Do filtromaniaczek:) - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-03-24, 15:31   #1111
szeherezada
Raczkowanie

Smile 2,5 ml??

Dziewczyny,
czy moglybysice zobrazowac ile to jest 2,5 ml - wielkosci ziarenka ryzu, grucho, fasolki?? Bo odmierzac miarka moze i mozna, ale najpierw trzeba miarke odpowiednia znalezc Moze prosciej bedzie "zwizualizowac"?
Pozdrawiam
szeherezada jest offline  
Stary 2006-03-24, 15:38   #1112
chocolatka
Zakorzenienie

Dot.: 2,5 ml??

Ale czy każda fasolka ma tą samą wielkość
Może wypróbuj sposób Alchemiczki ze strzykawką. Strzykawkę na pewno dostaniesz w każdej aptece Poza tym podobno mała kuchenna łyżeczka ma 2,5 ml.
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-24, 15:41   #1113
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez mckabi
Turniej nazywa się "Rytm ulicy" i moja formacja tańczy new style. Zapraszam wszystkich do Piły 1 i 2 kwietnia
Ja też bardzo lubię tańczyć Życzę powodzenia na turnieju, Nazwa sugeruje mi, że odbywa się on na ulicy, więc nie zapomnij się dobrze nafiltrować, ponieważ teraz słonko przygrzewa coraz mocniej. A potem będziemy oblewać filtrami Waszą wygraną
Stary 2006-03-24, 15:44   #1114
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Ja też bardzo lubię tańczyć Życzę powodzenia na turnieju, Nazwa sugeruje mi, że odbywa się on na ulicy, więc nie zapomnij się dobrze nafiltrować, ponieważ teraz słonko przygrzewa coraz mocniej. A potem będziemy oblewać filtrami Waszą wygraną
Oblewać filtrami? Ale tymi z alkoholem?
Alchemiczko, jesteś niesamowita... Wydedukowałaś, że turniej jest na ulicy i zaraz przypominasz o stosowaniu filtrów
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-24, 15:51   #1115
szeherezada
Raczkowanie

Dot.: 2,5 ml??

No to juz jakas konkretna wskazowka. Dzieki!
Mala stolowa lyzeczke znajde
I ze strzykawka tez nie zly pomysl!
Pozdrowienia
szeherezada jest offline  
Stary 2006-03-24, 15:52   #1116
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Oblewać filtrami? Ale tymi z alkoholem?
Alchemiczko, jesteś niesamowita... Wydedukowałaś, że turniej jest na ulicy i zaraz przypominasz o stosowaniu filtrów
No oczywiście, ze tymi z alkoholem, a jak?

Przypominam o stosowaniu filtrów z troski oraz żeby nawiązać do tematu, bo ostatnio coś dużo offtopiców piszę To przez tą choróbsko
Stary 2006-03-24, 16:00   #1117
Kajol
Zadomowienie

Właśnie oceniłam nasz ulubiony wątek- Alchemiczko super, że zwróciłaś na to uwagę (ja nie wiedziałam nawet, że tak można, myślałam że te gwiazdki to ze względu na ilość postów )
i tak offtopicowo: Alchemiczko nie wiedziałam, że jesteś z Chrzanowa; mnie bardzo miło kojarzy sie to miasto- mam stamtąd i z okolic dużo fantastycznych znajomych i mam wrażenie, że wszyscy z tych okolic są tacy ; pozdrawiam serdecznie

Rzęso co do filtra dla dziecka, to może spróbuj zachwalanego tu już wielokrotnie przez niektóre z nas Avene mleczka dla dzieci SPF40, ja go aktualnie używam i bardzo sobie chwalę, no i pojemność 100 ml też ma znaczenie

Malgogaj co do obsesji, to ja myślę, że parasolki są genialnym pomysłem , tylko czekam na taką odważną, co zacznie wraz ze mną wprowadzać nową modę . Ja na razie, po odstawieniu i totalnemu zniechęceniu sie do skrobii, skupiam się na wprowadzaniu trendu na świetlistą skórę

I dziękuję wszystkim za obszerne informacje co do pudru Translucide, podejrzewam, że chyba zajmie miejsce skrobii

I witam wszystkie nowe filtromaniaczki
Kajol jest offline  
Stary 2006-03-24, 16:02   #1118
chocolatka
Zakorzenienie

Alchemiczko, a nie lepiej jakieś winko Będzie ekonomiczniej, bo te filtry mają niewielkie pojemności

Ach, te offtopici, wybaczcie

Szeherezada, pomysł ze strzykawką jest naprawdę dobry. Pisała o nim Alchemiczka ileś postów temu. Trudno mi porównywać do ziaren, nie znam się na nich No i trudno w ten sposób określić ilość filtrów o bardzo płynnych konsystencjach

Pozdrawiam
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-24, 16:02   #1119
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kacha30
Alchemiczko to czekamy na wiesci o nowym LRP. Ja teraz planuje zakup LRP DP do ciała na lato - a moze ta nowosc bedzie jeszce lepsza?
Chodziło mi o ten produkt http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx Nigdy wcześniej go nie widziałam, moze to nowość. Tylko że nic takiego przy nim nie pisze Nie ma go też na KWC.
Stary 2006-03-24, 16:08   #1120
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Rzęso co do filtra dla dziecka, to może spróbuj zachwalanego tu już wielokrotnie przez niektóre z nas Avene mleczka dla dzieci SPF40, ja go aktualnie używam i bardzo sobie chwalę, no i pojemność 100 ml też ma znaczenie

Malgogaj co do obsesji, to ja myślę, że parasolki są genialnym pomysłem , tylko czekam na taką odważną, co zacznie wraz ze mną wprowadzać nową modę . Ja na razie, po odstawieniu i totalnemu zniechęceniu sie do skrobii, skupiam się na wprowadzaniu trendu na świetlistą skórę
Kajol, ja myślę, że lepszym pomysłem będzie mleczko do ciała Avene spf50+ ze względu na wyższą ochronę, bo w końcu chodzi tu o bliznę

Pomysł z parasolkami super. Kajol, to od kiedy zaczynamy? Muszę sobie najpierw sprawić jakąś fajną parasolkę Trend na świetlistą skórę też wprowadzam
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-24, 17:04   #1121
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

Hmmm, więc jednak mleczko? Bo patrzyłam też na krem 50+ Avene dla skóry bardzo wrażliwej. Jak myślicie?
rzęsa jest offline  
Stary 2006-03-24, 17:08   #1122
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Hmmm, więc jednak mleczko? Bo patrzyłam też na krem 50+ Avene dla skóry bardzo wrażliwej. Jak myślicie?
Ale piszesz o kremie pomarańczowym do skóry suchej czy o tym w białym opakowaniu do skóry nadwrażliwej? Ten w białym odradzam, bo ma tylko filtry mineralne, więc ochrona słabsza, prawda Dziewczęta?
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-24, 17:58   #1123
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V
Eh, dziewczyny, mnie skrobia zupełnie nie pasuje, ani ziemniaczana, ani kukurydziana. Strasznie "spina" mi skórę, nawet po tak nawilżającym filtrze jak avene. Zostają mi w takim razie pudry. I z tym mam lekki problem. Dotychczas używałam Max Factora w kompakcie, ale ten na avene [na emulsji i mleczku, oba 50+] tworzy plamy, nie rozporowadza się równomiernie. Szukam czegos w zastępstwie, czegoś jasnego...nie jestem ograniczona wyborem pudru beztalkowego, bo używam tylko avene. Maci ejakies typy? Niby tyle tego jest na rynku, ale ja już od 3 miesięcy nie robiiłam zakupów w drogeri...
Ja uwielbiam pudrowe zakupy, mam ich sporo ale wciąż mam ochotę na nowe. Moi faworyci to sypki Hauschka i transparentny rozświetlający Matis. Ale na liście zakupów mam blended Clinique, sypki Guerlain (w dalekiej perspektywie raczej). Używałam też sypki Chanel - piękny i duża pojemność. Przejrzyj KWC jest w czym wybierać.
Dobrą opinią cieszą się sypkie pudry APC, a mnie zaciekawiły również mineralne ( wspominane w wątku wcześniej przez Tusię, do nabycia na allegro) wyglądają interesująco. Rzeczywiście wybór łatwy nie jest, ale za to jaka to przyjemność!!!
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-24, 18:05   #1124
Zadomowienie

Cytat:
Ale piszesz o kremie pomarańczowym do skóry suchej czy o tym w białym opakowaniu do skóry nadwrażliwej? Ten w białym odradzam, bo ma tylko filtry mineralne, więc ochrona słabsza, prawda Dziewczęta?
Prawda a filtry mineralnie nie chronią przed pełnym spectrum UVA, a to właśnie UVA i to te długie są najgroźniejsze. Jeśli tylko Twoja córka moze stosować filtry chemiczne (tzn. nie jest na nie uczulona) to kupuj produkty, które mają mieszankę filtrów chemicznych i mineralnych. Są to po prostu dużo lepiej zainwestowane pieniądze
Stary 2006-03-24, 19:35   #1125
L_V
Zakorzenienie

Dzięki, Kate za pomoc, tak właśnie dumam nad Clinique, skłonna jestem zaufać tej firmie.
L_V jest offline  
Stary 2006-03-24, 19:39   #1126
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Rzęsa najpierw zuzyj do końca SVR50, przecież szkoda go zmarnować (w końcu 50 zł kosztuje). A dlaczego polecamy mleczko? ponieważ jest dwa razy większa pojemność za taką samą cenę i przede wszystkim lepiej się wchłaniają . Z Avene filtry chemiczne są w pomarańczowych opakowaniach, a mineralne (niestety słaba ochrona UVA ) w białych opakowaniach.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-03-24, 21:10   #1127
Sandija
Gość

Witajcie dziewczynki I witam wszystkie nowe Wyznawczynie Wysokich Filtrów
Kurczę, dopiero co zachwycałam się tą skrobią ziemniaczana, a jednak ściąga mi trochę buzię. Muszę się chyba zaopatrzyć w kukurydzianą, tylko jak dziś robiliśmy zakupy w Realu, to tam nie mieli takowej

Kate a te wszystkie puderki, które wymieniałaś, mam na myśli Guerlain i Clinique, to jak one się sprawdzają na filtrach? Bo mi szalenie odpowiada skrobiowy efekt matu i chciałabym coś takiego uzyskać

Stary 2006-03-24, 21:26   #1128
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Witajcie dziewczynki I witam wszystkie nowe Wyznawczynie Wysokich Filtrów
Kurczę, dopiero co zachwycałam się tą skrobią ziemniaczana, a jednak ściąga mi trochę buzię. Muszę się chyba zaopatrzyć w kukurydzianą, tylko jak dziś robiliśmy zakupy w Realu, to tam nie mieli takowej

Kate a te wszystkie puderki, które wymieniałaś, mam na myśli Guerlain i Clinique, to jak one się sprawdzają na filtrach? Bo mi szalenie odpowiada skrobiowy efekt matu i chciałabym coś takiego uzyskać
O, widzę że poszukiwanie Idealnego Filtra łączy się ściśle z poszukiwaniem Idealnego Pudru, taki Wizażowy Święty Graal. Sandija, jak natrafisz na jakiś wart uwagi puder [preferably prasowany] to daj znac.

Ach tak. witam Nowoprzybyłych
L_V jest offline  
Stary 2006-03-24, 21:38   #1129
Kajol
Zadomowienie

chocolatko ja się już za parasolkami nawet rozglądałam i znalazłam tylko jenen sklep z takimi nie-przeciw-deszczowymi, ale są one z kolei bardzo fikuśne: białe z koronkowymi wstawkami

A co do mody na świetlistość skóry, to wyczytałam w najnowszym "Elle", że najmodniejsza cera to właśnie taka pełna blasku, świeża itp i absolutnie nie matowa , czyli filtry, filtry i mogę nawet ze skrobii zrezygnować , a oni w tym artykule podają, że takie cuda ze skórą to robią jakieś kosmicznie drogie kremy typu Givenchy, Lancome itd...

Zerknęłam też na wątek na wizażystce o którym wcześniej wspominałayście ("co one mają na twarzach") i przypomniało mi się jak kiedyś oglądałam program na mtv o J.Lo. Opowiadali i jej ciuchach, figurze, a potem przeszli do cery, która ponoć słynie z niesamowitego blasku. Nie musiałam się nawet specjalnie wysilać, żeby na tych zdjęciach pokazowych dostrzec że to właśnie filtry! "glow by J.Lo" ?
Kajol jest offline  
Stary 2006-03-24, 21:43   #1130
Sandija
Gość

Tak??? Kajol, dawaj żywo link do tych zdjęć,chętnie popatrzę na jej słynny glow

Stary 2006-03-24, 21:44   #1131
L_V
Zakorzenienie

Hehe, Kajol, trafiłaś w 10! Dzisiaj spotkałam dawną koleżankę [której zawsze zazdrościłam pięknej cery] i usłyszałam od niej, że wyglądam tak..."jasno i świetliście" Filtry, jak nic!
L_V jest offline  
Stary 2006-03-24, 21:45   #1132
chocolatka
Zakorzenienie

Kajol, ale czy takie fikuśne będą pasowały do zwykłych dżinsów czy będę musiała zaopatrzyć się w równie fikuśne sukienki
A kremy typu Givenchy, Lancome kupowałam kilka miesięcy temu, teraz tylko filtry No i blask gwarantowany "glow by choco"
Ja naprawdę wyglądam jak kobiety ze zdjęć na wątku "co one mają na twarzach"
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-24, 21:56   #1133
Sandija
Gość

Dziewczyny, to chyba Alchemiczka napisała, że BU zostaje powoli odtwarzane. Rzeczywiście, to wyczytałam na stronie. Ale czy już można gdzieś poczytać to, co odtworzono? Szukam odpowiedzi na jedno pytanie, nie mogę jej nigdzie znaleźć

Stary 2006-03-24, 22:01   #1134
chocolatka
Zakorzenienie

Sandija, o ile się nie myle to jest to ten link:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewforum.php?f=7
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-24, 22:06   #1135
Kajol
Zadomowienie

Co do J.Lo to był taki program w MTV jej poświęcony (no i tam gwiazda była taka "na żywo"- nie z gazetowych zdjęć, więc to chyba nie był blask fotoshopowy ), więc do niego raczej linku nie podam , ale daję za to zdjęcie J.Lo wieczorowej- ja tak wyglądam po Avence jeżeli chodzi o połysk).

Ale odkąd używam filtrów to baczniej też przyglądam się innym kobietom, zwłaszcza tym znanym. Jeśli ktoś ogląda tenisa, to polecam się przyjrzeć siedzącej na trybunach dziewczynie Rogera Federera (oczywiście kiedy gra Król Roger )- w jej przypadku nie mam wątpliwości, co ma na twarzy (tym bardziej że na kortach to solidnie przygrzewa) i podziwiam, że niczym sobie tego nie matuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jenniferlopez_009.jpg (55,9 KB, 45 załadowań)
Kajol jest offline  
Stary 2006-03-24, 22:11   #1136
Sandija
Gość

Ale J.Lo ma piękną ciemną karnację, to zupełnie inaczej wygląda ten błysk. A ja mam koloru kości słoniowej - zupełnie inny efekt Fajnie, że dałaś to zdjęcie, jakie to śmieszne - Jeniferka się tak stroi na jakąś galę, a ja mam taki glow na codzień -jak chodzę po domu bez skrobi/pudru

Tylko "Domowe laboratorium" na razie chodzi? a ja jestem żądna innego działu, kwasy BHA + wit. C, mam jedną wątpliwość
Ale dziękuję Chocolatko za link

Stary 2006-03-24, 22:11   #1137
chocolatka
Zakorzenienie

Hehe, Kajol, ja po Avene też się tak błyszczę
Ale jeśli komuś przeszkadza blask, to może sobie sprawić fikuśną parasolkę... Wtedy nikt nie będzie patrzył na twarz, tylko na ów parasolkę Ale proszę się nie dziwić, gdy ktoś na ten widok ryknie śmiechem
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-24, 22:14   #1138
L_V
Zakorzenienie

Wiecie co, a mnie się wydaje, że ten blask nie jest naturalny, tzn. nie wynika on z pięknej, wypielęgnowanej cery, tylko z tony rozśietlacz nałożonego na kości policzkowe, czoło i nos. Zwróćcie uwagę, ze broda i nos są matowe, tzn. nie mają tego "olśniewającego blasku". Filtr przebiłby się przez zwykły pudert, a mąką to ona się na pewno nie oprósza

Jestem niewiarkiem, ale na codzień też mam taki glow
L_V jest offline  
Stary 2006-03-24, 22:15   #1139
młodaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Hehe, Kajol, ja po Avene też się tak błyszczę
Ale jeśli komuś przeszkadza blask, to może sobie sprawić fikuśną parasolkę... Wtedy nikt nie będzie patrzył na twarz, tylko na ów parasolkę Ale proszę się nie dziwić, gdy ktoś na ten widok ryknie śmiechem
w sumie zawsze jakies rozwiazanie
a ja po Avene nawet sie az tak bardzo nie blyszcze, chyba nawet troszke mniej juz po LRP, a moze ja chce w to wierzyc?
młodaa jest offline  
Stary 2006-03-24, 22:18   #1140
Pogoda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Basia39
Zafundowalam sobie ten puderek Hauschki do ciała. Jutro robie probę generalna nakladania na mleczko Avene Mam do Was pytanko w zwiazku z powyzszym - czym najlepiej nakladac ten puderek, zeby plackow nie bylo? Pedzlem do pudru, puszkiem czy zwyklym platkiem kosmetycznym
Macie jakies opracowane techniki?
Moj przepis na pelny sukces w matowieniu Avene:
1) Dobrze wmasowac filtr, tak, aby nie bylo zadnych sladow nakladanie, zadnej bialej smugi!!! To 70% sukcesu!!! Jesli dobrze rozmasujesz filtr, nie bedzie ani bialej twarzy, ani smug!
2) Pudrowac zaraz po wmasowaniu (!) nastepne 29,9 % sukcesu, to bardzo wazne, poniewaz po pewnym czasie to mleczko zastyga, tworzac biala, strasznie lepka powloke, do ktorej skrobia/ puder przeczepia sie w nadmiarze!
3) Skrobiowac/ pudrowac uprzednio dobrze otrzepujac pedzel/ platek z nadmiaru tego, czym bedziemy sie matowac

Jesli bedziecie przestrzegac tych 3 punktow, daje glowe, ze sie Wam uda ! Zycze sukcesu

PS. Przepraszam, za brak polskich liter
Pogoda jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości