Do filtromaniaczek:) - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-03-25, 22:37   #1231
sunapee
Zadomowienie

GG do sunapee
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
Sunapee, z psiknięciami jest prościej. Jeśłi masz filtr w sprayu na opakowaniu powinno być oznaczenie typu, np. 300ml Fl.oz 1,8. ten "floz" oznacza, ze jednorazowo pompka "wypsikuje" 1,8 ml łynu. Więc teraz sobie przemnóż ile razy trzeba psiknąc, żeby mieć mniej więcej 2,5. a tak na marginesie, 1,8 to jest właśnie ta optymalna ilość filtra na twarz.

ooooo twgo to nie wiedzialam,dzieki L_V za olsnienie

Alchemiczko no jestes wielka,slowo ja sobie zarty robilam z tym liczeniem psikniec a Ty masz odpowiedz na wszystko Jesoooo dziewczyny chyba nie da sie Was zagiac zadnym pytaniem
Stary 2006-03-26, 00:26   #1232
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sunapee
aaaaaaa umarlam Moje filtry nie dosc ze psikaja to jeszcze w locie same sie odmierzaja 1,8 ml ,chocolatko jestes przeslodka

Ty mi tu miarki nie obrazaj!!! Chinska jest a nie amerykanska ,zreszta jak wiekszosc przedmiotow uzytkowych do nabycia w jueseju
Sunapee, żyjesz jeszcze?
A ja myślałam, że ujrzę oryginalną amerykańską miarkę , a tu znowu chińszczyzna... I wcale nie chciałam jej obrazić
Buziaki dla Ciebie i Twojej miarki
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-26, 01:10   #1233
marianna
Rozeznanie

No i mam problem...
Kończy mi się kremik avene i nie wiem co zrobić - kupić znowu filtr w kremie (przyznam się , że bardzo mi przypasował) czy eksperymentować z czymś innym (bo lubie nowe wyzwania). Po przeczytaniu KWC odpuściłam sobie emulsję 50+, na placu boju pozostały mleczko 50+ i mleczko 40+ (to z dzieciaczkiem)...No i nie wiem.......te mleczka na prawdę tak się lepią?
Poradźcie coś ...please...
marianna jest offline  
Stary 2006-03-26, 05:19   #1234
Kate30
Zakorzenienie

Marianno - mleczka lepią się w normie, na pewno nie bardziej niż krem łososiowy Avene ( ten do cery suchej - nie wiem czy o nim piszesz), a wygrywają zdecydowanie pojemnością.

sunappee- znaczenie skrótu Fl.oz wyjaśniła dokładnie Justa

Cytat:
fl. oz. (fluid ounce) to jednostka miary 1 fl oz. = 30 ml. 1,8 fl. oz. to standardowa pojemność filtra na twarz, czyli 50 ml
trzymaj się lepiej wyliczeń Noor podanych przez koko

Cytat:
Wedle pomiarów Noor 1,8- 2 ml jest to 8-10 "psiknięć" pompką.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-03-26 o 08:21
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-26, 10:23   #1235
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna
No i mam problem...
Kończy mi się kremik avene i nie wiem co zrobić - kupić znowu filtr w kremie (przyznam się , że bardzo mi przypasował) czy eksperymentować z czymś innym (bo lubie nowe wyzwania). Po przeczytaniu KWC odpuściłam sobie emulsję 50+, na placu boju pozostały mleczko 50+ i mleczko 40+ (to z dzieciaczkiem)...No i nie wiem.......te mleczka na prawdę tak się lepią?
Poradźcie coś ...please...
Mleczko klei się, ale skoro jesteś zadowolona z kremu, to przypuszczam, że mleczko też będzie Ci odpowiadać I, jak napisała Kate, wygrywa pojemnością.
Pozdrawiam
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-26, 10:33   #1236
nierdzewna
Raczkowanie

Talking Dot.: Do filtromaniaczek:)

Łojezu!
Właśnie otworzyłam próbkę SVR 100 tonującej... Toż to wygląda jak twarożek z papryką albo jak jasnopomarańczowa szpachla! (jeszcze nie nałożyłam - zaraz spróbuję - jak dobrze, że siedzę dziś w domu)...
Pozdrawiam
nierdzewna jest offline  
Stary 2006-03-26, 10:56   #1237
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez sunapee
Alchemiczko no jestes wielka,slowo ja sobie zarty robilam z tym liczeniem psikniec a Ty masz odpowiedz na wszystko Jesoooo dziewczyny chyba nie da sie Was zagiac zadnym pytaniem
To nie ja jestem wielka, tylko Koko. Ja podałam błędną informację , psiknięć ma być nie 6, a 8-10. A swoją droga to masz rację, Filtromaniaczki już tak mają, ze znają odpowiedź na wiele pytań

Pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-03-26, 12:19   #1238
nierdzewna
Raczkowanie

Cofam szpachlę Ten SVR 100 nie jest taki zły, na jakiego wygląda: gęsty jak cholera, ale dobrze mi sie wchłonął, wcale nie jest tłusty i - o dziwo - całkiem nieźle wygląda na bladej, naczynkowej twarzy... Jeśli nie zatka mi porów, będę sie nad nim zastanawiać
Pozdrawiam
nierdzewna jest offline  
Stary 2006-03-26, 13:09   #1239
Zadomowienie

A kolorek pasuje Ci? Nie widziałąm go na oczy, ale wiele Osób mówilo, że ma wściekle-pomarańczowy kolor? Jak wygląda u Ciebie na twarzy po nałożeniu 1,8-2 ml?
Stary 2006-03-26, 14:47   #1240
!violet!
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Hmmm, cieżko jest zaproponować Komuś filtr, ponieważ Każda z nas jest inna. Myślę jednak, ze mozesz zaryzykować z Avene, najlepiej mleczko, ponieważ jest ekonomiczne. Zdaje sobie sprawę, ze zakup filtra to jest większy wydatek, dlatego jeslibyniespasował Ci niestety , to napiszesz tutaj w wątku i być moze Któraś z Nas zechce się z Tobą wymienić? Mnie co prawda Avene nie podchodzi, ale wiele Filtromaniaczek używa go z zadowoleniem. Głowa do góry! Ja też kupowałam avene w ciemno, a potem wymieniłam się z Kate30 (też w ciemno) na LRP DP i jestem bardzo, bardzo happy. Przepraszam, ze się powtarzam, ale naprawdę ten LRP DP to jest chyba mój filtr
A możesz podać mi dokładnie który masz LRP? Bo chcę wypróbować, (jeszcze chyba nie znalazlam swojego filtra), a nie wiem dokładnie, który tak zachwalacie.
!violet! jest offline  
Stary 2006-03-26, 15:02   #1241
nierdzewna
Raczkowanie

Ten pomarańczowy na mojej bladej twarzy absolutnie znika, robi się jasnobeżowy (absolutnie nie wpadając w prosiaka). Teraz tylko czekam, jak zareagują moje pory, bo ma dziwną konsystencję - jest baaardzo gęsty, ale dla mnie w ogóle nie tłusty, tylko taki właśnie (jak pisały w KWC dziewczyny chyba) pastozębny. Ja to odebrałam jako zaletę, bo się nie świeciłam smalczykowato, a nawet udało mi sie nałożyć na to City Matt. Zobaczymy, jak sie będzie sprawował jutro.
Pozdrawiam
nierdzewna jest offline  
Stary 2006-03-26, 15:23   #1242
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez !violet!
A możesz podać mi dokładnie który masz LRP? Bo chcę wypróbować, (jeszcze chyba nie znalazlam swojego filtra), a nie wiem dokładnie, który tak zachwalacie.
Oczywiście Ja uzywam LRP DP 60 (obecnie mozna się też spotkać z oznaczeniem 50+). On ma SPF 60, a PPD 28 Link do KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11117
Pozdrawiam
Stary 2006-03-26, 15:28   #1243
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nierdzewna
Ten pomarańczowy na mojej bladej twarzy absolutnie znika, robi się jasnobeżowy (absolutnie nie wpadając w prosiaka). Teraz tylko czekam, jak zareagują moje pory, bo ma dziwną konsystencję - jest baaardzo gęsty, ale dla mnie w ogóle nie tłusty, tylko taki właśnie (jak pisały w KWC dziewczyny chyba) pastozębny. Ja to odebrałam jako zaletę, bo się nie świeciłam smalczykowato, a nawet udało mi sie nałożyć na to City Matt. Zobaczymy, jak sie będzie sprawował jutro.
Pozdrawiam
Dziękuję za opinię, zastanawiam się nad nim na lato, żeby nadać swojej twarzy lekko opalony wygląd. Niestety nie mogę zdobyć jego próbki No nic będę próbować, w końcu do lata jeszcze trochę czasu, a nuż w jakiejś aptece będą mieli...

A moze Któraś z Was ma próbeczką SRV 100B na wymianę? W zamian mam próbki Vichy: mleczka żelowego SPF60/PPD 28 i kremu SPF60/PPD20
Stary 2006-03-26, 15:29   #1244
marianna
Rozeznanie

No to zaryzykuję z tym mleczkiem - dzięki

P.S.
A które lepsze? Pomijam sprawę wysokości faktora - interesuja mnie właściwosci "ogólnoużytkowe" - 50+ czy 40+ z dzieciaczkiem?
marianna jest offline  
Stary 2006-03-26, 15:35   #1245
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
A moze Któraś z Was ma próbeczką SRV 100B na wymianę? W zamian mam próbki Vichy: mleczka żelowego SPF60/PPD 28 i kremu SPF60/PPD20
Alchemiczko, mam próbkę SVR 100B creme teintee (zdobyłam w euroaptece) -czy to o tą chodzi?
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-26, 16:04   #1246
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marianna
No to zaryzykuję z tym mleczkiem - dzięki

P.S.
A które lepsze? Pomijam sprawę wysokości faktora - interesuja mnie właściwosci "ogólnoużytkowe" - 50+ czy 40+ z dzieciaczkiem?
Z tych dwóch co są w tubkach: http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx to ja mam ten: http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx i jestem zadowolona. 40 nigdy nie miałam. Z właściwości "ogólnoużytkowych" 50+ jestem zadowolona Aha oba te mleczka LRP DP mają "dzieciaczka" przy napisie ANTHELIOS.

Pozdrawiam
Stary 2006-03-26, 16:05   #1247
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Alchemiczko, mam próbkę SVR 100B creme teintee (zdobyłam w euroaptece) -czy to o tą chodzi?
Ooo tak Chocolatko, o tą chodzi? A co byś chciała w zamian. Na razie znalazłam próbki Vichy, ale poszukam jeszcze po szufladka, moze znajdzie się gdzieś jeszcze coś
Stary 2006-03-26, 16:10   #1248
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Ooo tak Chocolatko, o tą chodzi? A co byś chciała w zamian. Na razie znalazłam próbki Vichy, ale poszukam jeszcze po szufladka, moze znajdzie się gdzieś jeszcze coś
To bardzo się cieszę. Próbka ma 5 ml (czyli na 2 użycia). W zasadzie nie musisz nic mi wysyłać w zamian. Po prostu wyślę Ci tą próbkę, jeśli powiesz mi tylko jak to się robi, tzn. czy w takiej normalnej kopercie? Czy pracownicy Poczty Polskiej nie połaszą się na nią?
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-26, 16:25   #1249
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
To bardzo się cieszę. Próbka ma 5 ml (czyli na 2 użycia). W zasadzie nie musisz nic mi wysyłać w zamian. Po prostu wyślę Ci tą próbkę, jeśli powiesz mi tylko jak to się robi, tzn. czy w takiej normalnej kopercie? Czy pracownicy Poczty Polskiej nie połaszą się na nią?
W kopercie bąbelkowej, inaczej próbka przyjdzie płaska jak naleśnik....
L_V jest offline  
Stary 2006-03-26, 16:30   #1250
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V
W kopercie bąbelkowej, inaczej próbka przyjdzie płaska jak naleśnik....
Dzięki L_V Nie wiedziałam, bo jeszcze nigdy nie wysyłałam próbki

PS. U mnie brzydko, szaro i pada I gdzie ta wiosna?
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-26, 16:45   #1251
Zadomowienie

Cytat:
Haha, znalazłam próbkę emulsji Avene i mogę Ci ja wysłać, też ma 5 ml To co, z adresami dogadamy się na PW, tak?

Pozdrawiam
Stary 2006-03-26, 16:54   #1252
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Haha, znalazłam próbkę emulsji Avene i mogę Ci ja wysłać, też ma 5 ml To co, z adresami dogadamy się na PW, tak?

Pozdrawiam
No i wszystko ustalone
Pozdrawiam
chocolatka jest offline  
Stary 2006-03-26, 17:54   #1253
Sandija
Gość

Skończyło mi się mleczko 40 i znów maziam się mleczkiem 50 Avene - jej, ale mi teraz nie pasuje! Przed tym mleczkiem z dzieciaczkiem było moim pupilkiem, a aktualnie tak mnie szczypie w oczy. I w ogóle się menda nie wchłania! I jakie smugi Najgorsze jest to, że samo bez kwasów się rewelacyjnie nakłada, ale nałożenie go na 2% kwasów Pauli, to jest awykonalne Zła jestem

Stary 2006-03-26, 18:01   #1254
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Skończyło mi się mleczko 40 i znów maziam się mleczkiem 50 Avene - jej, ale mi teraz nie pasuje! Przed tym mleczkiem z dzieciaczkiem było moim pupilkiem, a aktualnie tak mnie szczypie w oczy. I w ogóle się menda nie wchłania! I jakie smugi Najgorsze jest to, że samo bez kwasów się rewelacyjnie nakłada, ale nałożenie go na 2% kwasów Pauli, to jest awykonalne Zła jestem
To może spróbuj nakładać kwasy na noc i wtedy mleczko Avene 50+ będziesz nakładać na sam tonik. Co o tym myślisz?
Stary 2006-03-26, 18:18   #1255
Sandija
Gość

No właśnie nie. Na noc nakładam Diacneal albo Diroseal albo odsapuje buzia, a rano nakładam kwasy - 2%BHA lotion Pauli, więc je najlepiej rano nakladać.

Stary 2006-03-26, 18:25   #1256
Kate30
Zakorzenienie

Choco i Alchemiczko, że się wtrącę, wymieńcie się listami poleconymi, żadna z moich próbek wysłanych listem zwykłym nie dotarła do adresatki - niech te panie z poczty wypryszczy w nagrodę.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-03-26, 18:38   #1257
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
No właśnie nie. Na noc nakładam Diacneal albo Diroseal albo odsapuje buzia, a rano nakładam kwasy - 2%BHA lotion Pauli, więc je najlepiej rano nakladać.
To może spróbuj na noc tak: 1. Diacneal lub Diroseal, 2. kwasy Pauli 2 %, 3. Diacneal lub Diroseal, 4. kwasy Pauli 2 % itd. Na dzień zaś sam filtr. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Pozdrawiam
Stary 2006-03-26, 18:42   #1258
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Choco i Alchemiczko, że się wtrącę, wymieńcie się listami poleconymi, żadna z moich próbek wysłanych listem zwykłym nie dotarła do adresatki - niech te panie z poczty wypryszczy w nagrodę.
Kate dziękuję za radę
Stary 2006-03-26, 19:20   #1259
Erato
Wtajemniczenie

Wróciłam, na wizaż się rzuciłam, a w pierwszej kolejności LECĘ DO WAS! Po tygodniu katowania buziuchny na słońcu i wietrze plus lekkim mroziku, w doborowym towarzystwie Biodermy fluidowej i kremowo-tonującej, wróciłam z lekkim śladem opalenizny w miejscach typowo "narciarskich" (czyli białe oczy z opalonym nosem i kawałkiem czoła ), pomimo ładowania filtra co dwie-trzy godziny. Ale za to BEZ PRZEBARWIEŃ! Moje plamki-pandy pod oczami siedzą cicho - i blado. No, oczywiście to też zasługa okularów.
Z Biodermy jestem bardzo zadowolona, w szczególności tej tonującej - mimo że to krem, tłustość da się przeżyć, szczególnie na zimnie, a kolor jest fajny, nie pomarańczowy, nie różowy. I kryje! Całkiem fajnie gęba wygląda, nawet taka jak moja, co jak się na nią źle spojrzy, to czerwona
No więc Bioderma zostaje moim typem na lato, idealnie będzie markowac opaleniznę na plaży. Natomiast na bladą twarz pozimową nadaje się tylko wymieszana z fluidem bezbarwnym, o czym była tu już mowa ze szczegółowymi instrukcjami mieszania Dlatego czytam zachłannie wasze posty o innych tonujących filterkach - choć na razie nie są zachęcające... jak to było? pomarańczowa szpachla i łososiowa świnka?
Czy producenci barwionych filtrów naprawdę nie potrafia zrobić normalnego koloru?
Erato jest offline  
Stary 2006-03-27, 00:19   #1260
Sandija
Gość

Cytat:
To może spróbuj na noc tak: 1. Diacneal lub Diroseal, 2. kwasy Pauli 2 %, 3. Diacneal lub Diroseal, 4. kwasy Pauli 2 % itd. Na dzień zaś sam filtr. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Pozdrawiam
- wolę Paulę na dzień. Wyłącznie na dzień. Hm, chyba będę czekać dłużej nim wypaćkam się filtrami - niech mi się Paula wchłonie porządnie. Tak czy inaczej, dzięki Alchemiczko za pomoc

Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości