Do filtromaniaczek:) - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-03-19, 11:05   #871
Kajol
Zadomowienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja to wątki solariowe omijam szerokim łukiem (żeby mi sie ciśnienie nie podnosiło, ale też ten temat mnie zupełnie nie interesuje )

Pogodo jak ty sobie skrobiujesz te rzęsy? Możesz podać jakąś technikę? Ja chciałam to wypróbować i w efekcie mam podrażnione spojówki, bo cała skrobia wylądowała w oku

Justa79 czy masz jakieś namiary na Nu Skin w Krakowie? Pisałaś o tym chyba wcześniej, byłabym wdzięczna za wszelkie informacje

Dziewczyny a jak matujecie okolice oczu? Też skrobią? Ja tego raczej unikam, ale jak nałożę mąkę na całą twarz, to potem okolice oczu sie tak dziwnie odznaczają...
Kajol jest offline  
Stary 2006-03-19, 12:28   #872
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Co sadzicie o filtrach firmy svr ??Jakis czas temu czytalam ten watek ,ale nie pamietam zebym widziala cos o tym.
podziomka jest offline  
Stary 2006-03-19, 13:00   #873
chocolatka
Zakorzenienie

Podziomko, z svr bliski kontakt miała Sandija Możesz poczytać recenzje na KWC

Mckabi, jeśli chodzi o podkład na mleczko Avene, to ja jestem zadowolona z efektów. Tak, jak napisała już Kajol, podkład przykleja się do filtra. Mnie to bardzo odpowiada, bo tworzą one jedność Na początku też miałam problem z takimi kłaczkami - kuleczkami, ale teraz jest super. Filtr trzeba dobrze rozprowadzić, a podkład raczej wklepywać niż rozsmarowywać
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-19, 14:22   #874
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Kajol i Chocolatka dzieki wam bardzo za rade dzisiaj sprobowalam tego sposobu i wszystko ladnie sie polaczylo i nie bylo juz problemow z walkowaniem podkladu
A mam jeszcze pytanko odnosnie nakladania mleczka Avene, bo nie wiem czy dobrze to robie, tzn. nakladam ok 1,8 ml na cala twarz rownomiernie i potem to wsmarowuje w skore, tak zeby sie ladnie wchlonelo. Nie wiem czy nie robie czegos zle i czy nie trzeba mleczka raczej wklepywac a nie rozsmarowywac, albo zostawic zeby samo sie wchlonelo??

Edytowane przez mckabi
Czas edycji: 2006-03-19 o 14:43
mckabi jest offline  
Stary 2006-03-19, 14:52   #875
Kajol
Zadomowienie

Najlepiej jakby się samo wchłonęło, ale to chyba niemożliwe
Mnie by taka solidna warstwa mogła sie wchłaniać do wieczora , ale z różnych filtrowych dyskusji przeczytanych na BU i wizażu wiem, że niektórym filtry dość dobrze wchłaniają się same, tylko na to też potrzeba czasu- jak ktoś ma go rano wystarczająco dużo to można czekać. Wiem, że Basia nie zganiła metody wcierania/wklepywania/wsmarowywania filtra i dla mnie to jest jedyna możliwa metoda, żeby nałożyć te 1,8 na twarz (z szyją i dekoltem, które są nieco suchsze nie ma problemów);
[chociaż nie podoba mi się, że na pewno trochę tego filtra wchłania mi się w dłonie (które też trzeba chronić, ale teraz to i tak noszę rękawiczki- tak, wiem, promieniowanie przenika też przez tkaniny ) i w sumie to nie jestem pewna ile z tego filtra dostaje się samej twarzy, ale te rozważania to już ocierają się o prawdziwe maniactwo - więc to tak na marginesie]

Jedną z wypowiedzi Basi szczególnie zapamiętałam- odnośnie tego wchłaniania sie filtra: nie może się on nigdy wchłonąć idealnie, do matu, a jeżeli tak jest to widocznie nakładamy za mało filtra; wyczuwalna (albo i widoczna )warstwa filtra= skuteczna ochrona I tym się pocieszam patrząc na tłustą, mokrą i świecącą warstwę Avene każdego ranka

Ostatnio się nawet zastanawiałam nad reaplikacją filtrów w ciągu dnia, bo zauważyłam, że koło godziny 15, to mi to Avene całkowicie wsiąka i skóra jakaś sucha.
A jak u was dziewczyny z reaplikacją filtrów?
Kajol jest offline  
Stary 2006-03-19, 14:55   #876
Kajol
Zadomowienie

podziomko ja SVR nie używałam co prawda, ale mnie zawsze odstraszały obiegowe opinie. Bezbarwny, czyli tzw. "biały potwór" i koloryzujący- "prosiaczkowy"
Ale też jestem ciekawa opinii osób, które aktualnie używają
Kajol jest offline  
Stary 2006-03-19, 15:00   #877
chocolatka
Zakorzenienie

Mckabi, ja to trochę rozsmarowuję, to trochę wklepuję (mało to jasne, wiem, ale trudno określić co tak naprawdę robię )

Kajol, nie ponawiam aplikacji w ciągu dnia. Ale zauważyłam, że tak mniej więcej po 15-tej buzia zdecydowanie mniej się błyszczy. I chyba wraz z wydłużaniem się dni będę musiała pomyśleć o reaplikacji...

Pozdrawiam
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-19, 15:11   #878
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Dzieki dziewczyny, w takim razie zostane przy rozsmarowywaniu bo jesli zostawiam, zeby samo sie wchlonelo, robia mi sie biale smugi ktore trudno pozniej wklepac.
Kajol, jesli tlusta warstwa filtra to skuteczna ochrona, to ja mam ja na pewno bo swiece sie jak zarowka
Co do reaplikacji, to pewnie tez zaczne jak dni zrobia sie dluzsze. Ale ja w przeciwienstwie do was po godzinie 15 mam bardziej swiecaca twarz bo mleczko zaczyna mi sie przebijac przez puderek, albo puderek zaczyna schodzic. No nie wiem, wiem ze zaczynam sie swiecic

Pozdrawiam
mckabi jest offline  
Stary 2006-03-19, 16:32   #879
Kate30
Zakorzenienie

Ja też już od jakiegoś czasu reaplikuję ( w miarę możliwości ), dziś u nas śliczne popołudnie, byłam na spacerze ale filtr mam od rana na buźce - mam nadzieję że choć trochę mnie jeszcze chroni. Dłuższe dni czyli reaplikacja - czyli ok 4-5 ml dziennie - czytaj mleczko Avene starcza na 20 dni .
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-19, 16:42   #880
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
podziomko ja SVR nie używałam co prawda, ale mnie zawsze odstraszały obiegowe opinie. Bezbarwny, czyli tzw. "biały potwór" i koloryzujący- "prosiaczkowy"
Ale też jestem ciekawa opinii osób, które aktualnie używają
Dzisiaj testowałam SVR 50B...
Smiech na sali Wycisnęłam trochę na palec, pacnęłam na twarz. "O, jaki śliczny kolor!". Taki naturalnie jasnobeżowy. Rozsmarowałam na czole - nadal ok. Zabrałam się za policzki. Po chwili zorientowałam się, że twarz mam pomarańczowo-różową. Świetnie, świetnie Pochodziłam z tą piękną wartwą godzinę i stwierdziłam, że tak być nie może. Obficie się wyskobiowałam w łązience i z satysfakcją stwierdziłam że wygląda super. Ciekawiej zrobiło się, kiedy podeszłam z lusterkiem do okna - na twarzy łososiowy tynk Poleciałam zmywać.

No i okazuje się, że testowanie filtrów może być całkiem zabawne
Jeszcze w tym tygodniu postaram się przetestować 100B, już się nie mogę doczekać
beoneself jest offline  
Stary 2006-03-19, 17:04   #881
Pogoda
Rozeznanie

Do Kajol : Nie wiem jak Ci wytłumaczyć to nakładanie skrobii na rzęsy. Bo ona (ta skrobia) nakłada mi się sama, podczas skrobiowania twarzy, jako, iż skrobiuję także powieki.
Hmm, spróbuj tak: wacik kosmetyczny, przyłóż najpierw do dolnych rzęs, a później lekko przymknij oczy i "poklepuj" nim całe rzęsy. Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe, jeśli nie to spróbuję wytłumaczyć jakoś inaczej

Jako skrobiująca się, też mam wrażenie, że mleczko Avene "gdzieś mi się traci" i to już zaraz po skrobiowaniu, a w ciągu dnia to już wogóle. Manię reaplikacji miałam stosując Vichy, ciągle dosmarowywałam Teraz (póki jeszcze mogę - póki nie ma dużego nasłonecznienia), staram się dawać sobie po łapkach, kiedy przychodzi mi ochota na reaplikację. Wieczorem ciężko mi się umyć, a to utwierdza mnie w przekonaniu, że to tłuste mleczko Avene przez cały dzień miałam na twarzy Co innego z szyją, bo jestem wielbicielką golfów, jednak też staram się narazie nie dokładać.
Nie wiem jak to ze mną będzie w lecie Czy jest to może filtromaniaczka z dłuższym starzem? tzn. taka któta "przefiltrowała" już jakieś ciepłe, słoneczne wakacje?
Pogoda jest offline  
Stary 2006-03-19, 17:07   #882
!violet!
Raczkowanie

Mam pytanie odnośnie reaplikacji filtrów. Jak to u was technicznie wygląda? Zabieracie ze sobą do pracy żele do twarzy, toniki, filtry, skrobię i w łazience rozkładacie się z tym wszytskim czy może po prostu dokładacie filtr na tą skrobię i potem jeszcze raz skrobia?
!violet! jest offline  
Stary 2006-03-19, 18:32   #883
Kajol
Zadomowienie

Dzięki Pogodo, popróbuję ze skrobią na rzęsach , a ty skrobię dajesz również pod oczy?
No właśnie, pomawiam pytanie: czym matujecie okolice oczu; skrobią?

Co do reaplikacji, to jeszcze tego nie próbowałam, bo ja sie filtruję od jesieni, kiedy dni są coraz krótsze, ale idzie wiosna (mam nadzieję) i sprawę reaplikowania będę musiała dokładniej przemyśleć...
Do tej pory robiłam tak tylko po basenie, no i w sumie mimo godziny pływania w chlorowanej wodzie i późniejszego przecierania twarzy chusteczkami do demakijażu czułam, że na twarzy jeszcze coś jest (na basen chodzę bez skrobii ). Nie wyobrażam sobie noszenia na uczelnię żelu, toniku i tuby filtra, a tym bardziej siebie w akcji z tym wszystkim w naszej instytutowej łazience

Co do tonującego SVR to kiedys pani w aptece wycisnęła mi odrobinę na dłoń z testera i mnie to przeraziło - nie wiem jakby się prezentował ten filtr na twarzy przy moich naczynkach
Kajol jest offline  
Stary 2006-03-19, 19:06   #884
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Ja do niedawna byłam fanką SVR. 100 B odpada dla mnie, kolor wcale niewidoczny, choć w opakowaniu pomarańczowy, ale mnie buzia po nim piekła. 50 B, niedawny mój faworyt, ma kolor jasnobeżowy, wcale nie prosiaczkowaty, bo nie ma w sobie różu, tylko czysty beż, kryje jak fluid, naczynka też kryje, ale sie tepo rozsmarowuje i wymaga kremu pod spód, nie świeci się bardzo, tylko, jak nałożysz 1,8 ml to źle wyglada. 50 B jest tylko mineralny. Lubię za to 60B.
Większość dziewczyn powtarza obiegowe opinie o prosiaczkowatym kolorze, a nie sprawdza tego sama.
Smok jest offline  
Stary 2006-03-19, 19:10   #885
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

u mnie reaplikacja nie wchodzi w gre, musiałabym poświecic na to 15-20 min, a tyle wynosi moja przerwa w pracy na śniadanie, dodam, że jedyna przerwa, w szkole tez nie dałabym rady, bo pomiedzy zajeciami mam 15 min. przerwy.
Dlatego nie robię tego. Jedynie latem, na wakacjach.
Smok jest offline  
Stary 2006-03-19, 19:35   #886
Pogoda
Rozeznanie

Tak, nakładam skrobię absolutnie na całą twarz i szyję, nie wyłączają okolic oczu
Pogoda jest offline  
Stary 2006-03-19, 20:17   #887
Erato
Wtajemniczenie

Jeju, czuję, że cośmnie omija... Uzależniłam się od Was, czy co? Zrobiłam szybki rzut oka na wątek, a tu tyle nowych postów! A ja nie mam czasu na wizażowanie... Ale mam wieści z frontu: Bioderma tonująca jest po protsu rewelacyjna na słoneczne "okoliczności" Dzisiaj pierwszy dzień na nartach, nie wiem już sama ile tych ml na twarzy (na szyi golfik), ale trzy razy w ciągu dnia dokładałam i wysłuchałam co najmniej trzech komentarzy w stylu "a ty już dzisiaj taka jesteś ładnie opalona"!! Tylko biały kołnierzyk mojej kurtki nie wygląda najlepiej Ale co tam, opaleniznę mam świetną, skórę nie spaloną, nawet na zdjęciach fajnie wychodzę (z cyfrówki to od razu widać )
Pod oczy walnęłam dzisiaj chyba z 10 ml...
A wieczorem parę ml winka.... Wasze zdrowie!
Erato jest offline  
Stary 2006-03-19, 21:34   #888
Pogoda
Rozeznanie

Do Erato: Opaliło Cię mimo stosowania takiej ilości Biodermy?

JA SIĘ NIE CHCĘ OPALIĆ
Pogoda jest offline  
Stary 2006-03-19, 21:38   #889
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pogoda
Do Erato: Opaliło Cię mimo stosowania takiej ilości Biodermy?

JA SIĘ NIE CHCĘ OPALIĆ
Pogodo, Erato używa Biodermy tonującej, więc to pewnie dlatego te komentarze Taką mam przynajmniej nadzieję, bo gdyby się naprawdę opaliła, to by oznaczało, że ten filtr nie jest zbyt dobry
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-19, 22:20   #890
anja00
Raczkowanie

W jakim celu stosujecie skrobię ziemniaczaną? Nie używam filtrów-dopiero przy następnej wypłacie sobie kupię Jeżeli skrobia jest do zmatowienia to czy mogę uzywać na filtr ziemię egipską czy od razu kupić skrobię ??
(właśnie -->skąd to sie bierze?z apteki?)
anja00 jest offline  
Stary 2006-03-19, 22:26   #891
naila
Zakorzenienie

SVR 100B ma taki jaskrawy kolor tylko w tubce, jak się rozsmaruje na twarzy to jest to leciutki beż. Miałam też krem bezbarwny SVR30. Oba te kremy są gęste, ale może dzięki temu więcej się tego nakłada na twarz. Nie zauważyłam większego świecenia (mam suchą cerę i wrażliwą) i wspominam te filtry dość dobrze, oprócz dwóch rzeczy:
- w ciągu dnia trochę mi piekły policzki
- tonująca 100-tka była trochę za ciemna dla mnie, mimo, że te filtry uchodzą za takie dla bladych cer. Pod koniec lata - jak najbardziej, ale teraz jej na sobie nie wyobrażam

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline  
Stary 2006-03-19, 22:34   #892
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anja00
W jakim celu stosujecie skrobię ziemniaczaną? Nie używam filtrów-dopiero przy następnej wypłacie sobie kupię Jeżeli skrobia jest do zmatowienia to czy mogę uzywać na filtr ziemię egipską czy od razu kupić skrobię ??
(właśnie -->skąd to sie bierze?z apteki?)
Dziewczyny używają skrobii w celu zmatowienia cery, bo buzia na ogół świeci się po nałożeniu odpowiedniej (1,8-2ml na twarz) ilości filtra. Podobno skrobia świetnie matuje. Oczywiście zamiast skrobii można używać ziemi lub różnych pudrów. Byleby tylko pudry te nie zawierał talku ani miki. Chyba, że używa się filtrów Avene - wtedy talk i mika dozwolone
Skrobię można kupić w sklepie spożywczym, najlepiej takim ze zdrową żywnością, w aptece lepiej o nią nie pytaj
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-19, 22:48   #893
anja00
Raczkowanie

Do Chocolatka
To nieźle bym wypaliła z tą skrobią:
U mnie w aptece pracuje tak zakręcona farmaceutka, ze chyba poszłaby jej szukać
Jeszcze nie kupiłam filtru, ale chyba już zdecydowałam jaki chcę
-LRP Anthelios SPF+60, czy to dobry wybór?
anja00 jest offline  
Stary 2006-03-19, 22:52   #894
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kajol
Ostatnio się nawet zastanawiałam nad reaplikacją filtrów w ciągu dnia, bo zauważyłam, że koło godziny 15, to mi to Avene całkowicie wsiąka i skóra jakaś sucha.
A jak u was dziewczyny z reaplikacją filtrów?
Podczas stsosowania filtrów Avene nie widzę takiej potrzeby, ponieważ ten filtr trzyma się cały dzień ładnie na buzi, wręcz wieczorem nie mogę go zmyc z twarzy. Chyba,że ktoś ma katar i często wyciera nosa w ciągu dnia to niestety trzeba powtórzyć reaplikację.
Natomiast co do Biodermy (fluidu) zauważyłam, że w ciągu dnia jakoś znika z twarzy, nie wiem czy tak cały wsiąka czy po prostu ściera się (ulatnia ), nie mam pojęcia. Więc podczas lata jest wskazana raczej reaplikacja Biodermy.
To wynika z moich doświadczeń, ale może ktoś ma inne spostrzeżania?
P.S. Co do filtrów SVR moje oceny są na KWC
Paula07 jest offline  
Stary 2006-03-19, 22:55   #895
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez anja00
Do Chocolatka
Jeszcze nie kupiłam filtru, ale chyba już zdecydowałam jaki chcę
-LRP Anthelios SPF+60, czy to dobry wybór?
Jesli masz wrażliwą cerę to raczej odradzam, ponieważ w składzie tego filtra jest alkohol i to wysoko. Nie tylko powoduje pieczenie oczu, ale także skóry na twarzy. Ale jeśli nie masz problemu z cerą to może się sprawdzić.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-03-19, 23:06   #896
chocolatka
Zakorzenienie

Tak Anja, Anthelios ma alkohol, podobnie jak Vichy. I ponieważ z innego wątku wiem, że masz suchą i wrażliwą skórę, nie polecam Ci filtrów z alkoholem Może Avene by Cię zainteresował? Poczytaj proszę jeszcze na KWC. Jak wiadomo, każdej skórze służy co innego
Pozdrawiam
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-19, 23:14   #897
anja00
Raczkowanie

[quote=Paula07]Jesli masz wrażliwą cerę to raczej odradzam, ponieważ w składzie tego filtra jest alkohol i to wysoko.

Mam bardzo duży problem z cerą
Większość kosmetyków mnie podrażnia
Nie doczytałam, ze ma w składzie alkohol
Mam bardzo suchą skórę i płytkie naczynka
i jestem uczulona na nikiel (jeżeli to ma znaczenie)
Skoro ten filtr odpada to jaki inny jest bezpieczniejszy?
Dziękuję za odp.
anja00 jest offline  
Stary 2006-03-19, 23:14   #898
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Mam mieszana cere w kierunku suchej do tego sklonna do alergii i podraznien-najlepiej przyjelam wlasnie Antheliosa XL SPF 60+,Avene polubilam z przymusu niejako (glownie krem i mleczko)poniewaz mam wtedy spokoj z doborem podkladu i pudru.
Stary 2006-03-19, 23:16   #899
anja00
Raczkowanie

Już czytam o Avene
Zaraz będę wiedziłaehem
anja00 jest offline  
Stary 2006-03-19, 23:28   #900
chocolatka
Zakorzenienie

Jak widać na przykładzie Hexxany każdemu służy co innego. Mojej cerze (mieszana) alkohol też nie przeszkadza, ale oczom - bardzo.
Wiesz Anja, najlepiej jest postarać się w aptekach o próbki, będziesz mogła sobie wypróbować i najłatwiej Ci będzie wybrać filtr, odpowiadający Twojej buzi

I jeszcze coś: przeglądnij sobie ten wątek (wiem, jest długi ), tu Dziewczyny zamieściły dużo swoich doświadczeń z filtrami
chocolatka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości