Do filtromaniaczek:) - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-12, 04:18   #1921
Kate30
Zakorzenienie

Dot.: Do filtromaniaczek:)

Fanki fluidu Biodermy spójrzcie na tę cenę:

http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4970
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-12, 09:26   #1922
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Powtórzę się.
Skoro można na Parsol uzywać LF, to czy Guerlaina też? Bo ja coś się gubię
Jesli te dane co podałaś są autentyczne to Guerlaina wygląda na bardziej przyjazny parsolowi .
Basia na pewno nie znała wszystkich składów fluidów czy pudrów i wybrała zapewne te, które znała .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-04-12, 09:46   #1923
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Fanki fluidu Biodermy spójrzcie na tę cenę:

http://www.aptekawsieci.pl/index.php...war&tw_id=4970
Już to widziałam - dzięki Tobie, Kate - no po prostu mnie zamurowało! Ostatnio kupowałam fluid w "zwykłej" aptece, nie miałam czasu na śledztwo gdzie najtaniej, i zapłaciłam coś koło 52 zł A w tej "aptecewsieci".... no po prostu śliczna cena A czy inne filtry też są tańsze w porównaniu do innych aptek? Nie wiem, bo ostatnio kupowałam tylko Biodermy.
Erato jest offline  
Stary 2006-04-12, 09:47   #1924
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Moze ktoras z Was zainteresuje aukcja lososiowego kremu Avene

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=97754186
Stary 2006-04-12, 10:19   #1925
elaj
Raczkowanie

Agy, jak oceniasz LPS Lait po dłuższym juz stosowaniu. Też chciałam go kupić, bo ma 100ml, ale mam mieszaną cerę (strefa T bardzo świecąca), a teraz nie wiem. Po Dermo-pediatrics świecę się jednak niemiłosiernie. Najlepiej chyba bylo po Antheliosie fluidzie, ale on ma 50ml. Dzisiaj nałozyłam próbkę Avene koloryzującego. Też się świecę i ciągle go czuję.
elaj jest offline  
Stary 2006-04-12, 10:31   #1926
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Moze ktoras z Was zainteresuje aukcja lososiowego kremu Avene
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=97754186
ech, to już wiadomo, dlaczego próbek nie ma w aptekach... bo są na allegro nie kupuję próbek na allegro, dla zasady...

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-04-12, 10:37   #1927
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
ech, to już wiadomo, dlaczego próbek nie ma w aptekach... bo są na allegro nie kupuję próbek na allegro, dla zasady...
TO prawda, Justa, "rozmonotowują" jeszcze te zestawy z Vichy, LRP czy Avene i sprzedaja osobno produkty miniaturowe. A kiedy bym nie poszła do apteki to słysze, ze próbek niet
L_V jest offline  
Stary 2006-04-12, 11:01   #1928
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez L_V
MArianno, Hexxanno, Kate, lub Te z Was, które używały łososiowego kremu Avene 50+. Mam kilka pytan: jaka jest konsystencja kremu [bardzo bogata]?? jak się rozprowadza? i najwazniejsze: czy beudzi ubrania i czy ma ciepły/ chłodny odcien????
Trudno mi powiedzieć jak bardzo jest gęsta...bo nie uzywałam, żadnych lżejszych wersji Avenek nie mam porównania...
krem jak krem (he, he..odkrywcze...co? ) - jest gęsty ale dobrze się rozprowadza, jest śliski , na mojej twarzy rozprowadza idealnie...chociaż po aplikacji zawsze zostawiam sobie te 15 minut na wchłonięcie - bo potrzebuje "chwilki"...uwielbiam to uczucie jak się wchłania...buzia tak jakby nabierała oddechu, rozprężała się - od razu czuję "pielęgnację"
ale uwaga! - ja nie nakładam przepisowych 2 ml - nie mam rano tyle czasu, żeby nakładać kilka warstw i czekać aż się wchłona po kolei - wrzucam jedną hojną i już...potem to już jest walka o przetrwanie

niestety kremik brudzi...najbardziej zanim się wchłonie (trzeba uważać na ubrania)...potem już mniej...

co do odcienia....powtórzę któryś raz z kolei....on nie barwi twarzy - kolor jest tylko po to aby krem nie bielił twarzy, równoważy efekt wybielania filterka....ale nie barwi skóry...ja w wyniku systematycznego uzywania samoopalacza doszłam do takiego efektu, że na filtr nakładam tyko puder transparentny nawet nie matujący i mam glow...bez dodatkowych przyciemniaczy...tylko od czasu do czasu pacnę się bronzerkiem ale coraz rzadziej....

sam krem w wersji saute - trzeba to przyznać błyszczy się u mnie niemiłośiernie...ale z drugiej strony łatwo temu zaradzić....tylko, że ja nie dążę do absolutnego matu...mi się ten połysk podoba
marianna jest offline  
Stary 2006-04-12, 11:06   #1929
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna
Trudno mi powiedzieć jak bardzo jest gęsta...bo nie uzywałam, żadnych lżejszych wersji Avenek nie mam porównania...
krem jak krem (he, he..odkrywcze...co? ) - jest gęsty ale dobrze się rozprowadza, jest śliski , na mojej twarzy rozprowadza idealnie...chociaż po aplikacji zawsze zostawiam sobie te 15 minut na wchłonięcie - bo potrzebuje "chwilki"...uwielbiam to uczucie jak się wchłania...buzia tak jakby nabierała oddechu, rozprężała się - od razu czuję "pielęgnację"
ale uwaga! - ja nie nakładam przepisowych 2 ml - nie mam rano tyle czasu, żeby nakładać kilka warstw i czekać aż się wchłona po kolei - wrzucam jedną hojną i już...potem to już jest walka o przetrwanie

niestety kremik brudzi...najbardziej zanim się wchłonie (trzeba uważać na ubrania)...potem już mniej...

co do odcienia....powtórzę któryś raz z kolei....on nie barwi twarzy - kolor jest tylko po to aby krem nie bielił twarzy, równoważy efekt wybielania filterka....ale nie barwi skóry...ja w wyniku systematycznego uzywania samoopalacza doszłam do takiego efektu, że na filtr nakładam tyko puder transparentny nawet nie matujący i mam glow...bez dodatkowych przyciemniaczy...tylko od czasu do czasu pacnę się bronzerkiem ale coraz rzadziej....

sam krem w wersji saute - trzeba to przyznać błyszczy się u mnie niemiłośiernie...ale z drugiej strony łatwo temu zaradzić....tylko, że ja nie dążę do absolutnego matu...mi się ten połysk podoba
Dzięki Marianno! O to mi chodziło. Nie równeż nie dązę do całkowitego matu, glow mi sie podoba. Z tymże ty uzywasz samoopalacza a ja jestem bladolica i obawialam sie efektu maski, zwlaszcza ze ciezko mi przychodzi ujednolicanie twarzy i szyi. Ale teraz juz mniej wiecej wiem o co chodzi
L_V jest offline  
Stary 2006-04-12, 11:16   #1930
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez L_V
Dzięki Marianno! O to mi chodziło. Nie równeż nie dązę do całkowitego matu, glow mi sie podoba. Z tymże ty uzywasz samoopalacza a ja jestem bladolica i obawialam sie efektu maski, zwlaszcza ze ciezko mi przychodzi ujednolicanie twarzy i szyi. Ale teraz juz mniej wiecej wiem o co chodzi
Ja zanim przeszłam na samoopalacz to też używałam avenki 50+ - a jestem rasowym bladziochem - efekt baaardzo mi odpowiadał- nie było żadnej koloryzacji skóry ...tak jak napisała hexxanna- krem idealnie stapia się ze skórą, nie ma efektu maski na 100% (przynajmniej u mnie 8) )

ja eksperymentalnie przeszłam na samoopalacz - tak z ciekawości - jestem zadowolona z efektu, tym bardziej że trafiłam na taki który nie śmierdzi...
ale bez samoopalacza też było dobrze
marianna jest offline  
Stary 2006-04-12, 11:18   #1931
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Joey, na pewno są już w euroaptece (Stary Browar) i w aptece Dorfarm w Plazie W Plazie ceny niższe, ale za to w euroaptece do końca kwietnia w godz. 10 - 11 sprzedają po cenach hurtowych Przypuszczam, że w pozostałych euroaptekach też już są. Oprócz znanych nam filtrów są nowości, tj. mleczko w sprayu oraz krem tonujący spf50+.

Jeśli o mnie chodzi, to na łapki nakładam filtr 2 max 3 razy dziennie, czyli nie po każdym ich myciu.

Pozdrawiam serdecznie
kurcze a ja byłam w Dorfarmie przedwczoraj i nic nowego avenki jeszcze nie było

kupiłaś którąś z nowości? (krem teintee albo spray)
marianna jest offline  
Stary 2006-04-12, 11:20   #1932
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez L_V
TO prawda, Justa, "rozmonotowują" jeszcze te zestawy z Vichy, LRP czy Avene i sprzedaja osobno produkty miniaturowe. A kiedy bym nie poszła do apteki to słysze, ze próbek niet
"rozmontowanie" własnego zestawu to jeszcze rozumiem, bo np. woda termalna to mi się jeszcze przyda, ale nie wiem, po co mi Posthelios - krem po opalaniu, skoro ja się nie opalam ale może działa łagodząco, to się ogólnie przyda.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-04-12, 11:33   #1933
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Paula07
Jesli te dane co podałaś są autentyczne to Guerlaina wygląda na bardziej przyjazny parsolowi .
Basia na pewno nie znała wszystkich składów fluidów czy pudrów i wybrała zapewne te, które znała .

Dzięki
Tak, ma taki skład, właśnie zerkam na buteleczkę. A jak Ty to oceniasz, że są przyjazne parsolowi?

I jeszcze jedno:
dziewczynki, macie próbeczki Antków na wymianę???

Stary 2006-04-12, 13:09   #1934
Kate30
Zakorzenienie

Erato - w aptecewsieci wszystkie filtry są znacznie tańsze niż gdzie indziej. Np. duży spray Biodermy 400ml jest tam za niespełna 80zł, dziś widziałam w zwykłej aptece za 96. Krem łososiowy Avene za 45 zł, zwykła cena to ok 54zł.
Także opłaca się u nich kupować.

A ja dziewczynki przetestowałam dziś ( i jeszcze testuję bo mam na buzi właśnie) spray 50+ Avene - dzięki pewnej dobrej duszy.
No i rewelacja moje panie - miałam sporą próbkę - ok 4ml i siupnęłam ją sobie na buźkę na raz ( a co!), wchłania się rewelacyjnie - podobnie do kremu łososiowego, ale jest jeszcze lżejszy i wcale się nie lepi. Leciutko pobiela, ale widać to np przy lini włosów tylko. Jest w konsystencji rzadki - jak fluid Biodermy albo nawet bardziej wodnisty. Ma w sobie tajemnicze kuleczko-granulki, które wyglądają dziwnie, ale w czasie aplikacji ani ziębią ani grzeją - poprostu się rozsmarowują i tyle.
Połysk zostawia toto avenowski - ale śliczny, odrobinką pudru zmatowiony wygląda pięknie, oczywiście wyłazi na wierzch po jakimś czasie, ale wygląda rasowo. Przypomina mi w użyciu krem łososiowy ale nie ma kolorku.
Inne cechy podobne - no poza wodnistą konsystencją. Dla mnie bomba. To chyba najlżejszy z preparatów Avene - mleczko to przy nim istny czołg.
Byłam dziś w mojej super aptece z pytaniem o niego - może w przyszłym tygodniu będą mieli.

Chocolatko - super, że u was już są nowości.

Cytat:
Dzisiaj nałozyłam próbkę Avene koloryzującego. Też się świecę i ciągle go czuję.
elaj - a jaki on ma kolorek i konsystencję? Jak się nakłada - podaj trochę szczegółów wygłodniałym nowości filtromaniaczkom.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:26   #1935
L_V
Zakorzenienie

Kate, gorące podziękowania za opis sprayu Avene. Ja molestuję moje panie farmaceutki o sprowadzenie tegoż cuda, bedzie na lato Ma denata w składzie???

Jeszcze a propos produktów Avene. Wczoraj rozmawiałam z konsultantką avene i zadałam jej pytania czemuż to mleczko, które wg mnie powinno być najlżejsze tak się lepi. A Pani na to, że wsród klientek panuje blędne przekonanie, iż mleczko ma meć najlżejszą konsystencję - ono ma najbogatszą, pomimo swojej lejącej postaci. Mleczko zostało wyprodukowane z myślą o ciele, a tam skóra zawyczaj jest przesuszona. Najlżejsza, wg konsultantki, jest emulsja [bo sprayu jeszcze nie mamy]. I co Wy na to? Ja mam w zasadzie podobne odczucia...emulsja lepiej mi sie wchłania niż mleczko. A remu jeszcze nie próbowałam, ale mam zamiar
L_V jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:27   #1936
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Dzięki
Tak, ma taki skład, właśnie zerkam na buteleczkę. A jak Ty to oceniasz, że są przyjazne parsolowi?

I jeszcze jedno:
dziewczynki, macie próbeczki Antków na wymianę???

Moge zrobic duuuuza probke Antheliosa XL 50+ i mam oryginalna probke 2ml Anthelios Fluide Extreme-zainteresowana?
Stary 2006-04-12, 13:31   #1937
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
Ale czasami to jedyna droga

najlepsze w tym wszystkim jest to,ze Ci sprzedajacy to w wiekszosci farmaceuci ....

Bywa,ze kupuje na Allegro probki bo kiedy mi na czyms zalezy a nie ma innej drogi do testowania i brak mi sil w wycieczce po aptekach decyduje sie wlasnie na taki sposob.
Stary 2006-04-12, 13:34   #1938
elaj
Raczkowanie

Kate30, zobacz jeszcze w aptece vena-vita. Kremy są bardzo tanie, a jeśli zamówisz powyżej 150zł, to nie płacisz za przesyłkę. Paczkę otrzymuję zwykle na 2 dzień po wysłaniu. Jestem z nich bardzo zadowolona. Co do Avene koloryzującego - w tubce jaśniutko beżowy kolorek, pierwsza warstwa wsiąka momentalnie, twarz dziwnie ciemna, druga bez większej różnicy. Matowi się skrobią dobrze, ale ciągle go czuję i się świecę.
elaj jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:36   #1939
Kate30
Zakorzenienie

elaj znam tę aptekę - robiłam już u nich zakupy.
A gdzi udało ci się dostać tę próbkę koloryzującego Avene? W aptece może?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:40   #1940
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Byłam dziś w mojej super aptece z pytaniem o niego - może w przyszłym tygodniu będą mieli.
Kate, Ślązaczko-rodaczko, a która to jest Twoja "super apteka"? aptekawsieci mnie zachwyciła (cenami), to jeszcze proszę zdradź mi tę super aptekę...
Erato jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:46   #1941
Kate30
Zakorzenienie

Moja super zaopatrzona apteka ( próbkowo hojna) to apteka Medialis (pisałaś, że ci nie odpowiada ta w Katowicach) ale moja jest w Plejadzie w Bytomiu. Półki się w niej od dermopielęgnacji uginają i cenowo jest rozsądna - ale gdzie jej tam do aptekiwsieci. W każdym razie - na tę aptekę można liczyć. Tam właśnie nowości Avene można za tydzień się spodziewać. Kupuję tam też uwielbiane przeze mnie mascary LRP.
Hauschki niestety tam nie mają
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:49   #1942
elaj
Raczkowanie

Właśnie od nich.
elaj jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:52   #1943
Kate30
Zakorzenienie

No proszę, ale nie mają w ofercie tego kremu jeszcze.

Dziewczyny - wątek niebezpiecznie zbliża się do szokujących 2000 postów - czas chyba pomyśleć o nowym filtromaniaczym wątku np z oznaczeniem - filtromaniaczki II, bo ta liczba może rzeczywiście skutecznie odstraszyć od czytania zawartych tu cennych informacji.
Można by w nowym wątku na początku umieścić abecadło filtrowania - wszystko jasno i prosto, a potem to same wiecie - socjalizm i depresja od nowa.
Co wy na to???
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:57   #1944
elaj
Raczkowanie

Napisz do nich, na pewno Ci załatwią. Poza tym niektórych produktów nie ma na stronie, a mozna kupić. Napisz w komentarzu albo zadzwoń.
elaj jest offline  
Stary 2006-04-12, 13:59   #1945
Kate30
Zakorzenienie

A no widzisz - dobry pomysł, dziękuję.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-12, 14:06   #1946
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
No proszę, ale nie mają w ofercie tego kremu jeszcze.

Dziewczyny - wątek niebezpiecznie zbliża się do szokujących 2000 postów - czas chyba pomyśleć o nowym filtromaniaczym wątku np z oznaczeniem - filtromaniaczki II, bo ta liczba może rzeczywiście skutecznie odstraszyć od czytania zawartych tu cennych informacji.
Można by w nowym wątku na początku umieścić abecadło filtrowania - wszystko jasno i prosto, a potem to same wiecie - socjalizm i depresja od nowa.
Co wy na to???
Jestem za! Mam wrażenie, że aktualny wątek zaczął się kompletnie "rozłazić" gdzieś około 50 strony... Już sama nie wiem, co w nim było, a czego nie A może jakiś wątek typu "polowanie na filtrowe nowości"?

Kate, dzięki za wskazanie Medialisa. Przejdę sie do katowickiego, może już odświeżyli półki na wiosnę Bo jak parę tygodni temu szukałam filtra na wyjazd w góry, to po prostu była tam nędza! A do bytomskiej Plejady moze zajrzę przejazdem... Pozdrawiam
Erato jest offline  
Stary 2006-04-12, 14:12   #1947
Kate30
Zakorzenienie

Też się zastanawiałam czy opisy kremów i aptek nie powinny znaleźć się w osobnym wątku, a w filtromaniaczym tylko parsole i inne takie, ale wydaje mi się, że jedno z drugim ściśle się łączy i trochę szkoda byłoby je rozdzielać.
Sama już nie wiem.
A co na to reszta dziewczyn? Pozwolimy tym długaśnym filtromaniaczkom spaść, i zrobimy sequela na wiosnę?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-04-12, 14:18   #1948
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Też się zastanawiałam czy opisy kremów i aptek nie powinny znaleźć się w osobnym wątku, a w filtromaniaczym tylko parsole i inne takie, ale wydaje mi się, że jedno z drugim ściśle się łączy i trochę szkoda byłoby je rozdzielać.
Sama już nie wiem.
A co na to reszta dziewczyn? Pozwolimy tym długaśnym filtromaniaczkom spaść, i zrobimy sequela na wiosnę?
Kate, pomysł dobry, ale nie wiem czy uda się utrzymać wątki " w czystości". Bo z tego co mówisz jeden miałaby być poświęcony wrażeniom ze stosowania danego filtra + apteki a drugi zagadnieniom biochemicznym?? Wydaje mi się, że i tak się po pewnym czasie wymieszają...albo modzi połączą je w jeden, bo są pokrewne
L_V jest offline  
Stary 2006-04-12, 14:24   #1949
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Sama już nie wiem.

Uwazam,ze lepiej zostawic to razem a sequel na wiosne mile widziany
moze jednak warto zostawic ten watek przyklejony na gorze?to juz prosba do Moderatora-jak uwazacie?w koncu jest tez tutaj duzo cenny informacji i szkoda aby opadl a wyszukiwarka nie zawsze moze pomoc tak jak chcemy
Stary 2006-04-12, 14:24   #1950
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Moja super zaopatrzona apteka ( próbkowo hojna) to apteka Medialis (pisałaś, że ci nie odpowiada ta w Katowicach) ale moja jest w Plejadzie w Bytomiu. Półki się w niej od dermopielęgnacji uginają i cenowo jest rozsądna - ale gdzie jej tam do aptekiwsieci. W każdym razie - na tę aptekę można liczyć. Tam właśnie nowości Avene można za tydzień się spodziewać. Kupuję tam też uwielbiane przeze mnie mascary LRP.
Hauschki niestety tam nie mają
Też mi bardzo przypadła do gustu apteka z bytomskiej Plejadzie Kate, widziałaś tam może łosiosiowy krem Avene? Jeśli tak, to w jakiej cenie? Bo zastanawiam się czy tam kupić, czy może w aptecewsieci...
beoneself jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości