Tokovit, poza tym inne leki też są tam tanie. Zawsze są tam duże kolejki, ale długo się nie stoi bo w szczycie pracują wszystkie okienka, a jest ich chyba 6.
!violet! jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości