Do filtromaniaczek:) - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-03-25, 15:51   #1201
chocolatka
Zakorzenienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Na mojej skrobii jest napisane "skrobia kukurydziana" i hmm... nie wiem czy mąka kukurydziana = skrobia kukurydziana Chyba taaak...

Swoją drogą to naprawdę wariactwo, że wyposażeniem Filtromaniaczek są mąka i strzykawka
Dziewczyny, mam dzisiaj świetny humor

Pozdrawiam Filtrogirls
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-25, 15:51   #1202
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chocolatka

Ojej, Alchemiczko, miej litość "kaganek oświaty" O mały włos nie zadławiłam się patkami Frutina
Szcześciaro! Zajadasz sobie Nestle Frutina, a ja nie dosć że pokutuje dziś z Vichy na twarzy, to jeszcze do tego czosnek teraz zajadam Pociesza mnie tylko to, ze czosnek to naprawdę skuteczny "lek" na przeziebienie

Mckabi: mąka ziemniaczana i skrobia ziemniaczana to na pewno to samo, ale nie jestem pewna czy mąka kukurydziana i skrobia kukurydziana to też to samo. Dziewczynki pomóżcie. No a poza tym to widzę, że bawimy się w "małego majsterkowiczka". Hehe, strzykawka rządzi
Stary 2006-03-25, 15:51   #1203
anja00
Raczkowanie

W związku z tym , że w poniedziałek chciałabym złożyć zamówienie na te filtry z Avene, to czy mogłybyście konkretnie jeden produkt mi zaproponować?
Czytając ten Wątek, mysle o Avene SPF50 emulsja lub Avene mleczko 50. Tylko nie wiem jak jest róznica między nimi Mam cere suchą, wrazliwą, z naczynkami, rozszerzonymi porami i mogłabym tak jesszcze wymieniać. Proszę help.:
anja00 jest offline  
Stary 2006-03-25, 15:55   #1204
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anja00
W związku z tym , że w poniedziałek chciałabym złożyć zamówienie na te filtry z Avene, to czy mogłybyście konkretnie jeden produkt mi zaproponować?
Czytając ten Wątek, mysle o Avene SPF50 emulsja lub Avene mleczko 50. Tylko nie wiem jak jest róznica między nimi Mam cere suchą, wrazliwą, z naczynkami, rozszerzonymi porami i mogłabym tak jesszcze wymieniać. Proszę help.:
Skoro masz skórę wrażliwą, to sądzę, że Avene ze względu na swoje odżywczo-nawilżające właściwości jest dobrym pomyslem Emulsja czy mleczko? Używałam obu (mleczko mam obecnie) i myślę, że mleczko nawilża równie dobrze, a przy tym lepiej się wchłania. No i ma pojemność 100 ml.

Alchemiczko, przez Ciebie mnie rozsypała się część płatków, tak się śmiałam
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-25, 15:58   #1205
Pogoda
Rozeznanie

Oj, wspolczuje Wam jak czytam, co przechodzicie z Paniami z aptek. Ach, ja, kiedy po raz pierwszy wybieralam sie na polowanie bylam przygotowania na pytanie typu:" na co, po co i dlaczego". A tu nic, mimo, ze mieszkam w malej miescinie Aptekarki wiedzialy co to filtry, co to Avene i nie pytaly sie nawet po co mi to Wogole zachowywaly sie tak, jakbym chciala kupic zwykly syrop na kaszel. Dzwonily po hurtowniach, przynosily mi z zaplecza wszystko, co mialy o SFP ponad 40 i nawet krzywo sie nie patrzaly, gdy uwaznie studiowalam sklady

Szczesciara za mnie

PS. Ponawiam moje pytanie(/a) odnoscie sprayu Biodermy
Pogoda jest offline  
Stary 2006-03-25, 15:59   #1206
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anja00
Hmmm, cieżko jest zaproponować Komuś filtr, ponieważ Każda z nas jest inna. Myślę jednak, ze mozesz zaryzykować z Avene, najlepiej mleczko, ponieważ jest ekonomiczne. Zdaje sobie sprawę, ze zakup filtra to jest większy wydatek, dlatego jeslibyniespasował Ci niestety , to napiszesz tutaj w wątku i być moze Któraś z Nas zechce się z Tobą wymienić? Mnie co prawda Avene nie podchodzi, ale wiele Filtromaniaczek używa go z zadowoleniem. Głowa do góry! Ja też kupowałam avene w ciemno, a potem wymieniłam się z Kate30 (też w ciemno) na LRP DP i jestem bardzo, bardzo happy. Przepraszam, ze się powtarzam, ale naprawdę ten LRP DP to jest chyba mój filtr
Stary 2006-03-25, 16:00   #1207
anja00
Raczkowanie

Chcolatka dziękuję
Już nie czytam o innych filtrach bo znowu zmienię zdanie.
Już nie mogę się doczekać poniedziłaku (to nic, że będę musiała tydzień czekać)
anja00 jest offline  
Stary 2006-03-25, 16:00   #1208
Zadomowienie

Cytat:
Skoro masz skórę wrażliwą, to sądzę, że Avene ze względu na swoje odżywczo-nawilżające właściwości jest dobrym pomyslem Emulsja czy mleczko? Używałam obu (mleczko mam obecnie) i myślę, że mleczko nawilża równie dobrze, a przy tym lepiej się wchłania. No i ma pojemność 100 ml.

Alchemiczko, przez Ciebie mnie rozsypała się część płatków, tak się śmiałam
Śmiej się śmiej Chocolatko na zdrowie! Po filtrach to kolejny krok do pięknego lica
Stary 2006-03-25, 16:02   #1209
anja00
Raczkowanie

Alchemiczka
nie wytrzymałam, juz wchodze czytać o LRP DP
anja00 jest offline  
Stary 2006-03-25, 16:04   #1210
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

Dziękuję Wam KOCHANIEŃKIE!
Całkowicię zdaję się na Waszą wiedzę i doświadczenie!
Kupię małej ten w pomarańczowym, jak tylko wybiorę się do Wawy, bo w tym moim zaścianku nie ma niestety
rzęsa jest offline  
Stary 2006-03-25, 16:04   #1211
chocolatka
Zakorzenienie

Anja, jak napisała Alchemiczka: "Każda z nas jest inna", więc akurat Tobie może Avene nie podpasować. Naprawdę szkoda, że nie możesz zdobyć próbek
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-25, 16:05   #1212
Zadomowienie

Z tym, ze on ma alkohol Kotku i to na dość wysokim miejscu w składzie. Ja mam cere taką raczej normalną: okolice oczy i policzki - normalna, sfera T - lekko tłustawa, tak leciutko, od czasu do czasu wyskakuje jakaś "niespodzianka"
Stary 2006-03-25, 16:05   #1213
anja00
Raczkowanie

Jednak będzie Avene
anja00 jest offline  
Stary 2006-03-25, 16:08   #1214
chocolatka
Zakorzenienie

Rzęsa, proszę bardzo

Anja, tak jak pisze Alchemiczka, ten alkohol może Ci nie służyć
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-25, 16:11   #1215
Kate30
Zakorzenienie

Niestety mąka kukurydziana i skrobia kukurydziana to nie to samo.
Spróbować można, ale za efekt nie ręczę.

Alchemiczko - a ty też z Chrzanowa się wynosisz do Sosnowca? Z powodu filtrów?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-25, 16:12   #1216
beoneself
Zakorzenienie

Jakiś czas temu pisałam Wam, że mi podpasował krem Biodermy 100, dzisiaj wypaćkałam się odnalezioną próbką i już nie jest fajnie Czasy mojej poprzedniej oceny to były czasy, kiedy nakładałam tak "na oko", a i tak wydawało mi się, że dużo Dzisiaj z miarką w ręcę, patent Alchemiczki już nie było wesoło - białe kłaczki, cała zwałkowana, śnieżna biel Już NIE polecam

Ostatnio nie wiem co się dzieje z moją cerą, cały czas podrażniona, zaczerwieniona, zaczęła mi się łuszczyć w okolicach ust Nie mam pojęcia dlaczego. Szczypie nawet po umyciu Sensibio H2O. Szczypie mnie po nakładaniu każdego kremu OPRÓCZ Biodermy. Na początku byłam szczęśliwa, że chociaż Avena mnie łagodzi, a trzy dni temu zaczęło nawet przy aplikacji Aveny piec Po jakiś 3 miutach przechodzi, skóra się uspokaja.
Nie macie jakiś pomysłów, skąd to może być? Wiem, że to nie wątek na takie pytanie, ale ufam Waszemu doświadczeniu w kwestii pielęgnacji skóry
A, cerę mam wogóle bardzo wrażliwą, naczynkową i suchą. [pomyśleć, że jako 12 latka paćkałam się gruboziarnistymi peelingami na twarzy i nakładałam oczyszczające maseczki zabójstwo dla mojej skóry...]
beoneself jest offline  
Stary 2006-03-25, 16:31   #1217
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez L_V
Sunapee, z psiknięciami jest prościej. Jeśłi masz filtr w sprayu na opakowaniu powinno być oznaczenie typu, np. 300ml Fl.oz 1,8. ten "floz" oznacza, ze jednorazowo pompka "wypsikuje" 1,8 ml łynu. Więc teraz sobie przemnóż ile razy trzeba psiknąc, żeby mieć mniej więcej 2,5. a tak na marginesie, 1,8 to jest właśnie ta optymalna ilość filtra na twarz.
świetna teoria fl. oz. (fluid ounce) to jednostka miary 1 fl oz. = 30 ml. 1,8 fl. oz. to standardowa pojemność filtra na twarz, czyli 50 ml.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-03-25, 17:15   #1218
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Witajcie !
Ja też jestem filtromaniaczką, ale się ukrywam.

Chciałam dorzucić coś na temat ilości "psiknięć" Biodermą 60 w spray`u. Wedle pomiarów Noor 1,8- 2 ml jest to 8-10 "psiknięć" pompką. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9241
I rzeczywiście tyle wychodzi. Używałam Biodermy i mogę się podzielić spostrzeżeniami.Dla mnie nałożenie TAKIEJ ilości TEGO filtra graniczy z cudem. Wyglądam jak posmarowana ciastem do naleśników. Niestety bieli twarz, osadza sie na brwiach, a po zetknięciu z podkładem/skrobią/pudrem robi się na twarzy ciasto. Plusem jest łagodność- skórę pod oczami smarowałam z powodzeniem. No i cena- 100 ml za 45 zł to super relacja. W połowie opakowania się jednak poddałam, to nie na moje nerwy.
koko jest offline  
Stary 2006-03-25, 17:58   #1219
Sandija
Gość

Koko, witaj To już od tej pory nie jesteś zakamuflowaną filtromaniaczką, tylko jak najbardziej znaną

Stary 2006-03-25, 18:07   #1220
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Kate30

A czym się różni mąka od skrobii? Skrobia jest drobniejsza??
mckabi jest offline  
Stary 2006-03-25, 18:33   #1221
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Cytat:
Napisane przez Sandija
Koko, witaj To już od tej pory nie jesteś zakamuflowaną filtromaniaczką, tylko jak najbardziej znaną
No zbierałam się do tego, żeby zabrać głos w Waszym miłym wątku od jakiegoś czasu i zabrać się jakoś nie mogłam. Ale już jestem.

Żeby nie było całkiem nie na temat- czy ktoś mógłby porównać Vichy Ultra- Fluide 60 i Biodermę Photoderm Max Fluide 100 ? Chodzi mi oczywiście o wrażenia z używania.
koko jest offline  
Stary 2006-03-25, 18:39   #1222
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30

Między innymi tak, ale jeszcze duuużo czasu upłynie zanim się przeniosę Hehe, czyli dobrze mi się wydawało, ze skrobia kukurydziana i mąka kukurydziana to nie to samo.

Witaj Koko, miło Cię tu widzieć Bardzo dziękuję za sprostowanie tego ile należy wykonać psiknięć Biodermą w sprayu.

Pozdrawiam

PS. Masz bardzo ładny Avatarek
Stary 2006-03-25, 19:22   #1223
chocolatka
Zakorzenienie

Koko, witaj wśród wizażowych Filtromaniaczek

Bardzo się cieszę, że jest nas coraz więcej

PS. Misiu jest bardzo miluuuuuuuusi (ten z avatarka)
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-25, 19:34   #1224
koko
Zakorzenienie

GG do koko

No hej dziewczynki. Mam nadzieję się tu zadomowić na dobre.
Dziękuję za komplementy odnośnie misia, przekażę mu, będzie zachwycony.

Alchemiczko, a mogłabyś porównać D-P LRP z Vichy Ultra-Fluide? Ultra Fluide jest świetny, ale dobija mnie obecność alkoholu- nie dość, że szczypie moje niewrażliwe(!)oczy, to jeszcze piecze naczynkowe policzki. Czaję sie więc na Fluide Biodermy, albo może na D-P właśnie? Jeśli jednak D-P jest podobny do LRP EF to też odpada, bo Antek fluidowy mnie piecze w oczy również. Marzę o tej nowej avence w spray`u...
koko jest offline  
Stary 2006-03-25, 19:47   #1225
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez koko
Ultra Fluide jest świetny, ale dobija mnie obecność alkoholu- nie dość, że szczypie moje niewrażliwe(!)oczy, to jeszcze piecze naczynkowe policzki. Czaję sie więc na Fluide Biodermy, albo może na D-P właśnie? Jeśli jednak D-P jest podobny do LRP EF to też odpada, bo Antek fluidowy mnie piecze w oczy również. Marzę o tej nowej avence w spray`u...
Witaj Koko

Muszę cię zmartwić, ale wszystkie Antki, nawet D-P mają alkohol w składzie tak samo jak Vichy czy L'oreal, poniewaz to jest ten sam koncern. Bez alkoholu są filtry z Biodermy, Avene i SVR.

Pozdr
Paula07 jest offline  
Stary 2006-03-25, 19:48   #1226
Kate30
Zakorzenienie

Witaj koko - D-P też zawiera alkohol, ale mnie w oczy nie szczypał, natomiast ściągał trochę. A czemu nie spróbujesz mleczka 40 lub 50+ Avene, skoro masz ochotę na spray to mleczko powinno ci się spodbać.
Ja bardzo lubiłam Biodermę Fluid, ale ograniczenia pudrowe spowodowały wybór Avene jednak.
Co do mleczka to 40 jest dla oczu bezpieczna (przynajmniej moich), a 50 czasem jak nieuważnie nakładam pod oczy to potrafi troszkę podszczypać (może to przez to, że jest lekko perfumowana?)
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-25, 19:59   #1227
beoneself
Zakorzenienie

Bardzo zaciekawiła mnie Bioderma 60 w sprayu. Jak będę kończyć moje mleczko biodermy to kto wie, może zaryzykuję. Cena ta sama, pojemność ta sama, a dziewczyny pisały, że się dobrze wchłania.
Chciaż - sama nie wiem co myśleć o tych ocenach na KWC, skoro dla wiekszości mleczko fatalne, dla mnie świetne
A, i jeszcze jedno - historyczna chwila! Wykańczam moją pierwszą tubkę filtra
beoneself jest offline  
Stary 2006-03-25, 20:22   #1228
Zadomowienie

Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez koko
Alchemiczko, a mogłabyś porównać D-P LRP z Vichy Ultra-Fluide? Ultra Fluide jest świetny, ale dobija mnie obecność alkoholu- nie dość, że szczypie moje niewrażliwe(!)oczy, to jeszcze piecze naczynkowe policzki. Czaję sie więc na Fluide Biodermy, albo może na D-P właśnie? Jeśli jednak D-P jest podobny do LRP EF to też odpada, bo Antek fluidowy mnie piecze w oczy również. Marzę o tej nowej avence w spray`u...
Koko mogę dla Ciebie porównać LRP DP i mleczko żelowe Vichy, natomiast nigdy nie stosowałam Ultra Fluide Vichy, ani Fluide Extreme LRP.

Jeśli chodzi o LRP DP to mimo, ze zawiera alkohol nie szczypie mnie w ogóle, ani wokół oczu, ani na reszcie twarzy. Poza tym bardzo ładnie się wchłania, pozostaje błysk, ale taki "normalny", a nie wyglad smalcu na twarzy. Nie wałkuje się, nie lepi, nie pozostawia białych smug. Uwaga! ma lejacą się postać, więc trzeba nabrać wprawy w aplikowaniu na twarz.

Zaś mleczko zelowe Vichy spisuje się u mnie nie za dobrze. Ciężko się wchłania, pozostawia dużo białych smug, bardzo się lepi. Poza tym u mnie wyglada na twarzy jak smalec. Dziś właśnie mam je na twarzy.

Pozdrawiam
Stary 2006-03-25, 20:25   #1229
Zadomowienie

Talking Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez beoneself
A, i jeszcze jedno - historyczna chwila! Wykańczam moją pierwszą tubkę filtra
Moje gratulacje
Stary 2006-03-25, 22:19   #1230
sunapee
Zadomowienie

GG do sunapee

Cytat:
Jak to "psiknięć" Wasze filtry umieją psikać?

aaaaaaa umarlam Moje filtry nie dosc ze psikaja to jeszcze w locie same sie odmierzaja 1,8 ml ,chocolatko jestes przeslodka

Cytat:
Sunapee, dawaj zdjęcie tej amerykańskiej miarki
Ty mi tu miarki nie obrazaj!!! Chinska jest a nie amerykanska ,zreszta jak wiekszosc przedmiotow uzytkowych do nabycia w jueseju
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg miarka.jpg (33,3 KB, 16 załadowań)

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości